Szinek hozzárendelése

DeletedUser

Vendég
Nagyon klasz, hogy van ez a Szín hozzárendelések panel, de annyira jó lenne, ha ott helyben lehetne színt is váltani. Jelenleg az van, hogy ha pl. egy szövi színét szeretném megváltoztatni, akkor megnyitom a panelt -> rákatt a szövi nevére -> szöviprofilban rákatt bármely tag nevére -> tag profiloldalán rákatt valamelyik városra -> város panlején rákatt a szövi melletti színezős ikonra... Hát, izé, ha jól számolom, három panelt nyitok meg pluszban (kérek le vele többszáz rekordot), vagyis a negyediken van az, aminek az elsőn kéne lennie, legalábbis a neve alapján azt gondolnánk.
Semmiképp nem érdemes azonban hozányúlni ehhez addig, amíg valami ötlet nem jön arra, hogyan lehetne egy *jól* használható színpalettát odarakni. Ami pl. mutatja az éppen aktuális színt, ne úgy kelljen találgatni, hogy vajon most melyik árnyalat van. Meg amelyiken van egy mégse gomb, megkülönböztetendő a színhozzárendelés törlésétől. És amiben vannak színek is, mondjuk egy rendes RGB színválasztó, nem csak ez a 186 codercolor-paletta.
Meg az sem lenne utolsó, hogy amikor csak úgy próbálgatjuk, melyik szín lenne jó, a script nem futná le az egész világ teljes adatbázisát, akár fél-egy percig is homokórázva (amitől a böngésző egy 200-as szövinél esetleg már kiakad), hanem látnánk egy kis térképrészletet, hogy mennyire is látható a kék tenger fehér habos partján egy halovány pötty.
Ja, és miért is nem változtatható a saját város / szövi színe? Látja azt bárki más? -- ugye nem...
 

DeletedUser

Vendég
az ötlet tetszik, Sőt különösen a saját színem megválasztása... eléggé vicces nekem, hogy ahány világ, annyi szint kapok :O és még csak be se tudom állítani. Viszont én másképp szoktam elérni, ami talán egyszerűbb /feltéve, hogy nem világ végi szöviről beszélek, rá kat a szöv tagjának városára, ami a közelben van, é azon az infó... kérdés, hogy ezen van -e egyáltalán mit egyszerűsíteni/

a szín paletta is jó lenne, ha kicsit javulna, ami meg az egész világon lefutó színváltás, arra esetleg lehetőség lehet egy a szín beállításánál egy plussz gomb beiktatásával egy "megnéz" és a bal felső sarokban a kis térkép, az átszíneződne (vagy csak egy minta térkép megjelenne, ami ugyan egyszerűbb, de bennem kérdéseket vett fel). ha utána pipa, akkor végig fut, ha x akkor nem...
 

DeletedUser

Vendég
Én is várost szoktam inkább keresni, ettől függetlenül a színhozzárendelési lista nagyon hasznos: amikor nagyon kombinál az ember, nem biztos, hogy fejben tartja az összes szövi színét. Aztán ha a listán kiderül, hogy kettő szövinek/személynek is ugyanaz lett a színe vagy könnyen keverhető, az nagy segítség lenne, ha nem kéne végigjátszani vagy a fent leírtat, vagy a térkép nagyít, város keres, stb. procedúrát...
 

DeletedUser

Vendég
persze, én is erősen használom, de eléggé szük a szinpaletta... -nehéz egyes árnyalatokat megkülönböztetni, így nem is használom /ez mondjuk nem 100% fejlesztői hiba, és vannak színek, amik "monitor érzékenyebbek"/ bár azt még nem próbáltam, -de kifogom- hogy a hexa kód manuális megadásával tudom-e a szájízemhez igazitani (a többi viszont egyértelmü javítható hiba/hiányosság)
 
Fent