Kocsma/Offoljunk

Moira

Ex-CM
A lista, amit felsoroltam, nem a hősi világok, hanem az új világok, amelyek a hősöket magukba foglalják. Nem kevertem össze.
Az aktív játékosok listája ellenőrizhető a Grepostaton, mind a magyar, mind a más világoké.
Az angol szervereken a három utolsón 16-30+ ezer játékos van, sebességtől függően ez az a határ, ahol új szervert kell nyitni. Összefüggés tehát van. Mivel nekünk még nem érte el ezt a taglétszámot, ezért nem nyitnak újat. Ha 20+ lenne, akkor muszáj lenne újat nyitni.
Mindenre van válasz: természetesen, mert a dolgoknak oka van, nem pedig hasraütésre csináljuk őket.

Ami pedig Gitta felvetését illeti, újra elmondom. Nem azt mondtam, hogy azért nem új foglalási rend volt, mert senki sem kérte a support felületen, hanem azt mondtam, hogy a fórumon senki sem kérte, de az is számított volna, ha mondjuk a fórumon senki sem kéri, de az ügyfélszolgálaton igen, mert tévedésből a fórum helyett oda küldte. De nem volt ilyen sem. Tehát nem szűkítettem, hogy jaj, de a fórumon ugyan mindenki könyörgött, de mivel a support felületen nem, ezért figyelmen kívül hagytam, hanem fordítva állt a helyzet. Sem a fórumon, sem a privát levelezésben, sem a support felületen, tehát sehol, ahol a supporttal kommunikálni lehet egyetlen egy ilyen kérés sem volt, szemben a világsebességgel. Nem a játékosok szemére vetem, hogy nem írtak, hanem azt állítom, hogy nem jogos azt állítani, hogy a support a játékosok kérésével szembe cselekedett, ha a játékosoktól nem volt a support felé kérés.

A legtöbb egyszerre fórumoz játékos az 600 körül volt. A legtöbb aktív játékos ezzel szemben sokkal több. Nem tudok egyet érteni azzal, hogy nem a játékos számot kell figyelembe venni, hanem a fórumozók számát, ugyanis a fórumozók egy jól körülhatárolható szegmensei a játékosoknak. Természetesen jellegüknél fogva véleményformálók, de nem fedik le a teljes játékos közösséget. Szerintem nincs olyan böngészős játék, amely ne vágyna arra, hogy lefedje, mivel nagyon hasznos forrás a fórum.

Abból a szempontból igazad van, hogy elírtam, reprezentatív mintára gondoltam. Hiszen minden merítés alapvetően statisztikai, ha arra használják. Köszönöm a kiigazítást. Az InnoGames természetesen végez vizsgálatokat, mivel egy gazdasági társaság és a játékos adatok elemzésével hoz döntéseket. Ezek azonban nem publikus adatok. Mindenesetre az a cél, hogy minél többen játszanak, nem az, hogy mindenki abbahagyja, tehát valószínűsíthető, hogy a döntések mögött van valami racionalitás.

Minden játékos, aki prémiumot vásárol, az részt vesz a játék eltartásában. Mindegyik. Egyedül egy játékos sem képes eltartani a játékot. A prémium a játékon belül jól körülhatárolt szolgáltatásokat nyújt, mást nem.
 

Gitta72

Member
Kedves Moira!

Természetesen értem amit írtál és részben egyet is értek veled.
Nem lesz soha olyan szerver amelyik mindenkinek tetszeni fog.. Hisz sokfélék vagyunk és midenkinek más-más jön be... Annyit serettem volna még megemlíteni, hogy a felvetésem nem az ostromos szerver indításával volt kapcsolatos, hanem a mostani szavazással ... A korábbi eseményekbe nem is szerettem volna belemenni... Igazából akkor tudnánk kicsit is afelé emlenni, hogy valós képet kapjunk ha olyan jellegű kérdőív- szavazás lenne, mint ami szokott lenni egy egy újítás előtt ahol valamely ország játékosának ötletéről volt szó..Szerintem az adna talán leghitelesebb képet arról, hogy mi tetszene leginkább a játékosoknak.
 

