Kérdés

  • Témaindító Korábbi játékos
  • Kezdés ideje

DeletedUser9302

Vendég
A morálon még el tudok igazodni, de ezt a szerencsét kicsit levehetnék pl: -10+10 %-ra.
 

DeletedUser

Vendég
Már én is várom a hősöket,bár nekem ez új lesz :D
Nem teszteltem Bétán...


Itt meg nem kozolte a support ha jol tudom de mas orszagban mar kilet hirdetve hogy februar 24en lesz az utolso teszt a hosokkel kapcsolatosan a publikus Beta szerveren es ezutan bevezetesre kerulnek a jatekban.
11hos lesz elerheto majd igy irjak es nem nyersanyagokkal fog lehetseges kikepzni.
Hanem a szigetkuldetesek teljesitesevel ahol Haborus vagy Bolcsesegi ermeket lehet szerezni es ezekkel fog lehetni hosoket kepezni es varosonkent csak egy hosot kepezhetsz.
Ami nem hal meg es ha ujrakezded megmarad a hosod nem kuldheted tamogatasban es kizarolag csak teged szolgal vagyis te hasznalhatod csak.A szerzett ermekkel lehet majd ket tovabb fejleszteni is.

Remelem picitt segitettem es erthetoen forditottam le a dolgot mert mint mondtam mas orszag Greppolisan jelentettek be ezt.
 

DeletedUser8461

Vendég
Itt meg nem kozolte a support ha jol tudom de mas orszagban mar kilet hirdetve hogy februar 24en lesz az utolso teszt a hosokkel kapcsolatosan a publikus Beta szerveren es ezutan bevezetesre kerulnek a jatekban.
11hos lesz elerheto majd igy irjak es nem nyersanyagokkal fog lehetseges kikepzni.
Hanem a szigetkuldetesek teljesitesevel ahol Haborus vagy Bolcsesegi ermeket lehet szerezni es ezekkel fog lehetni hosoket kepezni es varosonkent csak egy hosot kepezhetsz.
Ami nem hal meg es ha ujrakezded megmarad a hosod nem kuldheted tamogatasban es kizarolag csak teged szolgal vagyis te hasznalhatod csak.A szerzett ermekkel lehet majd ket tovabb fejleszteni is.

Remelem picitt segitettem es erthetoen forditottam le a dolgot mert mint mondtam mas orszag Greppolisan jelentettek be ezt.

Szia poszeidonduhe,

Amit leírtál, helytálló, azonban nem Február, hanem Január 24-én (tegnap) indult el az utolsó szakasza a tesztelésnek, és hamarosan várható a bevezetésük.

Minden, eddig ismertetett információt megtalálhattok a játék Wiki oldalán;

Grepolis Wiki: Hősök
 

DeletedUser

Vendég
Lehet ugy van ahogy te mondod hogy Januar vagyis tegnapelot akkor lehet ott tesztettek el a honapokat mert most is megneztem de Februar van feltuntetve:)
 

DeletedUser8461

Vendég
"Currently, there are 11 Heroes in the game and can be tested in a final testing round on our new Beta world, which will start on Friday, January 24th 2014."

Magyarul: "Jelenleg 11 Hős van a játékban, és tesztelhetőek a végső tesztelési ciklusban az új Beta világunkon, amely 2014 Január 24-én, Pénteken indul"
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok:)

Azt szeretném kérdezni hogy a szellem városok hány nap múlva tűnnek el a szigetről:)??
 

