Kibeszélő: Új világ: Helike

Egytucat

New Member
Nekem azzal semmi bajom nincs, ha valaki másoknak épít városokat. Én is gondoltam már erre, hogy kimaxolom krisztofoluszt meg ampeloszt és így segítek a szövetségnek.
Amiért egyre csökken a játékos létszám:
1. arany: Régebben a prémesek ellen max több egységet vesztettél, ma viszont hála az azonnal kész épület és sereg funkcióknak semmi esélyed nincs. Mindegy mennyire vagy aktív, vagy milyen jó taktikát találtál ki. Ráadásul az ostromoson felgyorsított gyarmi, a morál nem érvényesül a foglalásnál stb szintén az aranyozóknak kedvez. Gyakorlatilag elég egy 50 fős társaság, ahol sokan aranyozzák a városukat meg a sereget és meg is van a szervergyőzelem.
2. Szinte minden újítás arra irányul, hogy minden legyen gyorsabb,. Ezzel viszont az a baj, hogy egyre kevesebb ember tudja a játékot összeegyeztetni az életével. Egy régi szerveren 4 óra volt a gyarmi menetideje a szomszéd szigetről, szóval 3 órára simán itthagyhattad a játékot. Most a golgain 1 óra, a helikén meg 30 perc. Bármit elmész csinálni és máris bent ülnek a városodban.

És látszik, hogy azért vannak akik még így is próbálkoznak,(munka család stb mellett) de vagy kiszúrják őket az ellenfelek, vagy a saját szövijük teszi belsőre őket. Szóval csak statisztálnak.
Számomra pl egy ilyen szerver mint a helike már a játszhatatlan kategóriába tartozik.
 

Bazsiur

New Member
Ahogy előttem is említették többen,valóban nem jó irányba halad a játék.Lassan a halandó játékosnak nem is érdemes játszani...
Pár gondolattal kiegészíteném.
Az éjjeli "védelem" felejtős már,leginkább kedvez is azoknak akik éjjel foglalnak,mint mondjuk a pl. éjféltől reggel nyolcig időponttal,de egy templomos szerón meg sokat nem segít,ha az ellennek mindenféle többszörös támadó és védőbónusza van.Persze fordított esetben már tudja szivatni a felmentő sereget ha éjszakaiban ér be reggel.Nem véletlenül szaporodnak az éjjeli foglalások,minimális ráfordítás,minimális kockázat,biztos siker meg nulla játékélmény és tudás sem kell hozzá csak pár haver.
Egyetértek hogy nem oké ha már a szomszéd szigetről egy órán belül be lehet ülni gyarmival,a riasztó sem orvosol mindent,pláne ha sűrűn elfelejt riasztani..
A kiskapukat valóban lehetetlen megszűntetni és mindig találnak az élelmesek újakat.
A fejekben kellene rendet tenni( kinek nem inge..),ezeket a kiskapukat ésszel és mérsékelten használni.
Példa:elszaporodtak a 0-24-es gamerek.Napokon-heteken át képesek szép számmal,nem 1-2 hanem sok,óránként több városba gyarmizni,elé mögé időzíteni stb,aztán marad energia még egész éjjel is aktívkodni,beülni több városba.Gyakorlatilag a mozgásukból ítélve akár egy hétig is elvannak úgy hogy fél óránál többet nem alszanak.No persze...halandó ember képtelen ez ellen védezni.
Értem én hogy sokan költenek marha sokat a játékra és rengeteg időt,pénzt áldoznak a játékra,ezért cserébe kell nekik játékelmény,kitüntetés,stat,ereklye stb.
Sajna hosszú távon magukkal is kiszúrnak,döglötté válnak a világok,a valamire való játékosok sorban engedik el az ilyen világokat.Végjátékok legalább zökkenőmentesen futnak le :)
Tudom sokan most sírásnak fogják ezt venni,pedig nem az,okkal fogynak a játékosok.
 

lipi123

New Member
Nagyivben tesznek a véleményekre, felesleges írni itt, lásd a világ szavazót, szavaztál, és gyökeres az ellentettje lett.
Egyébként pedig, a pénz beszél, a kutya csak ugat alapon van itt minden, és tolnak a te problémáidra, mig a has tele, és etetik is.
A pénz kevesebb játék0ssal is ugyan az nekik.
Hidd el ha gáz lenne a bevétellel, váltanának.
 

patkány mester

New Member
Ez a játék régen is az aktivitásról szólt, mióta meg van telefonos riasztó, amivel egy pillanat alatt megtudhatod ha támadnak (amennyiben működik persze), sokkal inkább eltolódott ebbe az irányba hiszen ezzel gyorsan lehet reagálni az adott eseményekre, plusz gyorsul a világ ahol régen elég volt kevesebb aktivitás is ott most már nem az. Régen az 1-es szeró volt a lassú, a 3-as meg a gyors, most meg a 3-as már lassúnak számít, szerintem ehhez nem is kell többet hozzáfűzni, aki ráér az itt van csinálja sarcol épít gyárt stb, nyilván előnybe kerül azzal szemben, aki ritkábban lép be.És ugye pl sarcolni telefonról is be lehet lépni 1 perc alatt megvan, már hatalmas előny azzal szemben aki nem teszi.
7 éve 5-6 nap volt egy város begyártása, mert nem sarcoltam annyit nem tologattam nyersit stb, most már max 2 óra alatt berakom aztán már csak várni kell rá hogy elkészüljön, sztem az meg természetes hogy vannak új ötletek amikkel hatékonyabbá teheti az ember a haladását.

