Requiem

DeletedUser

Vendég


Sajnálom, hogy erre sor került. Nyilván mindenki érti, hogy az 1-es verziójú szerverek 2-es verzióra való frissítéséről van szó. Ez annak a szavazásnak köszönhető, amire kb. egy hónappal ezelőtt került sor. Ez a szavazás azonban véleményem szerint nem volt tiszta. A kérdés előtt föl volt sorolva a 2-es verzió összes feature-je a legapróbb részletekig, az 1-es verzió előnyeiről viszont egy szót sem szólt. Mire végre sor került a kérdésre, egy válasz nem volt elég, az egyértelmű NEM válasz után még a "biztos vagyok benne, hogy nem akarom kihasználni a 2-es verzió összes felesleges csicsáját" gombra is rá kellett bökni. Ezek után a sok könnyen befolyásolható játékos nyilván az igen-re fog szavazni. Így hát nem is csoda, hogy mi lett a végeredmény (ha egyáltalán az lett; a kedves fejlesztőcsoportból kinézem az adatok meghamisítását). Magának a szavazás lényegét sem értem. Az rendben van, hogy a fejlesztőknek így kényelmesebb, hogy nem két szálon kell fejleszteni és a maradék időben Hawaii-on süttethetik a hasukat a hatalmas bevételből, de a játékosok szempontjából semmi értelme: akinek az 1-es verzió tetszik jobban, azt békén kéne hagyni, akinek pedig a 2-es, annak ott van a rengeteg 2-es verziójú server. Ilyen sok világ közül mindenki ki tudta választani a saját magának leginkább megfelelőt. Ezek után viszont mindenkire rá lesz erőltetve az új verzió.
Holnaptól viszont már csak siratni lehet a régi verziót, így még mindenki járja körül még ma este a városait, hogy egyszer utoljára láthassa őket a réginek.

Azt hiszem személyemben egy kitartó játékost vesztett el az Inno Games a verzió átállás miatt.


IN MEMORIAM
GREPOLIS 1.*

REQUIEM

(Érdemes meghallgatni Mozart Requiem-jének ezt a részletét [a link feljebb található]. Mozart e műve talán a valaha keletkezett legnagyobb zenemű. Javasolnám az Inno Games-nek ha ez egyáltalán eljut hozzá, hogy nézzen utána a részlet szövegének és gondolkodjon el rajta!)

Aki egyetért velem, kérem írja meg itt!

Viszontlátásra kedves játékosok, au revoir grepolis!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Kedves balping!

Mint Support tag szeretnék leszögezni valamit:
A szavazás tőlünk teljesen függetlenül lett lebonyolítva, azt az Innogames írta és értékelte ki. Továbbá velünk csak a végeredményt közölték.
Mi azt az információt kaptuk, hogy a szavazó játékosok 73% a frissítés mellett szavazott, ezt is közöltük a játékosokkal.

Aki ezt nem hiszi el, az nyugodtan fordulhat az Innogames-hez, amelynek elérhetősége:

InnoGames GmbH
Harburger Schloßstraße 28
21079 Hamburg
Fax: 040 7889335 21
E-Mail: info@innogames.de

Javasoljuk az e-mail használatát. Jelezzük továbbá, hogy német és angol nyelvű üzeneteket fogadnak.

Továbbá felszólítalak, hogy a Supporttal kapcsolatos észrevételeidet ne a Fórumon tedd közzé és az erre vonatkozó részeket távolítsd el a hozzászólásodból. Ellenkező esetben az egész téma törlésre kerül!

Üdvözlettel
Erpi
 

DeletedUser

Vendég
Rendben, akkor ezt a részt visszavontam. Elnézést kérek a supporttól.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Egyet kell értsek az előttem szóló balping nevű játékossal...
Nem tudom elhinni hogy a 2.0 bevezetésre kerül ugyan is az általam megkérdezett játékosok MINDEGYIKE
nemleges válasszal felelt arra a kérdésemre hogy:
Bevezetésre kerüljön a 2.0-ás verzió?
Szóval nem értem...
A játék ezzel a lépésével rengeteg jó játékost fog elveszíteni...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ég veled Grepolis 1.26!

Hát a 23 alapból sem egy szerencsés szám :(
A novembert szintén egy szomorú hónapnak tekintettem eddig is.

Furcsa véletlen.

