Szellemvárosok

DeletedUser

Vendég
Úgy vélem megfontolandó lenne hogy törlés, tiltás esetén az érintett játékos falvai ahelyett hogy szellemekké válnak inkább tűnjenek el teljesen.
Én elhiszem hogy vannak békés építgető legózgató játékosok akik elvből nem támadnak meg senkit, de azok fogják szépen magukat és alapítsanak.
Hetekre tönkreteszi klánok háborúját ha egyik tagjuk például töröl, és odarondít a többiek közé esetenként akár 100 szellemfalut.
Persze hogy az összeguberált alapítási lehetőségeket inkább fektetik fullos városokba mint aktív játékostól való foglalásba, egyrészt költséghatékonyabb, másrészt ki szeretné ha boldog boldogtalan a közelébe költözne.
Na persze lehet azzal érvelni hogy ez is egyfajta harc, de tudjuk jól hogy nem az.
Ez pont azt öli meg ami a grepó lényege kellene hogy legyen, a foglalást egymástól.
Mert nem csak arról van szó hogy amíg azokba a szellemekbe beleül nem mástól foglal, hanem arról hogy hetekig csak azért gyártja a -nagyobb játékosok esetén- több száz vagy ezer kultúrpontot hogy a senkitől foglaljon, hanem hogy nem is marad alapítási kapacitása arra hogy az ellenfelétől vegyen el.
Mert ez a gyakorlatban úgy néz ki hogy világurajóska környékén befeketedik 100 falu, amire ő és a környéke elhasználja a meglévő alapítási lehetőségeit, és utána még hetekig versenyt nyomkodja a fesztivált a közeli játékosokkal hogy többet tudjon elvenni mint ők. Közben nem is támad aktív játékost, mert sajnálja a nyersit az újraképzésre mert kell a fesztiválra, na meg nem akar hp-t adni annak aki szintén a szellemekre utazik. És persze mire elfogynak azok a szellemek kipukkan a közelben valaki más ismét... és kezdődik a szellemhercehurca előröl.
 

DeletedUser

Vendég
Részben egyetértek, de Te is lásd át azoknak az embereknek a szemszögét, akik nem akarnak alapítani (ilyenből van több). XY befeketedés helyett eltűnik. A vége az lenne, hogy egy szigeten marad 3 város. Mert ugye alapítani ritkán akar az ember, inkább átvesz egy 5-6000 pontos várost, mint egy kezdő várost húzzon fel. Mint mondtad költséghatékonyabb ez így.

Szerintem teljesen jól van kitalálva... Előbb-utóbb elfogynak azok a játékosok, akik abba akarják hagyni!
 

DeletedUser

Vendég
Nos... szerintem ha túl sok embert zavarnak a szellemfaluk, azt meg lehetne oldani egy "szellemfalu lerombolása" opcióval, amihez kellene hozzá mondjuk egy jó adag katapult és ezzel az opcióval annyi szintet rongálna a házakba ahány katapultot küldtél rá. (vagy ennek a valahányszorosa - 2x, 3x, 5x, stb.)

Izeke veled nem értek egyet... szerintem mindig fogynak a játékosok. Ha meg már csak 10 körüli ember marad egy tengeren, azok még ha egyenlőtlen arányban vannak is, csak lassan tudnák egymást bedarálni és előbb-utóbb ők is megunnák szerintem...
 

DeletedUser

Vendég
Izike, nem egy két 5-6000 pontos városról, hanem esetenként 100 vagy több 10-12000 pontosról beszélek.
Hidd el hogy megöli a környék játékát az hogy kénytelenek azokat a falvakat vinni.
Aki harcol klánszinten és egyénileg az pontosan érti miről beszélek.
Oké legyenek szellemek első körben, de legalább tűnnének el 1-2 nap múlva, vagy fejlődjenek vissza ezek a falvak napi 20%-t pontban, ne hetekig szóljon már arról az egész tenger játéka hogy húúú vinni kell a szellemeket.
3-4 falu marad néhány szigeten, na és? Ha többet akarsz alapíts, vagy vedd el a gazdájától amikor még nem szellem. Nem tudom megérteni azokat akiktől ez a felfogás távol áll és mégis grepóznak, de biztos velem van a baj.
 

DeletedUser1598

Vendég
Őszintén engem egyáltalán nem zavar, ha szellemeket foglalhatok, legalább nem kell 12 órát várnom, hogy elkezdődjön a lázadás. Nem tudom, hogy téged miért, és mennyire zavar, hogy szellemeket kell foglalj, de engem egyáltalán nem:)
 

DeletedUser

Vendég
Őszintén, engem egyáltalán nem zavar ha játékostól foglalhatok, nem tudom hogy téged miért és mennyire zavar ha nem géptől kell foglalni de engem egyáltalán nem:)

Ne idézd feleslegesen az előtted szólót! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
A szellemváros azért szellemváros mert nincs gazdája,ha elfoglalod, nem fáj senkinek,és kevesebb időbe is kerül,nem kell lázitani.Szerintem mindenki inkább elfoglal egy 1-2 pontos szellemvárost minthogy,újj várost alapitson.
 

DeletedUser

Vendég
700 akárhány pont alatti szellemvárost hülyeség elfoglalni, mert ha alapítasz egyet, az alapból ~772 pontos lesz.

Ráadásul abban valószínűleg rosszabb is az épületek szintje, mint egy már megalapított városban.
 

DeletedUser

Vendég
Van benne valami amit mondtok, jók az ötletek.
Mindehhez még azt fűzném, hozzá, hogy lehetne egy olyan opció, hogy a város elpusztítása.
Ezt úgy képzelem, el, hogy ha abba szeretném hagyni a játékot, akkor ezt az opciót alkalmazva a városom eltűnne.
Így senkit nem zavarna a sok szellemváros, már akit zavar.
Valóban kényelmesebb, költség és időtakarékosabb beülni egy 5-6k városba, de ha teszem azt, nem akarok az utókorra hagyni semmit, akkor eltűntetem.
Nézzük a visszaélési lehetőségeket.
Pl: szorongat valaki, aki erőebb és ügyesebb, és be is lázít engem.
Akkor ugye a leg egyszerűbb ha lerombolom a városomat.
Megoldás, egyszerű.
Lázadó várost ne lehessen leromolni, így aki időt energiád na és nem mellékesen katonát és hajót feccölt a lázításomba az kapja is meg az érte járó jutalmat akkor is ha nekem elment a kedvem a játéktól.
Így ő elviheti az adott várost, én meg a többit lerombolom és abbahagyom a játékot.
Így az elkedvetlenítésemért egy kis "bosszúz" is állok mert nincs lehetősége a többi városomat elvenni.
Nem tudom elég érthetően fogalmazok, mert sokszor nem világos amit írok, elnézést érte.
 

pufajka

New Member
Figyelj beszéljetek össze hogy a következő új szerveren az legyen hogy a szellemváros maradjon örökös ne lehessen foglalni csak támadni mindig változó egységekkel cserébe ha győzöl kapsz hp-t a maradék egység hozhatja a nyersit haza, és kapsz minden támadásnál egy pár zsoldost akik hozzád verődnek pl: mint a vikingeknél van fejszéjük legyen meg pajzsuk, ez egy új egységként kapod jutalomba 15-50 között, úgy is többet veszítesz mind kapsz, mert kinyiffan vagy 500-600 parittyásod.

Jó támadó és védő lenne 28 támadás 28 védés, vagy valami hasonló.

A zsoldosok mindig jobbak voltak a való életben is mint a sima katonák.

Lesz belőle egy új stílusú szerver:)
 
Fent