Minotaurusz és Küklopsz "lényjogi" probléma.

DeletedUser

Vendég
Mert csak az fejlődik, amit időnként tornáztatunk :) Pl. az agy.

A topic már nagyon off, átmozgatom :)
 

DeletedUser

Vendég
nem, én is meglepődtem, de nem...
Gondolom azért mert mindegyik Istennek csak egy lénye úszhat.
Lásd: Posszeidón: Küklopsz- Hidra úszik
Zeusz: Minotaurusz- Mantikór repül
Athéné: Pegazus- Kentaur repül
Héra: Hárpia- Medúza repül

Aláhúzott betűvel vannak, amikhez nem kellenek szállítóhajók
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Medúza

Ok mert én úgy tudtam hogy a medúza úszni is tud.:D
 

DeletedUser

Vendég
A mitológiai medúza nem egyenlő a tengereken úszkáló medúzákkal :)
 

DeletedUser

Vendég
tudo

tudom de úgy tudtam hogy a mitlógiai medúza is tud úszni:):)
 

DeletedUser

Vendég
A mitológiai medúza (pontosabban: Medúza) a gorgók egyike. Semminemű extra úszáskészsége nincs, lévén eredetileg emberi teremtmény volt, aki sajnálatos módon vérig sértette Athénét. Nos mi tudjuk már néhány példából: hatalommal bíró nőt nem sértegetünk, mert az fájni fog. Ők nem tudták. Athéné pedig úgy okította őket tiszteletre, hogy borzadmányos randasággá változtatta mindhármukat.
 

DeletedUser

Vendég
cím

A "nem tud úszni" vagy valami ilyesmin kívül mindent tudtam :):)
 

DeletedUser

Vendég
A Medúza öla tekintetével hogy ne tudjanak ránézni a férfiak?
 

DeletedUser

Vendég
ő olyan ronda, hogy ránézel és kővé dermedsz a megrémüléstől...
 

DeletedUser

Vendég
Érdemben nem válaszoltam. Továbbá zöld akkor vagyok, ha mint support szólalok meg.
 

DeletedUser

Vendég
Support állásfoglalás. Dragonrk
Support állásfoglalás. Viharvadász
Support állásfoglalás. Erpi
Support vezetői állásfoglalás(Moira), rendszerkiírás.

Magánvélemény - tehát nincs szín
 

DeletedUser

Vendég
és ezeken a színeken kívül amíg nem használja más support lehet írni? (mondjuk a világoskékkel, bár az közel áll egy support által használt színhez)
 

DeletedUser

Vendég
A hozzászólásokban és az aláírásokban kérjük a színek mellőzését.
Azok a Supportnak vannak fenntartva, hogy jobban elkülönüljenek a többi hozzászólástól.
 

DeletedUser

Vendég
ok, eddig is mellőztem a színeket, de akkor már még inkább :)
 

szipury

Member
Mélyen tisztelt Vezetőség!

Ugyan a játék már elég régóta játszható, mégis egy olyan hibára lettem figyelmes, melyen csodálkozom, hogy eddig mindenki figyelmét elkerülte.

A probléma annyira globális, mégis triviális, hogy nézzék el nekem, ha nem használom a megszokott hibabejelentő template-et, hogy érzékeltessem - itt alapvető dolgokkal nézünk szembe, logikai buktatókkal, melyeket csak az eddigi játékmenet alapvető megváltoztatásával lehet orvosolni.

Engedjék meg nekem, hogy a'la in medias res, rögtön a közepébe vágjak, és feltárjam ezen alapvető hibát.

A játékban részt vevő lények közül kettő olyannal találkozhatunk, kiket az isteneket segítségül hívva állíthatunk saját szolgálatunkba. Ezen lények, a Minotauruszok illetve a Küklopszok.
Mindkét fajta lény követelményei közé tartozik az az érték, hogy mennyi helyet foglalnak el az adott város lakosságából (rendre ez az érték 30 a Minotauruszok, és 42 a Küklopszok esetében).

Amennyiben seregeinek támadásba indulnak más városok ellen, melyek más szigeteken találhatóak (netán saját szigetünk más-más városait számdékozunk tenderi úton megközelíteni), igénybe kell vennünk a szállítóhajók szolgáltatásait. Ezen hajók egyik lényeges tulajdonsága, hogy mennyi egység fér el bennük.
Rendre ezek az értékek a következők:
- Szállítóhajó: 20 férőhely (26, amennyiben a Priccsek kifejlesztésre került)
- Gyors szállítóhajó: 10 férőhely (16, amennyiben a Priccsek kifejlesztésre került)

Amennyiben ezt a két adatot összevetjük, véleményem szerint világosan látható, hogy hol a hiba a rendszerben.
Hogyan lehetséges egy Minotaurusz, netán egy Küklopsz szállítása egyik szigetről a másikra, figyelembe véve a Genfi egyezményben szereplő alapvető emberi-jogi (jelen esetben isteni lényekre is kiterjesztett) paktumokat?
Hogyan lehetséges, hogy ezen isteni lények, csak méltatlan kényelmetlenségnek kitéve (egy-egy végtagjukkal egy, másik végtagjaikkal egy másik hajóban, embertelen kényelmetlenségben) utazhatnak, s utána még azt várjuk el tőlük, hogy harcoljanak?

Kérem hát a tisztelt illetékeseket, hogy fontolják meg a világ átalakítását!

Hogy javaslatom ne csupán holmi pusztába sikoltott szózat legyen, álljon itt pár megoldás, melyet becses klánom segítségével sikerült kifundálni (s bár szerénységem tiltaná, mégis meg kell jegyezzem, hogy az első, valóban brilliáns megoldás enmagam furmányos tekervényeiből pattant elő).
- Egy Anyahajó bevezetése a játékba, mely férőhelyeit tekintve lehetne akár alapból 42-es, de nehezítésképp lehetne mindössze 36-os, hogy Küklopszot csak és kizárólag a Priccsek fejlesztéssel lehessen szállítani vele. Természetesen, limitálni kell a normál- illetve gyors-járású hajók berakodását is, hogy amennyiben a játékos csak olyannak rendelkezik, ne tudja az említett isteni lényeket hajóval transzportálni.
- Nevezett lényeket fel lehessen ruházni az "Úszás" képességével, mely esetben szükségtelenné válna számukra a tengeri szállítmányozás.

Engedjék meg, hogy kis petíciómat itt bezárjam, ámde szíves tudomásukra hozzam, hogy bármely esetben szívesen állok a rendelkezésükre, hogy javaslataim (akár a probléma felvetésével kapcsolatban, akár a megoldások tekintetében) további expanziójában segítségükre legyek.

Maradok további tisztelettel,

Golan Trevize (34/147 of BORG)
Ezt tuti rumpel irta
 
Fent