Requiem

DeletedUser

Vendég
Kedves játékosok!
Én elsősorban olyan játékoshoz írok, aki ellenzi a 2.0 bevezetését a régi világokra (s ilyet - olvasva a fórumokat - nem lesz nehéz találni).
Sokan mondják: nem tetszik a 2.0. Én szeretném megkérdezni: miért? Felvetődött a falvak fosztogatásának hiánya, de ez szerintem nem magyarázza ezt a masszív ellenállást. Mint ahogy az sem, hogy az emberek nehezen válnak meg a régitől. Én is játszottam a régi világokon. Nem volt rossz, ez igaz, de szebb a 2.0 grafikája, több isten van, van föníciai kalmár (amit egy gombnyomással ki lehet utasítani), stb.
Én nagyon kíváncsi vagyok az érvekre, amik ezen nagy ellenállás mögött rejlenek. Anélkül, hogy bármelyik táborba is tartoznék.
Tisztelettel:
Tracer Tong
 

DeletedUser

Vendég
Teljesen egyetértek veled, én is így látom. Ráadásul ez a sok csicsa a CPU-t is viszi rendesen, az egész gép lelassul (arról nem is beszélve, hogy a grafikai elemek tele vannak hibákkal)
 

DeletedUser

Vendég
Jó magam is nagyon szeret(t)em a Grepolist és szeretem is, de ez a 2.0ás szerverek kész katasztrófák szerintem. Nagyon nem tetszenek benne a gépi falvak, a grafika, az új design elemek (szövetség konfiainak a tagjait mutatni meg ilyenek) és főleg az, hogy bármire rákattintok új ablak nyílik, az ötlet nem rossz, de nem szeretem, ha valakire gyorsan rákeresek, mindent megnézek róla és már van is 5-6 ablak. :(
Nem hagyom abba, hátha valami történik, meg a városaimat is megszerettem, de ha befoglalnak vagy vége lesz valahogy akkor kérdés nélkül, NEM indítom újra :(, max. ha valamit megújítanak vagy éppen, hogy visszaalakítják.
Nem azt várom, hogy egy ember miatt visszaálljanak a régire, de ha akik az 1.26ost szerették, legyen nekik is egy világ, csak 1 világ, ha mindenki annyira szereti a 2.0-ást nem lesznek ott csak akik nem szeretik a 2.0 és az 73% vagy mennyi.
Lenne 1 világ ami 1.26os minden mehetne tovább teljesen jól probléma mentesen. :) :rolleyes:
De ez az én véleményem.
Üdv,
Bálint


Újra felhoznám:
Nem értem hogy lehet hogy a 2.0 bevezetésre kerül
Jelen Topicban egy páran felszólaltunk és ezek közül mind össze egy ember mondta azt hogy szereti a változtatásokat
Szeretném hinni hogy a szavazás tiszta volt de lássa minden kedves fejlesztő vagy bárki aki ezért felel, hogy minden amellett szól hogy a szavazás bunda volt...
 

DeletedUser1598

Vendég
Külön leírtam, hogy nem lehet bunda, nézd meg, nem ideggyógyászatról szabadultak vezetik az Innogamest:)
 

DeletedUser

Vendég
Sokáig lehet vitatkozni a szavazás tisztaságán, de ezek csak találgatások.

Mint már írtam, nyugodtan lehet az Innogameshez fordulni, a szavazással kapcsolatos kérdésekre csak ők tudnak válaszokkal szolgálni.
Elérhetőségük:

InnoGames GmbH
Harburger Schloßstraße 28
21079 Hamburg
Fax: 040 7889335 21
E-Mail: info@innogames.de

Javasoljuk az e-mail használatát. Jelezzük továbbá, hogy német és angol nyelvű üzeneteket fogadnak.

A játékosok többsége csendben játszik, nem szólal fel, nem hangoztatja véleményét, de a szavazásnál elképzelhető, hogy vette a fáradságot és leadta a voksát.
Az, hogy valaki megkérdezi a szövetségen belül, hogy mennyien ellenzik a frissítést és a többség ellene van, az nem jelenti azt, hogy az egész szerver a frissítés ellen van.
 

