Szavazás - Szabad kikötő

Támogatod az ötletet?

  • Igen

    Szavazatok: 4 36,4%
  • Nem

    Szavazatok: 7 63,6%

  • Összes szavazó
    11
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser

Vendég
Felvető: RockBorg
Felvetés időpontja: 2012.01.09.


Összefoglaló

Én nekem lenne egy olyan javaslatom, hogy minden szigeten lehetne szabad kikötő!
Ez azt jelentené hogy oda lehet küldeni a katonákat és partra tudnak szállni, tehát onnantól szárazföldi támadásként megy tovább a támadás!



Jelenlegi állapot:
Nincs ilyen a játékban


Leírás:

Ennek azért lenne igen csak értelme, mert ha valaki van olyan kuka mint én pl :), és nem rak jelzőt a támadó csapathoz, akkor 1 biremmával is kinyírja, a teljsen mindegy mekkora sereget a védő!
A támadást csak akkor láthatná a védekező játékos (azaz aki ellen megy a támadás) amikor a katonák már partra szálltak!
Ezen kívűl érdekesebbé tehetné a játékot, hisz az ember soha nem tudná mikor csapnak le rá az ellenség katonái!
Ösztönözne mindenkit minél előbbi város foglalásra ugyan azon aszigeten hogy időben meg tudja magát védeni ha sikerül :)!

A szabad kikötőben, tartózkodni:

Nem lehetne sokáig, max. 2 óra! A szigeten valószínű bárkit le lehet rohanni és oda lehet érni valamint vissza is! Ha valaki kicsúszik a két órából, katonái meghallnak!
A két órát onnan lehetne számolni, ahogy az első ember a szövetségből odaér, Tehát ott indulna az óra, amit a szövetség tagjai, a kikötőre kattintva láthatnak!
Minden két óra után 1 órár nem mehet az a szövetség újra vissza abba a Szabad kikötőbe!

Katonák létszáma:

Szabályoznám azt is hogy egy szövetségből, az adott két óra alatt csak megadott számú katona tartózkodhat!
A létszámot függővé tenném attól hányas szinten áll a szabad kikötő, úgy ahogy a Grepolis falvai is a szigeteken, és a sarcolás díja is attól függ minél nagyobb szinten van a kikötő!
A konkrét számozást már csak ki kellene dolgozni.


Visszaélés: Azt hiszem erre itt nem lenne lehetőség!


Vázlat rajz: -


Érvelés:
A lényeg hogy ez nagy előny legyen, de ugyan akkor ne legyen a fő támadási lehetőség, azaz a tengeren ugyan úgy keljen támadni, csak épp ha valaki időzítésekre figyel, egy beérkező csapat akár egy tagja is a Lázítást meg kezdheti!
Természetesen ezt a védésre és támadásra is lehetne használni!
Az menet időd lehet tudni a falvakhoz tehát ügyesen kell időzíteni a pontossághoz :)!


Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem
 

DeletedUser

Vendég
igazábol olvasgatva nem rossz az ötlet... de a támogato egységek igy is ugyis is tudnak menni támogatni... szoval ez csak a támadásokat segitené...
lényegénem majd mindenki ezt használná mert igy nem volna tengeren feluszás... sztem meg pont ez a nagyszerü a játékban hogy mivel van tengere ellentétben a klánháborunak igy arra is kell figyelni...
Mondanám azt hogy az elmélet nem rossz, de a szabad kikötö legyen többfunkcios... azaz oda is lehetssen küldeni védöket és ugyan azon az elven müködne mint ha egy ugymond városod lenne ott mert az valakinek birtokolnia kéne tehát tehessek oda védöket és ha oda jönnek akkor ott én védjek ugyanugy esetlegesen annyi nem járnea érte hp ami ott elesik... igy igazán érdekes lenne... ha tegyük fel én nekem vannak támogatoim a szabad kikötöben akkor hiába van a szigeten másnek is városát egymásét kiütjük onnan ergo teszem azt ha én teszek oda védöket de a szigeten van ellenfél is akkor kitudja szedni onnan a védöimet ha megtámadja és sikerül neki kiütni a katonákat. :)
 
Fent