Kibeszélő: Parittyások próbája

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Kérjük, mond el véleményed a mostani eseményről! Köszönjük.

a Grepolis csapata
 

DeletedUser10370

Vendég
Nekem csak az hiányzik, hogy nincs mitológiai egység megvásárlására való lehetőség.De amúgy jó kis ötlet, köszönjük! :)

Nem szóltam, most már minden király, köszönjük! :DD
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser11179

Vendég
sziasztok, szerintem több sebből is vérzik ez az event... parittyásokról szól, és közben csúzliznak benne, a jobb alsó sarokban lévő srác képe, amire kattintva elérhető az event, szóval ez a srác is: csúzlizik. És csúzlival köcsögökre lövöldözni... elég unalmas és lapos. Ennél még a különféle háborúk is jobbak voltak, pl. ahol egy orvlövész római katonákat lőtt ki... na mindegy, azért köszönjük, mégis csak bónusz-ajándék féle dolog ez az event! :)
 

DeletedUser11180

Vendég
Érdeklődni szeretnék, hogy a Parittyások Próbája event során megszerezhető mantikórok, hárpiák és erünniszek mennyiben szolgálják a 2016-os Ütemtervük, első negyedévénél taglalt, "2. Új játékosok, kezdeti játékfázis" bekezdés alatt írottakat?

Átlagosan számolva, kétnaponta 12db ilyen lény minimum megszerezhető, az az event időtartamára nézve eléri a 100at. Értelemszerűen, bárki aki a megfelelő istent állítja be a templomban, máris repkedő lényekkel operálhat, ráadásul ekkora számban. Szeretnék nem gratulálni ehhez a döntésükhöz. Miért van a játékban magasan szint-limitálva a templomban a fejlesztésük ezeknek a lényeknek, és miért kell hozzájuk hosszú időn át és lassan gyűlő áldáspont (azaz, önök most felgyorsították és felrúgták az időkereteket), ha most 12-esével teleszórják vele a játékot? Mi van akkor, ha egy 2000 pontos kezdő játékos összegyűjt most ezekből, és irreálisan erős haderővel és lehetőségekkel a szomszédai ellen tör és azokat komolyabb veszteségek nélkül megsemmisíti? Nem volt-e annak értelme véletlenül, hogy ilyen lényekre csak nehezen és kisebb számban, és csak középhaladó játékidőben lehetett szert tenni, és akkor is időkorlátot szabott az áldáspont termelődése és a maximum 500as tárolódás? Elvégeztek erről számításokat, vagy végiggondolták mit tesznek? Most ha betáraznék magamnak 120 manitkórt, azzal pontosan mennyi áldáspontot raktároznék el virtuálisan? Biztosak benne, hogy nem fog megnövekedni a játékot abbahagyók száma? Azokkal mi lesz, akik az EVENT UTÁN fognak regisztrálni, és találkoznak szembe olyan játékosokkal a szomszédjukban, akik addigra legalább 20-30 mantikórokkal fognak repkedni?

Köszönöm a figyelmüket!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9484

Vendég
Egyszerű a helyzet. Ha csak parittyást, lovast, hoplitát, szekeret lehetne megszerezni belőle, akkor nem lenne akkora aranyhasználata prémiumos játékosoknál. És sajnos a grepónak jelenleg ez a fő célja, hiába is állítanak mást. :)
 

DeletedUser11180

Vendég
Nem az önmagában a felvetett probléma, hogy lehet szerezni ilyen lényt, hanem a relatív olcsóság és a mennyiség. Ez egy nagyon rövidtávú és felelőtlen üzletpolitika, szvsz.
 

DeletedUser11180

Vendég
Kedves Roland!

Nem tudom feltűnt-e, de én elsősorban a játékmesterek felé intéztem a kérdésem, noha lehet nagyon költőinek hatott. Az eszmefuttatásod alapján az jön le, hogy te már gyűjtöd a mantikórokat és nagyon örülsz nekik, de sajnos nem sikerült válaszolnod a felvetéseimre, sőt, logikai hiányosságokat fedeztem fel. Szerinted, aki költ a játékra, mennyivel több mantikórt fog tök olcsón megvenni? Mondjuk úgy több mint 300at. Akkor ez most tényleg jó annak aki nem költ az eventre? Komoly. Főleg, ha 2000 pontos kisvárosból nyomja, és azt bélát támadja majd velük, aki az event után csatlakozik.

"Most gondolj bele, ha mondjuk 2 naponta tudnál venni jutalmat, és mondjuk 4 mantit kapnál a 2 napos gürizésért."

Lehet, te még nem betonoztál öregem, azért nem tudod mi az a gürizés. Ezt itt, hogy klikkelsz párat az egérrel, vagy matatsz a telefonodon, sültgalambnak hívják kérlek, ha nem fizetsz érte, akkor meg főleg.

Na mindegy.
 

DeletedUser11180

Vendég
Szíved joga kifejteni a véleményed az eventről, de én momentán nem vagyok kötelezhető arra, hogy bárki véleményére kíváncsi legyek a véleményemről, ahogy nem is neked címeztem, és totálisan másról beszélsz újfent. Mondhatni tereled a témát. Ha nem a játékmesterek önjelölt szócsöve vagy, úgy kérlek ne akarj te helyettük válaszolni.
 

Moira

Ex-CM
Kedves Mindenki!

Egyrészt köszönöm, hogy elmondjátok a véleményetek. Mindenki véleménye, legyen az pro vagy kontra, ugyanúgy érdekel minket. Pont ezért kérlek titeket, hogy egymással szemben az udvariassági szabályokat tartsátok be. Kérek mindenkit, hogy ennek fényében írja át saját hozzászólását 24 órán belül, vagy sajnos nekem kell ezt megtennem, és nem szeretném, ha odáig jutnánk.