DeletedUser1598

Vendég
Nálunk, a szövetségben föl sem merült, hogy tetszik-e valakinek, vagy nem, hanem elfogadtuk, máshogy kell játszani, és kész.
 

DeletedUser

Vendég
Az InnoGames megtehette volna, hogy szavazás nélkül bevezeti a 2.0-át (lásd ÁSZF), ehelyett szavazást írt ki. Megszámoltam az összes felszólalót, aki nehezményezte, hogy bevezetésre került az új verzió. Összesen kb. 40-en voltak. A Grepolis aktív populációja jelenleg 30.000, tehát az 1%-ot sem éri el.
Én megértem azokat, akik szerették volna megtartani a régi verziót, de mi lett volna akkor? Vagy elnéptelenednek, vagy pedig lezárják a szervereket. Nem élhet az örökkévalóságig egy szerver, és nem is lehet elvárni az InnoGamestől, hogy egy játékon belül két játékot fejlesszen az örökkévalóságig, mert az 100%, hogy a másik rovására megy. Itt persze lehet ötleteket adni, hogy lehetett volna így, lehetett volna úgy, de azon körülmények között, amik fennálltak, ez volt az egyetlen, ami a a legjobb volt.
Azokhoz is szólnék, akik azt mondják, hogy megbundázták az szavazás. Minek? Ha az InnoGames akarta volna, akkor szó nélkül bevezeti anélkül, hogy megkérdezi.
 

Moira

Ex-CM
és főleg az, hogy bármire rákattintok új ablak nyílik, az ötlet nem rossz, de nem szeretem, ha valakire gyorsan rákeresek, mindent megnézek róla és már van is 5-6 ablak. :(


A maximum megnyíló ablakszámot te határozod meg a beállításoknál. Ha ott 1-t határozol meg, akkor nem lesz több ilyen gondod.

ha akik az 1.26ost szerették, legyen nekik is egy világ, csak 1 világ

Nagyon sok panasz érkezett a játékosoktól, hogy miért csak a 2.0-t fejlesztjük. Tipikusan ilyen panasz volt pl. a mindenszentekkel kapcsolatos tök keresés stb. A 2.0 verzió "többet kapott, mert az az élő verzió. Az 1.26 pedig már nem kapta meg ugyanazt a figyelmet és a játékosok nagy része ezt nehezményezte.

Jó megoldás? Olyan, amely minden játékosnak tetszik? Ilyen sajna nincs. Minden esetben van jogosan kifogásolható esemény. Így ez, úgy az. Minden érzelem érthető és mi meg is értjük. Mi arra kérünk mindenkit, hogy személyeskedésektől mentesen tárja a nyilvánosság elé a véleményét (ez általános kérés, tehát nem az idézet írójának szól).
 

DeletedUser

Vendég
Kedves játékosok!
Én elsősorban olyan játékoshoz írok, aki ellenzi a 2.0 bevezetését a régi világokra (s ilyet - olvasva a fórumokat - nem lesz nehéz találni).
Sokan mondják: nem tetszik a 2.0. Én szeretném megkérdezni: miért? Felvetődött a falvak fosztogatásának hiánya, de ez szerintem nem magyarázza ezt a masszív ellenállást. Mint ahogy az sem, hogy az emberek nehezen válnak meg a régitől. Én is játszottam a régi világokon. Nem volt rossz, ez igaz, de szebb a 2.0 grafikája, több isten van, van föníciai kalmár (amit egy gombnyomással ki lehet utasítani), stb.
Én nagyon kíváncsi vagyok az érvekre, amik ezen nagy ellenállás mögött rejlenek. Anélkül, hogy bármelyik táborba is tartoznék.
Tisztelettel:
Tracer Tong

