Kibeszéló: Új prémium funkció - azonnali vásárlás

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

November 4-én új prémium funkció elem kerül a játékba, amely a mostani építési/kiképzési idő felezést váltja fel. Egyelőre ez még tesztelési fázisban van, és csak a publikus béta világokon lesz fellelhető. Mindenkit kérünk, aki teheti, hogy próbálja ki és jelezzen vissza nekünk, hogy véleményüket figyelembe tudjuk venni!

Köszönjük!
A Grepolis csapata
 

DeletedUser

Vendég
Én azt gondolom, hogy ennek a funkciónak a bevezetése egy átgondolatlan, buta döntés, amit csakis a profit hajszolása indokol az Inno Games részéről. Bizonyára részletesen elemezték, hogy mennyit költenek a játékosok az építési idő felezésére, és kevesellték az összeget, erre kitalálták ezt a blődséget. Eddig is nehéz volt a foglalás, a védelmi bónuszok elég erősek voltak. Most ezt még növelték ezzel a lehetőséggel. Hisz ha valakit lázítottak és leverték nála a falat, akkor most az illető megfelelő arany segítségével szinte percek alatt visszaépítheti. Tudom nyersanyag is kell hozzá, de a játék kezdeti szakasza után ez már nem okoz problémát, főleg ha a társai is segítik. Sokan vannak olyanok, akik szinte korlátlan összeget szánnak a játékra, nekik ez hihetetlen lehetőség, a foglalásokat tőlük még nehezebbé teszitek. Eddig is nagy volt a szakadék a prémiumot használók és nemhasználók között, most ez tovább mélyül. Eljutunk oda, hogy nem a játéktudás dönt egy-egy foglalás sikeréről, hanem a "pénztárca". A csodák koráról már nem is beszélek. Ott beütsz egy várost, levered a falat. Elindul rá a szövetséged, majd 3 óra múlva a fal újra 25-ös és elég csak szfivel védeni. Nem az lesz a kérdés csodaszigetek kialakításánál, hogy ki aktív, jó játékos, hanem az, hogy kinek milyen vastag a pénztárcája. Szóval szerintem ez egy hihetetlen rossz irány és egy hihetetlenül buta újítás.
 

DeletedUser102

Vendég
Egyet értek:) A szakadék tovább bővül s egyre többen fogják abba hagyni mert értelmetlen lesz a játék s a vastag Pénztárcások maradnak s kenhetik egymást:)
 

DeletedUser9302

Vendég
Tisztelt Support!

A jelenlegi felezőrendszer teljes felszámolásával sem értek egyet önökkel (és a szerkesztőséggel).
Véleményem szerint a megfelelő megoldás a jelenlegi rendszer megtartása, a költségek csökkentésével esetleg a csökkentett idő megnövelésével.


Ezt azzal indokolom, hogy több probléma is felmerül az új koncepcióval kapcsolatban, így véleményem szerint ebben a formában nem lehet úgy bevezetni, hogy az ne borítsa fel az egyensúlyt.
Ezt bővebben ki szeretném fejteni:

01. Kezdő küldetések
Az épületek építési ideje a kezdeti szakaszban jóval az 5 perces kvóta alatt van.
Így egy 1500 pontos várost szinte percek alatt fel lehet építeni csupán jó minőségű internet függvénye.
Új remény funkcióval pedig még inkább rövidül az építési idő így valamilyen ponthatárt kellene szabni az ingyenes építés funkcióhoz.

02. Támadások
Egy egyszerű példával szeretnék rávilágítani az új prémium funkció újabb hibájára.
Tegyük fel új foglalási rendszerű világon játszom. Elkezdem foglalni az ellenségem városát, 3 óra múlva beér a gyarmatosítóhajóm.
Az ellenfelem fel lép. Van 1000 aranya, elkezdi a toborzásokat a városfal építését persze az 1000 arany segítségével.
A szövetsége küldd nyersanyagot neki, de ha az nem akkor itt előjöhet a másik új prémium az arany kereskedelm hátránya.
A városfala 0-ról 10. szntig könnyen fel tudja húzni, illetve egy 500 fős sereget.
Ez akár képes a hajómat megállítani, oda a munkám mivel én nem költök játékokra.
Vehetjük akár a példámat fordítva is, a támadó gyártja aranyból a támadósereget. Így egy kisebb játékosnak esélye sincs ellenem.
Persze lehet megindokolják azzal, hogy ez közösségi játék, és így a közösség szerepe még kiemelkedőbbé válik.
Ellenben a Grepolison nem mindenhol van olyan szövetség ahol segítőkészek a játékosok.
 

DeletedUser9156

Vendég
Nekem sem igazán tetszik ez az újítás, úgy gondolom a felezés is pontosan megfelelő volt, ha szükséges. Rossz belegondolni abba, hogy a "vastag pénztárcájú" játékosok milyen gyorsan lesznek egy új szerver során foglalóképesek. Milyen sereget fognak "legyártani". Elveszik a fair-play, mivel egyáltalán nem fair a nem annyit, vagy az egyáltalán nem költőkkel.
Én megértem, hogy a fejlesztőknek is élniük kell valamiből, viszont a játékosok többsége azért jön ide, hogy játsszon és ne azon bosszankodjon, hogy egy-egy borzalmasan prémiumos játékos mit művel.
Át kellene valahogy gondolni ezt a döntést, és inkább egy megfontolt, de játékos barát verzióval előállni.
 

Moira

Ex-CM
Kedves Játékosok!

Köszönöm szépen a visszajelzéseket. Továbbítottam az aggályokat és indoklásokat a vezetőség felé.

Annyit hozzá tennék, hogy ez bizonyos szempontból nem fogja megváltoztatni a mostani helyzetet, hiszen kellő arany mellett a felezési idő használatával ugyanúgy el lehetett érni az azonnali kiképzést/építést (tesztelésnél mindig ezt használtam). Ami megváltozik, hogy nem lesz kicsit gyorsítás. Az arany költségek elég magasak maradnak. Így az aggályok, amelyek felmerültek, ugyanúgy érvényesek a mostani rendszerre is, mint az új tervezetre. Nagyon kevés hatás különbség van a kettő között, szerintem. Ha tippelnem kellene, mint magánember, inkább azt jósolnám, hogy azok, akik gyorsítottak, nem fognak annyi aranyat költeni rá, hogy teljes egészében felépítsék egyből az épületet. Én azt várom, hogy kevesebb használatot fogunk majd látni. De ez csak egy magánember tippje, nem hivatalos állásfoglalás.

A hivatalos állásfoglalás az, hogy a jelzéseket azok minden részével egyetemben, saját kommentek nélkül továbbítottam a fejlesztőknek kiértékelésre, ahogy más országok vezetői is. Köszönjük még egyszer, hogy hozzászólásaitokkal segítetek a játék formálásában.

Tisztelettel
Moira
 

DeletedUser

Vendég
Kiváncsi leszek arra, hogy mennyi lesz a költsége egy 1:40-es időtartamú építés azonnali készre húzása. Most mondjuk 75-100 arannyal lehetett eléggé minimalizálni az építési időt egy ilyen fejlesztés esetében. Ha ennél magasabb lesz a költség, vagy megközelítően ennyi, akkor valóban nem hoz jelentős változást. Azonban én szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, de az idő majd eldönti.
 
Fent