DeletedUser

Vendég
Gitta javaslatát a kérdőívvel kapcsolatban csak támogatni tudom. Picit visszatérve a szigma világra. Arra Hivatkozol Moira, hogy pont olyan lett amilyet a játékosok szerettek volna. Azon "apró" részlettől eltekintve, hogy régi foglalási rendű lett. Mégpedig azért lett az, mert a "support nem gondolatolvasó". Senkiben fel nem vetődött, hogy régi lesz, ezért is nem szerepelt az akkori aláírásgyűjtési íveken. Mégpedig azért nem, mert egyrészt az eddigi tapasztalatok alapján új következett volna, hisz régi volt az előző. Másrészt azért nem, mert régi nyitva volt az omicron és a rhó is, míg új foglalási rendűre nem lehetett regelni. Ezen okok miatt mindenki úgy gondolta, hogy új lesz a foglalási rend. Azonban tényleg nem gondolatolvasó a support. Akkor miért nem kérdezte meg a játékosokat hirdetmény formájában, vagy a fórumon, hogy mit szeretnétek?? Pont ez a döntés hasraütésszerünek tűnt... Még egy kérdésemet ismételném meg. Mondj egyetlen országot kérlek, ahol 4 hónapon át nem tudnak, tudtak a játékosok egyik fajta foglalási rendű szerverre regisztrálni! Az pedig megint csak nagyon csalóka képet ad, hogy így is mennyien vannak a szigmán. Aki szeret játszani, és játszani akar az választási lehetőség híján ott játszik ahol tud. Anno a grundokon is minden gyerek bőrfocival játszott volna, de csak rongylabda volt, hát azt rúgták. És nem fociztak kevesebben. Mi is így vagyunk most. Pedig a supp "raktárában" ott porosodnak a bőrfocik...
 

Moira

Ex-CM
Nem fogunk sose egy pont olyan világot megnyitni, amilyen éppen van. Ezért lett régi foglalású rendű azzal, hogy a következő új lesz. Más dolgok voltak evidenciák és ez mind a supportnak, mind pedig (remélem) a játékosoknak egy jó lecke volt, hogy mit kell máshogy csinálni a jövőben.

Az általatok kért kérdőívet sajnos nincs módomban teljesíteni. Ilyet globálisan csak központi kezdeményezésre és központilag meghatározott esetkörben csinálnak. Országok ilyet nem fognak kapni a helyzet jelen állása szerint, csak globális problémákra, a játék egészét illető kérdésekben van rá mód. Ez a vállalati állásfoglalás a kérdésben. Ezért kell ennek (mármint világ paraméter szavazásnak) játékos kezdeményezésre történni.

Ami pedig a focikat illeti, megírtam, hogy ha nem a hősöket vezettük volna be, akkor most az a világ lenne, de a hősök egy olyan új elemet vezettek be, amelyet a nem csak a gyors világ kedvelőinek mutatunk be.

A tapasztalt, harcos játékosok a gyors világokat kedvelik. Ezek az aktív játékosok a fórumon is aktívak. Azonban egy olyan játékosnak, aki a munkahelyén nem tud játszani, vagy iskolában nem jut hozzá, egy 3-as sebességű új foglalási rendű város minden további nélkül jelentheti azt, hogy reggel még van három városa, amire hazaér, újrakezdésben van. A játékosaink többsége pont ezért választja a kettes sebességet. Akkor is, ha a fórumon nem ők a felülreprezentáltak. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogunk az aktív, tapasztalt, pergős, harcias játékosoknak világot csinálni. Ez azonban azt jelenti, hogy egy új elem általános bemutatása miatt létrejött világot nagyobb célcsoport elé tárjuk. Ezért lett kettes sebességű. Pontosan nem ismerem minden ország hősöket bemutató világának paramétereit, így nem teljes tudomásom szerint egy hármas sebességű világ indulhat csak. Feltételezem, hogy az érintett piac piackutatási eredményei más eredményeket mutatnak, mint ahogy az a világ többi országainak a piacai esetén van. Mi egy gazdasági társaság vagyunk. Nekünk figyelembe kell venni azt, hogy a világok aktivitása mit mutat, nem csak azt, hogy a fórumon aktívak mit kérnek.

A fórum több részén lehet látni, hogy a játékos panaszkodnak arra, hogy egyik pillanatról a másikra elvesztik a városaikat, úgy érzik, lehetőségük sem volt védekezni és el sem tudnak jutni olyan részig, ahol az érdekesebb elemeknek funkciójuk van, mert hamarabb ellehetetlenülnek. Erre választ kell találnunk és több féle módon jelenik meg a válaszunk a játékosok azon igényére, hogy a kevésbé tapasztalt és viszonylag nagy célcsoportot képző játékosok is lehetőségeket kapjanak. Az egyik a békés világ volt, a másik, hogy új elemeknél lassabb világokat mutatunk be (ld. békés világ, hősi világ, az első 2-es verziójú világ). A világokat a vezetőség természetesen a többi világhoz képest hasonlítja össze, mármint azt nézi, hogy milyen életpályát jár be egy-egy világ. De meg lehet nézni a nagyobb piacokat, akik még nálunk is lassabb világokat indítanak a hősöknek.

A bőrfocis esettel az a baj, hogy ha itt a hármas sebességú - új foglalású - morál nélküli világot vesszük bőrfocinak, akkor nem mondhatjuk azt, hogy minden gyerek ezzel akar játszani a grundon.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Hősök kapcsán ez olvasható

""Ne feledd, hogy minden játékos azonos mértékű érmét tud egy nap megszerezni a maximalizált küldetések okán. Ha ritkán kapsz pontszámaid miatt szigetküldetést, úgy egy küldetésért több érmét kapsz, mint azok, akik pontjaik miatt több alkalommal is éremhez tudnak jutni. A nap végére maximum 24 érmét szerezhet mindenki pontszámtól függetlenül.""