Ég veled Grepolis 1.26 :(
Én már nem játszom augusztus óta, de biztos, hogy 1.26 verzió mellett adnám le a voksomat.

Nem biztos, hogy sokáig leszek mostmár. Az 1.26 verziót jól ismertem, a 2.0 újdonságairól viszont vajmi keveset tudok (azt is max. a súgóból), így idővel valószínűleg értelmét veszti itt a jelenlétem :(

(de azért még nem búcsúzok el a fórumtól végleg)
 

DeletedUser

Vendég
Megkaptuk az átállásról szóló levelet..
Gratulálunk!...
 

DeletedUser

Vendég
Legalább fekete betűkkel van írva, igaz? :(

Egyáltalán marad BÁRHOL 1.X verziójú szerver? :confused: :(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Jelenleg még a német, francia és angol világokon vannak 1.26 verziójú világok. Tudomásom szerint hamarosan azok is át fognak állni. A magyar világok a legkésőbb átállók között találhatóak.
 

DeletedUser

Vendég
:)

Jó reggelt !
Hol van az új verzió ? Semmi baj nincs , nem kell félni az új dolgoktól . Végre egy kis izgalom :)

Én igennel szavaztam és nem értem a fenti nyafogásokat . Soha nagyobb bajunk ne legyen !
 

DeletedUser

Vendég
Én nemre szavaztam. Az eddigiek alapján, hogy is mondjam... szóval nem teszik. Ha 1-2 nap alatt nem tudom annyira használni mint a régit, akkor viszlát.
(Meg ha az egységeim a továbbiakban is eltűnnek)
 

DeletedUser4962

Vendég
Moderálva! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Jó reggelt !
Hol van az új verzió ? Semmi baj nincs , nem kell félni az új dolgoktól . Végre egy kis izgalom :)

Én igennel szavaztam és nem értem a fenti nyafogásokat . Soha nagyobb bajunk ne legyen !

Nos
a 2.0t továbbra sem kedvelem s személy szerint a az 1.26t előnyben részesítem
Nyafogás?
inkább vélemény nyilvánítás...
 

DeletedUser4962

Vendég
Megtehetném

Ha megtehetném ,hogy egy új szavazést inditsak, akkor biztos inditanék:cool:
 

DeletedUser

Vendég
Jó reggelt !
Hol van az új verzió ? Semmi baj nincs , nem kell félni az új dolgoktól . Végre egy kis izgalom .

Én igennel szavaztam és nem értem a fenti nyafogásokat . Soha nagyobb bajunk ne legyen !


Ne akarj megsérteni! :)

Nem nyafogok csupán megnéztem a súgóban, mit tesz, hogy 2.0
Nos az NPC falvak ezután nem fognak sokat érni. Anno megmondta valaki, hogy ez a Grepolist egy őrült kockulássá teszi, ha maximálisan ki szeretnéd használni a játékélményt (főleg sok város esetén, ekkor ha végigmész az összes falun már kezdheted is elölről).
Ráadásul a falu felfejlesztése temérdek nyersanyag, és szerintem mire megtérülne, 90% eséllyel már rég törlődnél.
A régi rendszerben 2 naponta falunként ~6000 nyersit el lehetett vinni ALFÁN (vagyis bétán, stb. ez az idő töredéke volt). Itt, mondjuk 3 óra játékidő alatt ha 40 nyersit kapsz 10 percenként (tegyük fel abban a minutumban újból sarcolsz), akkor 180 perc alatt 720 nyersit kapsz falunként, ez mondjuk 1 napi adag. Ha van prémium sarcolásod vagy mi, akkor 1440 perc, így 5740 nyersit tudsz vinni egy nap, PRÉMIUMMAL, vagyis akkor éri meg csak ha prémiumozol, mivel egyébként ez az eredmény, sőt még a 60%-a is fizikailag lehetetlen lenne (valamikor kell enni, aludni, sok városod van, stb.)...
Ezekhez az értékekhez persze kell, hogy legyen zsákmányod illetve max. szintű falu, ami ha jól emlékszem több mint 100.000 nyersi.
Vagyis... mennyivel is jobb ez?

