Kocsma/Offoljunk

DeletedUser

Vendég
Oshoka, elgondolkodtató agymenés volt :)

Sok igazság van abban, amit írtál. Sokaktól hallottam már elhatározást, hogy miként fogja nevelni a leendő utódját és meggyőződés mindenkinek, hogy jól fogja csinálni.

Nyilván a legfontosabb, hogy milyen értékrendet tesz magáévá otthon, de a nevelés kb 30-40%-át kapja otthonról és ez évről évre csökken - sajnos. A többit a közösséget adják, melyek többségét ugye nem tudjuk válogatni előre. Pontosabban minimális hatásunk van rá...

Mikor azt vetettem fel, hogy az itt megtalálható fiatalság mennyire jellemzi a teljes társadalmi réteget nem volt véletlen. Én csak magamból tudok kiindulni, de nagyon nem örülnék, ha ilyen típusú játékkal játszana a gyerekem, amikor a személyisége teljes mértékben kialakulóban van. Gondoljunk csak bele, hogy ez igen nagy aktivitást igényel. Napközben nyilván rá sem tud nézni a játékra - szerencsés esetben, ami előbb-utóbb csalódottsághoz vezet... Ha ez nem is olyan nagy probléma, akkor is vannak olyan tevékenységek, amik sokkal hasznosabbak lehetne számára - amiket Te is mondtál, de mindenképp kiegészíteném a sporttal.

Szóval szerintem, aki itt van, az egy szűk rétege a fiataloknak és ahogy a példa mutatja, nem biztos, hogy a legműveltebb réteg található meg.

...csak remélem, hogy igazam van :)
 

DeletedUser

Vendég
(...)
A szülők nem is igen fordítanak arra időt, hogy megismerjék a saját gyereküket. Mert miért is kéne? Hisz az "övék". (...)
.

Ne haragudj, ezt minden felelős szülő nevében kikérem magamnak :)

Tagadhatatlan tény: a világunk gyorsul.
Mikor megtanultam olvasni(70es évek) napi-kétnapi szinten faltam fel a könyveket. Most unokahúgom csinálja ugyanezt.
Mikor iskolába jártam(80 as évektől) voltak nemtörődöm tanárok, nem csak ma.
A fiam diszlexiás és diszgráfiás. Akkoriban még el sem ismerték e betegségek létezését, aki nehezen olvasott, azt elkönyvelték gyagyásként.
(Viszont úgy számol mint egy kis angyal. A fiam.)
Valószínű, hogy az arányok romlottak, ezzel egy időben kitágultak a gyerekek/szülők lehetőségei. Ma sokkal könnyebb iskolát/tanárt váltani, könnyebb kipróbálni mindenféle sportot, hobbit, szórakozást.
Könnyebb hozzáférni az információkhoz és általánosságban jobban tudjuk értelmezni is.
Kb 50 szülő/gyermek kapcsolatát tudom figyelemmel kísérni, persze csak kívülről. Ezenkívül még néhány osztálynyi gyerekét is. Nem akkora a gond mint a médiában sugallják. Pontosan a vészjelzések hatására a szülők még inkább odafigyelnek az apróságokra, mint törődés, figyelem, egyéniség-fejlesztés.
A teljes társadalmunkra jellemző, fokozódó mértékű igénytelenség viszont nagyon káros. Ezért egy Fórumon a "vok" jellegű sms-zsargon nem fogadható el, mert csak egy dolgot jelent: lustaságot. Ez pedig a többi fórumlátogató iránti "tiszteletet" jelzi.
Messa: Vannak olyan emberek, akiket kifejezetten zavar a felesleges körítés olyan helyen, ahol a tényközlés a lényeg. Ők egy-két szóval fognak válaszolni, de nem félvállról.

