Kapitány / Falvak panel

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló
A Kapitány / Falvak panel kényelmesítése.

Jelenlegi állapot
Jelenleg nem az.

Leírás
Ha már egyszer van egy panel, aminek egyetlen gombnyomásával lehet sarcolni/fosztogatni a falvakat, akkor a) igazán lehetne rajta egy olyan gomb is, hogy "Mindet kijelöl"/"Kijelölések megszüntetése"... b) Továbbá az is kényelmesebbé tenné, ha a falvakhoz hasonlóan jelezné, hogy mehet a sarc. Pl. a sarcolható falvak mezője válthatna színt, mondjuk okkerről ciánra, a nem kijelöltek meg úgyis fehérek. c) Ja, és az üzenet miért "Az _egyik_ falvadból..." miközben mindegyikből?
(Csak mellékesen, mert inkább bug: a panel alján a mennyiségek nem frissülnek, ha mondjuk tovább van nyitva a panel. No meg ha véletlen nyitva van valamely falu lapja, az sem frissül amikor a kapitány sarcol/fosztogat, továbbra is azt mutatja, hogy sarcra kész...)


Érvelés
Minden jel arra mutat, hogy a civilizációs cél a mind teljesebb kényelem.

Nyilatkozat
Az ötlet megfelel a kritériumoknak? Igen/Nem
Nem tudom eldönteni, de ha engem kérdeztek, hát persze. Másként nem is remélném, hogy nem törlitek, és akkor nem is írtam volna meg...

Az ötlet be lett-e már korábban küldve? Igen/Nem
Még nem találkoztam vele.
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia.

Ez egy jó ötlet, és már többen is gondoltak rá, és fel is vetettem (igaz, külföldi ország piacán).

A képek nyelvezetéért elnézést kérek, csak példának használom.

Szerepel benne az összes falu egyszerre történő kisarcolása, az egységek egyszerre történő kérése, és a sarc visszavonása is.

Példa 1

Péda 2

Példa 3
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Valami ilyesmire gondolok. Bizonyára alaposabban körül kellett volna néznem, elnézést. Meglátásom szerint viszont jobb, ha a "Mindet kijelöl" (Select all) inkább gomb, mint pipa, továbbá nem annyira szerencsés a panel alján: az egyértelműség kedvéért inkább volna helye a "Falvak" (Farming villages) sarkában vagy alatta, a "Beállítások" (Options) mező fölött. Viszont nem értem a képek alapján, hogy miért kéne megismételni az időzítések választóját...

Egy nap után újraolvasva az eredeti felvetést, talán nem mindenkinek egyértelmű, mi is az ötlet, vagyis mi nem tetszik annyira. Röviden összefoglalva:
A Kapitány aktiválásakor kapott "Falvak" panelt elindítva eleve kipipálja a sarcra/fosztogatásra kész falvakat, innen tényleg csak egy gombnyomás a sarc/fosztogatás. Viszont a gomb megnyomása után a kijelölések megszűnnek, ami akkor "gond", ha a következő sarcig nem zárod be a panelt, mert (szörnyűség!) egyesével kell pipálgatni megint, akár nyolc (azaz 8!) falut is, minden öt percben. További gond, hogy a panel akkora, hogy letakarja a falvakat, így nem látszik, hogy mikor is készek sarcot nyújtani, vagyis hogy mikor érdemes azt a bizonyos egy gombot megnyomni. Tehát a panel akkor használható kényelmesen, amikor nem látszik :) és nélküle is elvégezhető a sarc; vagyis ez olyan kényelmi szolgáltatás, amitől nem lényegesen kényelmesebb az élet az égei nap alatt.
 
Fent