Prémium nélküli világ

  • Témaindító Lánctalpas HegyiBölény
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló:

Szerintem sokan örülnének egy olyan világnak ahol nincs arany de ez ugye nem érné meg a Grepolisnak ezért ide csak egy bizonyos mennyiségű (pl. 180) arany befizetésével lehetne regisztrálni!

Jelenlegi Állapot:

Minden világban lehet használni prémiumot.

Leírás:

Ez egy különleges világ ahol nem működik semmilyen prémium funkció viszont ahhoz hogy beléphess be kell fizetned egy kis aranyat.

Érvelés:

Ide csak olyanok fognak regisztrálni akik nem költenének semmit a játékra de szeretnének elől lenni. Nekik csak egyszer kell befizetni az aranyat és ezt szerintem kibírják. És ezzel a grepolis olyanokból is szedett ki pénzt akik amúgy nem költenének a játékra. Ez így megérné a grepolisnak is és azoknak is akik amúgy nem fizetnek mert így ugyanannyi az esélyük.

Nyilatkozat:
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen
Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Nem
 

DeletedUser6544

Vendég
Lánctalpas Hegyibölény mondta:
Ide csak olyanok fognak regisztrálni akik nem költenének semmit a játékra de szeretnének elől lenni.
Ha azoknak a játékosoknak van fenntartva akik nem használnak aranyat, de a belépéshez mégis kell, akkor ez önellentmondás! Én pl még egyszer sem fizettem be aranyat (igaz nem is vagyok annyira elöl), de így is simán megy a játék.
 

DeletedUser

Vendég
Ez igaz ellentmondás de össz-vissz csak egyszer kell fizetniük és nem is túl sokat.
Míg egy normális világon az hogy egyszer veszel egy keveset az nem tart ki túl sokáig.
És így egyszer veszel és egyenlő esélyeid vannak és tényleg a játéktudás dönt nem a pénz.... (pl én se vettem eddig aranyat nem is tervezem de azért ezt az egyszer 700 ft-ot kibírnám )
 

DeletedUser6544

Vendég
Szerintem ez egy kicsit bunkóság. A grepolisnak ebből jön be sok mi meg arról beszélünk, hogy nem használjuk. Bocs Grepolis, de én internetes játékokra nem szoktam költeni. :(
 

DeletedUser

Vendég
A prémium azért van, hogy legyen az InnoGamesnek jövedelme.

Sajnos a valóság az, hogyha az egész arról szólna, hogy kreáljunk ingyen egy minél jobb játékot, akkor alig lennének olyan szintű jó játékok, mint amilyenek most vannak :(

Én nem költöttem egy fillért sem, mégis bekerültem az első 300-ba, pedig később kezdtem mint mások és a 20.000-ik helyről indultam. Nem a helyezés a leglényegesebb ebben a játékban, prémium nélkül is tudnék mondani olyat, aki benne van az első 15-ben, csak attól függ a dolog mennyi időd van, és mennyire összetartó a csapat, de inkább ez utóbbi :)
Ezenkívül minimális játéktudás (ne támadj biremákkal, azokkal védekezni kell; Lordpb aláírása :D; küldj jelzőket a szárazföldi támadók mellé is, ha tengeren keresztül támadsz; stb...), illetve, hogy fogadj el segítséget és ha valami nem akar összejönni, akkor kérjél, de ezt viszonozd is ha másnak van szüksége segítségre ;)
 

DeletedUser

Vendég
En tamogatom az otletet!

Hiszen manapsag egyre kevesebb embernek vannak keretei arra,hogy szorakozzanak!Ha rendesen vesz az ember 180 aranyat,az elmegy hipp hopp,de ha csak egyszer venne meg,akkormugyan olyan esellyel indulhat el!

Feltetelezzuk fel,hogy indulnak ezren,minimum!

Az is mar 690.000 Ft,es ennel csak tobb lenne!

De termeszetesen ezekre a maganugyekbe nincs beleszolasunk,ebben kizarolag az Innogames GmBh. Donthet,de felvetesnek nem rossz,sot...
 

DeletedUser

Vendég
Felvetésnek nem rossz, de kinek? [A hozzászólásom további részét töröltem.]
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Rossz a példa mert nem azért fizetek hogy legyen végtelen kenyerem hanem hogy másoknak se legyen kenyere.
Hú de bonyolult :S

Tehát én azért fizetek egyszer meg más is azért fizet hogy abban világban senki ne tudjon prémiumot használni és ha ebbe világba csak 1000 ember regisztrál az a 1000 ember egyszer se fizetett és nem is fizetne tehát 690-szer 1000 plusz bevételhez jutott az innogames. :)
 

DeletedUser

Vendég
Prémium nélküli világba valószínűleg azok mennének, akiknek nem telik a prémium kifizetésére, vagy nem akarják azt kifizetni. Ők már nem mennének.
szabobalazsG is megírta, hogy prémium nélkül is élre lehet törni a toplistán, úgyhogy az esélyegyenlőség miatt már nem érné meg, mert az főképp játékra fordított idő kérdése, nem prémiumé. Azt is gyönyörűen kifejtette, hogy az Innogames-nek nem érné meg, hiszen neki a prémiumból van a bevétele. Erre mondhatjátok, hogy de mert a belépési arany meg a mittudoménmégmi, de azt szerintetek hányan fogják megfizetni? Én nem támogatom, szerintem az ötlet hülyeség.
 

DeletedUser

Vendég
Úgy látszik még mindig nem értitek!

Persze nektek is igazatok van,hogy akik nem akarnak erre pénzt "kidobni",akkor ők már nem is jönnek,de a játékosoknak van egy olyan külön csoportja,akik fizetnének egy kis prémiumot,hogy könnyebb,és jobb legyen a játék,de nem az összes pénzüket költenék rá!ezért jó ez,hogy egyszer befizetsz egy kicsit,és aztán no premium function,szóval egyenlő esélyekkel indul mindenki,már csak az aktivitás szabhat határt!

és az a kenyeres példa egyáltalán nem volt jó :/
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem aki bármennyi prémiumot is venne, az utána is fog venni néha-néha.

Akkora előnyt a prémium sem ad. Lehet nem lesz mindenki TOP1, de prémium nélkül is Alphán állandóan folyt ki valahol a nyersi úgy, hogy nem győztem belőle fesztiválozni, kereskedni.
Pedig nem prémiumoztam így kalmárom sem volt, és elégedettséget sem használtam túl sokat. (persze ez alól kivétel volt, ha valahol sereget kellett pótolni) :)

A +20% harci erő pedig nem ad legyőzhetetlenséget. Főleg a támadónak nem: egy 25-ös fal mögötti védőnek fejlesztések nélkül +142% védelme van (nem tudom miért akarok mindig 162%-ot írni).
De emellett még lehet a falanx (+10%) és torony (szintén +10%) is. Arról nem is beszélve, ha a támadóra rádobtál egy zeusz dühe (tengeren tengeri vihar)/honvágy kombót :)

Ha pedig a védőnek van prémiuma, egy falanx/döfőorr és hősiesség/honvágy kombó jelentősen csökkenti az erőviszonyok közti különbséget.
 

DeletedUser

Vendég
Ezek most hogy jönnek ide?

volt egy ötletünk és azt felraktuk!te nem pártolod,de akik egyszer vennének csak prémiumot azoknak jó lenne!
 

DeletedUser7266

Vendég
Én értem az érvelést.
Egy ilyen szerveren én is szívesen játszanék hisz van egy csekély esélyem arra hogy benne legyek a top1ben.Ha valaki használ prémiumot akkor az bizony nagy előny főleg a kalmár esetében.Prémium nélkül hiába aktiválnám az elégedettséget az csak 4-6 órán át tart.Viszont a kalmár mindig nyújtja a +30% termelést.Szóval ez igen is nagy előnyt jelent.
Én támogatom.
 

DeletedUser

Vendég
Támogassad nyugodtan de az semmit nem befolyásol. Az InnoGames azért fektetett pénzt a játékfejlesztésbe hogy bőven visszakapja. Ez normális dolog. Temészetesen rengetegen támogatnák hogy ne kelljen fizetni, de ebben a kérdésben nem a játékosok szava dönt.
Az azonban már egy másik kérdés hogy ha fizetünk a játékért akkor minőségi legyen a szolgáltatás is és ne a játékosoknak kelljen a hibákon bosszankodniuk.
 

DeletedUser

Vendég
a kezdőknek belépéskor mondjuk lehetne adni egy kis prémiuomot pár nap erejéig és kész,
most hogy prémiumozik nem biztos hogy jól is játszik, van aki az nélkül is tud ügyesen játszani.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Hát, szerintem sem egy tökéletes ötlet! Nem rossz, de nem lesz megvalósítva, szerintem legalábbis!

Amit Crazy Warrior is írt, például regisztrálnak 1000en, az ugye 619 000 Ft... tegyük fel, regisztrálnak 3000ren. Az akkor 1 857 000 Ft... Ez tényleg nem kevés, de szerintem egy világ teljes lemenetele alatt sokkal több pénz bejön. Például egy világban elég sokan megfordulnak, viszont ezekben a világokba a kezdők nem mennének: miért fizessen, ah egyáltalán még a játékot sem ismeri? Szóval, itt kevesebb játékos is forudlna meg, és egy rendes világon szerintem többen, mint 3000ren vesznek több prémiumot, sőt, vannak rendszeres prémiumozók... így nem érné meg ez az InnoGamesnek!

Amúgy meg, hogy mindenki egyenlő esélyekkel indulna, az részben igaz, de nézzétek meg, hogy most is milyen nagy az esélyegyenlőség... Akik prémiumoznak, nem tesznek akkora előnyökre szert, hogy az behozhatatlan legyen. Szinte nem is lehet látni, hogyha valaki prémiumozik. Játszottam egy másik játékkal (SF-game), na ott viszont keményen meglátszik a prémium, és undorító az egész! Egyszerűen rendes játékosként napi 3 szintet léphetsz, prémiumosként 7-8-at, szóval behozhatatlanok. Örüljünk, hogy legalább nem olyan prémiumok vannak, amik akkora előnyt adnának a prémiumosoknak, hogy egy egyszerű játékos nem tudná behozni.

Jó ez így, ahogy van, az ötletet nem támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Ezt most nem értem,egy világot szeretnél amiben nincs prémium de aranyal kell fizetni.Ennek így semmi értelmes sincs
 

DeletedUser

Vendég
Az InnoGames mindig is törekedett arra, hogy a prémiummal játszó játékos, és az a nélküli a lehető legkisebb különbséggel tudjon játszani. Ez egyedülálló a piacon. Természetesen, mint minden cég, profitorientált. Ez tény. Vannak fejlesztők, kommunikációs vezetők, és egyéb munkatársak, akinek fizetést kell adni, ezen felül pedig a tulajdonosok, akik azért hoznak létre egy céget, hogy ebből ők profitáljanak. Minden szervernek van egy fenntartási költsége. Ez nem csak a szerverparkra korlátozódik, hanem a 24 órás felügyeletre is. Azt tudni kell, hogy nem csak a Support, hanem a fejlesztők is 24 órában jelen vannak, hogyha bármilyen meghibásodás történne, akkor azonnal közbe tudjanak lépni.

Tehát mondjuk rá, hogy kezdetben 2 milliót hozna egy ilyen szerver, és itt lezárul bevétel belőle. Ha azt nem számoljuk, hogy nem termel profitot a szerver (ami azért szükséges), egy idő után már veszteségessé válna. Ha neked van egy céget, és egy része csak veszteséget termel, azt nem tartod fent, mert a pénzedet gyarapítani szeretnéd, nem elveszteni. Ha olyan cég lenne az InnoGames, ami pl. jótékonysági szervezet, tehát más forrásokból tartja fenn magát, nem a játékosokból, akkor bármikor kivitelezhető lenne, de ez magán cég, magán érdekekkel.
 
Fent