A főníciai kalmár és Hádész még nem olyan rosszak, viszont én a csodákból nem kérek! (illetve, mivel nem játszom nem is kapok) :D

Szóval szerintem egyértelműen az 1.26 a jobb :mad:

Remélem majd jön egy 3.0 verzió, ami a 2.0-t kiüti a boxból :rolleyes:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser6875

Vendég
Jó magam is nagyon szeret(t)em a Grepolist és szeretem is, de ez a 2.0ás szerverek kész katasztrófák szerintem. Nagyon nem tetszenek benne a gépi falvak, a grafika, az új design elemek (szövetség konfiainak a tagjait mutatni meg ilyenek) és főleg az, hogy bármire rákattintok új ablak nyílik, az ötlet nem rossz, de nem szeretem, ha valakire gyorsan rákeresek, mindent megnézek róla és már van is 5-6 ablak. :(
Nem hagyom abba, hátha valami történik, meg a városaimat is megszerettem, de ha befoglalnak vagy vége lesz valahogy akkor kérdés nélkül, NEM indítom újra :(, max. ha valamit megújítanak vagy éppen, hogy visszaalakítják.
Nem azt várom, hogy egy ember miatt visszaálljanak a régire, de ha akik az 1.26ost szerették, legyen nekik is egy világ, csak 1 világ, ha mindenki annyira szereti a 2.0-ást nem lesznek ott csak akik nem szeretik a 2.0 és az 73% vagy mennyi.
Lenne 1 világ ami 1.26os minden mehetne tovább teljesen jól probléma mentesen. :) :rolleyes:
De ez az én véleményem.
Üdv,
Bálint
 

DeletedUser

Vendég
Teljes mértékben igazat adok.

Nem tudom, valahogy furcsa, hogy annyi országban megszavazták a 2.0-t amikor csak itt több negatív vélemény jött róla (és most nem az elmúlt hetekre gondolok, hanem inkább a megjelenésének idejére), mint pozitív...
Szerintem ez elég sokatmondó.

Egyébként egy kis segítséget tudok adni: be lehet állítani, maximum hány ablakot nyisson meg - ha 1-re állítod, elméletileg olyan lesz mint régen.

(Ilyenkor duplán örülök, hogy már abbahagytam :cool: )

A régi design szerintem is sokkal jobb volt, nem tudom minek állandóan mindent módosítani. Rengeteg játéknak cseszik el a kinézetét egy újabb verzióban, és a nagy többségben a régi verzió összességében sokkal jobb, mint az új :mad::mad:
 

DeletedUser

Vendég
A 2.a valakinek jo valakinek nem és kész nincs mit ezen rágódni.Nekem meg a további 73%-nak tetszik nektek nem és téma lezárva:p
 

DeletedUser

Vendég
A 73%,és stb.

Örülök annak valaki elégedett....de nektek volt választási lehetőségetek,mi meg bele lettünk kényszerítve...aki újat akart mehetett új világot kezdeni...aki a régit szereti az meg mehet a levesbe....korrekt hozzáállás.
Mind1...ilyen a való élet is...talán majd egyszer én is rátok kényszerítem amit én akarok...:)
 

DeletedUser

Vendég
A 2.a valakinek jo valakinek nem és kész nincs mit ezen rágódni.Nekem meg a további 73%-nak tetszik nektek nem és téma lezárva:p

Ha csak gúnyolódni tudsz, akkor nincs értelme ide írnod! :p:mad:

Mindenesetre szerintem az eléggé jelentős képet mutat, hogy a legnépesebb 2.0-ás szerveren is kevesebben vannak, mint anno Alfán.
Bár szerintem az alfa-eta szerverek nem lesznek mostmár hosszú életűek :(
 

DeletedUser1598

Vendég
Én megértek mindenkit. Akinek nem teszik a 2.0, az most abbahagyja a játékot. Akinek tetszik, az meg csak örül, hogy végre a régi világokon is elérhető. Egy biztos: Kompromisszumos megoldást nagyon nehéz lett volna találni, hacsak nem az, hogy külön szervert működtetnek az 1.x-nek, de ez nagy költséggel járna... Természetesen minden cég azt próbálja elérni, hogy minél nagyobb körben legyen népszerű, mert így nagyobb a bevétele. Ez esetben a 2.x bevezetése a régi világokon hozott nagyobb hasznot. És ebből következik: Mi értelme lett volna a Supportnak meghamisítania a szavazatokat, ha úgy esetleg sokkal kisebb lesz a bevétele? 2.x több embernek tetszett, és kész, ezt kell elfogadni. Nekem semmi bajom nincs vele. Tetszett a régi is és az új is...
 
Fent