Requiem

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !

Olvasom a véleményeket, és látom leginkább az ismeretlen dologtól való tartózkodás az ami a viszonylag sok "tiltakozást" kiváltotta.
Én játszottam a régi verzióval is és játszom a mostanival is.
A régi verzióban egy idő után elkezdtem unatkozni. Volt majdnem ötven városom. Igazából olyan nagy harci örömet már nem okozott, hogy foglaltam eggyel többet.
És most miért is ? Hogy a klánom feljebb kerüljön a ranglistán ? Vagy én. És akkor mi van ? Feljebb került./kerültem/ Aztán ennyi.
Már nem különösebben érdekelt, hogy ötödikek vagyunk, vagy hatodikok.
Mert ha elsők vagyunk sem történik semmi. Nincs végcélja a játéknak. megy kifulladásig

Az 2.xxx verzióban van cél. Fel kell épiteni a világcsodákat. Nem lesz olyan egyszerü.
Önmagában is nehéz, de ehhez tedd hozzá, hogy a várható ellenfeled ezt meg akarja majd akadályozni. Olyan haddelhadd lesz, hogy............És ha már felépitetted, akkor az már a Tied.
A régi világban elvettem egy várost, másnap visszavették. Ennyi volt.
Sokkal nagyobb hangsulyt kap a diplomácia és annak minden finomsága.
Sokkal megfontoltabban kell dönteni, milyen városokat foglalsz, vagy ha alapitasz, azt hol teszed. Az uj verziókban sokkal nagyobb jelentőségü a klán összehangolt munkája és kevésbé fontos lesz az egyén.
És még lehetne sorolni.....
A 2.xxx verzió egy kicsit több, mint hogy ütöm ahol érem.

Ezt majd akkor lehet észlelni, amikor már jobban benne lesztek a játékban.
 

DeletedUser

Vendég
halmi

Sajnos nekem az új verzió nagyon lelassult.
A térkép nem működik rendesen.
A városlista melyre ugorni lehet kimaradt.
Az ablakokat egymásra rakja, evvel is lassít.
Ha a programozó, új fejlesztésű programokkal fejleszt, csak csicsázza, lassítja.
A játék maga nem nagyon változik, emlékezzetek „Settlers 1”-re gépi kódba írták (2 lemez).
A gépi kód 500-1000- szer gyorsabb.
Üdv
 

DeletedUser6882

Vendég
Nekem sem tettszik az új verzió... Legfőbb okom, hogy lassú, talán még dolgoznak rajta és azért? vagy ilyen is marad? mert akkor sokan otthagyják az Epszilont :(((
 

DeletedUser

Vendég
Hát szerintem az egykoron 1.0-s világoknál az aktív játékosok száma elég hamar 1.000 alá fog csökkenni (ha ez eddig nem történt meg)...


A fő probléma, (bár ahogy mondtam, nekem ez a csoda-dolog sem tetszik... oké, de ez valóban új stratégiai lehetőséget ad).
Viszont az új grafikát 90%-ban teljesen értelmetlen volt bevezetni, egyrészt elég sok konzervatív ember van, akinek ez már önmagában negatív tényező (így nekem is).
Azonban az, hogy a menüben ahogyan olvasom, alap dolgokat változtattak meg, és lassabban megy a játék... az KATASZTRÓFA!

Akkor már legalább annyit megtehetnének a fejlesztők, hogy a kinézetet, aki a régit preferálta az megtarthassa.
Nem hinném, hogy egy animált GIF, annyira nagy kapacitási problémákat okozna. Illetve kétféle beállítható menürendszer.
Szerintem aki a régi infós panelt szerette, hadd használja már azt és ne kelljen egy ilyen vacakot használni.

Szerintem kb. olyan a 2.0, mint a Thief (nem tudom ismeri-e valaki) 1-2 illetve 3 verziója.
A Thief 1 és 2 gyakorlatilag ugyanarra a rendszerre épült, a 2 kisebb újdonságokat, és minőségileg jobb grafikát kapott.
A 3-nak viszont teljesen más a grafikája (azt nem mondom, hogy szebb), jobban akadozik, nehézkesebb az irányítása, és bizonyos tereken - negatív értelemben - automatizáltabb is.

Remélem ez nem számít reklámozásnak. Ha igen kérlek nézzétek el nekem és moderáljátok ki.
 

DeletedUser1598

Vendég
Hát, ha te elsők között a grafikát nézed egy játékban... inkább nem mondok semmit. Nem az a lényeg... Nekem nem megy lassabban a játék, de lehet másnak igen, ezt nem tudom és nem kritizálom.

