Kiképzési idő

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

6 óra alatt hogy lehetséges ez??? Akárhogy számoltam, még a Kiképző kifejlesztésével és Népességnövekedéssel, de még folyamatos aranyhasználattal sem jött ki ez az eredmény:

wtf.png
 

DeletedUser

Vendég
SZERINTEM(!) ehhez nem a kiképzési időhöz vna köze, hanem összezavarás céljából folyamatosan nevezi át a városait, hogy ne tudjátok nyilvántartani, melyik városában mit képez. Általános trükk a nyilvántartás készítések ellen, lehetséges, hogy rövid időre mindne városnak ugyan azt a nevet adta, más tippem nincs.

Egyébként melyik viágban készült a kép? Csak mert lehet nem számoltad bele a világ beálításaim miatt gyorsaságot.
 

DeletedUser

Vendég
Nem nevezte át a városait, egyébként ez utólag a jelentésben is látszódna. Az időt meg a világ (Szigma) sebességével számoltam, ott ennyi egységet 80 órába telne kiképezni Népességnövekedéssel és a Kiképző kifejlesztésével. Ha még egy 30%-os toborzást is ráengedett a városára és folyamatosan használta az aranyat, még mindig csak 28 óránál vagyunk, ami messze van még a 6-tól :\
 

DeletedUser9070

Vendég
Kedves Játékos!

Emennyiben visszaélésre gyanakszol, vedd fel velünk a kapcsolatot az ügyfélszolgálaton keresztül.
Általánosságban egyébként elmondható, hogy nem lehetetlen ezt ennyi idő alatt megcsinálni, ha a nyersanyag rendelkezésre áll, viszont csak a konkrét eset ismeretében tudunk vizsgálatot indítani. (áldások, kereskedelem, karácsonyról maradt speciális varázslat, és sok egyéb, ami csak a support felületről látható)
Mint mindig, úgy most is, a vizsgálat(ok) eredményét nem tehetjük közzé, adatvédelmi okokból, csak visszajelzünk, hogy a vizsgálatot elindítottuk.
 

DeletedUser

Vendég
Az aranyhasználatnak nincs korlátja, egészen 1 percig le lehet felezni egy adott egységcsoport képzését. Szerintem egyébként nem használt semmit. Add össze az össznépességet, amivel támadott, ha jól számoltam 3211 népességnyi egység támadott ebből a városból, ami teljesen rendben van. Valamennyit képezhetett, magára is varázsolhatott.
 

DeletedUser

Vendég
Az aranyhasználatnak nincs korlátja, egészen 1 percig le lehet felezni egy adott egységcsoport képzését. Szerintem egyébként nem használt semmit. Add össze az össznépességet, amivel támadott, ha jól számoltam 3211 népességnyi egység támadott ebből a városból, ami teljesen rendben van. Valamennyit képezhetett, magára is varázsolhatott.

Igen, erre tegnap rájöttem én is. Azt hittem, csak egy alkalommal lehet felezni a kiképzési időt. Viszont ezt így ebben a formában nem tartom igazságosnak. Gyakorlatilag el vannak lehetetlenítve a pénz nélkül játszó játékosok. Ami nekem 80 órámba telik, az másnak 6. Ez minden, csak nem fair play. Egy jó mikrotranzakciós modellnél a kényelem legyen vásárolható (mint pl a támadástervező), ne a tényleges előny. Persze ezt mondhatom itt, nem ti döntöttetek erről :) De azért jó lenne, ha a kampós orrot visszahúznák páran ott Németországban.

Ezek után nem gyanakszom visszaélésre, de mindenesetre köszönöm a gyors válaszokat!
Kellemes ünnepeket!
 

DeletedUser

Vendég
Mondom, szerintem a játékos szinte biztosan nem használt aranyat. Minden prémiumfunkció előnyt biztosít a használójának, ez egyértelmű. Viszont ezek a prémiumot vásárló tagok tartják el a játékot csúnyán mondva. Ha ők nem lennének és nem vásárolnának, akkor Te nem tudnál játszani, mert egy idő után a játék csúnyán veszteséges lenne.
 