A masszív ellenállásom oka a következő:
Tudom hogy bizonyos szervereken már bevezetésre került a 2.0
így nem értem mi értelme volt azoktól elvenni az élvezhető játékélményt
akik az 1.26ot részesítik előnyben
Úgy gondolom aki nagyon 2.0ni akar az regeljen olyan szerverre ahol ez a verzió fut
 

DeletedUser

Vendég
Kedves játékosok!
Én elsősorban olyan játékoshoz írok, aki ellenzi a 2.0 bevezetését a régi világokra (s ilyet - olvasva a fórumokat - nem lesz nehéz találni).
Sokan mondják: nem tetszik a 2.0. Én szeretném megkérdezni: miért? Felvetődött a falvak fosztogatásának hiánya, de ez szerintem nem magyarázza ezt a masszív ellenállást. Mint ahogy az sem, hogy az emberek nehezen válnak meg a régitől. Én is játszottam a régi világokon. Nem volt rossz, ez igaz, de szebb a 2.0 grafikája, több isten van, van föníciai kalmár (amit egy gombnyomással ki lehet utasítani), stb.
Én nagyon kíváncsi vagyok az érvekre, amik ezen nagy ellenállás mögött rejlenek. Anélkül, hogy bármelyik táborba is tartoznék.
Tisztelettel:
Tracer Tong


Ellenzem a 2.0-t. A csoda dolog egyáltalán nem tetszik és én ezt tartom a legrosszabb újításban.
Erre lehet mondani, hogy változtass taktikát, DE! másfél év elég hosszú idő, de ha 1-et mondunk, akkor is. Ez alatt azért eléggé kialakulnak az erőviszonyok, és így lehet, hogy teljesen értelmetlen lesz a játéka annak, aki egy jó csapatban játszott, de nem arra hajtottak, hogy mézesmázoskodással/fenyegetéssel mindenkit a karámjaikba tereljenek, hiszen egykor még szó sem volt semmiről, így megvan az esélye, hogy azok, akik egyébként simán az uralmuk alatt tartanak mindent, nem tudnak felépíteni ennyi csodát, hiszen inkább foglalnak és nem alapítanak, így megrekedhet az építkezés, ha marad üres hely egy szigeten és oda betelepül az ellenség.
A másik szempont: nem hiszem, hogy bárki szívesen átlépne az ellenséghez, főleg, ha azok csak a minél jobb statisztikára hajtanak...
Ezenkívül az ellennél lehet, hogy van egy csomó játékos, akik csak segítséggel és inaktívokon tudnak fejlődni, megmaradni.

Mindenhol vannak jók, de nem hinném, hogy olyanok, akik biremákkal támadnak ÉJSZAKAI BÓNUSZBAN(!!!) megérdemelnék a győzelmet azokkal szemben, akik sokkal jobbak, csak kevesebben vannak és van bennük annyi gerinc, hogy ne lépjenek be az ellenséghez...

Ezért szerintem ez így rossz megoldás volt... akkor már inkább máshogy kellett volna lezárni a régi szervereket, hiszen az új szerevereken, amit alapból 2.0-ásak voltak, már eleve úgy tudtak taktikázni az emberek, hogy minél hatékonyabbak legyenek, ha csodaépítésre kerül a sor...



Az új grafika egyébként nekem egyáltalán nem tetszik. A városnézet valamivel valóban barátságosabb, de a többi dolog a régi verzióban sokkal jobb volt.
Az új ablak dolog még hasznos is lehetne, de az zavaró, amit Baelint említett, akkor lenne szerintem haszna, ha hasonlóan működhetne, mint a böngészőben a lapok.
Az pedig, hogyha kijelölök mondjuk egy várost, ott körben mindenféle pöttyök megjelennek... pfhuuu...
Aki 1,5 évig a régin játszott, ez alatt bőven megszokta már, és mire kitapasztalja, addig hetek telnek el. Mivel ha jól emlékszem még az ikonok is újak.
Ennek nem tudom mi értelme volt.


Amiről pozitív a véleményem:
- föníciai kalmár
- Hádész
 

DeletedUser

Vendég
A város körüli köröket gyorsan meg lehet szokni, ez például hasznos újítás.

A szavazás "tisztaságához": véleményem szerint eleve csak a régi világokon játszók véleményét kellett volna megkérdezni.
Vagy meg sem kellett volna kérdezni, egyenesebb, vagy legalább is humánusabb megoldás lett volna. Azt ugye előre tudta mindenki aki figyelt, hogy az eredmény nem lehet más. Hogy azután tényleg többen szerették volna és azonos esélyeket is kapott a kétféle válaszlehetőség, az már nem sokat számított(én sem hallottam senkitől, hogy szeretné ha átállnának az újabb rendszerre).

Ami pedig a hibákat illeti, a legnagyobb gond szerintem, hogy a 2.xx verzió felépítéséből adódóan nem használja ki a böngésző meglévő cash lehetőségeit.
Ez pazarlás, nagyobb forgalmat generál, lassabb és főleg bonyolultabb.
(aki például használ egérgesztusokat a böngésző vezérlésére, vagy egyszerűen csak szívesen használja a visszalépés gombot, tudja miről beszélek.)
Az egyéb nehezítések egy része lassan-lassan megoldódik a frissítésekkel, de némelyik öröknek tűnik. Gondolok itt például az egységek visszahívása funkcióra, amit mostanra sikerült elfogadhatóvá tenni. Mindeközben (bár ezt nem verték nagydobra a fejlesztők) taktikai lehetőségekkel is szegényebbek lettünk, most már a hazatérő, illetve a támadásból haza tartó egységek is kaptak "bizonytalanságot".
A teljesen felesleges animációkat kénytelenek vagyunk elfogadni. Gondolok itt például a nyersanyagok mennyiségét mutató szám zöld vagy piros átalakulására. Na az mire jó? :)

A sarcolási rendszert lehet szeretni vagy utálni, összességében nem változik a nyersanyag mennyiságe, csak többet kell nyomogatni hozzá. Nem gond sok szigetnél sem, mert nagyon gyorsan hozzászoksz, hogy 3 vagy 8 óránként sarcolj :D
 

DeletedUser

Vendég
Csak a régi világokon játszó játékosok lettek megkérdezve. A kizárólag az új világokon játszó játékosok nem kaptak értesítést a szavazásról.
 

DeletedUser

Vendég
Csak a régi világokon játszó játékosok lettek megkérdezve. A kizárólag az új világokon játszó játékosok nem kaptak értesítést a szavazásról.

Ez nem jelenti azt, hogy ők nem szavazhattak. Mivel a szavazás egy külső rendszerhez volt kötve, ezért nem volt garantálva, hogy egy játékos csak egyszer szavazhasson. Így bárki akár többször is szavazhatott (volna).

Az InnoGames megtehette volna, hogy szavazás nélkül bevezeti a 2.0-át (lásd ÁSZF), ehelyett szavazást írt ki.
...
Nem élhet az örökkévalóságig egy szerver, és nem is lehet elvárni az InnoGamestől, hogy egy játékon belül két játékot fejlesszen az örökkévalóságig, mert az 100%, hogy a másik rovására megy.
...
Azokhoz is szólnék, akik azt mondják, hogy megbundázták az szavazás. Minek? Ha az InnoGames akarta volna, akkor szó nélkül bevezeti anélkül, hogy megkérdezi.


Nos, a szavazás ugyebár legitimálja a fejlesztők döntéseit. Ez egy igen gyakori politikai módszer. A szavazás egyfajta demokratikus érzést sugall, az erőszakos bevezetés pedig leplezetlen diktatúrát. Így a valószínűleg már előre elhatározott döntést egy szavazás mögé rejtették (ami, mint ahogy azt már mondtam, nem volt teljesen korrekt, befolyásolta a könnyen befolyásolhatóakat). Tehát a verzió áttérésél már lehet hivatkozni a szavazás végeredményére, a játékosok akaratára. Ha nem hirdettek volna szavazást, az ellenvélemények nagyobb hangsúlyt kaptak volna és jogosabbnak lettek volna tekinthetők. Ez a válaszom arra, hogy miért érte meg az Inno Gamesnek a szavazás.
 

DeletedUser

Vendég
Klánháborúnál nem volt szavazás. Westnél nem volt szavazás. Nálunk akkor miért nem vezették be azonnal? Kár összeesküvés elméleteket szőni. Nagyon ritka az, hogy szavazást tart egy cég egy olyan kérdésben, melyben egyedüli jogköre, hogy döntsön.

Akinek panasza van, az a főoldalon az Impresszum gomb mögött található elérhetőségen keresztül teheti meg az InnoGames felé.
 

Moira

Ex-CM
Egy kis magánvélemény tőlem, mint embertől és nem mint moderátortól.

Lorddp nézeteit ismételve:
böngészős játék futtatása esetén érdeked, hogy minél többen játsszanak vele. Olyan dolgokat teszel, ami nagyobb közönséget vonz, több embernek tetszik. Ha nem, akkor kiesel a piacról.

Mi a logikus egy ilyen esetben?
a) A cég csinált egy piackutatást, amely alapján úgy döntött, hogy több játékost vonz a 2.0, mint az 1.26.
b) A cég úgy tudja, hogy a játékosoknak nem tetszik a 2.0 és így kevesebb bevétele lesz, vagy adott esetben még vesztesége is, de csak azért is bevezeti a 2.0-t. SŐT még szavazást is kiír, ami (azok szerint, akik bundát kiáltanak) igazolja, hogy veszteségei lesznek, ha marad ennél a döntésnél. Mert hát csak azért is...

Visszatérve hivatalos minőségembe:

A cégnek egyértelműen az a célszerű, hogyha egy verzió fut. Ezt el is magyarázta a lehetséges fórumokon. Mind a régi verzió fenntartásnak, mind annak frissítésének voltak negatív és pozitív oldalai. A játékosok mérlegelhettek, hogy ezek a negatívumok és pozitívumok milyen prioritással és súllyal estek latba saját döntéseikben.
 

DeletedUser6879

Vendég
Kedves játékosok!
Én elsősorban olyan játékoshoz írok, aki ellenzi a 2.0 bevezetését a régi világokra (s ilyet - olvasva a fórumokat - nem lesz nehéz találni).
Sokan mondják: nem tetszik a 2.0. Én szeretném megkérdezni: miért? Felvetődött a falvak fosztogatásának hiánya, de ez szerintem nem magyarázza ezt a masszív ellenállást. Mint ahogy az sem, hogy az emberek nehezen válnak meg a régitől. Én is játszottam a régi világokon. Nem volt rossz, ez igaz, de szebb a 2.0 grafikája, több isten van, van föníciai kalmár (amit egy gombnyomással ki lehet utasítani), stb.
Én nagyon kíváncsi vagyok az érvekre, amik ezen nagy ellenállás mögött rejlenek. Anélkül, hogy bármelyik táborba is tartoznék.
Tisztelettel:
Tracer Tong

szia.
Kb 1 éve kezdtem a játékot.
Mondanék neked egy érvet: egy év után majdnem 200 városom van....és ezt mind 1.26on szedtem össze.Tegnap este beléptem és elvesztem a játékban.Hmmm,ezért érdemes volt játszani
 

DeletedUser6879

Vendég


Akinek panasza van, az a főoldalon az Impresszum gomb mögött található elérhetőségen keresztül teheti meg az InnoGames felé.

Miért fordulnánk a fő vezetőség felé?Nem azért vagytok,hogy tolmácsoljátok a gondjainkat,bajainkat?Nem mellettünk kellene állnotok??????

Valószínű,hogy gyatra angol nyelvtudásommal nem tudnék egy kellő hatású levelet megfogalmazni az Innogames-nak.A németről nem is beszélve.Nem akarok fordító progit használni,mert nem azt adja vissza,amit kell.Ha eddig is panaszom volt,felétek jeleztem,igaz volt amikor választ sem kaptam,most miért fordulnánk máshoz?
 

