Kérdés

  • Témaindító Korábbi játékos
  • Kezdés ideje

DeletedUser8999

Vendég
Kiváncsi vagyok valaki tudja e azt, hogy kell a harci szellemet növelni?
 

DeletedUser8143

Vendég
GrepoWiki mondta:
A csapataid harci szelleme befolyásolja a szerencsédet, amennyiben ez egy 0 és + 100 között változó tényező, ami hatással van minden csatára. Ez minden esetben a támadó nézőpontjából megjelenő érték. Így tehát, ha azt olvasod, hogy +30%, akkor a támadó fél seregei a max képességük 30%-val harcoltak (vagyis annyival gyengébben).

Ennek a képlete az alábbi: [(védő játékos pontszáma/támadó játékos pontszáma)*3+0.3]*100
Remélem ez így érthető.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !
Lenne egy kérdéem.
Ha a világ csodáinak kora elérkezett akkor tudtommal már nem lehet regisztrálni az adott világba.
Ha el foglalok egy várost ami a játékos utolsó városa,akkor ő már nem játszik utána az adott világban ?
A választ előre is köszönöm.
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia.

Ha elfoglalod valakinek az utolsó városát, neki a rendszer automatikusan felajánlja, hogy ugyan azon a világon, válaszható égtájon kezdje újra.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor ez gáz
Mert van egy játékos aki semmit nem fejlődik és semmi mást nem csinál csak dobálja a földrengést
Ezt valamilyen módon szankciónálni kellene mert ez azért bosszantó.
Ha támadás elött dobálják az bele fér de csak azért létre hozni egy fiókot,hogy egy játékosnak ártó varázslatokat dobáljon ezt nem lenne szabad megengedni.
A válszt köszönöm
 

DeletedUser

Vendég
Remélem ez így érthető.
Pont ez az a szakasz, ami elég nehezen értelmezhető (gondolom, a fordítás is rátesz egy kicsit). Van itt egy képlet, amiről nem tudjuk, hogy mit jelent: milyen pontszámokról van benne szó (harci pontok? város fejlettsége? védő/támadó?), a 3-as szorzó konstans vagy valaminek a függvénye, az a +0,3 az a példaként említett 30% vagy valami más konstans, és legfőképp, mi van az egyenlőségjel másik oldalán? Minek a képlete ez? Ha ki is számolom, a szimulátorba hova írjam be az eredményt, ha egyáltalán. Vagy maga a szimulátor számol ezzel ki valamit?

Egyébként meg nem inkább a szerencse az, ami befolyással szokott lenni valamire? Tényleg az lenne a kérdés, és úgy látom, nem csak nekem, hogy lehet-e valamivel befolyásolni a harci szellemet, vagy ez egy random paraméter.
 

DeletedUser

Vendég
De más kérdés. Gyarmihajót lehet-e visszahívni valahogy? Mármint ha üres helyre indítottam. Sehol nem látom, sem az Agórán a kint lévő csapatoknál (a kísérőit sem), sem azon a helyen, ahova küldtem. Tudom, ha megérkezik, utána 24 óra, de addig is, amíg odaér, nem lehetne valahol láthatóvát tenni? Mégiscsak nonszensz, hogy a legdrágább egységem úgy halad, hogy csak azt tudom róla, hogy elküldtem...
 

DeletedUser8281

Vendég
Először akkor a harci szellemrő. A harci szellem a csapataid morális hozzáállása a harchoz. Befolyásolni nem tudod. A két játékos pontszáma befolyásolja, akkor alacsony, ha nagyon kicsi pontszámú játékost támadsz magadhoz képest. A maximum 100%, ennél akkor sem lehet magasabb, ha nálad több ponttal rendelkező játékost támadsz. Számitása: a támadott játékos pontszáma/ a támadó pontszáma*3 + 0.3 és az egész szorozva 100-al. (pl. te 180000 pontos vagy, akit támadsz 39000. 39000/180000 *3 =0.65 + 0.3 = 0.95 *100= tehát a végeredmény 95, vagyis csapataid a képességeik 95%-val harcolnak ez ellen a játékos ellen.) Mint a példából is látszik, ha 4szer több pontod van valakinél, akkor még 100% a morál, de minél kisebb a támadott hozzád képest, úgy csökken.

A gyarmatositóhajót ugyanúgy mint bármely más támadást az első 10 percben lehet visszahivni, hisz ez is egy támadási forma, egy támadó csapat. Egyetlen kivétel van, ha más is lázitotta ugyanazt a várost, és előtted elfoglalta, vagy amennyiben szellemvárosra inditottad és más elfoglalta mielőtt te beértél volna, akkor a rendszer engedélyezi a visszahivást, és erről egy üzenetet is kapsz. Jó is ez igy, mert legalább nem lehet felelőtlenül inditgatni a gyarmatositó hajókat, és ha 2 óra mulva meggondolnád magad hivnád vissza.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Pontszám alatt értjük azt a pontszámot ami az alapranglistán megjelenik, tehát a városaid pontszámainak összege.
 

DeletedUser

Vendég
Az lenne a kérdésem, hogy ha megépítettem az istenszobrot akkor már a tornyot (vagy mást arról a részről) már nem építhetek?? kmivan
 

DeletedUser8281

Vendég
Igen, igy van! Mindkét oldalról csak egy "extraépületet" épithetsz meg. Általában a termálfürdő és a torony ajánlott. Az egyik 300 fő plusz népességet ad, a másik pedig 10%-al növeli a városban tartózkodó védők erejét.
 

DeletedUser

Vendég
Márcsak a bal oldali négy speciális épületből választhatsz!
 

DeletedUser102

Vendég
Sziasztok!!
Olvasom 2.37 Frisitésnél Katapult támadásnál csak egyet visz le a falbol TRÓJAI védelemesetén Mi az a Trójai védelem:)???
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
]Sziasztok!!
Mi az a Trójai védelem:)???
Az egy varázslat a húsvéti boltból amit megvehetsz 40 tojásért/aranyért ami hozzáad a faladhoz +1 szintet! :). (Pl: Ha 6-os szintű a templomod hozzáad egy szintet és 7-es fala dlesz.)
Ennek a határideje a szerver sebességtől fűgg.
 

DeletedUser102

Vendég
Köszönöm a választ:)Tehát ez csak húsvét idejére érvényes:Nem igy olvastam egyet visz fel hanem PL 50 kata támadásnál 1 visz le:Nem mindegy:)
 

DeletedUser102

Vendég
Nekem is csak még Arany Tojásom nincs majd csak holnap: Perszi a Test szerveren már van bőven:)
 
Fent