Karbantartás? Kiléptetés?

DeletedUser

Vendég
Humanoidok lakta helyen nem léptetik ki figyelmeztetés nélkül a usert, hanem előre szólnak, hogy x perc múlva restart, annyi ideje van befefjezni, amit éppen csinál!
 

DeletedUser

Vendég
De legalább a kaszárnyát visszakaptuk (eddig üres lap volt helyette).
 

DeletedUser

Vendég
Igaziból tegnap kaptunk levelet amiben az egész napra kiterjedhető,esetleg időszakos elérhetetlenségre hívják fel a figyelmünk. Most már jó minden,meggyógyították,köszönjük!
 

DeletedUser

Vendég
Igen, igaz, elnézést, ha indulatosra sikerült, csak hát támadás előtti percekben kicsit rosszul érint a segélykérő levél írásközbeni elvesztése. Tulképp miért nem lehet itt is azt csinálni, hogy pár napra előre meghirdetett időpontban akár egész nap egyáltalán nem elérhető sem támadásra, sem másra az oldal? Vagy legalább annyi, hogy a kiléptetés előtt jöjjön a figyelmeztetés, hogy van még 5 perced. Ez a na most kezd előről típusú üzenet nagyon barátságtalan.
 

DeletedUser

Vendég
Ha jol megfigyeled a kezdo oldalon mar kb azelott par nappal szolnak hogy verziofrisites lesz ez megis tortent meg Vasarnap delutan korul vagy hetfon reggel tajan ha jol emlekszem hogy Csutortokon kerul sor a verziofrisitesre emelett egy levelet is kuldtek hogy mien hibak es mien fejlesztesek lesznek bevezetve a jatekban es hogy idonkent kileptetesel jar a dolog.
Tehat ertesites az van mindig idoben ien esetben.
 

DeletedUser

Vendég
Ha jól megfigyeled, én sem az előzetes tájékoztatást hiányolom, hanem azt nehezményezem, hogy a kiléptetést nem megelőzi, hanem követi a figyelmeztetés*(?), amikor már úgyis mindegy. Azt gondolom, hogy mivel az előzetes tájékoztatásokban nincs pontosan megjelölve az esetleges elérhetetlenség kezdete, sem időtartama, az a minimálisan elvárható, hogy egy megszakítás előtt 1-2-5 perccel jöjjön az üzenet, hogy most hagyd abba. Tudod, ahogy a captcha is ott csücsül, hogy még ennyi-annyi időd van -- meg ahogy az hálózati szolgáltatásoknál úgy nagy generál szokásban van...
 

DeletedUser

Vendég
Haláli jó! Mostanra már ennyi figyelmesség sincs a fejlesztői oldalon. Ez már nem is Észak-, Nyugat-, Akármilyen-Balkán, ez valami őserdei stíl... Drága fejlesztők! Mit szólnátok, ha mondjuk a bankotok így kezelné a kártyátokat?
 

DeletedUser8461

Vendég
Tisztelt pégé,

Kérlek olvasd el a Híreket, vagy vegyél egy pillantást a főoldalra. Mellesleg a kiléptetések mindenkit érintenek, és a frissítések/adatbázisfrissítések a mi érdekeinket (is) szolgálják.
 

DeletedUser

Vendég
Több pillantást is vetettem rá. Tudtam róla, hogy frissítés lesz. Nem ezzel van bajom, de láthatólag nagyon csökönyös itt a félreértés. Ahogy jön üzenet arról, hogy ki lettél léptetve, ugyanúgy jöhetne az az üzenet két perccel korábban, és akkor nem nem úgy szakadnának félbe dolgok. Mindegy, költözöm Ázsiába, ott már értik ezt a problémát...

De tudod mit, egy egyszerű példa, hátha megértitek végre. Ha kiírom a falra, hogy "Vigyázz, omlásveszély!", az nem ugyanaz, mintha rádkiáltok, amikor látom, hogy zuhán a tégla -- és végképp nagyon más, ha ugyan látom, de előbb megvárom, hogy tényleg rád esik-e, aztán szólok, hogy látod, Jenci, így jártál...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser8281

