Tanuló világ kezdőknek

DeletedUser11454

Vendég
Összefoglaló
Az ötlet az lenne, hogy nyílna egy tanuló világ, ahova maximum pl 100.000 Grepolisscore-os játékosok jelentkezhetnek.

Jelenlegi állapot
Jelenleg ugyebár bárki beregisztrálhat, a régi, profi játékosok összetömörülnek, és bedarálják a kezdőket.

Leírás
Az ötlet az lenne, hogy nyílna egy tanuló világ, ahova maximum pl 100.000 Grepolisscore-os játékosok jelentkezhetnek, akik tanítanák az újakat.
Azt is limitálnám, hogy hányan regisztrálhatnak be ilyen magas pontszámmal. Pl 100 főből 10 lehet magas pontszámú.
Limitálnám, hogy egy szövetségben hány magas Grepolis score-s játékos léphet be. Mondjuk 5 fő lehet 50ezer pont felett, 5 fő 20ezer felett, a többiek csak kisebbek lehetnek. Ez remek lehetőség lenne arra is, hogy a régi veteránok megismerjenek új játékosokat, és "kineveljék" őket, így a következő világokban már őket is bevennék a szövetségeikbe. Álatlában mindig csak az van, hogy senki újat nem vesznek be, nincs tagfelvétel, minden ismeretségi alapon megy. Így ez az ötlet erre is megoldás lenne.
De lehet, hogy ezeket a pontszámokat lejjebb kéne vinni, ez csak egy példa.

Elsősorban azt kéne megakadályozni, hogy a sok profi játékos tömörüljön. Mindig bedarálják az kezdőket, lassabban fejlődőket, szövetség nélkülieket, vagy olyan szöviket vernek szét, akik kevésbé ismerik a játékot, vagy később regisztráltak.

A szerver nyitásakor limitálnám, hogy hány fő profi regisztrálhat (ugye Grepolisscore alapján). Aztán az idő teltével egyre többen is beregisztrálhatnának, akik így nem a centerbe kerülnek, hanem a tengerek szélére, ezzel is kiegyenlítve kicsit az erőviszonyokat. Lényeg, hogy hagyni kell időt a "kicsiknek" és az újaknak is a megerősödésre, a játék kitanulására. Mert amit egy profi 2 nap alatt elér, azt egy új hetek alatt.

Visszaélések megelőzése
Lehet, hogy profik új profillal regisztrálnának be, de igazából nem sok hasznuk lenne belőle. Legtöbben a GrepolisScore gyűjtésére hajtanak.
Javasolnám, hogy lassú világ legyen, mondjuk 2-es fejlődés, de 1-es harc, és morál. Az ilyet a harcos kedvűek úgysem szeretik. 1 város mindig megmaradhasson, ne lehessen mindet elfoglalni.

Érvelés
Az új játékosokat nem szokták bevenni a veterán játékosok a szövetségükbe, ahova kb ismeretségi alapon megy a tagfelvétel. Így ők szövetség nélkül, vagy "életképtelen" szövetségbe kerülnek, akiket nagyon gyorsan el is szoktak foglalni. Így nincs idejük rendesen megismerni és megtanulni a játékot, nincs sikerélményük. Pár hét alatt kikerülnek a játékból, és sokan vissza sem térnek már a rossz élmények miatt.
Viszont ha lenne egy szövetség, ahol van 5-10 veterán, akik meg tudják tanítani nekik a játék helyes használatát, már ők is rendelkeznének a későbbi szervereken olyan tudással, és harci kedvvel, hogy ütőképesek legyenek.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem

Várom a véleményeket, és örülnék, ha az illetékesekhez is eljutna, mert szerintem ez egy életképes és fair ötlet! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11964

Vendég
Nekem nagyon furának tűnik ez az ötlet. Vegyük a való életet alapul, az iskolában sem egymástól tanulnak meg az elsős gyerekek írni és olvasni, hanem megtanulják egy tanártól. Én emlékszem az első világomra, senkinek sem kellett tanítania semmit, mindössze figyeltem és minden csak ragadt rám magától. Olvastam a fórumon, miket írnak támadásokról, védésekről, egységekről, fejlesztésekről, ostromokról, lázításról, bármiről, ami hasznos lehet. Figyeltem a felrakott jelentésekből, ki miként támad, védekezik, aztán mindezek után már minden csak azon áll valakinek sikerül ezeket megérteni és elsajátítani, esetleg saját jobb módszert kitalálni vagy nem.