Ez a fórum az esemény megbeszélésére szolgál, így bárki hozzászólhat akár az eseményhez, akár mások felvetéséhez, akár olyan irányban, hogy tetszik neki, vagy hogy nem tetszik neki az esemény. A negatív vélemény is fontos jelzés, ugyanakkor a pozitívra is joga van az embereknek.

Köszönöm a kooperációt.
 

DeletedUser11180

Vendég
Kedves Moira!

"Kérünk, egymással szemben legyetek udvariassak és tisztelettudóak.
Tilos más felhasználó sértegetése, zaklatása."


A magam részéről önmoderáltam magam annyiban, hogy a legutolsó hozzászólásomat töröltem, noha én úgy ítélem meg, hogy ott is betartottam - a moderációnak elég szabadon értelmezhető és bealkalmazható - udvariassági szabályokat, csak azt sajnos közel lehetetlennek tartom, hogy ennél több tiszteletet mutassak olyan valaki iránt, aki kötekedik velem. Továbbra is úgy gondolom, hogy a kérdés-felvetésem teljesen helytálló, és hogy nem vagyok kötelezhető arra, hogy olyan személlyel folytassak vitát, akinek a gondolatai számomra érdektelenek és nem is érintik az eredeti hozzászólásom lényegét. A véleményem erről nem fogom ezért megváltoztatni. Ha ennek ellenére is hibásnak ítélnek meg, nem kell kitiltaniuk a fórumról, magamtól fogom belátni, hogy itt megszólalni és álláspontot védeni, elterelő jellegű beleszólásokkal és kéretlen véleményekkel szemben értelmetlen.

Sajnos a részemre történő válaszadás el is maradt. Természetesen nem fogok elállni tőle, hogy várjam önöktől az álláspontjukat a kérdéseimre.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
A mitológiai lények kapcsán gyakran merült fel jelzés, hogy a kívántnál nagyobb hatással vannak az események során a játék egyensúlyára. Illetve volt olyan panasz is korábban, hogy védekező erősítések hiányában ez a hatás még erősebben jelentkezik. Ezeket továbbítottuk a vezetőség felé. Ennek eredménye az, hogy jelenleg az egyes piacokon más és más dolgokat lehet a boltokban kapni. Vannak helyek, ahol egyáltalán nincs mitológiai egység. Ezt követően összehasonlítjuk majd a piacok alakulását egymáshoz képest és így tudunk egy kontroll csoporttal ellátott elemzést végrehajtani, hogy mennyi a tényleges hatás. Ez mindenképp el fog tartani egy ideig a teszt természetéből adódóan, hiszen pont az a kérdés, amire a számszerű választ keressük, hogy milyen mértékben befolyásolja a mitológiai lények jelenléte az esemény jutalmak között a játéknak az események kívüli szakaszát.

Az elemzés után a játék tervezők mindenképpen döntést fognak hozni, amit a jövő eseményeibe beépítünk. Ezen adatok hiányában nehéz konkrét választ adni arról, mi a hatás. Az biztos, hogy a kérdéssel foglalkozunk, hiszen pont ezért vezettük be ezt a tesztet. Nem állt szándékunkban megosztani ezt a játékosokkal előre, mivel nem akartuk, hogy befolyásoljuk a tényleges viselkedésüket. A vizsgálat folyamatban van.

Pont az ilyenek miatt van minden véleményre szükség. Hiszen a negatív vélemények ösztönöztek minket arra, hogy ilyen vizsgálatokat lefolytassunk. Ha mindig csak jó véleményeket hallunk, akkor nehéz előre vinni a játékot. Ugyanakkor minden véleményt meg kell hallgatni és érdemes azokat a nézeteket egymással ütköztetni. Senkit sem lehet arra kötelezni, hogy válaszoljon egy felvetésre, bár természetesen hálásak vagyunk arra, ha ezt megteszik, de ameddig kulturált formában történik a reakció, úgy azt nem lehet megtiltani.

Én mindig is törekedtem arra, hogy a nézetek sokfélesége hangot kapjon akár itt, akár az ügyfélszolgálati panelen, így nem szoktam senkit tiltani csak azért, mert egymással vagy a mi véleményünkkel nem értenek egyet. Ez továbbra sem várható.
 

DeletedUser11180

Vendég
Köszönöm szépen a korrekt tájékoztatást! Remélem a vizsgálat mihamarabb eredményeket hoz, és sikerül az egyensúly irányába hatni majd a változtatásokkal. Igyekszem a jövőben is hasznosan élni a kritika lehetőségével, és nagyobb türelemmel viseltetni mások iránt. Kellemes Ünnepeket!
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok:)

Evetbe először nem is voltak repülős lények Mantik pl:
Sokan el is huzták a szájukat mért nincs:Nem tudom hogy naponta mennyit lehet szerezni arany nélkül keveset:)
Nagyon jo dolog hogy vannak s még többet kéne adni 12 orán keresztül:)

Kezdök .Nagyon sok elöny kapnak a kezdők nem éri őket semmilyen hátrány:Mindenki volt kezdő amikor még nem volt ilyen sok támogatás kezdőknek:Aki aki nem biraja nem lép szövibe akik meg védik az ki esik :Itt kemény a játék:)
 

DeletedUser10341

Vendég
szerintem sem heylyes h iyen konnyen lehet mitokhoz jutni
akkor miert nem olcsobb a gyartasuk is?
en amondo vagyok hogy ha valaki sereget akkar csinalni s fen van nap mint nap tobbszor h a gyartast elinditsa nem helyes h a masik par katintsal ugyanot van
az eventek jok de a konyu madar beszerzes szerintem sem helyes
 
Fent