Kibeszéló: Új prémium funkció

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

A hírekben leírtak értelmében a béta teszt világon megindul egy új prémium funkció tesztelése. Mindenki véleményét szívesen fogadjuk jelen fórumon, akár kipróbálta, akár nem. Természtesen mindenkinek nyitva áll a tesztelési lehetőség is az angol nyelvű Béta világon.

Köszönjük mindenkinek, aki visszajelzéseit, gondolatait megossza velünk.
Tisztelettel
a Grepolis csapata
 

DeletedUser9231

Vendég
Sziasztok!
Először is ez a kereskedelmes izé nagyon jó döntés. DE (igen most jön a de)
Ez az ötlet ebben a formában nagy bukás lesz. Szerintem nyersanyagot nem éri meg cserélni aranyért, csakis végső esetben (ebben nagyon a végső esetet értem és itt most a nagy játékosokról beszélek /lentebb a kicsikre is kitérek/)
Tehát napi szinten ilyenből csak 10-15 db történne (és így is erősen felfelé kerekítettem)
Arról nem beszélve, hogy ez is csak a piciknek kifizetődő valamennyire. 3-4 városig használnák általában, hogy gyorsan legyen foglalóképes városod....
SZERINTEM AHOGY KELLENE:
Az aranyat meghagyni, de nem nyersanyagért cserébe, hanem egy más "prémium" dologért cserébe.
A prémium dolgok amik lehetnének: Amiket szigetküldetések során megszerzünk (pacit adó, szekeret adó, nyersanyag+, stb), amit az eventek alatt megszerzünk (kiélesedett érzékek, Tükhé tüze, Tükhé lelkesedése, Trójai védelem stb.)
Ez pedig már csak egy mellékes, de akár katonákkal is lehetne (ez tleg túl van bonyolítva, tehát ezt csak felvetettem.)
Az árakat itt is mi szabjuk meg a belátásunk szerint.
Sok sikert a fejlesztáshez! ;)

Ui.: A csodák átdolgozásáról is szeretnénk hírmorzsákat hallani minél előbb! Hajrá!
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok!!

A test szerveren be vezették az uj 2.69 verziót de én nyersiért Aranyat sehol se látok:(??
 

DeletedUser9156

Vendég
A piacnál amikor teszel ajánlatot ott van az arany is. :)
 

DeletedUser9415

Vendég
Én is jó dolognak tartom ezt, de lehetne azért egy korlát a nyersanyag-arany cserénél, mert a zz2 szerveren olyan ajánlatok vannak, hogy 100 nyersit kapsz és cserébe 200 aranyat fizetsz. Azért ez egy kicsit túlzás. :) Lehetne mondjuk, 100 nyersiért 10 arany a max., 1000 nyersinél 100 arany a max. és így tovább.
 

DeletedUser9302

Vendég
Üdv!

Én is kifejteném amit gondolok.

Abból a szempontból nagyon jó, hogy így olyanok is akik nem szeretnének pénzt szánni a játékra (mint pl.: én), de igényük lenne némelyik prémiumfunkcióra, szerezhetnek aranyat.

Az új funkció ellen szól, hogy aranyat úgy lehet a rendszerbe juttatni ha valaki megveszi (vagy ugye ha ingyen kap 50-et a 30 napnál, de ez szerintem elenyésző).
Ellenben ha valaki aranyat vesz az nem fog kereskedni vele! Legtöbbször az aranyat helytartóra költik, nem pedig nyersanyagra.
Főleg, hogy akik helytartóra költik az aranyukat azoknak már több városuk is lehet, így ott már biztosítva van a megfelelő nyersanyagellátás.

Természetesen nem zárom ki a kivételek lehetőségét, (pl.: van aki nem helytartóra költ ...stb) de amit leírtam szerintem úgy az átlagnak megfelel.
Tehát a funkció ellen szól, hogy nem nagyon lesz aki kereskedne.


Ellenben, a szerverek nyitásakor, nagyon hasznos, hogy aranyért lehet nyersanyagot szerezni így a kisebb játékosok a szerzett aranyból majd újratudják kezdeni, míg a nagy játékosok a kis játékosok nyersanyagjaiból fejlődhetnek.


A leírtaktól függetlenül én nagyon örülök az új funkciónak, és szerintem, ha sok az ellenérv vagy alacsony kereslet, én azt mondom ezektől függetlenül, nem baj ha bevezetik. Legfeljebb akinek nem tetszik nem használja :D
 

DeletedUser9231

Vendég
Sziasztok!
Egy tök alap dolog jutott eszembe. Ezzel így nagyon könnyen vissza tudnak élni ezzel. Most egy elég szélsőséges szitut fogok felvázolni, de miért ne történhetne meg???
A szituáció:
Regisztrálok egy szerverre és letesz egy szigetre, ahol mások is vannak. Na most, tegyük fel, hogy egy újgazdaggal futok össze.
Ezzel a funkcióval a legnagyobb segítséget kapja meg az elején. Vesz 20-30k aranyat és leül játszani. Na most 20-30k aranyból max. 2 nap alatt maxra fog húzni egy várost, mert tud felezgetni és most már elegendő nyersihez is juthat gyorsabban. Én meg aki nem prémiumozik vagy csak minimálisan, lesheteka védelem lejárta után, hogy ő max sereggel röhögve megy át az én kevéske katonámon. Még, ha sikerül is először kivédenem akkor pár órával később ő már újra maxon lesz a felezés és az elegendő nyersi miatt.
És ugye az ilyen ember szabályt nem sért, de hogy ilyenért fer pléj díj nem jár az tuti.
Valahogy ezt le kéne korlátozni pl csak naponta xy arannyal kereskedhet.
A hibákért bocsánat mert telóról írok.
Remélem ezt fontolóra veszitek.
Köszönöm!
 

DeletedUser

Vendég
Valóban ez a funkció teljes mértékben felborítaná a játékegyensúlyt, nem támogatom. :/
 

DeletedUser8461

Vendég
Hogy felborítaná, talán túlzás, de tényleg előnyt adna a Prémumot használóknak. De, a játékosok ezzel Prémium pontokhoz jutnának, amelyet felhasználhatnak esetleg azok ellen, akik e miatt előnyhöz jutottak. Ötletesnek, és fordulatosnak tartom, de persze a játék kezdeti szakaszán (mert csak akkor látom értelmét a nyersanyag vásárlásának), még nagyobb lesz a differencia a játékosok közt.
 
Fent