Prémium VS Stratégia

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem,hogy kb. hány nem prémiumos játékos kell hogy le tudja gyártani azt a sereg mennyiséget amit egy prémiumos könnyedén meg tesz,mikor folyamatosan csatázunk?
Én Achillesen játszok,ahol a közelünkben több prémiumos játékos tanyázik,inkorrektül kivégeznek mindenkit,nem törődve azzal gyerek,vagy ki,csak a város szerzés a fontos.Én a nap nagy részét sarcolással,meg gyártással,építéssel töltök,és egyszerűen nem tudom elérni azt a mennyiséget amit ők könnyű szerrel....tehát úgy érzem inkorrekten sok előnyhöz jutnak a prémiumosok,és ezzel meg ölik a játék örömét,nem egy ember hagyta abba már miattuk.Ha csak ők maradnak majd...izgalmas lesz nekik a játék?Fizetni fognak tovább a szolgáltatásért?Számít bármilyen stratégia velük szemben?Én látom ez jó pénzszerzési mód...de szerintem csak addíg míg játszanak nem prémiumosok is...én a 135. vagyok nem prémiummal,tehát feltételezem ez alatt van a prémiumosok száma,vagy közelében,ha nem rég kezdők között is van prémiumos...azon kívűl,hogy én is fizessek az aranyért...tud nekem valaki valami használható tanáccsal szolgálni?
A választ és segítséget előre is köszönöm.

Tisztelettel:pega
 

DeletedUser

Vendég
Hozzá teszem a nap nagy részét át sarcolom,meg közelítőleg napi 20.000 nyersanyagot váltok 40.000-re a piacon(többre nincs kereslet még),használom a gyorsító áldásokat...fosztogatom a szellemvárosokat...azaz élek a játék adta lehetőségekkel...és így nem megy...
 

DeletedUser

Vendég
Hát a 2.0 óta bezavar pár új dolog, pl. aranyért megfelezni az egységképzés idejét, autosarcolás aranyért, meg ilyenek.

Nem kell hozzá prémium, hogy valaki hatékonyan tudjon játszani. Nekem sem kellett.
Ha páran összefognak és folyamatosan támogatják egymást, ott nagyon nehéz fogást találni rajtuk.

A prémium sajnos ezzel jár. De így éri meg az InnoGamesnek, mivel tényleg van előnye a prémiumnak így ha valakinek van rá pénze, van értelme vásárolnia.
Nyilván a nem prémiumozó játékosoknak az lenne a jó, ha csak valami gagyi előnyöket kapnának a fizetős játékosok, de akkor szinte senki sem venne. Sajnos nem mindenki nyerhet ebben a játékban (nézve a városfoglalást), de ha van egy jó szövetséged, akkor nem tudnak teljesen földbedöngölni, ha nem hagyod (tapasztalatból mondom)
 

DeletedUser

Vendég
Sajnos nem ezt tapasztalom...3 nagy szövetséggel vagyunk konföderációba a játék kezdete óta...és így nem győzzük...lehet a szerver sebessége is közre játszik...nem tudom...azt tudom,hogy ingyenes játéknak van be harangozva...de a valóságnak ez nem felel meg...és stratégiát sem látok abban fizessek,vagy ne játszak tovább...:( Legalább ókori és görög jellegű...azzal kell beérnem a fele igaz...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Sajnos a prémium és a folyamatos gép előtt ülés ennyit tesz. Hiába van mögötted 4 nagy szövetség ereje, ha az ellenfeled mögött meg egy prémiummal játszó, gép előtt élő csapat áll. Plusz nem tudhatod, hogy ők kikkel van konföderációba.
 

DeletedUser

Vendég
Nem mondom nincs igazad...mint ahogy nekem sem nagyon mondja senki,igen,a grepolis világa is annak kedvez aki pénzt ad ki érte....téged ide csábítottunk hogy ez ingyenes,de csak azért a fizetősöknek legyen siker élménye....hiszen foglalni jobb érzés mint alapítani...akármennyit is gürcölsz itt,sok esélyed nem lesz...
A kérdésem amúgy ennél sokkal egyszerűbb volt...látom mi van...de engem az érdekelne,hány nem prémiumos ember kell ahhoz,hogy annyi egységünk legyen mint a prémiumosnak...bár sejtem nem fogok szám szerű választ kapni,hiszen abból lehet kalkulálni...bocsánat,engem ez érdekelt igazán...5 az egyhez?Kb...
Amúgy számomra ennek fényében fura színt kap a hősök világa...persze a lényeg a népesség...szóval meg tudom fogni a gyarmit...de a társaim nem tudom meg menteni...mert nem lesz olyan csapatunk mint a prémiumosoknak...mert kevesebbet gyártok le egy adott időben mint ő...szóval több városommal meg tudom fogni a gyarmit...hisz mindegyiket kívül belül ismerem...csak időzítenem kell...de egy célponthoz amit nem tudok hol van nem tudok,tudunk időzíteni...ez itt a lényeg...
Minden esetre az én szememben ezek a prémiumosok...akik vissza is élnek ezzel...nem hősök és nem is profi játékosok....hiszen nem lenne szükségük előnyre ha azok lennének....köszönöm meg hallgattatok...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
de engem az érdekelne,hány nem prémiumos ember kell ahhoz,hogy annyi egységünk legyen mint a prémiumosnak