Vannak világok, ahol simán megoldható a tanulás úgy, hogy közben nem veszik el a kedvét senkinek a veteránok, akik legyalulják a kezdőket:
Hyperborea - Itt senki városát nem lehet elfoglalni, csak támadni lehet és annyi.
Edessa - Választani lehet egy saját várost, ami védett lesz és nem lehet elfoglalni, de itt már lehet foglalni is, ha valakinek egynél több városa van.

E két világ bőven elég elsajátítani az alapokat, aztán ha valaki komolyan akar játszani a "nagyok" közt, akkor úgyis csak egy valami az, ami mindennél fontosabb, hogy mindig légy elérhető, tehát legyél online, vagy gyere fel riasztóra, különben teljesen mindegy mit tudsz vagy nem, mert nem amiatt hullassz el, hogy kezdő vagy vagy nem, hanem azért, mert aki mindig a játékon lóg bedarál amint észleli, hogy nem vagy itt.
 

DeletedUser11454

Vendég
Nekem nagyon furának tűnik ez az ötlet. Vegyük a való életet alapul, az iskolában sem egymástól tanulnak meg az elsős gyerekek írni és olvasni, hanem megtanulják egy tanártól. Én emlékszem az első világomra, senkinek sem kellett tanítania semmit, mindössze figyeltem és minden csak ragadt rám magától. Olvastam a fórumon, miket írnak támadásokról, védésekről, egységekről, fejlesztésekről, ostromokról, lázításról, bármiről, ami hasznos lehet. Figyeltem a felrakott jelentésekből, ki miként támad, védekezik, aztán mindezek után már minden csak azon áll valakinek sikerül ezeket megérteni és elsajátítani, esetleg saját jobb módszert kitalálni vagy nem.

Vannak világok, ahol simán megoldható a tanulás úgy, hogy közben nem veszik el a kedvét senkinek a veteránok, akik legyalulják a kezdőket:
Hyperborea - Itt senki városát nem lehet elfoglalni, csak támadni lehet és annyi.
Edessa - Választani lehet egy saját várost, ami védett lesz és nem lehet elfoglalni, de itt már lehet foglalni is, ha valakinek egynél több városa van.

E két világ bőven elég elsajátítani az alapokat, aztán ha valaki komolyan akar játszani a "nagyok" közt, akkor úgyis csak egy valami az, ami mindennél fontosabb, hogy mindig légy elérhető, tehát legyél online, vagy gyere fel riasztóra, különben teljesen mindegy mit tudsz vagy nem, mert nem amiatt hullassz el, hogy kezdő vagy vagy nem, hanem azért, mert aki mindig a játékon lóg bedarál amint észleli, hogy nem vagy itt.

Én sem azt mondtam, hogy egymástól tanuljanak. Hanem, hogy régebbi, profi játékosoktól. Sajnos nem mindenki tudja mit kell figyelni, nem mindenkinek egyértelmű a játék, és nem tudja miből mit tanul, mire tud következtetni. Nagyon sok kezdő játékost próbáltam már kitanítani az évek alatt. Van aki még a fórumot sem tudja használni, és azt sem érti miért fontos.
Apropó, én amúgy bevenném a tutorialba, hogy miután beléptek egy szövetségbe, legyen egy külön küldetés az, hogy nyissák meg a szövetségi fórumot és írjanak egy bemutatkozót/valamit. És amikor rákattintanak a fórumra/vagy becsatlakoztak egy szövetségbe, felugorhatna egy információs ablak (mint pl. amikor először rakjuk be Andromédát hősnek), amiben a fontosabb alap dolgok vannak ismertetve. Például:
- fórum használat (kísérje figyelemmel az egyes szálakat, topikokat, kommenteljen ő is)
- legyen aktív (itt egy kis magyarázat, miért fontos ez; könnyen célponttá válik; látja a szövivezető és kirúghatják stb.)
- társak segítése/segítsége védekezésben/támadásban
- nyersanyagokat, varázslatokat kérhet/adhat/cserélhet


Hyperborea már nagyon régi szerver, és örök szerver. Ez amit én mondok, lehetne egy olyan, ami nem örök, hanem ugyanúgy meg lehet nyerni (legyen sikerélmény és kitüntetések). Illetve az említett két szerveren nincsenek jelen azok a szövetségek (bár Edessát annyira nem ismerem), akik minden más szerveren megjelennek, így ugyancsak nem ismerhetnek meg új játékosokat. Az lenne a jó, ha a régi összetartó szövetségek közül is lenne pár "küldött" ezen a tanuló szerveren, pl AD-ból, JD-ből, Hungáriából stb (bár Hungária kb mindenhol ott van és próbálja felkarolni az újakat).
 
Fent