Kibeszélő: Egyensúly újragondolása

Moira

Ex-CM
Kedves Mindenki!

A béta világokon megkezdtük az új egyensúlyi elemek tesztelését. Mivel ez a játék nagyon fontos és kiterjedt részét érinti, így különösen lényeges lenne, hogy ti is beleszóljatok abba, milyenné alakítjuk a játékot. Próbáljátok ki, és írjátok meg a véleményetek!

Köszönjük mindenkinek, hogy időt szán erre a közös munkára.
a Grepolis csapata
 

DeletedUser9231

Vendég
Üdv!
Kicsit vegyes szájízzel fogadom ezeket az újításokat. Vagyis rosszul fogalmaztam. Mint újítás nagyon örülök neki, a fejlesztőknek ideje volt meglépnie.
Viszont, amiért savanyú a szőlő, hogy most ezt az újítást már 2 (!) éve beharangozták (2013-as Roadmap már tartalmazta ezt). Sajnos ezzel a felfogással amit a veztőség csinál nem tudok egyetérteni. Inkább ne legyen Roadmap vagy legyen benne kevesebb dolog, de olyan ami biztosan meg fog történni és nagyobb a meglepetés, ha több lesz :D. Jelenleg is van olyan még amit már tartalmazott a 2013-as Roadmap is, példának okáért a Csodák újragondolása és gyanítom idén már nem igen lesz meg.
Ez nem magyar vezetőség ellen szól és tudom, hogy a fejlesztők munkaköre nagyon nehéz, na de na :) Egy idő után már csak kételkedni tud az ember, ha sokszor ez van.
De mint mondtam az újítás örvendetes. SOk sikert a továbbiakban is.

Ui.: És akk most már tényleg érdekelne, hogy a csodák újragondolásáról van infó??
 

DeletedUser9302

Vendég
Ami engem illet amióta kint van a GrepolisWiki-ben azt hittem mér bevezették :D

Én pozitívan fogadom és nincs ellenvetésem.
 

Moira

Ex-CM
Egy ütemterv felvázolása mindig kétélű fegyver, mert egyrészt be tudjuk vonni a játékosokat a tervezgetésbe, ám néha olyan reményeket is keltünk, amelyeket nem tudunk megvalósítani.

Amit most nyilvánosságra hoztunk, azt nem most kezdték el megoldani, hanem nagyon sok időt töltöttek a játék fejlesztők és tervezők azzal, hogy begyűjtötték a legritkábban használt intézményeket és átgondolták, ezeket miért nem használják a játékosok, hogy miként lehetne módosítani őket, vagy inkább teljesen új elemmel váltsák-e ki őket. Végül egy csomag mellett döntöttek, amelyet le kell programozni, belső teszteléseket ellenőrizni és csak utána kerül ki a béta tesztekre. Sajnos ezt időben nem nagyon tudjuk lerövidíteni.

A csodák kérdése azonos fázisokon megy át. Ellenőrizni kellett mostani működését, hibáit, majd elgondolni, hogy teljes egészében új rendszert dolgozzunk-e ki, vagy pedig ezt alakítsuk át és ha a második, akkor milyen mélységekben. Ebbe beleszólnak a programozók is, hiszen ők tudják, hogy a jelenlegi keretek milyen lehetőségeket nyújtanak a játék lezárása nélkül.

Az ütemterv egy betekintés arra, hogy milyen kérdésekkel foglalkoznak az adott évben a tervezők-fejlesztők. Sajnos ígéreteket nem tudunk nyújtani, de azt megígérhetem, hogy nincs elfelejtve sem az egyensúly átalakítás, sem a csodák. Ez folyamatos munka alatt áll, de még nagyon messze attól, hogy nyilvánosságra hozzuk. Megértem, hogy nehéz kivárni, mi is izgatottan várjuk az ötletekkel, amikkel előállnak a tervezők és amit meg is tudunk valósítani.
 

DeletedUser10346

Vendég
Sziasztok szeretném meg kérdezni,hogy mikor fog ujra indulni a szerverek és mikor lehet ujra belépni a világokba mert 3 napja nem lehet. A választ előre is köszönöm.
 

DeletedUser10334

Vendég
Szia!
Senki nem tud semmit,tegnap ezért is volt vita itt a fórumon.Sajnos a Support tagok sem tudják,mikor lesz helyreállítva ez a hiba.Addig pedig sajna várni kell!
 
Fent