Szövetség nélküli játék

phoibosapollon

New Member
Sziasztok fejlesztők, moderátorok -öreg barátom Moira- és természetesen a tisztelt fórumozók!
Közösségi ötletelésre hívok mindenkit, egy játékrontó aspektus miatt.
Játékszeretetemet én még a Xi-szerveren nyertem meg e kikapcsolódás és életvitel, életszemlélet kapcsán, amit a grepolis jelentette kockulás ad.
Több éves szünet után -mely áldozatos volt részemről- újraregeltem és szeretettel, kedvtelve játszottam először Pároszon, majd a számomra megfelelőbb paraméterek miatt Sestoson már, azt az egy kutyát is hagyva csak magamnak.
Elmondom mi a szitu.
Az elején kiiktatott a Valhalla-szövetség, mindkét városomat elfoglalva.
Újra kellett kezdenem mindent.
Jó, legyen. Bosszút esküdtem -persze csak a játékért és a játékon belüli játékélményért-, és mai napra már 10 várossal rendelkeztem és plusz kultúrákkal.
A Nerd Herd Kockahorda tagja voltam, minek nevét a vezetőség ott önhatalmúan átnevezte idő után Székely Légióvá. Többen emiatt ki is léptek, s bár nekem sem tetszett ez -magyarországi magyarnak tudván magam-, én maradtam.
Aztán a napokban történt egy olyan eset, hogy ... kollegám letiltott privát levelezésből, egy bolondság kapcsán, hogy "barátocskám"-nak szólítottam valamikor ott.
Másfél hét után kerülő-utakon visszavett, mert sérelmeztem hogy így hát elég nehéz csapatjátékot tenni, és leghamarabbi újfenti levelezésünkben olyan vállalhatatlan, becsmérlő és derogáló stílusban viszonyult felém, minekután én tiltottam le őt.
Erre pedig kidobott a szövetségből.
...
Jelenleg olyan erősségek vesznek ott körbe, hogy szövetségen kívüli játék szinte elképzelhetetlen, s bár a konfrontálódásunk egalizáltuk, megbeszéltük és visszavett a "csapatba", de egyrészt olyan feltételekkel, melyek játékélményemet erősen lekorlátozták, másrészt ezek után én nem is szívesen társulnék ilyen minősíteni nem kívánt emberekhez, így csak azt az utat láttam megvalósíthatónak, ha törlésre helyezem magam.
Problémám, dilemmám, megvitatásra és ötletelésre helyezett kérdésem tehát:
A szövetség és az összjáték nélkülözhetetlensége kiküszöbölhető-e valahogy, illetve létrehozható-e valamilyen úton-módon olyan módosítás, fejlesztés a játékban, mely egyenlő feltételekhez juttatja azokat is, akik kénytelenek egymagukban játszani?
A morál megléte nem elegendő, hiszen ha 10 másik, hasonló erősségű játékos is támad, hiába online az ember, hiába aranyozik is, megoldhatatlan a túlélés.
Kiegészítésként felmerül az is, mennyiben jogos egy szövetségi vezető efféle magatartása, a másik illető játékát ezzel ellehetetlenítve és kedvét szegve, retorziók nélkül.
Segítettem őket, védtem, támadtam, nyersit-áldást küldtem, és simán megválva tőlem ők foglalgatják már a városaimat.
És ez mind 1 ember itt kiélt arroganciája miatt, melytől nekem hányingerem van.
A játék struktúrája és menete viszont kedves az én számomra, így nem szeretném elveszíteni örökre, de ez így nem korrekt és játszható.
Kérek javaslatokat!
 
Utoljára szerkesztve:

phoibosapollon

New Member
Megfogalmazódott bennem egy megoldási-aspektus, javaslatokhoz beszerkesztem később majd.
Konkretizálva a problémám, csak a példa kedvéért politikai meggyőződéstől mentesen:
A Fidesz az Európai Néppárt tagja. Bár volt szó és szavazás is párt-családon kívül való helyezésükért, de az mégsem valósult meg a szimpatizánsok és ellenszavazatok okán.
100%-ig bizonyos vagyok abban, ha személyem megkérdőjeleződhetett volna minden szövetségi tag számára, játékom még mindig élne.
Abban is bizonyos vagyok, hogyha a szövetségi névváltoztatás, lobogó-csere is szavazati többséghez lenne kötve (illetve pont-mennyiséghez) a játékélmény minősége nem 1-2 "vezető" hangulatán múlna.
Ahogy szavazással az ő pozíciójuk is változtatható lehetne.
A kérdéskört kidolgozom megoldhatóságával együtt és a megfelelő helyre posztolom.
Konrét problematikám ezzel együtt még mindig csak érintőlegesen megválaszolt -minekokán szövetségi együttműködés elengedhetetlen, így nem a saját kezemben a sorsom-, mégis javaslatom legalább csökkenti a visszaélésekre való lehetőségeket.
Köszönöm az olvasatod; amennyiben véleménnyel, meglátással és/vagy egyéb megoldással bírsz, kérlek szólj hozzá itt a fórumon!
 
Utoljára szerkesztve:

gerrardk

New Member
Szia, én nem vagyok sem fejlesztő sem moderátor, de a helyedben ha van morál a világon, Sestoson van úgy emlékszem, vártam volna ameddig elviszik pár városom jó HP-ért a világ szélére kialapítani városokat, ameddig felepíted a morál megvéd ha van egységed a városokban aztán morál nélkül a messzi védőket a városokba küldeni szépen amik köztük vannak oda támadókat gyártani és mehet a móka 30-40 várostól már elég nagy kellemetlenségeket lehet okozni egy egész szövetségnek is, ha elérhetetlen távolságban vannak a háttér városok amikből véded a frontot
 
Fent