Kibeszélő: Új farm falvak és korai játék

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

A DevBlogon megjelent új írásunkban egy új koncepciót mutattunk be, ahogy azt az ütemtervben előre jeleztük. Most a korai játék és a farm falvak voltak terítéken. Kérlek titeket, hogy osszátok meg véleményetek és gondolataitok.

Köszönjük!
a Grepolis csapata
 

DeletedUser10571

Vendég
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne így az elején:
1.Ezt a harci pontot diadalmenetekre is fel lehet használni?Mert ha igen, akkor nagyon gyorsan lehet majd fejlődni és új városokat szerezni....
 

DeletedUser10430

Vendég
Szia :)
A falvak után, ahogy eddig sem járt harci pont, valószínűleg ezután sem fog. Túl sok ingyen hp lenne gondolom, a fejlesztők szerint.
 

Moira

Ex-CM
A támadási pontok 100 csatája után szabadon felhasználható harci pont jönne. Ugyanakkor a falvak bővítése és építése harci pontot emészt akkor is, ha má relhasználtátok a 100 csata utáni harci pontot.
 

DeletedUser10571

Vendég
Nem tudom...nálam a kultúra és a fejlődés kicsit fontosabb:D
 

DeletedUser10430

Vendég
Ezt nem teljesen értem...
Tehát, miután 100 falut foglaltam el/foglaltam vissza miután felázadt, akkor a 101., 102., 103. stb. esetben fog járni hp a farm falvakért?
 

DeletedUser10571

Vendég
És még egy kérdés:
Ha megtörténik ez a változás, kereskedni, egységet toborozni, stb még mindig lehet a falvaknál?
 

DeletedUser8893

Vendég
Ekkora dumát > "Először is nem szeretnénk a Grepolist valami teljesen új dologgá formálni." Ahaaaaa, akkor ez mi ?!...és ez folyamatos...
" A farm falvak építése és bővítése harci pontokba fog kerülni, ahogy az agóra diadalmenete is. Hogy tudsz harci pontokat szerezni kezdő védelem alatt? Új "támadási pontokat" hozunk létre a szigeten, ahol NPC egységeket tudsz megtámadni és legyőzni."
Miről is beszélünk?Ezekre eddig is volt lehetőség a szigetküldetések által..igaz nem mindig ad olyat ahol támadni vagy védeni kell ,de ennyi szerintem bele fér.. És miért is használnám fel a harci pontjaimat a faluk felhúzására amikor azzal hátráltatom a fejlődésem?
Jelen esetben a szigeten minden játékos tudja húzni a falvakat egységesen ez mindenkinek fontos,hogy minél több nyersanyagot tudjon sarcolni és,hogy gyorsabban tudjon fejlődni.
De ,ha a falvak "építése" egyedül fog történni az minden játékosnak le fogja lassítani a fejlődését.
"időről-időre instant egységeket is adunk neked a támadási pontokon (akár olyanokat is, amelyeket még nem fejlesztettél ki)."
Szintén.. szigetküldetésben ugyan úgy lehet olyan egységeket kapni amik még nincsenek kifejlesztve.. JAAA bár lehet,hogy ez jól is jönne mivel ,ha elmegy a hp a falu építésére akkor esélyem sem lesz h kifejlesszem az egységeket az akn...
"A farm falvak számát 8-ról 6-ra csökkentjük szigetenként. Először, mert szükségünk van helyre a szigeten a támadási pontoknak és másodszor mert a szigetek már így is dugig vannak mindenféle ikonnal. A farm falvak számának csökkentésével az 5 percenként szükséges kattintások számát is csökkentjük."
Minek is csökkenteni?? Rengeteg nyersanyagtól esnénk el.. Inkább a legyőzendő egységek számát kéne csökkenteni mert csak nagy veszteségekkel lehet a 7.8. falut megszerezni, vagy minimum hpt adni érte mert ,ha jól tudom nem jár a falvak legyőzésérét.
És az utolsó mondatot jól értem? Megszűnik az 5 perces sarc?
Nem tudom ki írta ezt ,de valószínűleg nagykutya és ez csak egy ilyen látszat "csevely" ,de nagyon jól ért hozzá,hogy hitesse el az emberekkel ami rossz... Véleményem szerint ,ha ez be lesz vezetve még jobban el lesz rontva a játék.
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Poison Girl!
Nem szűnik meg az 5 perces sarc, mint az alábbi képen láthatod, még mindig van ilyen lehetőség.
sarc_www.kepfeltoltes.hu_.png

