Szavazások-Grepolison belül

DeletedUser

Vendég
Jelenlegi állapot: Mint a fehér holló

Leírás:
A Grepolis csapata szerint a 100 fórumozó játékos szavazata és kérései mitsem érnek a 40.000 körüli aktív játékos elképzelése mellett. Ezért a saját elgondolásuk szerint, tapasztalatból meg miegymásból következtetve fejlesztik a játékot, nyitják a világokat. Ez szép és jó, de nem mindig találja el morális elképzeléseket. Tisztában vagyok vele, hogy a Grepolis csapatát alkotó emberek profik, szakmájukat csinálják stb.

Azért, hogy a játékosok tömegei a véleményeiket közölhessék nem elég egy Devblog, vagy egy ötletek topic.
Szeretném ha visszahoznák a bevált módszert, a Grepolis játékablakán belüli szavazást egy ötletre. A szavazás módjainak újragondolása végképp nem okozhat gondot. Elképzelésem szerint heti 1-2 szavazást nyugodtan lehetne tartani. Akit zavar az nem szavaz, viszont így már több ezer játékos véleményét kapják kézhez a fejlesztők, méghozzá egy diagrammban, grafikonban és nem egyének hozzászólásaként.

Visszaélés: Valami állat csinál 1000 fiókot és az összessel szavaz ;)

Nyilatkozat:
Többé-kevésbé megfelel, és nem volt beküldve régebben.
 

DeletedUser9302

Vendég
Moira mondta:
...Az általatok kért kérdőívet sajnos nincs módomban teljesíteni. Ilyet globálisan csak központi kezdeményezésre és központilag meghatározott esetkörben csinálnak. Országok ilyet nem fognak kapni a helyzet jelen állása szerint, csak globális problémákra, a játék egészét illető kérdésekben van rá mód. Ez a vállalati állásfoglalás a kérdésben. Ezért kell ennek (mármint világ paraméter szavazásnak) játékos kezdeményezésre történni...

Erre az indokra hivatkozva, mint ötletet kezelve, Nem Támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Én viszont támogatom. Nagyon fontosnak gondolom, hogy játékosok igényeinek megfelelően alakuljon a játék, az igényeknek megfelelő szerverek induljanak. Akár egy teljes körű felmérésre is alkalmas lenne és nem csak a magyar világokon. Kitöltése mint az ötletgazda írta fakultatív lenne. Szerepelhetne benne, hogy ki mennyi időt tölt fenn, ki használ prémiumot, milyen világokat szeretnének, milyen paraméterekkel. Egy precízen megfogalmazott kérdőív a játék fejlesztőinek és az üzemeltetőknek is nagyon hasznos volna, mert ezáltal ők is optimalizálni tudnák hasznot, és emellett még az igényeket is pontosan tudnák kielégíteni. Szinte biztosan más az igény a különböző régiókban. Egy ilyen komplett felmérés után nyugodt szívvel mondhatnák, hogy itt ilyen szerverekre van szükség, itt meg egy teljesen más paraméterű a kívánalom. A kisebb piacokon, mint a magyar is, kényszerpályán mozognak a játékosok, mert nincs választási lehetőségük, vagy erősen behatárolt, ezáltal a supp sem kap pontos képet az igényekről. Ez a javaslat ezen segítene.
 

DeletedUser

Vendég
senior érthetőbben kifejtette a problémakört.
Ennek más módja is van-például Hirdetmény a magyar szervereken egy direkt linkkel a fórumon való szavazáshoz, és hadd ne írjam le a többi sok-sok lehetőséget a tömeges szavazáshoz.
Ha a support akar valamit akkor véghezviszi, a céget is nagyban befolyásolhatja, ha akarja.
 

DeletedUser9302

Vendég
senior érthetőbben kifejtette a problémakört.
Ennek más módja is van-például Hirdetmény a magyar szervereken egy direkt linkkel a fórumon való szavazáshoz, és hadd ne írjam le a többi sok-sok lehetőséget a tömeges szavazáshoz.
Ha a support akar valamit akkor véghezviszi, a céget is nagyban befolyásolhatja, ha akarja.

Én hoztam fel ezt a fajta lehetőséget, majd mások is megemlítették, Moira ezek után a fennemlített idézettel válaszolt.
Én is támogatnék egy ilyen típusú kérdőívet, de sajnos az InnoGames nem engedélyezi ezt a Supportnak.
Ellenben felvetném azt a lehetőséget, hogy maga a Support nyit itt egy szavazást a fórumon, majd küld egy körüzenetet (mint most, hogy bevezetik a hősöket, egyszóval egy hirdetményt), amiben arra invitálja a játékosokat, hogy érvényesítsék az akaratukat és szavazzanak.
Bár szerintem ezt sem támogatják majd, de megér egy misét.
 

DeletedUser

Vendég
így már értem
Várható hogy supporter szól hozzá a témához? Remélem...
Az InnoGames (ha jól értelmezem) azért tiltja a "pitiáner" szavazásokat, mert azt fenntartják globális dolgokra.

Úgy emlékszem 2012-13 valamikor szavaztunk 4 ötletről 5-ös skálán. Ez a te kérésed alapján történt, mint a dolog kipróbálása?
 

DeletedUser9302

Vendég
így már értem
Várható hogy supporter szól hozzá a témához? Remélem...
Az InnoGames (ha jól értelmezem) azért tiltja a "pitiáner" szavazásokat, mert azt fenntartják globális dolgokra.

Úgy emlékszem 2012-13 valamikor szavaztunk 4 ötletről 5-ös skálán. Ez a te kérésed alapján történt, mint a dolog kipróbálása?

Supporter válasza, nem valószínű, de vannak alkalmak, amikor egy-egy témában jelen vannak.
Ötletekről sok szavazást indítanak, de ezeket nem játékos kezdeményezi.
Ezeket az InnoGames GmbH (üzemeltető) írja ki eddigi tapasztalataim szerint új ötletek bevezetésekor.
 
Fent