A folyamatos aktivitás meg igazából mindenkinek a maga dolga hogy mennyi ideje van erre és ő abból mennyit szeretne rászánni, de az régen és most is így volt hogy aki több időt/aranyat tesz bele, az előrébb lesz.

A beülősön morál ostrom alatt...azzal csúnya visszaélések voltak, szerintem kifejezetten jó hogy kivették, mert voltak akik hívtak 1-2 várossal havert frontra, ő rakta be a gyarmit mindig, a nagy tagok segítették őket, aztán sima foglalások voltak mert 30%os morállal nem volt értelme felszabadítani és mentek az "ingyen" foglalások.

Az aranyról meg...hozzájuthat bárki tőzsdéről, és ha okosan használja az ember akkor sokáig ki lehet húzni kisebb mennyiséggel, hosszabb távon az aktivitás sokkal többet ér (persze ide nem számolom bele azokat akik rengeteget használnak, de nem belőlük kell kiindulni szerintem, hanem abból hogy a saját lehetőségeiddel te mire juthatsz)
 

Bazsiur

New Member
Oké hogy mindig is aktivítás,rászánt idő és arany függvénye volt a boldogulás a játékban,amivel részemről semmi gond,kiegészíteném hogy ezen felül némi játéktapasztalatot is igényelt régebben.Régen is kiporolták a top klánok a kisebbeket,de hagyták őket élni és mindenki megtalálta a saját súlycsoportját.Mostanában már nem igazán..
Ha egy másik csapat több időt és aranyat tud áldozni ezáltal előrébb jut,hát egészségére,nem szégyen kikapni sem tőlük.Sosem volt ezzel gondom,én is,mi is költünk a játékra,csak kevesebbet mint a top klánok és igyekszünk minél többet aktívak lenni riasztózni,egyéb...

Én úgy gondolom hogy egy átlag játékos valamennyit költ a játékra,nappal melózik,vagy iskolás,éjjel meg alszik vagy más napszakban ha műszakozik stb.Mikor nincs itt,segíti a riasztó,amennyiben működik,de van olyan helyzet mikor nem tud azonnal reagálni,nem lehet a melót sem félredobni mert hullanak a játékkatonák.
Ha vannak olyan világok ahol egy órán vagy fél órán belül be lehet ülni a másik szigetről gyarmival,nekik nem jó az említett okokból,rendben, nem mennek oda,legyenek ilyen világok is,mert van rá igény.Csak az a baj hogy a lassabb szerókon meg éjjel eszik meg őket a topok szervezetten,hiába tudják tartani magukat nappal..."Játszanak mást,nyuggerok,legósok stb" vágom...
Oké hogy hatékony,de semmi izgalom benne egyik részről sem...persze aki ezen nyer,másként látja.

A folyamatos aktivitásnál sosem fogom elhinni hogy ezeket az accokat nem több ember viszi,és nem valami kiskapus huncutság amiért nincs belőle bukta.Nem tartom hihetőnek hogy ennyi embernek soha nincs semmi dolga napközben hogy óránként vagy sűrűbben itt mozog,aztán alvásigénye is olyan alacsony ezek után hogy nem alszik egyhuzamban 1 órát sem,mert éjjel is szintén ilyen aktív napokon,akár heteken keresztül :)


Hogy pozitívat is írjak,a gyanúsan tűpontos időzítések viszont alábbhagytak.
 

patkány mester

New Member
Szerintem ez hogy mindenkinek megvolt a maga súlycsoportja (én is emlékszem ezekre az időkre) nagyrészt annak volt köszönhető, hogy nem csak a központi 4 tenger közepe volt tele játékosokkal, hanem a 34,43,53,64,56 stb peremtengereken is volt egy játékosbázis. Az origo közelében akkor is csak a legerősebbek tudtak megmaradni, és a kisebb csapatok a külsőbb részeken csatáztak egymással.

A fél óráról való beülésre meg...próbáljátok ki a lázítós szerót, ott azért van idő felkészülni ,teljesen máshogy kell játszani, de ott nincs az hogy egyszer meglepnek és bukta a város, ilyen szempontból emberbarátibb mint a beülős.

Tehát, több játékos volt, aminek az okát lehetne boncolgatni de szerintem felesleges, mert ennek sok oka van és elég összetett kérdés.Biztos az is közrejátszik amit te/ti írtok, a nagyok elnyomják a kicsiket, aktivitás, sokkal jobban számít a gyors reagálás mint régen, azt is el tudom képzelni hogy valamiért kevésbé van igény ilyesmi játékokra mint 10 éve hiszen változik, gyorsul a világ...pl egy várost aki aktív felhúz 2, de max 3 hét alatt használhatóra 3as szerón is, gyorsabbon meg főleg, régen ez akár 1-1,5 hónapot is igénybe vehetett.

Mondjuk az éjszakai támadásokat én sem szeretem, de a bónusz azért sokat segít, ha 2-3 alkalommal pofára esik az éjszakai támadó akkor az esetek 90%-ban békén hagyja az embert, van erre pár megoldás.
A tapasztalat...játéktudás..szerintem ezt a játékot 1 szerver alatt aki akarja és van segítsége az meg tudja tanulni elég magas szinten játszani, akár mp pontos időzítés akár hatékony gyártás építkezés stb

Mondjuk én személy szerint ilyen kiskaput nem ismerek és nem használok, szóval erről nem tudok mit mondani, nekem is volt szeróm ahol 20 várost buktam mert nem riasztóztam végig 0-24ben, de úgy gondolom hogy aki kitart az előbb-utóbb följebb kerülhet, ha akar persze.
 
Fent