Kibeszélő: A hősi világok jövője

Moira

Ex-CM
Kedves Mindenki!

Eljött az idő, hogy döntést kellett hozni a hősi világok sorsával kapcsolatban, hisz nagyon sokáig lebegett a hely bizonytalanságban. A hírek rovat leírja, mire számíthattok. Itt pedig remélem, azt olvashatjuk majd, hogy mit gondoltok a változásokról. Itt tudtok kérdéseket is feltenni.

Remélem, mozgalmas fórumot tudunk létrehozni itt.

Köszönettel
Moira
 

Gitta72

Member
Tisztelt Moira

Érdekes ugyanakkor várható volt ez a döntés...
A kérdésem az lenne, hogy a most induló új szerver is már tartalmazni fogja ezeket az elemeket amelyeket említettél vagy majd csak az azt következő ?

Tisztelettel:

Gitta
 

DeletedUser3355

Vendég
Sziasztok!
És azt lehet tudni, hogy mikor indul a Végjáték?
Üdv:
Budapest Hero
 

Moira

Ex-CM

Kedves Gitta!

Ez egy nagyon jó kérdés, én is feltettem a vezetőségnek, amint kiderült, hogy végre döntés született. Sajnos hétvégén nem számíthatunk válaszra, de amint megkapom a választ, közzé fogom tenni.

A dátumokat nézve, inkább azt mondanám, hogy az új világ még a hősi világ megszűnése előtt nyílik, így inkább azt jósolnám, nem lesz még ott Artemisz.

Ami az időpontot illeti, nem tudok pontosat. Lesz egy körlevél a játékban, amiben szerintem majd részletesebb adatokat tudunk megadni, de még nem született meg, így én sem tudok időpontot. A visszajelzések valószínűleg sokat fognak a latba nyomni.
 
Utoljára szerkesztve:

Gitta72

Member
A hősi világ elemeinek bevezetésével a harci világokban a játék színesedik és újabb stratégiai lehetőségeket rejt magában. Ez szerintem mindenképp pozitív változást hoz. Egy gyors világban pedig ez még inkább így van. Mindenképp örülnék ha már a most induló szerveren is jelen lennének ezek az "új elemek". Izgalmasabbá válna a játék. Lenne egy kérdésem ami ugyan nem tartozik teljesen ide, de ezért nem nyitnék új topikot. rho szerveren azt tapasztaltam a szigetküldetéseknél ,hogy bizonyos "jutalmak"-at van hogy 1-2 hétig nem is lehet megszerezni. Legutóbb a feljavított csapatmozgásokkal voltam így, de előtte a toborzás gyorsítóval... Ez csak véletlenül alakult így vagy van olyan része a játéknak ,hogy pl. a magasabb pontú játékos nem csak ritkábban kap szigetküldetéses feladatot , hanem annak bizonyos elemei is ritkulnak...

Előre is köszönöm a választ

Gitta
 
Utoljára szerkesztve:

Lajos74

Member
Tisztelt Moira!
ÉS mi lesz a békés világokkal? Mivel ez is végtelenített játékmenetet ad, mint a Hősi világ, és nem fogja megkapni azt a plusz frissítést, mint Artemisz istenség. Tehát ez a szerver lesz a legutolsó ami kilóg majd a sorból...
Esetleg itt is végjáték, és új békés világ nem indul a paraméterekkel, mint Artemisz istennő mint 6-ik istenség, és a Hősőkkel egyetemben?
 

Moira

Ex-CM
A szigetküldetésekben nem tudok róla, hogy a jutalmak súlyozva lennének. Úgy tudom, hogy a vakszerencse dönt a jutalom fajtájáról.

A békés világ egészen más céllal jött létre, mint a hősi világ. A békés világ mindig azzal a céllal létezik, hogy azt csak ideiglenesen használják a játékosok, mintegy biztonsági zónát, amit a kellő szárny erősítés után el lehet hagyni. Már felmerült a kérdés, hogy a hősökkel mi legyen a békés világon. Véleményem szerint nem fog sor kerülni ennek rendezésére mindaddig, ameddig az esetleges köztes világok sorsa el nem dől (egy olyan világ tervezet, ahol nincs teljes foglalási tilalom, de mégis vannak fő városok, amelyek védelmet élveznek), ugyanis ez az a rész, amely a békés világgal azonos problémára keresi a választ, tehát amit össze kell hangolni. Ez persze nem egy hivatalos idő meghatározás, hanem egy személyes vélemény tőlem. A cél az, hogy akik nagyon rövid idő alatt egy-egy összehangolt támadás során mindent elvesztenek, azok egy nyugodtabb környezetben tudják összeszedni maguk, hogy ismét belevágjanak az erőszakosabb, élesebb játékba.
 

DeletedUser

Vendég
Tisztelt felelősök...

Szerintem a Hősi Stratégát meg lehetne tartani...Lehetne mondjuk a 6. isten kifejlesztéséhez azon kívűl amit az akadémiában adnánk simán érte...

Az akadémiánál meg ne 36-os szint legyen hanem 35 vagy 40...6. isten jó ötlet...az nagyon tetszik...

Üdvözlettel:Rej...
 

DeletedUser

Vendég

A dátumokat nézve, inkább azt mondanám, hogy az új világ még a hősi világ megszűnése előtt nyílik, így inkább azt jósolnám, nem lesz még ott Artemisz.

Szerintem mindenki jobban örülne, ha az új világ már ezekkel a plusz dolgokkal indulna, így akár az is jó megoldás lenne, ha pár nappal/héttel elhalasztanátok az új világ indítását, hogy az a hősi megszűnése utánra kerüljön.

Üdv: skovacs
 

Moira

Ex-CM
Sajnálom, rossz hírem van. Nem fog érvényesülni az Üpszilon világon még a módosítás. Sőt, 2.95 verzió előtt sehol sem fog. Nem lehet részben alkalmazni a módosítást, így nem lesz az sem, hogy egy istent vezetnek csak be oda. Globálisan azonos időben történik meg a módosítás, és mi sem lehetünk kivétel. Posztumusz sem lehet bevezetni, tehát semmilyen körülmények között nem fog sor kerülni arra, hogy a hősi világok paramétereit bevezetjük az Üpszilonon.
 

DeletedUser1886

Vendég
Sziasztok!

Néhány hete, amikor a hősi világot érintő változásokról olvastunk (gondolok itt a végjátékra), egyáltalán nem tűnt úgy, mintha kétséges lenne a csodák építése. Néhány szövetség komoly lépéseket is tett ezért. Most úgy érzem, kissé palira vettek bennünket, és végjáték helyett lassú kihalásra ítélték a hősi szervert. Véleményem szerint ennél azért jobb sorsra lett volna érdemes.
Ha a harci világokban megszerezhető a hősi stratéga kitüntetés és ezzel hősi világba lehet regisztrálni, akkor az új, most belépő játékosoknak lehetőséget kellett volna teremteni egy új hősi világban, ezt pedig méltó módon lezárni.
A hősi világ sima harci világgá alakul... végjáték nélkül. Szerintem ez a lehető legrosszabb döntés.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3355

Vendég
Kedves Grepolis csapat!
Nagyon nagyon meglepett a tegnap esti hirdetmény:

"Kedves Budapest Hero!

Szeretnénk tájékoztatást nyújtani néhány módosításról, amely a hősi világnak harci világgá történő átalakításátarrowérinti. Ezen változtatásokat a játékosok nemzetközi szinten nyújtott visszajelzéseire reagálva vezetjük be.

Eredeti elképzelés: Egy világ győztese, aki először építette meg a 7-ből 4 csodát, csak azon a világon kap +50 áldást, amelyen a csodákat megépítette.
Új tervek: Egy világ győztese, aki először építette meg a 7-ből a 4 csodát, valamennyi világon megkapja a +50 maximális áldást.

Eredeti elképzelés: A hősi világoknál a váltáskor lehetővé tesszük a csodák korát, hogy idővel ott is aktiválódjon a végjáték.
Új tervek: A hősi világok átalakításánál nem kapcsoljuk be a csoda építést. A dolgok jelen állása szerint ezen világon nem lesz végjáték (természetesen ez hosszú távon változhat).

Visszajelzésetek fontos számunkra, így a változásokkal kapcsolatos nézeteiket is szívesen elolvassuk. Ne habozzatok a fórum ezen arrow részén leírni nekünk. Köszönjük.

a Grepolis csapata
"

Első olvasásásra nem is nagyon tudtam, hova tegyem a dolgot, hogy hogyan reagáljak. Épp ezért nem is első felindulásból akartam itt írni, mert nem biztos, hogy nyomdafestéket tűrő hangnemet tudtam volna megütni.
Hogy lehet ilyet megtenni?!?!
Egy hónapja azon dolgozik minden szövetség, minden egyes játékos, hogy készen álljunk, mire a csodaépítési szakaszba lép a játék. Egy hónapja mindent a végjátéknak alávetve játszunk. Szövetségek egyesültek, CSAK a csodák építése miatt. Városok és azok lakossága lett átalakítva CSAK a csodák miatt. Egy hónap alatt az egész stratégia meg kellett, hogy változzon, hiszen hirtelen kaptuk a Grepolis döntését, hogy LESZ végjáték. Nem tetszett mindenkinek a lehetőség, de alkalmazkodott mindenki a rendszerhez, és alávetette magát szövetségi döntéseknek, és felkészültünk, felkészülve vártuk a pillanatot, amikor beindul a végjáték.
És most az egészből nem lesz semmi.
Tényleg meg lehet ezt tenni????
A stat szerint 1187 ember játszik. Nyilván egy részük már inaktív, de így is kb. 1000 ember játékát nehezíti meg ez a döntés, és többünknek a kedvét is elvette a játéktól, de inkább csak a magam nevében mondom, hogy: Átvertek! Se bocs srácok, így alakult, se egyéb magyarázat, csak tényközlő, informatív kijelentő mondatban tudatja a Grepolis csapata: A dolgok jelen állása szerint ezen világon nem lesz végjáték
Mi indokolta egy hónapja, hogy ezt a hirdetményt kapjuk?
A harci világgá változás azt is magával hozza, hogy a világ csodák lehetősége is megnyílik, bár azt még nem tudjuk, hogy azonnal meg is kezdődik-e, vagy egy adott idő elteltével. Amint több és pontosabb adatokat tudunk megosztani, feltétlen jelezni fogjuk.
És mi indokolja, hogy a Grepolis visszalépjen korábbi tervétől?
Üdvözlettel:
Pásztor Balázs
Budapest Hero
Egy csalódott, kiábrándult és épp ezért dühös játékos az Achilles szerverről
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10114

Vendég
Csatlakozom az előző hozzászólásokhoz. Tényleg átverésnek érzem az új döntést, mintha marionettként rángatnának hol erre, hol arra. Amikor hoznak egy ilyen jellegű döntést, célzást tesznek ilyen mértékű változtatásra, jó lenne, ha átgondolva tennék és kitartanának az első döntés mellett.
Lehet tudni, melyik szerveren akadékoskodtak a játékosok a végjáték ellen? Magyar szerveren vagy máshol?
 

DeletedUser1886

Vendég
Jó lenne, ha a tulajdonosok is éreznének némi felelősséget. Mi lenne, ha nekik valaki meghatározná, hogy merre tovább, aztán 1 hónap múlva meg kapnának egy újabb utasítást: újratervezés.
Nem kérdeztek bennünket, amikor az a döntés született meg, hogy a hősi világ harci világgá alakul és végjáték lesz. Most sem kérdeztek meg, hogy mégse. Illett volna, és akkor elkerülhető lett volna a mostani helyzet. Egy olyan harci világ, aminek nincs vége, nincs célja ugyan kit érdekelhet? Ki fog regisztrálni oda? A szerver már 2 és fél éve tart és némely játékosok már a 300 város felé közelednek, véleményetek szerint ki fog itt játékot kezdeni? Főleg úgy, hogy a későbbiekben megnyíló világokon már bevezetésre kerül minden, ami a hősi világban volt.
Az egész folyamat úgy, ahogy történt nagyon nem a fair play szabályai szerint történt, plusz semmi értelmét nem látom, és még csak azt sem érik el vele a tulajdonosok, hogy esetleg fejlődik valahová. Ha változás lesz tapasztalható, akkor az a tömeges abbahagyás és törlés.
 

DeletedUser

Vendég
Üdvözletem!

Köszönöm a magam és a többi játékos nevében is ezt a nagyon bölcs döntést, egy harci világ ami nem különbözik semmiben a többitől, egyet kivéve, hogy nincs végjáték... zseniális! Ajánlanám a kedves döntéshozóknak, hogy játszanak egy olyan játékkal aminek nincs vége, nincsenek nyertesek vagy vesztesek, csakis egymás után abbahagyó, a játékot megunó emberek, kíváncsi lennék utána is ez-e a véleményük?! ;)

Ezért tényleg volt értelme több mint 2 évig időt és pénzt beleölni a játékba, ezzel támogatva a fejlesztők munkáját, hogy ezt kapjuk cserébe.
 

DeletedUser8063

Vendég
Sziasztok!

Nem tudom miért vagytok felháborodva, amikor erre a szerverre jöttünk soha nem is volt szó végjátékról, azért jöttünk ide ha elfelejtettétek volna Hero, Lara mert itt nincs vége a játéknak, ez a szerver mindazok számára elérhető akik már valahol bizonyítottak. Én örülök a grepó csapat bölcs döntésének! Aki meg csodákat akar építgetni keressen másik szervert!
 

DeletedUser9294

Vendég


Eredeti elképzelés: Egy világ győztese, aki először építette meg a 7-ből 4 csodát, csak azon a világon kap +50 áldást, amelyen a csodákat megépítette.
Új tervek: Egy világ győztese, aki először építette meg a 7-ből a 4 csodát, valamennyi világon megkapja a +50 maximális áldást.



Kedves Grepolis Support!

Ha én 2 szerveren is nyerek akkor már 600 áldásom lehet ha 3 akkor pedig 650 ...?
Üdv
zeuszazegekura
 
Fent