És még egy saját tapasztalat: a négy, rendszeresen "rám bízott" kölyök(2 saját,2 a nővéremé) közül mind a négyen mást tesznek, ha rájuk van bízva a választás. Pedig van négy tv, négy számítógép, négy akármi.
De nem, nem oda ülnek le, hanem olvasnak, szerelgetnek, bicajoznak, és igen Sims eznek, Crossfire-vel vagy GTR-rel, CoD-dal, más játékokkal játszanak, filmet vagy tévét néznek. Lehetőleg egyszerre két- három dolgot. :D
 

DeletedUser

Vendég
Egyszerűen megöl a kíváncsiság, milyen neveket találsz/találtok ki. :D

Én is szoktam, -szigorúan magamban-, "indián típusú" neveket adni embereknek. Itt van néhány, aki kitalálja kiről van szó, az jutalmat kap :)
Virágos Rét,
Support Ölő,
Első Harcos,
Velős Vezér.

bocs az offért
 

DeletedUser

Vendég
A gond az, hogy kívülről nagyon sok család tökéletes, és még belül is megtartják azt a látszatot. Sok kicsi, sokszor lényegtelen dolgokban figyelmesek, a fontosabb dolgokban nem. Nincs egység. Mindazonáltal van kivétel, szép számmal, csak egy átlagos jellemzést írtam, ami nem biztos, hogy minden tekintetben igaz, de azért jórészt az, szerintem.
Vegyünk akkor személyes példát.

4-en vagyunk testvérek, legidősebb nővérem 18 évvel idősebb tőlem, aztán 17, és a bátyám 12. Hadd ne soroljam a hatalmas korkülönbség hátrányait, mert előnye aztán nem volt, azon kívül, hogy egész kicsi koromtól kezdve sok ajándékot kaptam, amik ugyan nem kellettek, mert babázni sosem szerettem, festeni, rajzolni, labdázni, és vagdosni szerettem a leginkább. Egyszer lenyírtam a bilin ülve a skótjuhász kutyám szőrét az egyik oldalon :) Sosem kezeltek igazán testvérként, és más volt az érdeklődési köröm is, mint nekik. Persze szeretjük egymást, meg elvagyunk, de...
Az egyik testvéremnek van 2 fia, 11 és 9 évesek. Mindenük megvan, mivel a nővérem egy sikeres vállalat tulajdonosa és alapítója a férjével, több mint 400 embert foglalkoztatnak közvetlenül, szép nagy házban élnek, állandóan valami foglalkozásra járnak, az apjukat viszont alig látják, mivel ő minden héten 1-2 külföldi útra megy tárgyalni. Az idősebbik borzasztó szemtelen mindenkivel, és mindenki odáig meg kétszer vissza van tőle, hogy jaj de talpraesett. Van különbség a szemtelenség és a talpraesettség között. Ami 4-5 évesen még aranyos, az 11 évesen már szemtelenség, és ezt mondtam is akkor a nővéremnek, szüleimnek, de hiába, ő az első unoka, ő szent. Pedig velük is szemtelen, az anyjuk hiába próbálja nevelni őket, ha a nagyszülők ellene uszítják... A másik fiú már szolgalelkűbb, és segítőkész, az idősebbik testvér minden szavát lesi. Ez sem feltétlen jó.

A másik nővéremnek 3 lánya van, 10, 7 és 4 évesek. Több mint 10 éve otthon van a nővérem velük, mivel veszélyeztetett terhes volt az elsővel, aztán sorban jöttek. Jól élnek, jól menő kisvállalkozásuk van a szomszéd házban, és még a másik oldali szomszéd házat is megvették, hogy ne legyen szomszédjuk. A lányok borzasztó anyásak, és nehezebb velük, mint a fiúkkal, főleg a kicsivel, de azért elvannak. Foglalkozik a gyerekeivel a testvérem, tanul velük, stb, bár elég türelmetlen és ideges típus, azért jól elvannak. Elvannak, de nem tudnak igazán kikapcsolódni. Egyre idegbajosabb lesz a testvérem, mert nem tud kiszakadni az otthoni teendőkből, ráadásul elképesztő zsivajt tud csinálni a 3 lány, ha épp jól kijönnek, akkor azért, ha épp veszekednek, akkor azért :) Esküszöm, neki felüdülés lenne visszatérni dolgozni, vagy legalább otthoni munkát vállalni (banki ügyintéző volt, elvégzett egy bróker-tanfolyamot is, tehát tudna mit).
Az idősebbik nővéremnek ezzel ellentétben lételeme a jövés-menés, parancsok osztogatása. Kiváló tábornok lenne belőle.

Bár jól élnek, igazi kapcsolatuk nemigen van a gyerekeikkel, talán ezért is, mert tárgyakkal, tanfolyamokkal, foglalkozásokkal vásárolják meg a gyerek ragaszkodását. Nem tudnak igazán kikapcsolódni, mert nincs mivel. Ez a másik probléma, az emberek egy része (és egyre nagyobb része) képtelen élni az életét. Véleményem szerint nem arról szól az élet, hogy egész nap gürcöljünk, majd otthon kisfőnököt játsszunk, ha már a munkahelyen nem lehet.