Gitta72

Member
Igen, erre tegnap rájöttem én is. Azt hittem, csak egy alkalommal lehet felezni a kiképzési időt. Viszont ezt így ebben a formában nem tartom igazságosnak. Gyakorlatilag el vannak lehetetlenítve a pénz nélkül játszó játékosok. Ami nekem 80 órámba telik, az másnak 6. Ez minden, csak nem fair play. Egy jó mikrotranzakciós modellnél a kényelem legyen vásárolható (mint pl a támadástervező), ne a tényleges előny. Persze ezt mondhatom itt, nem ti döntöttetek erről :) De azért jó lenne, ha a kampós orrot visszahúznák páran ott Németországban.

Ezek után nem gyanakszom visszaélésre, de mindenesetre köszönöm a gyors válaszokat!
Kellemes ünnepeket!

Arannyal lehet sok előnyre szert tenni és ahogy az előttem szóló is írta, a játék szerves része a prémiumot használók és mivel profitérdekelt a játék így "szükséges" ahhoz, hogy a nagy többség ingyen játszhasson grepon ...
Sok minden vásárolható grepon, de nyersanyag nem ( kalmárral is csak 30 % + termelődik) ... Így hiába tud akár pár perc alatt fullos támadóvárost csinálni a nyersi el fog fogyni... És még egy fontos dolog... A játéktudás nem vehető meg arannyal...
 

DeletedUser

Vendég
Nekem pont ez a bajom, hogy a játéktudás jelenleg pótolható arannyal :\ Nyilván most nem azokra gondolok, akik védőkkel támadnak, de a Grepolisz közel sem olyan komplex stratégiai játék, amit ne lehetne kiismerni maximum 1 hónap alatt.
Sok ingyenes modellt követő játékot kipróbáltam már, és néhánynál sikerült elérni azt, hogy ne érezzem hátrányosnak magam a fizetősekkel szemben. Ilyen a League of Legends, Dota, Warthunder. Nem egy súlycsoport, de a modell ugyanaz. De hogy ne menjek annyira messzire: a Forge of Empires-ben egyáltalán nem éreztem magam hátrányos helyzetben. Nekem alapvetően nem azzal van bajom, hogy lehet fizetni, hisz ez megérthető, az alkalmazottaknak is kell enni. Hanem itt a Grepoliszon a prémium nem csak extrákat ad pénzért, hanem alapfunkciókat vesz el az ingyen játszóktól. Emiatt nem érzem azt, hogy megvalósult a fair play.
Én az InnoGames helyében elgondolkodnék a reklámokon. Szerintem senki sem halna bele abba, ha minden belépéskor felugrana egy fizetett hirdetés. Tekintettel arra, hogy egy szerveren nagyjából 10000 játékos lépked be napi rendszerességgel, jó bevételi forrásnak tűnik. Persze ez erősen függ attól, melyik országban vagyunk. De ezt inkább ráhagyom az okosokra.
Visszatérve, nekem csak annyi a bajom, hogy túl nagy a pénzből vásárolható előny (mint az a fenti képen is látható) és ez könnyen a casual réteg kedvét szegheti.
(Félreértés ne essék, ezt általánosságban gondolom, nem a tegnapi veszteség mondatja velem. :) )
 