DeletedUser9415

Vendég
Szia!
Attól függ, hogy mekkora méretűek. Naponta egy épületéből esik egy szint. Akkor tűnnek el, ha a szenátus, a tanya vagy a raktár teljesen lerombolódik. Én legalább is így tudom.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok. Lenne 1-2 kérdésem.
1.
Olvastam valahol azt,h ha jön gyarmi ellenem és elötte van pár támadás és én kiállok úgy,h a gyarmi elé álljak vissza,de nem sikerül és a gyarmi után érek vissza akkor valóban az szf. védőim nem támadni fognak hanem védeni? Tehát a foglaló lesz ismt a támadó nem a védőim fognak támadni? Illetve hajóknál meg az volt írva ha pl. birikkel kiállok és gyarmi után ér vissza akkor az viszont támadni fog nem védeni. Ez még így van? Mert akkor szf-el elég jól ki lehet ütni gyarmit.
2. Ma mentem támogatásba védeni gyarmi elé. 3 másodpercel érkeztem a gyarmi elé és pont akkorra volt az utolsó támadás is amit elöbb indítottak mint én a támogatásom. Azt olvastam ha egy időben érkezünk akkor az fog elöbb csapódni aki elöbb indította a seregét. Mégis kaptam ajelentést,h x támadja y városában lévő támogatóidat. Akkor ez most,h is van?
3.
Ha gyártok egy medúzákból álló védő sereget akkor támogatásba nem küldhetem ugyebár ha más istent imád a város. Ilynkor nem is küldi el vagy elküldi és visszafordul a célnál?
Mert akkor kiállni pl. csak úgy lehet velük gondolom ha nincs a környéken hérás város,h támadok vele és visszahívom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ha a kiállás alatt az időzített visszahívásra gondolsz (kiküldöd a csapatod, és visszavonod, vagy támogatásból hívod vissza)
-A gyarmi elé visszaérő csapatok mindenképpen védeni fognak.
-Gyarmi dokkolása után annak a városnak a visszatérő csapatai pedig támadni fognak, máshonnan küldött csapatok pedig a szokásos módon viselkednek majd.
Saját tapasztalatom alapján, azt merem mondani, hogy nem az indítás sorrendje határozza meg a csapódás sorrendjét, többször jártam már pórul, amikor ezt vettem alapul. Nekem úgy tűnik, mintha az azonos másodpercre érkező csapatoknál véletlen döntés születne.
Mitikus lényeket tartalmazó csapat csak a cél elérése után fordul vissza, ha az isten nem stimmel, de ettől még el tudod őket küldeni másik városba támogatni. Egy kis gyakorlás után szerintem meg lehet csinálni, hogy kiküldöd, és visszavonod (mindegy, hogy védeni, vagy támadni), nem kell elérnie a célba.
 

DeletedUser

Vendég
Értem köszönöm ez igazán kielégítő válasz volt. Látom Te elég jó vágod a dolgokat. Melyik világban játszol?
Amúgy a medúzás kérdés azért volt,mert szimulátorral sokkal jobb védelmi eredményeket produkátam vele mint kardos/ijász/szekérrel.
Nem tudom megéri e a védelem egy részét medúzákra alapozni,mert még nem látom át a hátrányait teljesen nincs meg a rutionom.
Támogatásba nem lehet azt látom. Ha gyakran támadnak nyilván nem tudom elég gyorsan potoni az elesetteket,de ekkor ugyanúgy visszaállhatok a kardos/ijász/szekér-re és ha már nyugalom van ráérek újra gyártani őket. Más hátrány nem jut eszembe,de biztos van még. Ellenben előny,h jobb a védelmük+támadni is elehet velük egész tűrhetően.Lehet akár a hoplitákat is kiválthatnám velük támadó seregben és akkor erősebb védelem+erősebb támadás.

Más. Városokat mire érdemes spaecializálni így az elején. Van egy 7k+ os városom ami elég védett helyen van viszonylag távol a fronttól és van egy 4,5k-s ami igen csak fronton van és első nap már jöttek a támadások,meg foglalgatnak mellettem folyamat az ellenséges szövik. Azt mondták a hátsó várost érdemes szf védőnek,mert hátulról célszerűbb küldeni a támogatást és az elsőt támadónak. De ugye a hátsót a kutya nem támadja mégis ott vannak a védők az elsőbe meg ha támadót gyártok megesznek ott ahol sok a támadás ellenem.
Tengeri védő/támadón még nem gondolkodtam,nem tudom lenne e értelme így,h mindig tengerről jönnek a támadások.
Igazából úgy néz ki ott eddig ,h naponta akár többször jönnek csak jelzős támadások szinte.Igen közel vannak az ellenséges városok míg az én másik városom ahol védők vannak távol.Van,h bonuszban is foglalnak,reggel,este bármikor támadnak egész nap meg nem tudom lesni gépnél,h mikor jönnek. Közben meg próbálnak mindig foglalni valakit a szigeten. Ilyen helyen mire érdemes specializálódni ha viszonylag kevés a támogatásom?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Én csak az Achillesen játszom, előzőleg pedig az Étán játszottam, csak a régi foglalási rendet szeretem. Érdemes előbb-utóbb a saját stílusod kialakítani, ha neked jobban "fekszik", akkor védekezhetsz vele, vannak olyan helyzetek, amikor nagyon jól teljesítenek, de emellett természetesen van negatív tulajdonságuk is. Én például nagyon keveset használok medúzát, lehet, hogy 3 év alatt összesen 10 darabot gyártottam :D

Városokkal kapcsolatban már valahol a fórumon kifejtettem, hogy erre 100 ember 100féle választ fog adni, mert mindig a környezeted határozza meg. Fronton lévő városban én csak minimális védelmet tartanék, 0 fallal. De ez feltételezi, hogy gyorsan, napok alatt fel tudsz ott egy támadó sereget húzni, és online vagy, amennyit lehet. Persze, lehet ezt máshogy is. Ennek a játéknak a logisztika az egyik fő eleme, azaz hiába van neked egy védett helyen védővárosod, ha védelemre rendezkedsz be, vesztett helyzetbe kerülsz, mert TE NEM FOGSZ TUDNI KEZDEMÉNYEZNI.
Példa
A frontvárosodban egy olyan szigeten van, ahol rajtad kívül csak kevés szövetséges város van. A védővárosod 3 óra távolságra van a frontvárosodtól. -----> Ha a szigetről próbálnak meg elfoglalni, mondjuk egy olyan időpontban, amikor nincs lehetőséged segítséget kérni (nincs itt senki) és magadat kellene megvédened, ők a szigetről mindennel beérnek másfél óra alatt, neked pedig csak a támadás után másfél órával érnének be a védőid. Jó, kicsit sarkítottam, de remélem a lényeg átment.
Én biztosan nullára bontanám a falat, építenék egy komplett gyarmis sereget pár jelző, pár biri (helyzettől függ, mennyi) és támadók. Foglalni úgysem egyedül mész, gondolom. A támadók visszahívásával pedig meg tudod magad védeni. Ne felejtsd el, hogy a cél nem az, hogy az ellenfeleitek összes katonája elpusztuljon, hanem az, hogy várost tudjatok vinni. Nem kell minden támadás elé (régi foglalási rendről beszélek) beállni, ha több támadásod van, lokalizálni KELL, honnan jöhet/jönni fog/jön a gyarmi, és célirányosan ellene védekezni. Ne gondolkodj Rambóként, mert azok a játékosok általában nem túl hosszú pályafutásúak itt. Ez egy csapatjáték, a jó, és megbízható társ sokkal többet számít, mint pár darab jelző. Próbáld/próbáljátok meg megismerni, aki ellen játszotok, és ezek alapján stratégiát választani. Ha folyamatosan jelzőznek, és rászánsz pár hétvégi éjszakát, le lehet azokat a jelzőket aránylag kevés áldozattal még éjjel is vadászni. Olyan sincs, hogy valaki mindig online legyen....Ha van lehetőséged, és mobilneted, egy okostelefon sokat tud segíteni. Ha körbenézel a fórumon, van olyan engedélyezett kiegészítője a játéknak, ami hangjelzést ad, ha megtámadnak, ez is nagy segítség lehet.
 

DeletedUser

Vendég
Igen ez így jól hangzik,hogy a frontváros támadó 0 fallal és a támadókkal kiütöm ha foglalnak.Gondolom a falat azért bontanád 0-ra,h a támadóiddal könnyen kiüthesd a gyarmit ha foglalni akarnak. Csak ezzel az a baj,h az ember dolgozik,sportol,eljár buliba,haverok,stb így nem tudsz online lenni folyamat max. ha ahogy írtad mobil mindig ott van és nézed mindig. De munka,sport,buliban elég hülyén jön ki ha nekiállsz játszani,mert ha foglalni akarnak azért nem 1 perc gondolom amíg megoldod.Persze ha az ember ráér nem csinál mást csak játszik akkor menne ez de így nem nagyon.Meg mi van ha éjjel foglalnak el,mert te sem lehetsz mindig fent és a támadó várost 0 fallal még bonuszban is könnyű foglalni nem?
Én azért gondoltam védőre a fronton 25-ös falla-toronnyal félig védő félig támadó sereggel,mert éjjel nem nagyon érné meg nekik bevenni nappal meg ha látom,h jönnek beállok a gyarmi elé és akkor is meg tudom magam védeni elv.
Amit írtál,h éjjel levadászni a jelzős városokat azokat nem szokták bevédeni birikkal vagy éjjelre kiküledni védett helyre támogatásba?Mert én pl. biztos nem hagynám ott őket védtelenül a jelzős városban.
Alarm scriptem van fent de éjjel ha úgy hagyom gépet kéri a kódot a játék és ha nem írom be kilép.Erre van valami megoldás?
 

DeletedUser

Vendég
Személy szerint nem értek egyet a vegyes várossal. Nincsenek társaid? Mennyi várost védtek a fronton? Mindbe kell állandó védelem? Hány vegyes szigetetek van?
Nincs igazad, a feles védő város éjjel is csak a duplájának számít, ez fallal-toronnyal együtt sem olyan érték, amit ne lehetne éjjel 4-5 városból, akár szigeten belülről kipucolni.
Jelzős városok....saját tapasztalat, hajnali 2-3 körül már nem annyira aktívkodnak az ellenfelek, a játék kezdeti szakaszában arra nem jut birema, hogy a jelzőket is védjék, mert azokat vagy a foglalásokhoz tartják fenn, vagy védik vele a frontot (nem jó ötlet, ahhoz azért kell egy bizonyos városszám, hogy teljesen egységes városokat tudj építeni.) Szerencse, és megfelelő felderítés kérdése.
Érdemes lenne arra öszpontosítanotok, hogy haladni tudjatok, és ne egy álló front alakuljon ki. Ehhez a vegyes szigeteken lévő nem saját városokat naponta többször szkennelni kell, hogy kiderüljön, van-e olyan a szigeten, akinek vannak offline órái...persze ettől még tele lehet védőkkel (ahogy azt te is akarod/tad csinálni). Nem véltelen szól úgy a mondás, hogy a legjobb védekezés a támadás. (Igen, ehhez gyakorlott, aktív, összeszokott csapat kell, de végül is ezért játszol, nem?)
A jelző script sosem fogja a felbukkanó ellenőrző kódot kikerülni, nem is lenne szabályos, olyan ez, mint egy mankó, rá lehet támaszkodni, de járnod neked kell. Ugyanezt gondolom a telefonról is, én nyugodtan alszom mellette, mert csak a legfontosabb dolog miatt jelez, ha támadnak, de amíg ezek a kiegészítők nem voltak, addig is lehetett eredményesen játszani.
Van az a pont, amikor minden játék szenvedéllyé válik, neked kell eldöntened, hogy ez nálad mikor jön el. Ha neked kínos a barátaid előtt 5 percet a játékkal foglalkozni, akkor valószínűleg hátrébb soroltad be, mint más, valós életbeli tevékenységeidet (és ez jó). Senkit nem szeretnék arra sarkallni, hogy minél többet legyen gép előtt, sem arra, hogy megszállottan játsszon.
 

DeletedUser102

Vendég
Ha minden igaz jön Szerdán 19 én a 2.55 szerver frissítés:)??
 

Gitta72

Member
Van egy olyan mondás, hogy ami jó mindenre nem jó semmire...
A vegyes város nagy hátránya, hogy sem támadásban , sem pedig védelemben nem kiemelkedő... A max első városnál érdemes csinálni és a szerver kezdetén. Amikor még az ellenfeleknek sincsenek túl sok egységei.
0 fal fronton tényleg csak a nagyon aktív kissé már grepo kockáknak való. Akik kimondottan támadásra vannak berendezkedve. Ehez nagyon sok online játékidő kell. Viszont tény, hogy a leghatékonyabb is egyben , akik már ezt a fejlesztést alkalmazzák azért ők már nagyon jók időzítésben is, hisz ha az ellen pár mp-en belül a gyarmi utánra betesznek pár városnyi védőt akkor egy fullos szf támadó sem fogja tudni kiütni még 0 falnál sem..Időzítés - sok online játékidő .... Ez sajna kell hozzá. És természetesen most ostromos szerverről beszélünk. Lázítóson máshogy kell fejleszteni és sereget gyártani. Ha nem akarsz vagy tudsz ennyi időt lenni grepon akkor alkalmazkodni kell ehhez... Vagy hátrébb húzódni a frontról vagy be kell védeni a várost + magas fal. Alacsonyabb aktivitással hasznosabb később regisztrálni egy egy új szerverre amikor már szélebbre tesz a gép és kevesebb az olyan ellenfél akik non-stop jöhetnek támadni. De egy komolyabb ellenféllel szemben ez sem igazán hatásos, mert ha a várost akarja akkor akár magas falnál is megy és akár bónuszban is... Több lesz a vesztesége , de akkor is viszi a várost....
Nem lehet tuti tippet adni , mert sok körülméyntől függ ,hogy melyik módszer a hatékony vagy kinek mi válik be...
De amit előttem is mondtak, hogy greponak a legfontosabb eleme a csapat. Csapatban játszani és gondolkodni. Mert lehet Te nem vagy épp gépnél, de egy társad igen és az őrszem jelezhet neki... Ő tudja mit kell tenni és lehet épp ez kell ,hogy a városod megmaradjon...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok:)

Lenne egy fura kérdésem ha azt akarom hogy egyik városomba ne legyen semmilyen istenség meg lehet csinálni??Mert az ellen át jár csak áldásokért a városba:)
 

DeletedUser9302

Vendég
Ha újonnan foglalsz egy várost, nem imádsz istenséget (ha jól olvastam, most már az ostromló sereg mitológiai egységei sem befolyásolnak).
Ha nem állítasz be istent akkor "istentelen " marad a város.

Meglévőkre nem találtam lehetőséget.
Esetleg bontsd le a templomot.
 

DeletedUser102

Vendég
Köszi:)

Erre én is gondoltam a templomot le bontani de nem szeretném:tehát nincs meg oldás:(
 

DeletedUser

Vendég
Azt szeretném kérdezni, hogy szoktak-e még indulni speed szerverek, mint régebben? 50-100-200-as sebeségekel, amik 1-2 napig tartanak.
Ha igen hol lehet rájuk nevezni?
 
Fent