Kettő-három? A prémium túl nagy előnyt nem ad, csak azoknak, akik tényleg a gép előtt ülnek állandóan.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm a választ...saccolni tudunk csak...hát,gyerünk hősök világa...gyerünk egész nap gép előtt ülő prémiumosok...keressétek továbbra a nem az ezzekkel 'megáldott' játékosokat...és mutassátok a klán előtt ti vagytok az igazi grepo hősök,a nagy stratégák...csináljatok honlapot és kérkedjetek...a klubba is erről beszéljetek...egy dolgot ne csináljatok...ne nézzetek magatokba...jó játékot kívánok mindenkinek...és le a kalappal azok előtt akik így is tudják ezt élvezni...mi nem prémiumosok vagyunk az ovisok,akiknek tetszik be jön az utcáról a nagy fiú és meg próbál meg verni minket...és a statisztikán azt látom ő az erőssebb...legyen így...meg vetted magadnak....a hírnévért fizettél...igazi stratéga vagy...
 

DeletedUser

Vendég
Volt olyan csapattársam, aki anélkül van benne a top20-ban, hogy akárcsak egyszer is prémiumozott volna.

Nem volt folyamatosan a gép előtt, tehát lehetséges prémium nélkül is jól játszani.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Pega!
Igazságtalan vagy egy kissé!
Azt kéred tőlük, hogy nézzenek magukba. És te miért nem nézel?
A prémium hasznos segítség tényleg, de csak annak, aki élni is tud vele, tehát nem tesz meg semmit helyetted. Ráadásul nyersanyagot nem tudsz vele szerezni, pedig az az alapja mindennek. Hiába próbálnád aranyból felezni a gyártási időt, ha nincs nyersid. Most már használom, szükség van a Helytartóra és a Kapitányra(sarcolást könnyíti) azért, hogy több időm maradjon gondolkodni, tervezni, a szövetség ügyeit intézni és persze közösségi életet élni. Ez 400 arany havonta, nem egy vagyon.
Egyébént minden prémium nélkül játszottam végig Iota szervert, végig vezetve a támadólistát. Tehát nem lehetetlen prémium nélkül jól játszani. Sokkal többet számitanak az elmebeli képességek és a rengeteg beleölt idő.
Így kérlek nézz magadba: vajon minden adottságod megvan? Vajon mindent megtettél amit tudtál?

Ja, és nincs prémiumért autosarc. Ott kell ülni, és addig gyüjteni be a cuccost, amig ki nem merül a falu. (kb. 20 óra)
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Bandybaa!

Sajnálom ha igazságtalannak érzed amit írok...de mint tudjuk,a prémium kapitányra,meg ilyenekre is fordítható....legyen akkor igazságos az,hogy 5 percenkén sarcolok meg legyen a pl.:100 jelzőm...támadják a társam...és ki ütök 50-60 birkát attól,aki a prémium használatával X-el több várost tudott foglalni,tehát az alap nyersanyag termelődés is több neki.:(
Hidd el,én előszőr nézek magamba...és nem magam miatt írok.Szövetséget irányítok,és az bánt ha az életem is áldozom rá...nem tudok meg felelően segíteni...csupán csak azért,mert a hősök világában,ahol állítólag a tudás a lényeg...nem a tudásról szól a dolog.
Még egyszer bocsi,ha meg bántottalak.De leginkább úgy tudnánk ellenőrizni én mit teszek és jól teszem-e...ha egyenlő feltételek között harcolhatnék.

Üdv:pega

Ui.:Az igazságosságról:én azt feltételezem a prémiumos nem csak tudást,előnyt is használ...te azt feltételezed én nem teszek meg mindent mert nincs prémiumom....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Annyiban tévedsz, hogy szerinted a prémium mindenható.
A tudás fontosabb, az aktivitás fontosabb. Ha ezek egyenlőek két játékosnál, akkor minimális, max. 5% előnyt lehet kimutatni.
Az pedig jár, ha már áldoz rá a másik.
Nem elhanyagolható még a szövetség szerpe sem, össze kell hozni a legjobbat, és rengeteg előnyt fog adni neked :)
Na ez pedig csak munkával és rátermettséggel érhető el.
 

