Prémium kérdés

  • Témaindító DeletedUser7266
  • Kezdés ideje

DeletedUser7266

Vendég
Sziasztok!
Meghívtam e-mailen keresztül a grepolison már regisztrált játékost a Mű világra.
Az volna a kérdésem, hogy ilyen esetekben nem jár aranytallér?
Csak mert egyikük elérte az 1000 pontot és a toborzott játékosoknál sem jelzi őt/őket.
Köszi előre is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Menj a barátok meghívása menübe és ott a toborzott játékosok fülre. Amennyiben a játékos elérte az 1000 pontot, a neve melletti gomb megnyomásával tudod begyűjteni az ezért járó jutalmat.
 

DeletedUser7266

Vendég
Ezt tudom!
Nekem az a problémám hogy nem jelzi a meghívott játékosokat.
A grepolisra már regisztrálva voltak mielőtt a Mű világra hívtam őket, ha az előbbi hozzászólásomban nem voltam érthető.
Ilyen esetekben nem jár az arany?Ez a kérdésem.
 

DeletedUser

Vendég
Amennyibe a meghívott játékosnak már van regisztrációja, úgy nem jár arany. Ez a funkció az új toborzott játékosok után ad aranyat.
 

DeletedUser

Vendég
Jónapot kívánok nos nekem egy olyan kérdésem volna hogy aktíváltam a prémiumot és ha most menék el szabatcság modra akkor is menne a prémium???
 

DeletedUser8281

Vendég
Sziasztok!

Kicsit közvélemény kutatás jellegű lenne a kérdésem. Tudtátok-e ha használjátok a kapitány vagy parancsnok prémium funkciót és támogatásba külditek más városba az egységeiteket, akkor a +20% tengeri ill. szfi bónuszt nem veszi vigyelembe a rendszer? Sőt hiába van kifejlesztve a támogatást küldő városban a falanx vagy döfőorr, ha a városban ahová egységeidet küldted nincs, azt sem veszi figyelembe. Több nálam jóval tapasztaltabb játékost megkérdeztem, egyetlen ember volt eddig aki a prémium ilyetén használatával tisztában volt. Ígéretet kaptam a supportól, hogy ezt a prémium funkciók leírásában megjelenítik, eddig ugyanis joggal hihette bárki azt, hogy minden csatában ahol egységei részt vesznek, figyelembe veszik a prémium nyújtotta előnyöket. Kicsit tovább gondolva a dolgokat, azért ez mondjuk a csodák korában érdekes dolgokat eredményezhet. Elég a támadott csodaváros tulajdonosának prémiumot használni, azonnal az összes nála lévő egység harci ereje megnő 20%-al, függetlenül attól, hogy a küldő fél nem használja sem a kapitányt sem a parancsnokot. Azt pedig végképp nem értem, hogy a városodban saját egységeidre kifejlesztett plusz dolgokat ( falanx, döfőorr) miért nem veszi figyelembe a rendszer, ha ezek az egységek támogatásban harcolnak.

Érdeklődve várom a véleményeteket, az esetleges magyarázatokat.
 

DeletedUser

Vendég
velem erről nem beszélt, de megerősitelek, igen tudtam róla, és egy kis gondolkodással meg is fejthető a kérdés....
egyébbként meg fordítva is müködik: nem prémiumosok, falanx, dőfőorr nélküliek tömik bele a védelmet olyanba, ahol van, akkor azok kapnak...

az eset megállapitása meg közvetett logikával megfejthető: a szimulátorban nem tudod szét szedni, hogy a védő mondjuk 1000 biriből 300 dőfőorros, 300 prémiumos+dőfőorros 200 csak prémiumos 200 meg semmilyen...
ebből indirekt logikailag lekövetkezik amit eddig nem tudtál...
/persze válaszul mondható az hogy de a szimulátor a hiányos, hogy ezt nem teszi lehetővé... sztem meg így jobb/
 

DeletedUser

Vendég
A kérdés egyik fele teljesen logikus, mégpedig az, hogy a fejlesztések városra vonatkoznak. (Döfőorr, stb.)
A prémium oldal is megfejthető, egyrészt amit Hamilton is írt, miszerint rettentő bonyolult dolga lenne a szervernek, ha külön, egységenként ki kellene számítani a bónuszokat/maluszokat. A dolog úgy működik mint a fal. Az számít ami az adott városban van(érdekes is lenne, ha minden védő az otthoni falat szeretné maga elé :) ).
 

DeletedUser

Vendég
Egyrészt mi játszunk, nem pedig fejlesztünk, így az nem érv, hogy mi bonyi a fejlesztőnek, mi nem. Valami vagy megoldható vagy nem. Utóbbi esetben nincs értelme fantáziálni, de ezt majd a fejlesztők megüzenik.
Másrészt egyáltalán nem érthető a dolog, és egyáltalán nem paralel a falanx/döfőorr a fallal. Az egyik fejlesztés, a másik épület. Ilyen megfontolással azt várhatnánk, hogy adott városba csak az ott fejlesztésben meglévő egységeket lehessen küldeni támogatásba. Nonszensz. Nem programozás felől megközelítve pedig: a falanx harcmodor, a döfőorr hajóépítési mód. Miért változna (csökkenne) a tudása, felépítése egy elküldött egységnek? Analfabéták közt nem tudunk olvasni?
 

DeletedUser8438

Vendég
Sziasztok!

Gyorslista. Hol lehet megtalálni a gyorslista szerkesztéséhez használható linkeket. Mondjuk, ha Agóra helyett Kikötőt szeretnék a listában használni. Vagy Kaszárnyát. Mondjuk a Kaszárnyát már tudom, de a Kikötőt a zistennek sem tudom aktíválni. Szóval mi az elnevezése az épületnek a gyorslistában való szerkesztéshez?
A link:javascript: ???WindowFactory.open ???Window()
 
Fent