Szavazás - Sereg táblázat

Támogatod az ötletet?

  • Igen

    Szavazatok: 4 80,0%
  • Nem

    Szavazatok: 1 20,0%

  • Összes szavazó
    5
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser

Vendég
Felvető: BLaCK BaNDaNa
Felvetés ideje: 2011.12.18.


Összefoglaló:
Ez a klánok számára nagyban elő segíti tagjaik seregének megfigyelését, rendszerezését.

Jelenlegi állapot:
Igazából a játék egyik alkalmazását használtam fel ötletem megvalósításához, mégpedig a táblázatott a fórumon belül. Sajnos jelenleg ha a táblázatba minden információt megjelenítenék az túl nagy lenne így kicsúszna a képből(még akkor is ha a szövetségi fórumot teljes képernyőre teszem)! Így csak a jelentős dolgokat szerkesztettem a táblázatba. A másik észrevételem, az lenne, hogy mióta pár napja karbantartás miatt nem lehetett belépni a játékba, ha jól tudom kb. azóta nem működik normálisan a szövetségi fórum, ha teljes képernyőre nagyítom(mintha az oldal nem teljesen töltene be, nem jelenik meg rendesen semmi), így sajnos a táblázatot sem tudom teljes egészében kihasználni. A játék szerkesztőit kérném szépen, hogy ezt a hibát próbálják meg kijavítani!

Leírás:
Nos az egyik szerveren, hadvezérként egy olyan stratégiához folyamodtam, ami talán minden hadvezér számára elengedhetetlen, hiszen hogy sikeres legyen pályafutása előszőr megkell ismernie saját klánját és annak állapotát, csak utána foglalkozhat az ellenségeivel és csak ezután mehet csatába magabiztosan. Én ezt személyszerint úgy tudtam megoldani, hogy létre hoztam a példában megjelenített táblázatot. Természetesen ez még egy világ megnyeréséhez nem elegendő, a tagok hozzájárulására is szükség van, hiszen hadseregük álapotáról, nálunk hetente újra kell küldjék jelentéseiket, hogy a táblázatott folyamatosan frissíteni tudjuk és ezáltal nagyából képet kapjunk klánunk hadseregének erejéről/méretéről.

Visszaélések megelőzése:
Mint minden dologal természetesen ezzel is könnyen visszaélhet bárki. Bár játékunkat nem lopják el mégis ha az ellenség kezére jutt egy ilyen információ ami a klán hadseregét mutatja be, az egy talpra esetebb klán esetében akár játékunk végét is jelentheti. Ezért fontos, hogy egy klánon belül csakis olyan ember kezébe adjuk ennek a táblázatnak a szerkesztését(és a tagoktól való jelentések beszedését), akiben 100%-ig megbízunk és tudjuk, hogy a klán érdekeit tartja előbbre! Ráadásul, hogy sikeresek legyünk és a tagok kezébe se jusson el ez az információ, mi úgy oldottuk meg, hogy a szövetségi fórumon egyszerűen, létrehoztunk egy szálat amit csakis a klán vezetősége láthat és ezen belül osztottuk meg a táblázatott. Így csak pár személy(vezetőség) kezébe jutt el az információ a hadsereg létszámáról, ezáltal pedig könnyebb kiszúrni ha valamelyik kémkedne az ellenség számára.

Vázlatrajzok:
Íme ez volna a híres táblázatom!
*Sajnos nem tudtam képet készíteni róla, hiszen nem működik rendesen jelenleg a fórum, ha kinagyítom és teljes egészében csak így megtekinthető a táblázat, ráadásul nem szeretnék információkat kiszolgáltatni a klánunkról sem, remélem nem gond!*

53 bővítmény megtekintése

Talán valahogy megoldható volna az, hogy a játékon belül valahogyan megkönnyítsék ennek a táblázatnak a kiegészítését, esetleg a szövetségi fórumot úgy alakítsák ki, hogy teljes egészében használni lehessen. Arra gondoltam, hogy létre kellene hozni egy gombot ami egy ilyen táblázatott létre hoz a klántagokról és városaikról, így megkönyítenék nagyban a vezetők dolgát!

Érvelés:
Mint már párszor említettem, ez nagyban elősegíti a vezetők dolgát egy klánon belül, talán a játékot is élvezhetőbbé teszi(hiszen jobban meglehet szervezni a háborúkat, harcokat). Erősíti a klán morált is hiszen jobban összeszoknak a tagok és megtanulnak egymásban bízni(azáltal, hogy elküldik hadseregük létszámát egy másik személynek, aki talán tanácsokal látja el, hogyan alakítsa seregét/védelmét), így pedig akár egy "nagy családá" alakulhat a klán, ami sikereket és az összetartás miatt hatalmas háborúk megnyerését is eredményezheti! Ráadásul ezáltal a hozzászólásom által le is védeném szerzeményemet, hiszen félek attól, hogy más magának szeretné titulálni ezt az ötletet!

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 
Fent