Kérés: a fórum értelme és rendje

DeletedUser11851

Vendég
Kedves fórum moderátor(ok)!

Eredetileg az alábbiak miatt akartam megnyitni ezt a topikot:

"
A fórum főoldalon körbenézve azt látom, hogy rengeteg a rég elhagyatott fórumszál. Az Atlasz részen rendben van, hogy van fórumrész a Hyperborea-nak és az Achilles-nek, hiszen ezek jelenleg is futó szerverek, viszont miért nem töröltétek még az összes többit (Jutkas, Knosszosz, Lamia, Maraton, Naxosz, Olümpia, Pella, Rethymno, Spárta, Trója)? Szerintem semmi értelme hogy ezek még léteznek, főleg hogy alig van bennük bármi tartalom. Illetve csak én vettem észre hogy az Achilles világnak szánt rész neve el van írva? "Acchilles - Hősök világa". Nem két "c"-vel kellene írni, és nem hiszem el hogy évek óta megvan és senkinek nem tűnt fel. Ennyire halott lenne a fórum, hogy már a moderátorok sem nézik? Ehhez hozzáfűzném, hogy még az is rendben van ha semmit nem akartok véglegesen törölni; ebben az esetben legyen egy Archívum fórumrész ahova ha bemegyek láthatok mindent ami régi.
"

Viszont időközben rájöttem, hogy az egész fórum egy kísértetvároshoz hasonlít...
  • Miért van Közösség rész, ha nincs közösség aki beszélgessen ott bármiről?
  • Miért van Ötletek rész, ha hiába írnak az emberek időről időre új ötleteket, semmi visszajelzés nincs a fejlesztők részéről? Csak szét kell nézni, én belenéztem jó pár topikba, de egyikben sem láttam hozzászólást Grepolis/InnoGames oldalról.
  • Miért van Bugok és hibák rész, ha hiába kérnek az emberek segítséget? Itt is szét kell nézni: nulla válasz, egy válasz, stb.. Nullához közelítő fejlesztői segítség.
  • Azt látom, hogy van Visszajelzések rész, és még topikokat is nyittok bizonyos dolgoknak (mármint ritkán, amikor van valami új tartalom a játékban), de mi értelme topikot nyitni, ha az ott lévő visszajelzésekre semmilyen reakció nem érkezik az oldalatokról? Vagy ez csak valami kötelesség, amit meg kell csinálni mert a német fejesek úgy rendelkeztek? Hogy lennie kell visszajelzést biztosító topikoknak, de igazából nem olvassátok el? Mert jelenleg nagyon úgy látszik hogy azok csak dísznek vannak ott.
  • Megnéztem a staff members fórumrészleget, hogy mégis milyen személyzeti tagok vannak:
    • admin - gondolom technikai felhasználó, rendben van hogy semmilyen aktivitása nincs
    • Helyőr - "Utoljára látott: 14. Feb 2021", "Legutóbbi tevékenység": semmi. Neki biztos nem ez a munkája, mert egy jó ideje nem csinált semmit, és amúgy is 2016 augusztusa óta kerek 15 üzenetet írt összesen a fórumra. Tehát gyakorlatilag Ő sem csinál semmit.
    • Moira - az egyetlen aktív staff tag. Néhány naponta/hetente benéz és válaszol itt-ott.
    • Porphyrion - Utoljára látott: 11. Aug 2016" Szóval Ő biztos nem csinál semmit.

      Nem csoda hát, hogy a fórum ilyen állapotban van, hiszen egyetlen ember foglalkozik vele néha, amikor erre ráér. Én értem, hogy vannak ennél magasabb prioritású feladatok, de ha a fórumra egyszerűen nem marad idő, akkor miért nem lehet jelentkezni moderátornak? Biztosra veszem hogy vannak emberek akik ingyen (vagy némi "aranyáldás" honoráriumért) szívesen segítenének a fórumot karban tartani, vagy legalább megpróbálni valahogyan segíteni, ahogy/amiben tudnak.
Én örülnék, ha lenne egy szépen rendberakott fórum amivel foglalkozik legalább egy személyzeti tag legalább fél munkaidőben (napi 4 óra), ugyanis az a mostani helyzethez képest ég és föld különbséget jelentene. Értem én, hogy az InnoGames ezért lehet hogy ne akar fizetni, de akkor legalább fontoljátok már meg kérlek a másik, közösségi opciót.

Üdvözlettel és reménykedve (akkor ezek szerint, mivel más nincs,) Moira válaszában:
Arphox
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Nagyon szívesen veszünk bármilyen ötletet, amely felpörgeti a fórumot. Mindig reménykerem benne, hogy a visszajelzésekbe valóban írnak, hiszen az egy fontos forrása lenne annak, hogy a játékosok véleménye eljusson a vezetőséghez. Sajnos nálunk úgy alakult, hogy a játékosok nagyrésze a Facebook oldalon kommunikál. Néha verseny jutalom is bent maradt, mert nem vettek részt emberek a versenyen. Szívesen veszünk jelentkezéseket fórum moderátori szerepre.
 
Fent