Vendég
Kedves Pégé! Úgy gondolom részben igazad van, talán valóban egy kis figyelmességgel megoldható lenne, hogy előtte is pár perccel szólnak. De őszintén milyen hátrány ér vagy ért e miatt? Maximum a leveledet kell újra írni. Akiket valóban kellemetlenül érinthet - én is jártam már így - azok akik pont támadásokat, vagy védőket ídőzitenek, nekik a foglalás vagy a város megtartása múlhat ezen. Téged ez a része a dolognak nem érint, továbbá nem is 5 oldalas dokumentumod veszik el, nem egy félnapnyi munkát kell újra kezdened. A példád is sántít, mert a táblára jelen esetben nem az van kiírva, hogy "omlásveszély!" (amely ugye nem biztos, hogy bármikor is le fog dőlni) hanem az, hogy "robbantunk a fal dőlni fog" (csak azt nem tudjuk mikor). Ne értsd félre abban tökéletesen egyetértek veled, hogy tényleg nem nagy dolog lenne egy előzetes figyelmeztetés de úgy érzem kicsit túldimenzionálod a problémát, és nem a támadás vagy védők küldésével indokold ennek szükségességét, hanem egyéb "kevésbé fontos, sőt jelentéktelen" érvekkel támasztod alá.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor kicsit higgadtabban. A felvetés, mégha kicsit indulatosan is, de pontosan erről, és csak erről szólt, ggsenior szavaival, hogy "kis figyelmességgel megoldható lenne", vagyis elkerülhető egy bosszantó helyzet. Szolgáltatói magatartásként ez a figyelmesség a minimum -- sajnálatos módon ez a játék több ponton nem teljesíti.
Úgy tűnik viszont, hogy ezen az égtájon még nem sikerült eljutni eddig; mintha valamifajta értetlenség vagy szervilizmus arra késztetné a tisztelt olvtársakat, játszópajtásokat, hogy védjék a védhetetlent. Erre mutat pl. a gyakran felmerülő patópálos érv, miszerint azért nem kéne semmit változtatni ezen a játékon, mert jaj mi lesz, ha újabb bugokat okoz.
Kedves ggsenior, nem az igazamat keresem, ilyen kérdésekben nincs igazság, még részben sem, legfeljebb méltányosság, figyelmesség, ilyesmik -- de az elvárható. Az "őszintén, milyen kár ért" kitétel elég lapos, nagyjából kocsmai beszélgetésben tudom elképzelni pont azon pillanat előtt, amikor a delikvens végképp föladja a küzdelmet a gyomrával. Egyébként általad is boncolgatott szituról van szó, de nem csak "érintettek" szólhatnak, ha valami nem oké. A kár pedig nevesen az, hogy ide szórakozni és nem bosszankodni jön az ember. És hát ugye, minden hasonlat sántít, csak nem mindegy mennyire; mert bizony, az van a hirdetményben és apróbetűvel a beléptetésnél, hogy valamikor esetleg akadozhat a szolgáltatás -- nem pedig az, hogy belépni tilos...
 

Moira

Ex-CM
A körlevélben határozottan azt írjuk, hogy a játék nem elérhető a frissítés időtartama alatt, nem apró betűvel, hanem a második mondatban. Mindenki, aki játszik és olvassa a híreket és hirdetményeket tisztában lehet azzal, hogy lesz leállás a játékban, valamint azzal is, hogy nem tudjuk előre megmondani, hogy mikor lesz.

Az előzetes figyelmeztetés folyamatosan téma a fejlesztők körében, annak megoldási lehetőségeit keressük, ám ismét előjön az, hogy ami önmagában csak 2 percnek tűnik egy sor másik tényezőre is kihatással vannak. Először is ez egy free to play játék, az üzleti modell minden jellemzőjével egyetemben. Vannak a frissítésnek bizonyos követelményei, amelyet biztonsági okból nem lehet áthágni, ilyen például az, hogy csak valamennyi fejlesztő jelenléte esetén futtatunk frissítéseket és úgy, hogy az utolsó stabilan lefutott frissítést követően legalább egy óra biztosan legyen arra, hogy nyomon tudják követni az esetleges nagyobb hibákat. Tehát időhöz kötött a frissítés. Ez alatt az idő alatt valamennyi ország valamennyi világát frissíteni kell. 2 perc az nem sok. De ha csak a magyar piacot vesszük 18 világ frissül, amely már fél órás csúszást jelent 2 perc előrejelzés esetén. Ezt bele kell kalkulálni egy ilyen rendszer kialakításánál.

Nem azt mondom, hogy nem megoldható, hanem azt, hogy ez nem egytényezős képlet és több elemet is optimalizálni kell.
De nem egy olyan elképzelés, amelyet alapból kizárunk, vagy amelyet nem fontoltunk már meg korábban is. Köszönöm a megértést.
 

DeletedUser

Vendég
Én nem értem, miért az előzetes tájékoztatással jöttök folyton, nem annak fogyatékosságaival van bajom. Van ilyen, megértem. A folyamatos erre hivatkozás egyfajta csúsztatás, a téma elkenése. Azt a rohadt üzenetet, hogy ki lettél léptetve, kéne kiváltani, mert nem fér össze a szolgáltatásoktól az euro-atlanti kultúrkörben általánosan elvárt minimális követelményekkel. És ennek semmi köze az üzleti modelhez. Remélem, a játék (részben) ingyenességére célzás nem azt jelenti, hogy örüljünk, hogy egyáltalán játszhatunk...

Az utolsó bekezdést sem értem. Tehát várható változás, vagy a már megfontoltuk azt jelenti, hogy így marad, mégha nem is alapból van elvetve?
 