És mi a bajod a csodákkal? Végre van valami célja a játéknak, nem csak az, hogy porba tiporj mindenkit, majd csak vegetálj...
 

DeletedUser

Vendég
Helló
Sajnos jót nem tudok mondani az új verzióról, talán azt hogy még több időre ideszögezik az embert, mert a másik is brutál lassú volt, de ez már túltesz mindenen, vagy 20 gigás net is kell hozzá??? Azt elfelejtették mondani :p ....
Eddig élvezettel játszottam, de már nincs kedvem hozzá. Valószínűleg másik szórakozás után fogok nézni, és nem én leszek az egyedüli.
A fejlesztőbrigádnak meg azt javaslom, iratkozzon be valami neves tanfolyamra, mert ez NAGYON gáz amit összehoztak. A chat hibáját pl évek óta nem tudják megcsinálni, én már lemondtam volna a posztomról ha erre nem lennék képes.
De mindig bízom azért, bízom hogy egyszer még játszató lesz a grepó!
Üdv.
 

DeletedUser

Vendég
Azért kellett ez a szavazás, mert így fiókonként csak egy szavazatot lehetett leadni és mindenki, akit érdekelt a kérdés, tudott szavazni. Így lehetett a reprezentativitást biztosítani.

Épp erről beszéltem korábban: akárhányszor lehetett szavazni, a szavazórendszer nem ellenőrizte, hogy egy felhasználó csak egyszer szavazott-e.
 

DeletedUser

Vendég
Általában minden fejlesztés alatt álló program eljut oda, amikor a fejlesztők már nem tudják, hogy mit csináljanak. Az elején még tele vannak jó ötletekkel, ezeket meg is valósítják, majd szépen lassan elkezd elfantáziátlanodni a folyamat és egyre erőltetettebb és többnyire felesleges funkciók kerülnek bevezetésre. Mert ugyebár ha életben akarják tartani, mindig kell valami új. Ilyen fölösleges dolog lehet például a grafika fejlesztése.
Sajnálattal látom, hogy a grepolis is eljutott ebbe a stádiumba. Innen már nem nagyon szokott visszaút lenni...
 

DeletedUser

Vendég
Épp erről beszéltem korábban: akárhányszor lehetett szavazni, a szavazórendszer nem ellenőrizte, hogy egy felhasználó csak egyszer szavazott-e.

Ezt mondjuk nem értem honnan jött. Ellenőrizte, de amennyiben kételkedsz benne, akkor felvehetted a kapcsolatot az InnoGamessel, a szavazást teljes mértékben ők bonyolították le.
 

Moira

Ex-CM
Épp erről beszéltem korábban: akárhányszor lehetett szavazni, a szavazórendszer nem ellenőrizte, hogy egy felhasználó csak egyszer szavazott-e.

Ez tévedés. Magam próbáltam ki. Egy fiók csak egyszer szavazhatott, mindegy, hány világon játszik az adott fiók. Ha valaki másodszor is szavazni próbált volna, akkor a szavazás linkre kattintva a főoldal töltődött be, nem a szavazás.

Vannak elemek, amelyekkel gyorsítani lehet a játékot, ilyenek pl.
- cache használatának engedélyezése
- térképen irányjelzés kivétele
- falvak állapot jelző sávjának elrejtése
- ablakkezelés: 1 ablakra limitálva

Ezeket mind a beállítások menüben lehet bekapcsolni, deaktiválni stb és valamennyi segít kisebb-nagyobb mértékben a sebességen.

 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
sajnálatos tények

sziasztok
sajnos naponta tőbb tucat ilyen levelet kapok és be kell látnom igazuk van
és nem csak a itt a geopolis lapjain hanem a skyp a facebook és egyéb oldalakon is. gyanitom,hogy 2 hét és az aktiv játékosok fele elmegy pedig az iitt
dolgozo supporterek nagyon sokat tettek azért,hogy menjen a játék, hogy legyenek játékosok ez tőbb éves munka volt és ezt most mindet el tetszettek dobni
ime a levél
Hehhh ma 12:49 órakor
Nekem is ez a véleményem.

