Szövetségi épületek

  • Témaindító xBandinkax wAndrásiaw
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Üdv mindenkinek!
Nekem egy olyan ötletem támadt,hogy lehetnének ilyen szövetségi épületek, amelyek valami bonuszokat adnának a szövetségnek és tagjainak.
Úgy gondoltam ezek olyanok lennének, mint a világcsodák,tehát ha egy szövetség a birtokába vesz egy nagy szigetet (amin falvak is vannak),vagyis az összes város a szigeten egy szövi alatt van (és az alapító,vagy a vezetőség egy tagja is rendelkezik ott várossal) akkor jelennének meg a szabad helyeik sziget belsejében.
Egy szigeten csak 2db ilyet lehetne megépítetni , és amit már meg építettetek egy szigeten az már nem volna megépíthető egy másikon.
Pl.:A sziget 1 szövetség birtoklása esetén: tovább bővíthetővé válnak a falvak 15-ös szintig,illetve alapsarc és fosztható nyersanyag +20%-os növekedése.
Kis játék módosítás: több db egységet lehetne követelni tőlük ugyanakkora hangulatromlás mellett, a falvaknak is lenne meghatározott lélekszáma(ez a falu szintjétől függne),enek 5-10%-ból tudnál egységeket követelni,és ezek kinti csapatoknak számíthatnának (az Xyz falu csapatai,számodra nem kerülne népességbe, hanem a faunak a népességébe) őket vissza is lehetne küldeni,és ha ezen egységek háborúban résztvettek és túléték, akkor 2 órára +30%-a növekedne az alapsarc.
Pl.:Kongreszus (szövetségi szenátus)
Itt minden áttekinthetővé válna a szövetség számára(persze a hozzáférést bizonyos funkciókhoz,azt a vezetők állíthatnák be).
Itt venném bele a szövetségi adóról szóló ötletemet,amit az Adó nevű témában felvetettem:
A vezetőség felveti az adót,aminek az összegét egy belső szavazó opcival eldöntik, az adó csak az >4000pont játékosokra vonatkozna.
Csúszkák segítségével belehetne állítani %-ban vagy konkrét db nyersanyag számban,de csak a vezetőségnek lenne hozzáférése és csak a megszavazott határérték alatt.
Tovább belehetne állítani, hogy a befolyt öszeg x%-a és y db száma hova-kihez kerüljön,tehát pl.:melyik világcsoda esetleg falu bővítésébe,vagy melyik játékoshoz támogatás gyanánt.
Esetleg innen el lehetne küldeni (kémeket)örszemeket 2000ezüst/alkalomért a tagokhoz
és láthatóvá válnának a támadások (viszajön az őrszem) és azonnal lehetne támogatást küldeni. :cool:
Pl.:Szövetségi Raktár
Az adóból begyült nyersanyagokat, a katonai egységeket, illetve az őrszemeket lehetne itt tárolni.
A befolyt nyersanyagok a limitük x%-ából bővithetővé válna ez a raktár max.:60-as szintig.
PL.:Faiskola,Kőlerakó,Pénnzverde
Ezekből egy szigeten csak egy fajta lenne választható,ez attól függne miből termel a szigeted többet,
ha fáből: Faiskola, ha kőből: kőlerakó ,ha ezüstből: pénz verde.
Ezek arra lennének képesek,hogy amit a szövetségi szigetlakók feleslegben termelnek nyersanyagot pl.:fa,azt szépen begyűjti azoktól, akiknek >20-as szint a pl.:fatelepe és megtelt a raktáruk.
Majd innen egy másik (beállítható és ugyanígy szövetségi) szigetel cserélne gazdát 1:1 arányban,ahol pont fordított a nyersanyag eloszlás,esetleg ki tudnál venni innen(x%-a bekerülhet a Szövetségi Raktárba adóként ),ha szükséged volna rá, vagy feltudnád venni a kicserélt árut.
Pl.:még sok más, ami hirtelen nem jutott eszembe,várok tőletek is jó sok ötletet. :)
Szerintem ezek praktikus ötletek,amikkel kényelmesebbélehet tenni a játékot. :rolleyes:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
Nem Támogatom!


Elnézést a döntésért, de túl sok az épület és így hátrányba kerülhetnek a kisebb szövetségek akik nem tudnak hatalmuk alá vonni egy szigetet, pláne nem többet az összes épület birtoklásáért.
Azért sem tartom jó ötletnek, mert hatalmasak a "hozományai" az épületeknek.
Ellenzem azért is, mert nagyon bonyolítaná a játékot (pl.: szavazás-vezetői beállítás, elosztogatás, ez eléggé bonyolult folyamat :D)

Illetve még van ellenérvem, ha ez nem lenne elég, de szerintem ezek a legfontosabbak (az én látószögemből nézve).
 

DeletedUser

Vendég
:confused:Ez esetben módosítom az ötletem ezen részét,az első két soroddal egyet értve:D:
Nem a sziget birtokba vétele esetén, hanem a 20-taglétszám megléte után az alapító szigetén jelenhetnének meg (csak a szövetség látná) kivétel a:Faiskola,Kőlerakó,Pénnzverde;ezek mindenszigeten megépíthetőek volnának,amin van legalább 2 tag.
A második két sorral pedig nem anyira értek eggyet; nem lennének "hozományai" (hanem előnyei),mivel csak a tagok meglévő forrásaiből merít.
Azért sem tartom jó ötletnek, mert hatalmasak a "hozományai" az épületeknek.
Ellenzem azért is, mert nagyon bonyolítaná a játékot (pl.: szavazás-vezetői beállítás, elosztogatás, ez eléggé bonyolult folyamat :D)
:Ezek minden szövetségen belül megtörténnek most is, a szövetségi fórumon keresztül megbeszéléssel és a szövetség profilján keresztül,a Kongreszus csak ezeket tenné áttekinthetőbbé és kényelmesebbé.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
5 évig Ikariamoztam.
Ott a bányák a szigeten vannak, és a szigetlakóknak közösen kell építeniük.
Ami azt jelentette, hogy én állandóan építettem, a többiek meg kiélvezték.

Na ez az egyik ok, ami miatt áttértem a grepolisra.
Nem akarok közösködni másokkal.
Itt minden tőlem függ, nem tudnak kihasználni az emberek.

Szóval én nem díjaznám, ha valami közös épületfejlesztésbe kéne fognom bárkivel is.
 

DeletedUser9302

Vendég
5 évig Ikariamoztam.
Ott a bányák a szigeten vannak, és a szigetlakóknak közösen kell építeniük.
Ami azt jelentette, hogy én állandóan építettem, a többiek meg kiélvezték.

Na ez az egyik ok, ami miatt áttértem a grepolisra.
Nem akarok közösködni másokkal.
Itt minden tőlem függ, nem tudnak kihasználni az emberek.

Szóval én nem díjaznám, ha valami közös épületfejlesztésbe kéne fognom bárkivel is.

Azért nem jó a csodázás :D
Valaki nyomja ezerrel a városai kárára, valaki meg inkább fejleszti magát.
 
Fent