Moira

Ex-CM
Félre érthető volt, amit írtál, ezek szerint többen is úgy értelmeztük, hogy erre utalsz.

Az ingyenességre vonatkozóan semmi negatívum nem volt bennem, csak végig gondoltam, hogy milyen játékok tudják megoldani azt, hogy 30 perccel, 10 perccel, 5 perccel stb. a kiléptetés előtt felhívást küldenek és mindegyik, amelyikről én tudtam, az előfizetéses játék volt. Feltételezem, hogy az előfizetésből nagyobb karbantartói csapat tartható fenn, ahol könnyebben meg tudják ezt oldani. Persze ez feltételezés, mivel konkrét munkavállalói tapasztalatom ezen a részen nincs.

Nem tudom, hogy várható-e. Szeretnénk megvalósítani, szó van róla, de nem találtunk még megoldást rá, amit meg tudunk oldani. Amint találunk elfogadható megoldást, bevezetjük. Ígérgetni nem tudok, hiába várja tőlem bárki, csak jelenlegi fejlesztési irányvonalakat tudok megmutatni.
 

DeletedUser

Vendég
Átolvastam még párszor, próbálok rájönni, mi a félreérthető, mit véltek a körlevélre vagy hírekre való utalásnak. Idézze már be valamelyikőtök legyen szíves, mi volt az, amit úgy lehetett értelmezni. És ha kérhetem, szövegkörnyezettel együtt, ahogy értelmezési vitáknál szokás.
 

DeletedUser

Vendég
Nem tudom, vagy én vagyok a hiperszuper felfogású, de ha azt mondják, hogy aznap valamikor kifognak dobni, értelmezem, hogy bármelyik percben megtörténhet, ezért ha novellát írok, mondjuk egy jegyzettömbe írom, ami sehogy se fog eltünni, hacsak nem lemegy a biztositék, vagy áramszünte lesz, de szerencsére az infó tanárom azt is megtanította, hogy mindig mentsünk.
 

DeletedUser8461

Vendég
Amikor frissítenek, általában 3 hetente, akkor ez a legtöbbször 11-12 óra körül szokott történni. Persze, ahogyan azt Moira is leírta, valamennyi fejlesztő jelenléte szükséges, így ez az időpont csúszhat.
 

DeletedUser

Vendég
...ha novellát írok, mondjuk egy jegyzettömbe írom... szerencsére az infó tanárom azt is megtanította, hogy mindig mentsünk.
:p Nos, képzeld magad elé azt a szitut, hogy egy támadás és egy gyarmi közé szeretnél beküldeni támogatásba védelmet. Nem nagyon van mit tenni: várod a kikalkulált másodpercet, hogy a ±10 mp-be beleférjen. Ha ekkor kapsz egy üzit, hogy mindjárt nem tudod megtenni, még kockáztathatsz: gyorsan elküldöd, ha előbb ér oda, még lehet haszna. Ha arról kapsz üzit, hogy kidobtak, lépj be újra (és állítsd össze újra a sereget emlékezetből, stb.), szinte biztos, hogy már nem lesz esélyed kockáztatni. Ezen nem segít a ctrl+s.
Amúgy már rég hagynám ezt a témát, végtére is a játékban vis majorként, amolyan természeti katasztrófaként kezelem az ilyesmiket, nem súlyt le annyira. Nagyjából annyi ez az egész, mintha elkáromkodtam volna magam. Igazán mulatságos, hogy ennyien akarják megmagyarázni, hogyan lehet megküzdeni a haragos ménkűvel... :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Amikor frissítenek, általában 3 hetente, akkor ez a legtöbbször 11-12 óra körül szokott történni. Persze, ahogyan azt Moira is leírta, valamennyi fejlesztő jelenléte szükséges, így ez az időpont csúszhat.
Köszi Emese :)

Ez alatt az idő alatt valamennyi ország valamennyi világát frissíteni kell. 2 perc az nem sok. De ha csak a magyar piacot vesszük 18 világ frissül, amely már fél órás csúszást jelent 2 perc előrejelzés esetén. Ezt bele kell kalkulálni egy ilyen rendszer kialakításánál.

Akár hogy is számolom, ez csak kettő perc, az esetben több, ha többször le kell állítani a világokat.
Mivel most is egyszerre(értem ezalatt, hogy azelőtt mielőtt az előző befejeződne már áll másik is) állítják le a világokat, így a "restart" nyomása ugyan olyan ritmusban mehetne, az első világnál kellene várni két! percet, a többinél is letelne mire oda jutnak. Ha a nagyon értelmes és hasznos chapta rendszert sikerült megoldani probléma nélkül, ez is menni fog :)

(Viszont azt nem értem hogyan képesek más országokban 10-15 nappal előre megmondani nem csak a világok indulását, hanem a pontos paramétereit is? Persze gondolom tudják ezeket, de hogy van bátorságuk el is mondani?!)
 
Fent