Városalapítás

DeletedUser

Vendég
Nem találok semmi utalást, hogyan lehet várost alapítani?
Létezik egyáltalán valami játékleírás?
 

DeletedUser

Vendég
Ha új várost akarok alapítani a saját szigetemen, az npc falvak hangulata városonként, vagy játékosonként lesznek számítva?
Köszi.
 

DeletedUser

Vendég
Játékosfüggő, tehát osztoznak a városaid a farmfalukon
 

DeletedUser

Vendég
Tehát érdemesebb egy közeli szigetre települni, ahol falvak is vannak..
 

DeletedUser

Vendég
Hódítás!!!

Sziasztok!!
Megtudná valaki írni,hogy mennyi kultúrapont kell a hódításhoz??
És,hogy elég csak a gyarmatosító hajót küldeni vagy kell több hajó is katonákkal együtt!!
Válaszokat előre is köszönöm!!!
 

DeletedUser

Vendég
város alapítás

:confused:ÁÁÁ!!!!Nem vágom hogy miért írja ki hogy nincs elegendő egység a városban amikor 20 hajóval 400 embert küldtem át a város alapításhoz,meg hadihajókat és mégsem. A kultúra pont is megvan.Ha valaki tudja akkor írjon!Előre is thx.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
:confused:ÁÁÁ!!!!Nem vágom hogy miért írja ki hogy nincs elegendő egység a városban amikor 20 hajóval 400 embert küldtem át a város alapításhoz,meg hadihajókat és mégsem. A kultúra pont is megvan.Ha valaki tudja akkor írjon!Előre is thx.

Nekem ugyanezt írta ki,de rájöttem,h a kikötő nem volt 20-as szinten.Sztem nézd meg.:)
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, hogy hol érdemes új várost alapitani? Láttam teljesen lakatlan szigeteket, ezeken nem lesznek falvak? Köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
Várost foglalni érdemes, nem alapítani ;)

A lakatlan szigetek belsejében nincsenek NPC falvak, nem is települnek oda parasztok :) Azok ilyen kis kopár sziklácskák, amiken a fű se nő meg.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sziasztok,
azt szeretném kérdezni, hogy hol érdemes új várost alapitani? Láttam teljesen lakatlan szigeteket, ezeken nem lesznek falvak? Köszönöm.

Lakatlan szigetre csak akkor érdemes települni, ha már a környékeden minden nagy sziget betelt. Szerintem 2. várost (gondolom ez lesz az első kolonizálásod) érdemes ugyanarra a szigetre építened, ahol az első városod is van , mert így katona küldéshez nincs szükség hajóra. (ennek az a hátulütője, hogy a 2. városodból nézve is ugyanannyi lesz a belső falvak hangulata, így csak kb. fele annyit tudsz rabolni, mintha másik nagy szigetre mennél)

Véleményem szerint a legelőnyösebb sziget típus az ezüst+ fa- (A képen a fölülről a 5.):
res_bonus_malus.png
 

DeletedUser

Vendég
Maradjunk annyiban, hogy a lehető legrosszabb alapítani a várost.
A 2 várost pedig más szigeten kell foglalni. HA aktívan játszol ez az egyetlen lehetséges fejlődési út. Ha meg nem, akkor kb úgyis mindegy :)

Olyan esetben minél rosszabb helyen vannak a városaid és minél kisebbek annál nagyobb az esélyed, hogy nem foglalják el :)
 

DeletedUser

Vendég
Olyan esetben minél rosszabb helyen vannak a városaid és minél kisebbek annál nagyobb az esélyed, hogy nem foglalják el :)

mondjuk ez nem feltétlenül van így. Nem mindenki mer nekimenni egy 13000 pontos városnak...
05.png
 
Fent