(Az üzenetet továbbítottad)
zeusszin 11/11/23 napján 19:15 órakor
Szevasz!
Mond mi a jó fene történt ezzel a játékkal.
Semmire sem tudok lépni, nem látom ill. nem tudom listázni a városaimat, csak ugrálva tudok elejétől a végére érni, a sziget belsejében lévő farmolható egységeket nem tudom erősíteni, stb. stb. Ez kész csőd!!
Üdv.: Zeusszin
 

DeletedUser102

Vendég
Bocsi!! Város névre egyszer kat be jön az összes város és azt hozod be amelyiket akarod:)
 

DeletedUser

Vendég
Hát, ha te elsők között a grafikát nézed egy játékban... inkább nem mondok semmit. Nem az a lényeg... Nekem nem megy lassabban a játék, de lehet másnak igen, ezt nem tudom és nem kritizálom.

És mi a bajod a csodákkal? Végre van valami célja a játéknak, nem csak az, hogy porba tiporj mindenkit, majd csak vegetálj...


Nem a grafikát szoktam első szempontban nézni, viszont az esztétika is elég meghatározó és nekem a régi grafika sokkal jobban tetszett. Illetve ha az ember megszokik valamit, akkor elég nehezére esik a változás.

Például: ha minden nap egy 7:15-ös busszal mégy valaki dolgozni, stb. és megváltoztatják a menetrendet, és csak 7:00-kor indul busz, akkor tuti lekésné párszor az emberek jelentős része...


A csodák nem az én ízlésembe tartoznak. Ha az ember nincs benne a Top1-2 szövetségben, akkor esélye sincs jelentős eredményt elérni, hacsak nem lép át (hiszen a konföderáció nem elég). És főleg azokon a szervereken, ahol max. 50 tag lehet, ott még beolvadásra se nagyon van lehetőség...
 

DeletedUser

Vendég
Üdv!

A 2.0as verzió nálam nagyon buggol nem tudom hogy többiek ezzel hogy vannak ezért várom a hozzászólásokat s a tapasztalatokat...
 

DeletedUser

Vendég

Ez tévedés. Magam próbáltam ki. Egy fiók csak egyszer szavazhatott, mindegy, hány világon játszik az adott fiók. Ha valaki másodszor is szavazni próbált volna, akkor a szavazás linkre kattintva a főoldal töltődött be, nem a szavazás.

Vannak elemek, amelyekkel gyorsítani lehet a játékot, ilyenek pl.
- cache használatának engedélyezése
- térképen irányjelzés kivétele
- falvak állapot jelző sávjának elrejtése
- ablakkezelés: 1 ablakra limitálva

Ezeket mind a beállítások menüben lehet bekapcsolni, deaktiválni stb és valamennyi segít kisebb-nagyobb mértékben a sebességen.


Először is: igenis többször is lehetett szavazni, a szavazó lap csak a saját maga által generált cookie-t ellenőrizte, ha ezt kitörölted, újból lehetett szavazni. Kíváncsiságból kipróbáltam, működött, akármit is mondasz (abban igazad van, hogy átlaguser nem jut el idáig, hogy kitörölje a cookie-t).

Természetesen az általad megadott gyorsítási lehetőségek mindegyikét bekapcsoltam, sok animáció még így is lassú.

Üdv!

A 2.0as verzió nálam nagyon buggol nem tudom hogy többiek ezzel hogy vannak ezért várom a hozzászólásokat s a tapasztalatokat...

Igen, ez így van, nagyon sok a kijavítatlan hiba. Ha játszani szeretnél, hozzá kell szoknod ezekhez, hiába jelented őket, 2-3 hónapon belül úgysem javítják ki. Apropó: hol lehet itt téves fordítást bejelenteni?
 

DeletedUser

Vendég
Gondolom fordítási hibákkal terhelni kell az ügyfélszolgálatot. :D
De nem sokra mentek vele, én is meg a régi szövivezetőm is már jeleztünk 2 hibát is hónapokkal ezelőtt, és a mai napig a 2.0-ban is ugyanaz a téves fordítás van mindkét esetben.
Visszatérve 2.0-ra: olvasgatva a hozzászólásokat, én bizonyos szinten megértem az InnoGames-t is, bármennyire ellenzem is a döntésüket, és amint lezárul a Béta szerver, én abba is hagyom hosszú időre a grepolist.
És bármennyire is szeretnétek, hogy tiszta legyen, a szavazást ki lehetett játszani. Nem az InnoGamesre gondolok, nekik nem érdekük, hanem a játékosokra. Az ilyen szavazásokat mindig könnyű kijátszani. Némelyiket a gyorsítótár törlésével, van amelyik IP alapján nézi, így ott iú IP-t kell kérni. Nem tudom ez melyik kategóriába tartozott, de biztos volt játékos, aki többször adta le a szavazatát, csak azért, hogy az ő akarata nyerjen. Én is megtettem volna, ha tudom, hogy az 1.26 ennyire elveszti a szavazást.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent