Requiem

DeletedUser

Vendég
Ez a szavazás csak a meglévő cookiet nézte. Még az IP-t sem ellenőrizte. Ha a szavazás a grepolison belül lett volna, akkor lehetett volna garantálni, hogy 1 játékos csak 1szer szavazhasson.
 

DeletedUser1598

Vendég
De ha bárki is manipulálta valahogy a szavazatokat, akkor az nem az Innogames volt, tehát ne tessék őket szidni:)
 

DeletedUser

Vendég
Nem ők manipulálták (csak közvetetten, a játékosok megtévesztésével). Viszont túl lusták voltak ahhoz, hogy saját szavazórendszert írjanak. Normális fejlesztők biztosan gondoltak volna erre a résre.
Ez egy aranyszabály programozók (főleg webprogramozók) részére: sosem szabad bízni a felhasználók jóindulatában!
 

DeletedUser

Vendég
Romlottan fogyasztom mit szerettem

Én már túl tettem magam rajta elrontották az egészet...már nem azt nézem mivel játszok,kénytelen vagyok azt nézni kikkel...csak a bajtársak miatt nem hagyom itt az egészet...ne tévesszen meg senkit jelenleg egy várossal nyomom,én éveket feccöltem ebbe a játékba...úgy látszik hiába(ismétlem már csak egyes emberkék miatt érte meg).Net problémám támadt,sok várat elbuktam,örömmel jöttem vissza...amit két hét alatt el is vett az a 73%... Most már csak csinálom,csinálom,de nem élvezem...ez már nem szerelem gyerek lesz...:)
 

DeletedUser

Vendég
A játék durván 1,5 éves, tehát évekről még ne beszéljünk.
 

DeletedUser

Vendég
Felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy az Általános Szerződési Feltételek akként rendelkezik, miszerint:
"6.2 Az InnoGames az általa kínált játékokat saját belátása szerint folyamatosan átdolgozza és frissíti abból a célból, hogy a lehető legnagyobb felhasználói kör számára legyenek vonzóak.

Ugyanezen ÁSZF későbbi rendelkezései között ez olvasható:
13.1 A licencszerződés a játék használatának jogát biztosítja a felhasználó számára. A felhasználó nem támaszthat igényt a játék egy bizonyos verziójának a használatára vagy egy bizonyos állapot/funkcionalitás fenntartására vagy implementálására. (...)

Ilyen módon mivel a szavazás nyitott volt, minden játékos számára elérhető, a szavazás végeredményét úgy kell tekintetni, mint ami az egyes válaszlehetőségekkel szimpatizáló felhasználói kör mértékét és arányát tükrözi. A különbség releváns volt.

Egy "normális fejlesztők" által üzemeltetett rendszerben úgy vélem, előrébb való a hibák javítása, mint a saját szavazórendszer.
Magánmeglátás: úgy tűnik, az InnoGames is így véli.

Természetesen lehetőség van arra, hogy a véleményed kifejtsd. Azonban azt is tudomásul kell venni, hogy a szavazók 73%-ának a véleménye áll szemben a tieddel, aki - ezek szerint - a 27%-ba tartoztál.

És a végére szintén egy magánvélemény:
Mindenkinek nem lehet a kedvére tenni. Az ember meg már csak olyan, hogy ha tetszik neki valami, vagy jól érzi magát benne, akkor szépen csendben ellapítgat magának a kényelmesben és kellemesben. Azonban ha nem tetszik, akkor világgá ordítja a baját, bízván abban, hogy majd megoldja helyette valaki az élet nehézségeit.

Az én főnököm anno ezért két csoportba osztotta az embereket annak tekintetében, hogy hogyan fogadnak egyazon dolgot (legyen az ajándék, változás, közlés, bármi):
TÖBBSÉG és HANGOSSÁG.
 

DeletedUser

Vendég
hm... csak megjegyzem. A 2.0-ra átállás nagyobb felhasználókört biztos nem fog okozni.
Mivel már fél éve megvan, az erre regisztrálók száma is fokozatosan csökkeni kezd, míg a régi verziót kedvelők ezután nem valószínű, hogy beregisztrálnának Grepolisra mivel a 2.0-ból köszönik nem kérnek (lehetséges, hogy alapból abba is hagyják).

Tehát szerintem a játékosok száma ~80%-ára fog csökkenni a mostaninak.

Másik szempont, hogy a két verzió fenntartása ahogyan mondtátok, költségesebb, bár van egy olyan gyanúm, hogy a régi verzióval nem sokat foglalkoztak a fejlesztők, így ilyen téren alig voltak költségei, míg a szervergép az ugyanaz marad (gondolom én), függetlenül attól, hogy 2.0 vagy 1.26 verziójú a szerver...
Legalábbis, szerintem semmivel nem drágább fenntartani pl. 3 db számítógépet, úgy hogy abból 2-n Win98 1-en Win7 van, mintha mindhármon Win7 lenne (tegyük fel, csak az op.rendszer a különbség).

Szóval, majd kiderül, megérte-e az Innogamesnek, vagy sem :)

(bár én az utóbbira tippelek)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem nem windowst, hanem linuxot használnak a szerveren. (Legalábbis nagyon remélem! Windows nem servernek való!!!!)
 

DeletedUser

Vendég
Balping azt csak összehasonlításként mondtam :)

A "Windows"-os részét csak általánosan 3db gépre értettem (egyébként fogalmam sincs, mit használnak/érdemes használni)
 

DeletedUser

Vendég
Jó, értem. Egyébként az itt vett "server" fogalom nem feltétlenül felel meg tényleges servereknek. Egy serveren több világ is futhat.
 

DeletedUser

Vendég
Végülis ja.

Nem nagyon értek ezekhez, bár el tudom képzelni, kb. hogyan működik :)

Mindenesetre szerintem ha nincsenek fejlesztések, nem jár egy másik verzió fenntartása sok + költséggel.
 

DeletedUser

Vendég
A játéknak vannak olyan részei, amelyek nem különülnek el világonként, ilyen például a prémium vásárlás rendszere vagy a szabadság mód. Ezt a régi világokon is folyamatosan fejleszteni kell, hogy ne akadjon össze a két verzió.
Továbbá a régi világokon is előfordulhatnak hibák, amiket javítani kell.

Ezek a fejlesztések és a hibajavítás is erőforrásokat kötnek le, költségeket generálnak, amit az új verzió fejlesztésére, javítására is lehetne fordítani.
 

DeletedUser

Vendég
Világ csodái

Tiszteletem. Én is hozzászólnék.
Mondjuk nekem se tetszik az átállás. Ráadásul nem is hibátlan az új verzió. A régi sokkal letisztultabb volt szerintem. De ez tényleg a fejlesztők szíve joga mit tesznek a programjukkal és nem is ez zavar a legjobban.
En főleg a szavazás részt tartom legalábbis érdekesnek és teljesen feleslegesnek mert szerintem el volt ez előre döntve hogy a költségcsökkentés miatt át lesz úgyis állítva. Akkor miért kellet a játékosokat abba a hitbe ringatni hogy ők dönthetnek? Simán közölni lehetett volna hogy elnézést de ez van. Es elkerülték volna szerintem ezt az egész vitát.
Mert egyrészt a játékosok már akkor szavaztak hogy melyik verzió tetszett nekik amikor bejelentkeztek egyes világokba. Akik a régin voltak azok azért voltak mert az tetszett nekik. Másrészt meg az ember hamarább elfogad egy megváltoztathatatlan de jogos döntést (jogos mivel mindannyian beleegyeztünk mikor regisztráltunk abba hogy a fejlesztők változtathatnak a programon) mint egyet amiben kikérik a véleményét de utána nem úgy lesz ahogy szeretné.
Úgyhogy szerintem itt hibáztak a fejlesztők. Nem szakmailag hanem emberileg. Bár lehet ezt is beleszámolták hogy úgyis lesz pár „morgós”
További hibának tartom hogy fejlett, és kiépült hatalmi rendszerekkel rendelkező világokba úgy avatkoztak be ami teljesen felborította a fennálló rendet. Itt főleg a csodák korának azonnali bevezetésére gondolok mivel a játékosoknak arra se volt idejük hogy megszokják az új verziót máris nyakukba szakadtak a csodák amit jelenleg hatalmas sokkhatásként él meg sok ember. Nemcsak a verzió változott hanem pl. klánok olvadnak, szűnnek meg, játékosok hagyják abba és mindez pár nap alatt. Sok a változás egyszerre. Teljesen felborult a régi állapot. Lehetett volna lassabban is.
Bár gondolom ehhez bele kellett volna nyúlni a programba ami feltételekhez köti a csodák korának megkezdését.
Remélem tanulnak a jelenlegi helyzetből és amikor bevezetik a 3.0ás verziót már körültekintőbbek lesznek.

Ja és írtam az ötletekbe a világ csodái részbe egy javaslatot ami a mostani tapasztalataimra épül. örülnék ha benéznétek és véleményeznétek. Főleg a suport véleményére lennék kíváncsi mivel ők ismerik legjobban a játékot.
Köszönöm hogy szólhattam.
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt Bosszankodók!

Nem szeretnék a bosszankodók céltáblájává válni.
Csak remélem, hogy meg van az az intelligencia szintjük, hogy az elkövetkező mondataim megértik.
Most az elején leszögezném, hogy olyanok akik nem az elejétől kezdve vergődnek a szerveren azok ne írogassanak hülyeséget.
A másik dolog. Emberek miért élünk? Azért hogy elérjük céljainkat. Ha nincsenek célok nincs az életnek értelme. Ez a játékkal is így van... ha nincs cél.. miért játszol? Most MÁR van... a csodák. Én a BORG tagja voltam. És még mindig BORG szellemben játszom. A szerver a miénk volt. Nem akadt ellenfelünk. De a játék véget ért... elmúlt a kezdeti lelkesedésünk amely több mint 1 és fél évig tartott. Vég cél nélkül a Grepolis legerősebb szövetsége elhagyta a játékot. Én és még páran közülünk maradtunk, a "szebb jövő" és a fokozott játékélmény reményében. Ami eljött... végre.
A szavazásról: SOKAN SZAVAZTUNK! Melyet döntő többséggel megnyertünk. a maradék 27% az keressen más játékot, vagy próbáljon együtt élni a többség akaratával. Többség dönt egység ny*l. Bocsánat de ez így van, és ezen ilyen partizánakcióval nem tudtok változtatni.
 

DeletedUser

Vendég
A cél attól függ, ki mit tűz ki magának.

Én tudtam úgy is célt kitűzni magamnak, hogy nem volt egy konkrét cél: "építsd meg ezt!"

Lehet idővel ráun az ember, vagy nincs ideje, vagy hasonlók, de én mindig tudtam magamnak valami célt kreálni :) (talán ez kreativitás lenne? bár nem tudom... mindenkire rá volt bízva, mit akar)

És ha van egy konkrétan megadott feladat, attól még ugyanúgy meg lehet unni a játékot.


Ha megoldást keresünk, akkor ha magunk kitalálunk valamit, többre megyünk vele, mintha ott van a leírt megoldás, vagy utasítások, amiket ha követsz megvan a megoldás, közben a gondolkodás 0.
Ez egy másik szempont, de ez is szempont :cool:
 

DeletedUser

Vendég
Hogyha már az élet értelménél tartunk: a való életben se mondják meg neked, hogy mi legyen az életcélod... A párhuzamod nem illik tökéletesen ide.
 

DeletedUser

Vendég
Én nem vagyok egy kreatív ember, de valamilyen célt mindig ki tudtam tűzni, és ha teljesítettem, mindig elégedett voltam magammal. Tök jól megvoltam a "csodák" nélkül is. Most is volt több célom is, amelyeket a 2.0 durván elrontott, és csak a szövetségeseimnek köszönhetem, hogy nem hagytam abba az egész játékot.
 
Fent