Varázslatok

DeletedUser

Vendég
Nos nem tudom ki hogy van vele de jo lenne a varázslatokat szabályozni valahogy!!!Ugy értem egyesek Harry Potter játékot csinálnak a Grepolisból és lassan élvezhetetlenné válik a játék igy hogy a tenger másik feléröl varázsolgat egy egész csapat a másikra állandóan!!Én ugy gondolom a falrombolás és a villám varázslat hasznos de támadáshoz kellene kötni!!azaz támadásnál két varázslatot lehetne rakni egyet ami a célzott városra érvényes(falrombolás,villám...stb) és egy ami a támadásra a seregre!!Igy elkerülendő az ilyen varázs háboru ami szerintem elrontja a játék értelmét,a támadást a harcot és a tervezést stb..Ha nem is igy de mindenképpen szabályozni kellene hogy csak az varázsolhat egy városra aki éppen támadja vagy hasonlo
 

DeletedUser9070

Vendég
Kedves Játékos!

Ez már most is hasonlóan működik, ugyanis egy-egy fajta varázslatot csak meghatározott időnként használhatsz egy adott városra. Ennek az ideje az adott világ sebességétől függ.
Csapatmozgásra pedig most is csak egy, a célba érésig tartó (például kedvező szél) varázslatot használhatsz. (Kivéve az Achilles)

Porphyrion
 

DeletedUser

Vendég
Igen evel csak egy a gond!!!Pl egy falbontás(földrengés) a RHO világban azt hiszem 2 oránként lehet varázsolni!!nos szerintem ez tul kevés idő!!!legalább 4 ora kellene legyen!!Hogy miért?Ha 2 oránként egy egész csapat aval szorakozik hogy rombolja a városom akkor az egész njáték arról szol hogy ök varázsolnak én épitek de minek? 2 orám van a következő varázslatig és egy falhuzás 2 ora vagy több!!és egy varázslat akár 3-at is levehet!!Ezeket a varázslatokat szabájozni kellene vagy legalább 4 orára kitolni az idöt!!Miért mondom ezt?Mert ha én azért vaázsolok hogy a támadásom nagyobbat üsön akkor a támadás elött cvarázsolok egyszer és rombolom a falat!!ez igy okés !!De az hogy 2 oránként mindig kapom a varázslatokat az azért már tényleg elég játékkedv romboló tud lenni!!(gondolom ezt elképzelhető) ha 4 orára kilenne tolva az idő akkor legalább valamenyire vissza is lehet épiteni (de persze a nyersiről se feledkezünk meg hogy az is kell) A 2 ora semiképp nem tesz jot a játéknak!!Nem lehetne szavazásra kirni hogy hosszabitsuk meg az időt legalább?
 

DeletedUser9070

Vendég
Kedves Játékos!

Ez egy hadi-taktikai csapatjáték, van ellenszere az ártó varázslatoknak, a városvédelem. Hatásának élettartalma jelentősen hosszabb, mint az az idő, amit két ugyanolyan ártó varázslat között ki kell hagyni.

Porphyrion
 

DeletedUser

Vendég
Ezzel tisztába vagyok!!Ám a taktikai rész szerintem nem arról szol hogy van egy 120 fös csapat és van egy 10 fös csapat és el lehet képzelni a hátrányt!!A 120 fös csapatnak mindig lesz valakije aki tud varázsolni de a 10 fös csapatnak sose lesz elég föleg ha nem 1-2 városról van szó hanem 7-8 városról!!És én ezt nem hadi-taktikának nevezném már hanem inkább varázs játéknak!Szerintem tökéletesen játékromboló!!Én például 8 várossal rendelkezem amely ellenséges területen van !!na most ahoz hogy én védelmező varázslatot rakjak rájuk rendelkeznem kellene 6 oránként minimum 1040 varázspontal Athénétől!!Ez Íreális!!az egy nap azt jelentené hogy kellene 4160 varázspont!!Nos egy nap allatt jo ha elérem a 3-400 pontott a napi bonuszal(jo estebe ugye mert ha támadok azért oda is jol jön a hössieség varázslat)Szerintem ez a játék aról szol ki hogy tud idöziteni támadni ,szervezni támadást és támogatást ,hogy tud fent lenni ,milyen aktiv stb!!De semiképp nem kellene aról szoljon hogy ennyire hátrányba rakják a kezdő játékosokat vagy esetleg a kisebb szövetségeket!!Épp elég hogy nagyobb támadásokat kell kivédeni nemhogy még a varázslattal is bajlodni!!Bár nekem szoltak hogy felesleges ide írnom mert ugyse tesznek semmit mivel ez Globálisan igy van :( (ez a dolog lesujto ha igaz) én mégis bizok benne hogy talán egy szavazást megér!!!Föleg ha a többség azt akarná hogy 4 ora legyen inkább nem látom okát miért ne lehetne szavazni?!!Amire ha jol emlékszem más témákban volt rá példa!!
 

DeletedUser

Vendég
Nem működik!

Kedves munkatársak!

A Népességnövekedés és a Tenger hívása varázslatnak nem tudom élvezni a hatását. Nem működik. Az idő pontosan ugyanannyi, mint a varázslat nélkül. :( Mi lehet ennek az oka? :confused:
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

A Honvágy varázslattal kapcsolatban lenne kérdésem.
A templomban leírtak szerint vonatkozik mind a szárazföldi, mind a tengeri csapatokra,
ugyanakkor a súgó szerint csak a szárazföldi egységekre.

Melyik a valós?

Előre is köszönöm válaszotokat.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy artemisz istenek a megtisztitás varázslat mire jo ?
 

DeletedUser10571

Vendég
Sziasztok
A Honvágy mind a tengeri mind a szf csapatokra ugyanúgy hat.
A megtisztítás varázslat arra jó, hogy levedd a városodról egy rossz hatást(pl pestist) vagy egy támadást tisztíts meg pl a honvágy varázslattól hogy ne érezhesd annak negatív hatását.
 

DeletedUser10430

Vendég
A megtisztítás pl. Hősiességgel levédett támadásra is használható. Megtisztítod, utána varázsolsz rá egy tengeri vihart pl.
 

DeletedUser11354

Vendég
Sziasztok!
A napokban felmerült a kérdés, hogy az Athéné- Bölcsesség varázslata erősíti-e a mitológiai egységeket. Én élve a lehetőséggel, felkerestem a varázslatra vonatkozó wiki oldalt/lapot. Ott azt írja, hogy csak a szárazföldi (nem mitológiai) egységeket segíti.
Én ezt a tudást nyomban meg is osztottam a szövetségi fórumon. Viszont:
Pár tag szerint, a szimulátorban a varázslat bepipálása után eltérőek az értékek (erősebbnek mutatja a mitológiai egységeket).
A kérdésem az lenne, ez csak egy bug a szimulátorban, vagy tényleg erősebbek lesznek az egységek?
A válaszotokat előre is köszönöm.
üdv skizofrén
 
Fent