DeletedUser9958

Vendég
Sziasztok,

Kedves Randall13...és mindenki,aki "fújtat" a fizetős játékosokra..az arany nem ér semmit,és még a játéktudás sem--pont Szigma-s tapasztalatból írom. sőt,a fejlesztőknek éppen azon kellene kicsit elgondolkodni,hogy "megvédjék" valamennyire a fizető képes játékosokat.
Miért is mondanám ezt?...pl 5 nappal a kezdővédelem lejárta után éppen nekem estek,mint hüle gyerek a csengőnek...csak,hogy érzékelhető legyen nekem akkor volt 10.000 pontom..a támadóknak nagyjából 300.000..persze "játéktudás" az nem volt sehol,és szervezettség sem,nem is sikerült elfoglalniuk a "fővárosom"--csak,hogy érthető legyen reálisan felhasználható aranyból 1 város talán felhúzható maximumra pár hét alatt,de az nem elég ahhoz,hogy kb fejenkét 10 várossal rendelkező támadókkal fel vedd a versenyt-tudás/stratégia ide-oda,és még így is kb 1 hónapba...telt,és (meg merem kockáztatni,hogy több millió nyersanyag felesleges elfüstölése után) sikerült nagy nehezen foglalniuk a várost...erre töröltem onnan magam,de nem azért,mert zavar a harc,vagy bármi..hanem,mert szabályos kivégzés volt,és ennek van ám egy olyan oldala,hogy egy 100%-osan bukós befektetésbe miért tegyek pénzt?-mert azokat az ezreseket nem rajzolgatom ám itthon,hanem megdolgozom érte,és 1 hónap "játék" nem elég ahhoz,hogy 1-2-3-4-5...(és így tovább) számú támadó csapkodását vissza verjük,mert nincs az a felhúzott sereg,amit ne vernének le...és az arany-vagy hívjuk bárminek..csak gyorsítja a termelést,de nem ad pl korlátlan számú védőt/támadót..
Remélem érthető amit ezzel mondani akartam..
Üdv.:Nyego
 

DeletedUser

Vendég
Igen, ez is teljesen érthető. Sajnos aki 1 hónappal a világ indulása után kezdi a játékot, az már esélytelen. Ha szerencséje van, be tud lépni egy erős szövetségbe, de amúgy felesleges folytatnia a játékot. Hiába teszi ki őket a rendszer a világ szélére, sajnos nem lehet olyan gyorsan fejlődni, mint ahogy a világ kezdete óta játszók terjeszkednek.
A Világcsodák is teljes kudarc, tönkretették velük a játékot. Nyilván az volt a cél, hogy legyen a játéknak egy célja, de ezzel csak azt váltották ki, hogy a nagyok bekebelezik a kicsiket ahelyett, hogy egymást püfölnék. A győzelemhez immáron nem erő kell, hanem nyersanyag. Nyersanyagot pedig minél több város ad. Minek szenvednének a nagyok egymással, amikor ott vannak a kisebbek városai?
Bár nem tartom valószínűnek, de talán a 3-as verzióban jobban belepiszkálnak a játékmenetbe, mert ráférne.
A fórumot meg akár át is lehetne nevezni "Mi nem tetszik a Grepoliszban"-ra :D
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Randall13!

A fenti képre hivatkozol, de ott az ember simán tudott ennyi egységgel támadni arany felhasználása nélkül, mintahogy valószínűleg nem is használt aranyat sereg gyártására. A prémium pedig nem hoz téged hátrányos helyzetbe, hanem azt hozza előnyösebb helyzetbe aki használja. Ez nem ugyanaz azért. Egyrészt viszonylag kevés játékos használ nálunk prémiumot, építésre, sereggyártásra meg talán ha 1 % áldoz a játékosoknak. Azért ha belegondolsz egy városnyi támadó vagy védő visszagyártásához 150 aranyat el kell használnod, és akkor is még csak megfelezted az összképzési időt. Az sem igaz, hogy aki 1 hónappal később kezd, az nem érhet el semmit. Én a mű-t majd 6 héttel az indulása után kezdtem el és TOP1 játékosként fejeztem be. Prémiumot az elején nem is vettem, építésre meg sereggyártásra az egész szerver során nem költöttem el 100 aranyat. Szóval szerintem ha valakinek van elég ideje a játékra és megvan a tudása hozzá, akkor lehet sikeres, függetlenül attól, hogy használ-e prémiumot.
Nyego pedig amit írt az szerintem sántít azért itt-ott. Nem hiszem el, hogy a kezdővédelem lejárta után neked 10000 pontod volt. Az pedig, hogy "kivégeztek"...Ez a játék erről szól. Nyilván senki nem szereti ha a "területén" olyan város van, amelynek tulajdonosa nem tagja a szövetségének. Itt nem a személyed miatt támadtak, hanem mert rossz helyre kerültél.
 