DeletedUser

Vendég
mi baj? mgemondom

sziasztok
nem értjük mia rosssz hát ime néhány
1 a farmolási renszer,hát bizony nem olyan mint eddig.
2 nekem tőbb falum is van sok szigeten mért kell minden falumnál kilépnem a menj ide menübe hogy lássam a szigtet
3 én értem az érdekeket az a lényeg,hogy prémium opcioval minden látható
viszont a legtőbb játékos nem azzal játszik ez finoman szolva kényszer,hogy
vásároljunk opciot vagy menjünk a ........be
4 a sokablakos renszer bonyolultsága
5 a térkép ugy mozog a hogy akar nem lehet támadát szervezni vele
 

Moira

Ex-CM
Minden vállalatnál vannak jogosultsági szintek és ezek bizonyos vezetőséghez kapcsolódnak. A support feladata, hogy elfogulatlanul segítse a játékosokat. Mi nem állhatunk senkinek az oldalán, hiszen egy ilyen játékban rengeteg oldal van. Nekünk ugyanúgy kell képviselni azokat, akik örülnek a változásnak, mint azokat, akik nem. Ha bármely oldalon letennénk a voksunkat, akkor a másik oldalt unfair módon diszkriminálnánk. Ez nem megengedhető egy ügyfélszolgálatnál. Tehát, ha az a kérés, hogy lobbizzunk a német vezetőség felé egy olyan kérdésben, amely megosztja a játékosokat, erre tényleg nem fog sor kerülni. Ha egy olyan kérdésben, amely nem osztja meg a játékosokat, akkor sor fog rá kerülni.

Megértem, hogy nem mindenki tud angolul és németül, ezért mindenkinek fel szoktam ajánlani, aki a németekhez fordul, hogy fordítást készítek a magyar leveléből és segítek a válasz fordításában is. Volt aki igénybe vette, volt, aki nem. De a lehetőség nyitva áll (egy kitételem, hogy tiszteletlen levelet, káromkodást stb nem fordítok).

A német vezetőség tisztában van azzal, hogy a változás érzelmeket kavar fel. Egyrészt, mert valóban kommunikáljuk feléjük hetente a látható játékos hangulatot, másrészt pedig más világokon megtörtént már a váltás, így van tapasztalat.

Előre tudtuk, hogy sokaknak nem fog tetszeni a módosítás. Az is képhez tartozik, hogy van, aki azért hagyta itt a játékot, mert nem került bevezetésre a 2.0 verzió, holott a verzió kezdetekor már kijelentettük, hogy idővel minden világon ez a verzió fog futni (azt akkor még nem tudtuk, hogy milyen módon kerül kivezetésre az 1.26 verzió). Nekünk az volt a kérdés tehát, hogy melyik megoldás mellett lesz több elégedett játékos. Ezért kellett a szavazás. A szavazás pedig azt mutatta, hogy akkor lesz több elégedett játékos, ha frissítjük a verziót. Azért kellett ez a szavazás, mert így fiókonként csak egy szavazatot lehetett leadni és mindenki, akit érdekelt a kérdés, tudott szavazni. Így lehetett a reprezentativitást biztosítani.

Ezt a részt pedig ismételni tudom csak: megértjük az érzelmeket, amik megjelennek a fórumban. Nem állítjuk, hogy alaptalanul háborodik fel az, aki az 1.26-t preferálta, hiszen a szubjektív érzelmek megalapozottsága is relatív. Mindenkinek joga van a saját haragjához. Mindemellett a többség (mégha adott esetben ez csendes többség is) kívánsága az volt, hogy ez a módosítás megtörténjen.

(Kicsit eltérő kérdés, hogy egy hibajelentésnél mindig meg kell várni a közeli frissítést, hogy megoldja-e, illetve tesztelni a hibát, reprodukálni és csak utána tudunk hibajelentést továbbítani a fejlesztők felé. Sajnálom, hogy ez időbe telik. Megpróbálunk mihamarabb válaszolni a nyitott kérdésekre.)
 
Fent