Lehet figyelmetlen vagyok, de én azt tapasztaltam, hogy a küldetések száma csökkent amióta 3 városom van, viszont nem kapok kettőnél több érmét ha teljesítem a feladatokat.
 

DeletedUser9302

Vendég
Üdv!

A képfeltöltés.hu az megbízható képfeltöltő oldal?
Csak mert mióta megszűnt az imm.io azóta nem tudom hol feltölteni a képeimet, pedig nagy szükség lenne rá.

Köszönöm a válaszokat!
 

DeletedUser9484

Vendég
Mi a helyzet ezzel a perzsa hódítással? Már írtak róla fórumon meg játékban is, de még mindig nem kezdődött el. :(
 

DeletedUser9156

Vendég
Már megy, de eléggé elkeserítő. Rengeteg védelem van benn egy-egy városban. :/ Nekem nem igazán tetszik. :/
 

DeletedUser

Vendég
Ugye már lassan egy éve szóba került a csodák kivezetése a játékból. Szerintem ez most egy teszt, valami hasonló lesz majd a csodák helyett.
 

DeletedUser9302

Vendég
Ugye már lassan egy éve szóba került a csodák kivezetése a játékból. Szerintem ez most egy teszt, valami hasonló lesz majd a csodák helyett.

Eléggé logikus amit mondasz, mivel a legnépszerűbb végjáték alternatíva a játékosok között az szinte mindenhol az idegen városok megjelenése (a beküldött ötletek alátámasztják ami állítok), amelyek valami különleges tulajdonsággal vannak felruházva.
Lehetséges, hogy valami hasonló cél áll a szülinapi event mögött.

Bár én úgy tapasztalom, hogy elég passzívan állnak hozzá a játékosok. Szerintük, semmi értelme elfoglalni azt a várost (monják egy 6. szövetségben). Illetve sokan terjesztenek úgymond rémhíreket, tehát valaki már megtudta ismeretlen forrásból, hogy hány ezer hajó van benn egy városban.
 

DeletedUser

Vendég
Azért pár dolgot rosszul látsz Darkest! A játékosok nem idegen városok megjelenésével akarják lezárni a szervert, hanem a mostani formátumot nem akarják. Teljesen ellentétes a játék koncepciójával, mert nem a harc áll a középpontban, hanem a legózás. Sarcolás, nyersiküldés, sarcolás, nyersiküldés, gyorsítás. Ha mellette csatázol, akkor az újragyártás miatt nem tudsz nyersit küldeni stb. A jelenlegi végjáték megöli a játékot. A másik amiben tévedsz, hogy a játékosok passzívan állnak ehhez az eventhez. Megtudni, hogy mennyi hajó van benn, nem ördöngösség, elég 1 db repülő lénnyel támadni és már látod is, nem kell hozzá ismeretlen forrás. A nyeremények nagyon is értékesek és bizony hajtanak rá a szövetségek. Holnap délelőttre lesz olyan szerver ahol már elkel az első hely, ebben biztos vagyok, de a mai napot sem lehet kizárni. Gondolj bele az első díj 9 városodra 300 fős plusz népesség. Az 2700 fő, gyakorlatilag kapsz egy plusz várost, és a többi jutalmat nem is említettem.
 

DeletedUser

Vendég
Meg is történt az első foglalás! Gratula a Cosa Nostra-nak!
A második is sikerült...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9156

Vendég
Mondhatjuk azt, hogy az első "reménytelen" pillanat után elsöprő győzelem alakult ki.
smiley_emoticons_bravo2.gif


De ettől függetlenül van mit csiszolni még rajta. Hiszen egy csodák utáni szerveren, amikor már nincsen olyan sok aktív ember, sokkal, de sokkal nehezebb a dolog.
 

DeletedUser9484

Vendég
Engem őszintén megmondva picit lehangol hogy egy 1 hónapos szerveren 2000 biri 1000 jelző meg 1000 tirema van egy városban... És ahogy elnézem nagyon nem is pucolják azokat a városokat.
 

DeletedUser9156

Vendég
Az még hagyján, de egy régi foglalású szerveren, ahol minden jelző szükséges lehet egy város felszabadításhoz.
 

DeletedUser10334

Vendég
Sziasztok!
Szeretnék bemutatkozni,mint "régi-új" játékos :D
Régóta játszom a játékkal,elég sok néven játszottam pályafutásom alatt.De most már ez lesz a végső nevem :D
Krisz vagyok,17 éves,Fejér megyében lakom.Hobbim a Grepolis,futás és a Photoshop :)
Mostantól én is aktív tag leszek a fórumon,csatlakozom hozzátok.

Mindenkinek jó játékot!
 
Fent