Az utolsó mondat csupán azt jelenti, hogy kevesebb falu, kevesebb kattintás ötpercenként (triviális: 8 falu = 8 kattintás/5 perc; 6 falu = 6 kattintás/5 perc). Ezzel jelentősen redukálódik a begyűjtési idő.
***
Én annak örülök talán a legjobban, hogy a tervezet szerint nem lehet ezentúl "együttműködve" növelni a falvak szintjét, tehát megszűnik az, hogy valaki például felvisz egy falut 4-es szintre és mindenki profitál belőle, akkor is, ha egy gramm nyersanyagot nem tett bele. Tehát ha Te négyes szintre fejleszted a falvad, az csak a tiéd, mindenkinek annyiadik szintű, ahányadikra ő fejlesztette.
["Farming villages cannot be upgraded in cooperation with other players any longer. Every farm is a player instance, upgrades only belong to you."], vagyis ["A továbbiakban a farm falvakat nem lehet más játékosokkal együttműködve fejleszteni. A fejlesztések csak hozzád tartoznak."]
Érdekes elképzelés, hogy a fejlesztés időt vesz igénybe, 6. szinten 15 óra/sebesség (1-es = 15 óra, 2-es = 10 óra, 3-as = 5 óra).
S még egy pozitív dolog számomra: eltávolítják a "boldogság" és a "fosztogatás" opciót. ["We have also removed “Happiness” and the option to plunder a farm."].

Ami számomra negatív, az az, hogy a játék elején csak az 5 perces sarc lesz aktív. Ahhoz, hogy pl. a 4 órásat elérd, a raktárat 10. szintre kell fejleszteni, ahhoz pedig, ogy egységeket kapj, a tanya szintjét kell növelni (ezek csak példák). A kereskedelmen nem változtatnak.
["To make things even easier you will only have one demand option at the start of the game, the 5 minutes option. The other 3 options (20 min, 90 min and 4 hours) can be unlocked by leveling up your town. To be able to use the 4 hour option to gather resources, you need to upgrade the warehouse to level 10 for example. To request units you need to upgrade the farm in your town. Trading with farming villages doesn’t change."]
Végül a technológiák is eltűnnek majd (diplomácia és zsákmány), helyette egy lesz csak, ami megduplázza a "lehűlési időt" (pl. 4 helyett 8 óra), de 115%-kal megnöveli a nyersanyagok mennyiségét.
["We will remove both technologies connected to the old farming villages, booty and diplomacy, and combine these technologies into one. The new technology will double the cooldown times for collecting resources, but it will also increase the amount of resources you can collect by 115%"]
(Az idézeteket azért szúrtam be, mert ezekkel hivatkozom a hivatalos álláspontra.)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10430

Vendég
Eltűnik a fosztogatás...?
Már itt rosszul hangzik...
egyedül fejleszteni a falvakat??
megint hülyeség... mert, ha a szigeten mindenki csak 200 nyersanyagot tesz naponta a falvakba (persze lesz, aki több ezret, lesz, aki semmit!)
de így sokkal nehezebb lesz.
A falvakat egy bizonyos városszám és szigetszám felett elvesztik a jelentőségüket, de az elején szükség van rájuk.
És gyakorlatilag mindez tovább nehezíti azt, hogy a játékosok a játék egy izgalmasabb szakaszába érjenek és tudjanak foglalni.
Azaz az új játékosokat nem fogja lekötni a játék, ergó a játékosszám csökkenni fog.
 
Fent