Meg lehet nézni a sok családirtó-öngyilkos apát... senki sen gondolta volna róluk. Mindig mindenkinek meg akarnak felelni, és az indulatokat, vágyakat elfojtják magukban, de azok nem hagyják magukat örökké... de ez már megint egy másik téma :)

Én sem leszek könnyű eset, mint anya, de megpróbálom úgy nevelni a gyerekeimet, hogy a legkevésbé szidhassanak magukban, bár tudom, ez elkerülhetetlen. Inkább úgy, hogy a legkevésbé jogosan szidhassanak :) Remélem, hogy ehhez adott minden feltétel, egy jó apajelöltet már találtam a projekthez, és ő is hasonlóképpen gondolja, tehát már csak idő kérdése lesz.

Minden tiszteletem azoké, akik próbálják megismerni és szeretni a gyerekeiket, úgy, ahogy vannak, és nem a saját álmaikat, vágyaikat, vagy saját magukat próbálják látni bennük.

Ja és természetesen mindig is voltak jó és rossz tanárok, szülők, egyebek. Az egész társadalmi rendszert kéne átalakítani, úgy ahogy van.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Support Ölő-re én is kíváncsi lennék. :) (nevek még nem tisztázottak(sőt még az egész rendszer sem :) ))
 

DeletedUser

Vendég
Az egész társadalmi rendszert kéne átalakítani, úgy ahogy van.

Szeretem nagyapámat idézni. Egyszerű, de a maga nemében bölcs ember volt. Ő mondta: "Ne a világot mérd magadhoz, hanem magad a világhoz." Nem tudod megváltani az összes embert. Váltsd meg magad ;)

Bandybaa: A "cirkalmas kifejezésáradat" gondolatszálat az egész mondatokban történő fogalmazásra értettem :)
Igaz, idézőjelben egyértelműbb lett volna.
 

DeletedUser1598

Vendég
Egyből hosszú, kultúrális "veszekedések" bontakoztak ki, mióta ezt a "szabad" topicot megnyitották... Szerintem az ilyeneket prívát üzenetek formájában kéne lerendezni. De én inkább kiugrok egy kicsit józanságból, ha már ez "Kocsma", akkor rumot ide!
 

DeletedUser

Vendég
Ez még nincs privát üzenet szintjén, mert a nézeteiket osztják/osztjuk meg. Nincs sértegetésről szó, és ez egy olyan téma, amiről nem sokan beszélnek.(igazi offtéma) :)
 

DeletedUser1598

Vendég
Német szerveren:
Mit 825 Benutzern waren die meisten Benutzer gleichzeitig online (Gestern um 11:15).

vagyis 825 fórumozó volt a rekord
 

DeletedUser

Vendég
Rumot legkönnyebben a sarki kocsmában kaphatsz. ;) (Mint a gomba, úgy nőnek a kocsmák Magyarországon) De azért itt van két üveg :p :
jug-rum-two-sizes-01-s.jpg


Hogy a témával kapcsolatban is írjak, én a kedvenc tanárom szavait idézném, még a középiskolából:
"Nézzetek körül... Itt ül a jövő reménysége, ti fogjátok megváltoztatni a világot... Végünk van...." :)
 

DeletedUser1598

Vendég
Végre..HIKK..rum...

Nem azért...HIKK..., de nekem is mindig valami...HIKK...ilyesim mondott a tanárom...:D...HIKK
 

DeletedUser1598

Vendég
Messalina inkább Francia költő lenne, ha én adnék neki rangot...

Szerintem a velős vezér Messalina...
 

DeletedUser

Vendég
Hozzászólások átmozgatva az Ötletek/Rangok témából

Bandybaa mondta:
Egyszerűen megöl a kíváncsiság, milyen neveket találsz/találtok ki.

Én is szoktam, -szigorúan magamban-, "indián típusú" neveket adni embereknek. Itt van néhány, aki kitalálja kiről van szó, az jutalmat kap
Virágos Rét,
Support Ölő,
Első Harcos,
Velős Vezér.

Ez az első hozzászólás
 
Fent