Saját Zene a játékban és Zene váltása

  • Témaindító Korábbi játékos
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló
Saját Zene a játékban és Zene váltása

Jelenlegi állapot
Jelenleg csak egyszerü Grepolis zenék vannak a játékban.

Leírás
Az lenne az ötletem, hogy a játékban lenne olyan zenelejátszó ami a mostaniról át lenne alakítva olyanra, amiben lehetne saját zenét rakni, vagy keresni a feltöltöttek közül mert ezt én úgy képzelném el, hogy lenne egy hozzáadás gomb ami megnyomásával lehetne feltölteni zenéket (amiket később bele is kell rakni a lejátszóba), vagy keresni a feltöltöttek közül (lenne egy tárhely ahova minden játékos feltölthet zenéket), és a hozzáadás gomb lenyomásával nem csak ezek jelennének meg hanem a zenék is amik jelenleg benne vannak a lejátszóban. Ezeket lehetne szerkeszteni úgy, hogy a sorrendet beállítani vagy eltávolítani. Tovább még lenne ott olyan valami is ha kipipálod akkor random fogja lejátszani a zenéket, nem sorban. Tehát ez egy online MP3 lehetne a Grepolis számára. A hozzáadás gombra kattintván megjelenő ablakban el is lehetne indítani a zenéket, ha kikeresed, és ha elindítod (a play gombra kattintva akkor megjelenik, hogy mennyi ment végig a zenéből (Egy sáv) és a Stop meg a Pause gomb is :D

Zene feltöltése - Gomb:
A zene feltöltése gomb természetesen arra lenne jó, hogy zenéket lehessen feltölteni. Ha feltöltötted a kívánt zenét akkor az megjelenik a lejátszódban és a tárhelyen is ahol a többi játékos is rátalálhat.

Többi leírás a képek felett.

Visszaélések megelőzése
Ezzel sajnos úgy lehetne visszaélni, hogy nem oda illő, kissebbeknek nem való trágár szövegű zenét/hangot töltenének fel, de ezt úgy lehetne megoldani, hogy a minden zene mellett ott lenne a hang feltöltője és ott lenne egy jelentés gomb is.

Vázlatrajzok

A lejátszó így nézhetne ki:
Saj_t_zene-_Grepolis_www.kepfeltoltes.hu_.png


Közelről:
Saj_t_Zene_-_Grepolis_II_www.kepfeltoltes.hu_.png


És a hozzáadás ablak (lejátszó) pedig így:
Hozz_ad_zene_project_www.kepfeltoltes.hu_.png


* (folytatom másik hozzászólásban mert több képet ide nem lehet tenni)

Érvelés
Ez a lejátszó egy elég jó hangulatot adna a játék számára, minden ember ízlése szerint állíthatná.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez tényleg jó! Én is támogatom! Én talán annyit szerkesztenék rajta, hogy mindenki saját magának töltene fel zenét, nem közös lenne. De az se lenne túl nagy baj.
 

DeletedUser

Vendég
*=

A Zene feltöltésére kattintva pedig ez az ablak jelenne meg amin keresztül már fel lehetne tölteni a zenéket mindenki számára (mások is lássák) vagy csak saját magad számára amit csak te látnál:
Feltolt_s_zene_grepolis_www.kepfeltoltes.hu_.png


A "Mindenki számára feltöltött zenéid kezelése" gombra kattintva a zenelejátszoban felugrana ez az ablak amiben láthatod feltöltött zenéidet mások szmára is (mindenki számára), láthatod a címét, feltöltése dátumát, lejátszhatod, láthatod hogy hányan használják és törölheted is. A lejátszás itt nem arra van, hogy hallgasd a zenét, hanem azért, ha törölni akarsz valamit és nem tudod pontosan a címét akkor belehallgathatsz, nehogy mást töröljél. Íme a kép:
Mindenki_zene_kezel_s_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem nézzetek körül kicsit a világban. Kapásból jogdíj mizériákkal bombáznák szét az egészet. Amúgy meg meddig tart elindítani mondjuk egy Winampot?
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem viszont egyszerűbb kattolni a lejátszómra és elindítani.
Van fogalmatok róla , hogy ez az egész , amit itt leírtatok , az több mint 500.000 forintjába kerülne a Grepolisnak ?
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem nézzetek körül kicsit a világban. Kapásból jogdíj mizériákkal bombáznák szét az egészet. Amúgy meg meddig tart elindítani mondjuk egy Winampot?

" Saját Zene a játékban és Zene váltása "
Ez a téma címe, szóval szerintem úgy gondolják, hogy ők csinálják a zenét, viszont ha tényleg úgy hiszik, hogy illegálisan feltöltik a zenéket akkor tényleg nincs benne sok értelem :D
 

DeletedUser

Vendég
Igazad van, inkább ilyen értelme van, bár nekem elsőre a "saját magam választotta" értelmezés ugrott be. Mindegy is, nincs rá értelmes lehetőség, hogy a játék megkülönböztesse a kettőt, de még egy "én vagyok a jogok tulajdonosa" nyilatkozat kitöltése esetén sem mentesülne a működtető a jogvédők nyomulásától. Szerintem kár ezzel terhelni a fejlesztőket, kapnak ők így is eleget.
 

DeletedUser

Vendég
Nem ilyet ne soha, amúgy is szétesik a fejem a zenélő böngészőktől, és bárki elindíthatja a zenéit mondjuk a YouTube-ról.
Ha meg nem akkor VLC mediaplayer stb.

Amúgy hányasod volt Magyar nyelvből,mert a megfogalmazás borzalmas.
 
Fent