DeletedUser

Vendég
Lassan el is jutunk oda meg értesz....ne lehessen rá áldozni ott,ahol állítólag a tudás a lényeg(ezt nem én találtam ki)...és ha az 5% nem sok...én szívesen venném ha a fizud 5%-át arra fordíthatnám egyenlővé tegyem a hátrányt...ami nem a tudásomban,rá termettségemben,vagy aktivitásomban keresendő.Előre is köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
Ennyi?Nincs tovább prémium vs. stratégia? Én elárulom...itt,ezen a szerveren össze fogott több prémiumos klán...akikkel nekünk nem prémiumosoknak nehéz fel vennünk a versenyt,akármit is teszünk.Pl.:nekem a nyerssel semmi gondom...már elég rég megkaptam a 2.000.000 nyerssel kerekedtem kalmár kitüntetést...gyarmik elé rohangálok,nem pazarlom a keservesen legyártott egységeket arra bele álljak minden támadásba...ehhez aktivitás kell,rengeteg időm itt töltöm.És igyekszek előre gondolkodni.Nem úgy,mint a prémiumosok...őszinte leszek....nem láttam még ilyen szervezetten embereket megölni a saját játékukat pénzért.Kb.: fél év...és sírni fognak....övék a szerver,nincs ellenség,kit támadjanak,stb. El fogják veszíteni az izgalmakat...ha egyáltalán most még izgalmas nekik.Ez a véleményem az egészről...a nem stratégiai gondolkozásommal én így gondolom...a pénzzel meg vett előnnyel vesztitek el prémiumosok a siker ízét...ami egyébként finom. Üdv:pega
 

DeletedUser

Vendég
Teljesen egyetértek Pegával. Én is Achillesen játszok, de egyre inkább azon gondolkodom, hogy az egész szövetséggel át kéne mennünk egy másik világba. Hatalmasat csalódtam a Hősök világában, kiegyensúlyozott, igazságos játékot vártam, és nem ezt kaptam. Rengeteg a prémium felhasználó, az összesnek talán 5%-a (ami rengeteg a többi világhoz képest). Ráadásul a harcrendszer rákényszeríti az embert, hogy éjjel-nappal fent legyen és kattintgasson. Ami sokaknak lehetetlen, nekem is. Mondjuk ki őszintén, ez a harcrendszer egy szar. Nem véletlenül elterjedtebb az új, gondolom többen szeretik.
De vissza a prémiumhoz. Értem, hogy az Innogamesnek is meg kell élni valamiből, de akkor legalább ne +30% nyersanyagot meg +20% támadó/védőerőt adjon a játékosnak. Ez hatalmas igazságtalanság, ráadásul szerintem sérti a játék oly sokat hangsúlyozott Fair play szabályát is. Ugyan hogy lehetne így egy játék fair play? Bár a prémium legális csalásnak minősül, akkor is csalás. Más, nem böngészős játékokban is vannak pénzért megvehető hasonló funkciók, csak ott csalásként büntetik őket. Itt meg támogatják. Most lehetne törölni a szabály megsértéséért az összes prémiumost, vagy az összes nem prémiumost. Vagy alapjaiban megváltoztatni a szabályzat erre vonatkozó részét. Kalmárral +30% nyersanyaghoz lehet jutni, ami 700-as termelésnél naponta +5000 nyersanyagot jelent. Ez a mennyiség nagyjából 50 parittyást és 25 kardost jelent, amik ráadásul 20%-al erősebbek is. Kicsiben tényleg nem számottevő az eltérés, de ha hetekben számolunk... Ráadásul a prémiumosok nagy többsége napi 25 órát ül a grepolis előtt, hát hol van itt esélye az "egyszerű" játékosoknak? Minden szépet tudok mondani erre a játékra és a rendszerére, de azt hogy igazságos, nem.

Randall
 

DeletedUser102

Vendég
Hát az Achillesen két Pérémiumos játékost is ki nyirtunk a egy szigeten lévő társaimmal pedig kemények voltak már be fejezték a játékot:):)Az elején kelett nagyon rájuk figyelni ütni vágni naponta sokat gép előtt:):)
 

DeletedUser

Vendég
Igen, az elején. Rövid távon sokat nem is ér a prémium. De nézd meg a top10 játékost, mindegyik prémiumos. Na azokat üssétek ki...
 