DeletedUser9958

Vendég
Jogos...lehetett akár 9000 is,de,ha akarod pontosan utána nézek..
egyébként utána 5 nappal....
és,még csak a területük közelében sem voltam..legalább is szerintem,

Persze,mindig ez a szöveg van,hogy "ilyen a játék"...csak ez nem igaz,és sokszor láttam már,hogy ez a hozzáállás komplett 5000 fő feletti szervereket 0-áz le viszonylag hamar,persze csak Magyarországon..itt ezért "halnak éhen" a fizetős játékok...és ezért is sz@rnak pl a németek ránk,mert pár hónap után úgy sem lesz fizetős piac,akkor pedig miért görcsöljenek velünk.....
De "Ti" tudjátok..


Edit:

2014-04-05 Nyego STO Polisz 1764. 11,423 3 3,118 145 2,973
2014-04-04 Nyego STO Polisz 1832. 10,336 2 215 145 70

Egész pontosan láthatóak a pontok,ha hiszed,ha nem(és nagyságrendileg a támadók aránya is stimmel)...persze ez a lényegen nem változtat sokat...azon a szerveren már nem fogok fizetni,mert nincs értelme,és mint mondtam,mindegy a tudás,vagy bármi....ha le akarnak mészárolni akkor le fognak--és,az,hogy néhány "erős" játékosban nincs semmiféle morális érzék,az nem a játék hibája---mert gondolom,akik levertek,azok ugyan ennyivel erősebb játékosnak már nem mernek neki menni,mert"ilyen a játék"--ugye...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Tetszenek ezek a költői túlzások. Március 13-14-én kezdted a játékot, a 10K pontot április 3-án érted el, az azért nem a kezdővédelem plusz 5 nap akárhogy is nézzük... Nem értem egyébként, hogy mi a problémád? Arról szól a játék, hogy mástól vegyél el városokat. Pár barátommal regeltünk egy angol szerverre. Egy héttel a szerver indulása után. 3-as sebességű világ volt és 3-as volt az egységsebesség is, ráadásul nem volt bónusz időszak sem. Mindenki tapasztalt játékos volt, sokat voltunk gép előtt. Azonban olyan helyre dobott bennünket a gép, ahol volt 3 szövetség, amely az adott tengert uralni akarta. 10-15 szörös túlerőben volt mindegyik szövi. Majd 3 hétig bírtuk tartani magunkat, de végül elfoglaltak bennünket. Egyikünk sem hőzöngött, gratuláltunk nekik, mert tényleg jók voltak.
 

DeletedUser9958

Vendég
Ja,bocsi...akkor a napokat számoltam el kicsit...
De tényleg...
Egyébként..
1,Nézd meg,hogy mihez és mit szóltam hozzá..
2,Csak 3 hétig bírtad?..mivel,ha elszámoltam a napokat,akkor kicsit tovább is bírtam egyedül,mint ti,akkor ez talán jó is lehetne...
3,Nem probléma...persze nem tudom,hogy mit szólnának a hozzád hasonlók,ha éppen előtúrnám őket,és leverném rajtuk a pénzt,amit elvittek,mert ugye "kint az utcán" ez rablásnak minősülne..persze fordított esetben egyből szalad mindenki pl a rendőrségre,hogy jaj pofánvertek és kiraboltak..ugye????
4,Gondolom,hogy ingyenesen játszotok(ugye,mint mondtad is),már azok,akik így állnak hozzá,mert persze arra már sajnáljátok a "valós" erőforrásokat,hogy játszhassatok....és,könnyebb azt lezúzni 10-en 20-an,azt aki eltartja a ti szórakozásotokat....

Edit:
Utána néztem,csak a te és egyéb ilyenek kedvéért..tehát 03.12-én este kezdtem,tehát a regisztráció után 18 nappal kezdtek foglalni..ez a kezdővédelem után 13 nap..és nem 5..ebben tévedtem:p....viszont a játék nem arról szól,hogy másoktól vegyél el várost...az csak egy a lehetőségek közül-van ezen kívül más lehetőség is,és ezért is mondom,hogy az "erős" játékosok teszik ilyenné---persze,erre pedig mondhatnánk pl azt is,hogy az ingyen játszók ugyan olyan élősködők a játék világában,mint a munkanélküliek a való életben,akik csak segélyekből tengetik az életüket és élősködnek az adófizetőkön..pl....és a hasonlat lehet,hogy kicsit erősnek tűnhet,de arányaiban igencsak közel áll a valósághoz...
Ha,pedig nem fogod fel,hogy először miről írtam,akkor pedig kár "nem értve" osztani az észt...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Na, kicsit elkanyarodtunk a témától, de már mindegy.

ELőször is kései kezdésről SZEMÉLYES tapasztalatok alapján:
1. Még bétán a szerver indulása után 1 ével kezdtem a játékot és egy FSB1000 nevű játékossal a Harcosok Szövetségét alapítottuk meg (jómagam az alapítás után 1 héttel csatlakoztam). Na szóval, ez a szövi KÉSÖBB megnyerte a szervert, PEDIG CSAK 4 olyan szövi próbálta még kezdeti stádiumban eltaposni szerény szövetségünket, akik a top 5-ben voltak benne és mi még a top 30-ba se voltunk. Késöbb meg már ők menekültek.
2. Most a Tau-n eléggé balszerencsés kései kezdésben volt részem SZINTÉN. Tudniillik eléggé rossz a viszonyom a Pi-n történtek miatt a Rábapartiakkal (ők se csípnek engem és én se őket :)), na sikerült olyan helyre kerülnöm ahol CSAK 120 Rábás volt 12 órán belül :) És ennek tetejébe még rám is rontottak 2-en vagy 3-an mikor még 3000 pontos voltam. Na, itt jön képbe a szín tiszta diplomácia: megállapodtam a szigeten lévő rábással, hogy ha hagyja, hogy elfoglaljak a területük kívül egy várost akkor én harc nélkül átadom a mostanit (ami így teljesen ki van építve). S ezt addig játszhatod el, amíg Fortuna rád nem mosolyog :)

Aztán: Prémium.

A prémiumért azért vedd figyelembe, hogy fizetnek. Szóval valamit várnak is el ezért, oké, más játékokban sikerült jobban megoldani a gondot, VISZONT itt gyakorlatilag egy valódi háború-stratégiai szimulátorban játszol, ahol az nem elég prémium funkciónak, hogy van egy helytartód vagy éppen más szinű a városod tornya. ITT valódi, stratégiai előnyt jelentő prémium is kell, különben mit érne itt az arany. Hozzáteszem: egy bizonyos szint után helytartót is a fejedre húzhatod, annyira átláthatatlanná válik a dolog, talán a kapitány falufosztogatása az egyetlen VÉGIG jól használható prém funkció, AMI nem CSAk starégiai előnyt ad.

Másrészt meg mmég hajdanán a The West-en a prém-nem prémes közti különbbséget jól megfogalmazta hajdanán valaki: "Ha ingyen játszasz a játékkal az olyan, mint egy DEMO, megkapod ingyen a játék egy kezdetleges változatát ingyen, aminek a teljes változatáért már fizetned kell." Ha így vesszük akkor már pont fordítva van a helyzet: a normális az lenne (HA nem "a letöltöm a netről, így is 150 milliár dollárt keres" hozzáállás lenne itthon), ha fizetnének a játékért, aki meg nem teszi az magára vessen. - S itt teszem halkan hozzá: én is cska talán havi 1x szotam fizetni.


Aztán: Játéktudás. Lehet, úgy érzed, hogy a játéktudást kiváltja az arany, DE ez nem igaz. Aki játszott már külföldi szervereken az tudja, hogy az itteni profi játékosok és az angol-német profi játékosok ég és föld. Ennek oka meg egyszerű: hány oktató iromány is van a "tippek és trükkök"-ben? :D A szám az angol-német fórummal összhasonlítva magyaréval (lehet magyarázni ezt a kisebb népességgel is, de a szinvonal meg méginkűbb) a béka segge alatt van a miénk.


Köszönöm, hogy végigolvastátok.

Edem104
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent