Kibeszélő: Új világ: Helike

Yerxa

New Member
Sokat változott a játék az elmúlt egy évben, nem feltétlenül jó irányba. Legalább arra figyelhetnétek hogy ha az előző szeró régi foglalású, akkor a következő új legyen. Ha megnézem a jelenleg futókat akkor most lázítós, hármas, csodázós lenne a logikus. Vagy indítsatok két hetente új szerót hogy lehessen választani. Az előző beülős, ez is az lesz, ha ez nekem nem jó meddig várjak lázítósra?
 

Yerxa

New Member
Aki dolgozik annak sem a gyors, sem a beülős, pláne a gyors beülős nem jó, mert munka közben nem mindig lehet gyorsan reagálni. Ettől még persze kellenek ilyenek is, de fontos lenne a változatosság hogy többen megtalálhassák a nekik megfelelőt. Egy hármas lázítós jobban passzolna a melóval. Csodázós meg ha nem tévedek másfél éve indult utoljára. Három éve még 5-6 szerver futott egyszerre, most van három, abból kettő már végjátékos. / A békés világokat értelemszerűen nem számolom / Fentebb írtam hogy akkor indítsanak két hetente újat a változatosság miatt, ezt még annyira nem gondoltam át, nem tudom mennyire lenne létjogosultsága, de egy gondolatmenetet megér. Lehetne egy kívánságműsoros és egy logikusan következő. Én visszaállítanám a 100 tengert is, illetve visszahoznám azt is hogy ne lehessen azonnal bárhol alapítani. Sokkal izgalmasabb volt hajnalban kelni és vadászni a felszabaduló helyekre.
 
Utoljára szerkesztve:

Renato Sanches

New Member
@Yerxa , mit szólnál egy gyorsabb Edessa (békés) világhoz? Legyen 3-as vagy 4-es sebességű és nagyobb támadási lehetőség, 20% helyett mondjuk 40% támadási korlátozás pontszám alapján.
 

Yerxa

New Member
A békés világokat nem igazán szeretem, akkor hol marad a harc izgalma ?
De pont ezért kellene egyszerre sokkal több szerónak futnia. Különbözőek vagyunk, más igényekkel.
 

oldfox

Grepolis support
a Grepolis csapata
Community Manager
Sajnos sejtettük, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni, de meg akartuk cserélni az eddig megszokott vonalat is, hogy gyors lázítós van mindig és lassú régi foglalási rendű világ.
 

Hortensia

New Member
Sziasztok!

Egyik nem zárja ki a másikat.
Simán nyithattatok volna új foglalásrendűt és majd a következő szerver lehetett volna beülős gyors.
 

Hortensia

New Member
Sokat változott a játék az elmúlt egy évben, nem feltétlenül jó irányba. Legalább arra figyelhetnétek hogy ha az előző szeró régi foglalású, akkor a következő új legyen. Ha megnézem a jelenleg futókat akkor most lázítós, hármas, csodázós lenne a logikus. Vagy indítsatok két hetente új szerót hogy lehessen választani. Az előző beülős, ez is az lesz, ha ez nekem nem jó meddig várjak lázítósra?
A jelek szerint márciusig talán. Igaz,eddig az volt rendszeresen,hogy kb. hat hetente nyitottak új világot .Általában kedden, vagy szerdán. A legutóbbit hétfőn nyitották, most szerdán fogják megnyitni, de most már a hat hétre sem lehet ez után számítani, mert most 1 hónap múlva megnyitják. Szavazhatunk (de minek?) . Ezt azért írom, mert oldfox fentebb utalt rá,hogy meg akarták cserélni az eddig megszokott vonalat is. Sikerült! :) Akiknek az Empórium gyors, a Golgoi foglalásrendje nem felelt meg, ők alapból nem tudtak részt venni a szavazáson, mert nincsenek benn a játékban. Minél távolabb van egy-egy játékos attól,hogy utoljára játszott, egyre inkább elfelejti a játékot.Így nem építik a játékosok létszámát,hanem leépítik.
 

oldfox

Grepolis support
a Grepolis csapata
Community Manager
Az a probléma, hogy akkor meg az lett volna a baj, hogy kettő lassú világ indul egymás után, a sebességért pedig jellemzően több a támadás felénk, mint a foglalási rendért.
 

Yerxa

New Member
Az a probléma, hogy akkor meg az lett volna a baj, hogy kettő lassú világ indul egymás után, a sebességért pedig jellemzően több a támadás felénk, mint a foglalási rendért.
Nem lehet könnyű, értelemszerűen nem tudtok mindenkinek megfelelni, részemről nem "támadásnak" szántam a bejegyzésem, inkább a csalódásomnak adtam betűket :)
Továbbra is a több - sűrűbben indított - világ indítását látnám megoldásnak. Ha egyszerre 5-6 szerver futna, nagyobb lenne a választék, jobban lefedné az igényeket. Persze ez csak egy ötlet, Ti tudjátok hogy ez mennyire megvalósítható.
 

szipury

Member
Sajnos sejtettük, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni, de meg akartuk cserélni az eddig megszokott vonalat is, hogy gyors lázítós van mindig és lassú régi foglalási rendű világ.
Oldfox-sama ugy is meg lehetett volna forditani, hogy most egy 2-es lazitos lassu csodast inditotok. Es marciusban egy gyorsabb beulost. Ne csak a lazitos enjoyerek elvezzek a gyors szerokat.
 

Uldie

New Member
Nem lehet könnyű, értelemszerűen nem tudtok mindenkinek megfelelni, részemről nem "támadásnak" szántam a bejegyzésem, inkább a csalódásomnak adtam betűket :)
Továbbra is a több - sűrűbben indított - világ indítását látnám megoldásnak. Ha egyszerre 5-6 szerver futna, nagyobb lenne a választék, jobban lefedné az igényeket. Persze ez csak egy ötlet, Ti tudjátok hogy ez mennyire megvalósítható.
Ezzel csak szimplán az a probléma -amit te is leírtál- ,hogy fogy a játékosbázis . Na most ezt a ~400 "aktív" játékost oszd le 5-6 szerverre és te is láthatod, hogy nem éppen a legizgalmasabb szerverek lennének.
 

Bathory-x

New Member
A játékosok száma nem fogyna ha néhány kiskaput bezárnának a fejlesztők illetve ha látnák a játékosok, hogy figyelnek rájuk.
Miért kérdezik meg egy szerver indulásánál a véleményünket ha már egyszer eldöntötték mi fog indulni.
 

Yerxa

New Member
A játékosok száma nem fogyna ha néhány kiskaput bezárnának a fejlesztők illetve ha látnák a játékosok, hogy figyelnek rájuk.
Miért kérdezik meg egy szerver indulásánál a véleményünket ha már egyszer eldöntötték mi fog indulni.
Kiskapuk mindig lesznek, én három éve játszok, ezalatt találtam kb 3-4 olyan "lehetőséget", amikkel nem élek ugyan, de aki úgy érzi simán megteheti (meg is teszi) és tulajdonképpen nem lehet megszüntetni. Ezt úgy állítom hogy nem vagyok valami nagy spíler informatika terén, mégis megtaláltam a kiskapukat és hiába töröm a fejem hogyan lehetne ezeket megszüntetni mindig az a gondolatmenetem vége hogy nem lehet.
Új szeróknál meg fentebb írtam hogy lehetne egy kívánságműsoros, a következő meg olyan amilyen már régen volt, ez nagyjából lefedné az igényeket. Bár azt is meg kell értenünk hogy mindenkinek lehetetlen lenne megfelelni.
 

Yerxa

New Member
Ez elég rossz példa.
A be-ki lépegetés elsősorban belsőnél van, ez inkább kényszer mint öröm és ha még ki sem tudnék lépni és 20% hp-ért áldoznám a seregem, hát, biztosan beremegne a szempillám :)
Nem befolyásolná a játék végkimenetelét, viszont büntetné azokat akik végig szeretnék játszani a szervert.
 

Bathory-x

New Member
Szerintem jó példa mivel több kezdő szövetség fele csak azért van bent, hogy legyen belső város amit majd kényelmesen elfoglalnak az aktív játékosok. Amennyiben csak korlátozott be/kilépés lenne engedélyezett mindjárt nem lenne olyan egyszerű a belsőzés.
Ergo, ha mondjuk a játék felénél nem lehetne szövetséget váltani akkor elkerülhető lenne, hogy 1 szövetség összegyűjtse a 3-4 szövetségéből a top játékosokat. Ezek mind befolyásolnák a játék végkimenetelét.

A játékosok száma nem azért csökken mert van aki pénzel játszik, hanem azért mert sokan tisztességtelen előnyhöz jutnak. Játszottam olyan szövetségben ahol a vezetőnek 10+ ismerőse húzott várost a szabadidejében. Ugyanez a vezető egy éjszaka alatt 30k harci pontot hozott össze mivel a városokat ki kellett üríteni. Gondolom megvan, hogy nem támadópontokról beszélek. Itt jutott eszembe, hogy milyen érdekes lenne ha új város alapításához külön kellene támadó és védő harci pont is:)
 
Fent