DeletedUser

Vendég
A strategian a lenyeg maskepp a hosok vilaga az egy olyan vilag amibe az elite jatekosok mennek inkabb es az elite inkabb az aki premezik.
Mindenhol sokat kell fentlenni. Vannak akik nyerni jottek ezert kegyetlenek. De azert nyernek mert a tobbi szovi nem fog ossze ellenuk. Gondoljatok el vagy 3-4 szovi lehet ami premezik nem mindenkinek es nem max. letszammal azon a vilagon ha osszefogna a tobbi szovi legyoznek oket ha van strategiajuk de ha ez nincs semmi ertelme az egesznek.
 

DeletedUser

Vendég
A strategian a lenyeg maskepp a hosok vilaga az egy olyan vilag amibe az elite jatekosok mennek inkabb es az elite inkabb az aki premezik.
Mindenhol sokat kell fentlenni. Vannak akik nyerni jottek ezert kegyetlenek. De azert nyernek mert a tobbi szovi nem fog ossze ellenuk. Gondoljatok el vagy 3-4 szovi lehet ami premezik nem mindenkinek es nem max. letszammal azon a vilagon ha osszefogna a tobbi szovi legyoznek oket ha van strategiajuk de ha ez nincs semmi ertelme az egesznek.

Hát ez egyáltalán nem igaz. Miután megpróbáltál CSAK 3, egymástól független szövetséget összhangban irányítani, hamar meg fog változni a véleményed.
 

DeletedUser

Vendég
Ennyi?Nincs tovább prémium vs. stratégia? Én elárulom...itt,ezen a szerveren össze fogott több prémiumos klán...akikkel nekünk nem prémiumosoknak nehéz fel vennünk a versenyt,akármit is teszünk.Pl.:nekem a nyerssel semmi gondom...már elég rég megkaptam a 2.000.000 nyerssel kerekedtem kalmár kitüntetést...gyarmik elé rohangálok,nem pazarlom a keservesen legyártott egységeket arra bele álljak minden támadásba...ehhez aktivitás kell,rengeteg időm itt töltöm.És igyekszek előre gondolkodni.Nem úgy,mint a prémiumosok...őszinte leszek....nem láttam még ilyen szervezetten embereket megölni a saját játékukat pénzért.Kb.: fél év...és sírni fognak....övék a szerver,nincs ellenség,kit támadjanak,stb. El fogják veszíteni az izgalmakat...ha egyáltalán most még izgalmas nekik.Ez a véleményem az egészről...a nem stratégiai gondolkozásommal én így gondolom...a pénzzel meg vett előnnyel vesztitek el prémiumosok a siker ízét...ami egyébként finom. Üdv:pega

Ha nagyon akarod, akkor még boncolgathatjuk.
Kezdjük ismét az alapoknál:
Nincs olyan, hogy "prémiumos klán". Azért van némely szövetségben nagyobb arányban jelen a prémium-funkciók használata, mert azok a szövetségek a legjobbak, és az oda tartozók is szeretnének a legjobbak lenni. (Megismétlem amit régebben írtam, nagyon sok és nehéz munka van abban, hogy a szövetséged jó felé kormányozd. )

Általánosítasz, már-már sértő szinten!
Tehát attól, hogy valaki használ prémiumot, nem lesz béna, gyengeelméjű, vagy fogyatékos. Nem állítható szembe egymással a játéktudás, taktikai/stratégiai érzék és a prémium használat.
Ha nem csak írnál, hanem olvasnál is, akkor megértetted volna, hogy prémium nélkül is lehet eredményesen játszani. Erre példát is adtam.
Sokkal fontosabb a tudás és az aktivitás. Azt se felejtsd el, hogy meghatározza a lehetőségeidet, melyik szövetségben vagy. Ahhoz pedig, hogy egy szövetség jó és erős legyen, szintén tudás és rengeteg munka kell, ez esetben a vezetőktől.

Randall: Nem szar ez a harcrendszer, legfeljebb neked nehéz :) (elnézést, nem tudtam kihagyni)
Mitől lenne a hősök világa más, mint a többi? A nagyon komoly és nehezen teljesíthető bejutási feltételektől?!

A Falanx és a Döfőorr nem sérti az igazságérzetedet?
Minden böngészős játékban van prémium funkció, és mindenhol nagy előnyöket lehet megvásárolni. Hangsúlyozom: megvásárolni!
Tehát aki annyira kedveli ezt a játékot, az áldoz rá a saját munkájával megkeresett pénzéből. Mégpedig azért, hogy még több örömöt okozzon neki, a sikerélmény fokozásával.
Ha te ezt irracionálisnak gondolod, akkor ezentúl ne a finomabb csipszet vedd meg, ha drágább. Ne csinosítsd az autódat, bringádat, akármidet. Gondolom érthető a mondanivalóm, nem kell tovább részleteznem.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent