Játékkezdés

DeletedUser

Vendég
Összefoglaló: A játék kezdeti szakaszának módosítása

Leírás:
Tény, hogy a Gerpolis felhasználók 90%-a nem tartja élménydúsnak a játék első szakaszát, az első foglalások előttit.
Ezért újra felvetem az ötletet, miszerint ezt módosítsák.

A legjobb megoldásnak a játékon belüli szavazást tartom, de erre sajnos nincs sok esély, mert az InnoGames elvileg nem támogatja az ilyeneket. (Support válasza)

Itt egy kritériumoknak nem megfelelő, nyitott kérdés, várom a véleményeket és válszokat.


Az én véleményem:

Vegyünk példának két várost: Athén, Róma
Egyik sem úgy jött létre, hogy volt egy szenátusa. Szerintem a játékot nyugodtan lehetne "később" kezdeni, mivel egy falunak voltak erőforrásai, lakossága.
Ha 1500-as években Amerikában játszódna ez a játék, akkor tény és való hogy 4 szekérrel indulna a játék (betelepülések)

Remélem érthető amit a fenti sorokkal mondani akarok.

További jó játékot
 

DeletedUser9302

Vendég
Tisztelt -Sidus-!


Az ötleted egy érdekes témát vet fel, amiben osztott a vélemény.
Ha jól vettem ki a példádból arra gondolsz, hogy egy város ne teljesen a nulláról induljon, hanem mint régen Achillesen, annyi különbséggel, hogy csak egy várossal.
Nem lenne rossz. Kicsit érdekesebbé tehetné a játékot, mivel mindenki meg tudná mutatni, hogyan tud játszani a középjátékban.


Ellenben mint írtam osztott a vélemény ebben a témában, hiszen lehet hasonlítgatni.
Tudod én Mű szerveren kezdtem, tehát 2-es szerversebesség.
2.20 környéke lehetett. Még a képernyő bal oldalán volt a menüsáv (mint most csak eltérő grafikával).
2500 pontig vittem a városomat, igaz eléggé inaktív voltam, de szerintem 1,5-3 hónap kellett hozzá.
Most a kezdő küldetések javításával, közepes aktivitással, szerintem 3 hét, ha valaki rákapcsol akár 1,5 hét alatt elérheti ezt az eredményt.
A számok között azért van egy kis kontraszt :D


Ellenben tényleg nézőpont kérdése, valaki azt mondja jó ez már így is sokat változott a kezdőszakasz, valaki, mint te azt mondja még gyorsabbá kellene tenni, hogy kisebb ismeretek nélkül is a második szerverén már foglalni tudjanak az új játékosok.


Ellenben én a te megoldásodat, Nem Támogatom!
Kimondottan érdekes lenne, de hosszútávon nem lenne jó, ha nem "4 szekérrel" indulna a játék.
Inkább a kezdőküldetések illetve az építési időt kellene megváltoztatni. (az x. épületszintnél van egy határ ami épületenként eltér, egy nagy ugrás az építkezési időkben. Legelőször ezt kellene módosítani, aztán még több új koncepciót bevezetni).


Ellenben a kezdeményezésed Támogatom!
 

DeletedUser

Vendég
Akinek egy szerveren 1.5-3 hónap kell egy 2-es egységszerverű szerveren, hogy elérje a 2500 pontot, az szerintem ne játsszon, mert sok értelme nincs. Most egy 2-es sebességű szerveren maximum 3-4 nap - arany nélkül természetesen - a 2500 pont. Egyébként én nem támogatom a javaslatot.
 

DeletedUser9302

Vendég
Akinek egy szerveren 1.5-3 hónap kell egy 2-es egységszerverű szerveren, hogy elérje a 2500 pontot, az szerintem ne játsszon, mert sok értelme nincs. Most egy 2-es sebességű szerveren maximum 3-4 nap - arany nélkül természetesen - a 2500 pont. Egyébként én nem támogatom a javaslatot.

Tisztelt rookie!

Mint írtam ez 2,5, de lehet 3 évvel ezelőtt volt.
 

DeletedUser

Vendég
Nekem a mű volt az első szerverem. 3-4 hónappal a nyitása után regisztráltam. Ennek ellenére foglaltam már azon a szerveren, ahhoz nem kell másik szervert megvárni. Igaz nekem 2-3 nagyon jó "tanárom" volt és nagyon jó szövetségbe kerültem. A szervert TOP1-ként fejeztem be, 163 várossal azt hiszem.
 

DeletedUser

Vendég
Szerencsés voltam, jó volta a csapat, és sok időm is volt akkoriban.
 

DeletedUser

Vendég
Nem abból kell kiindulni, hogy mindenki szerencsés... :D
 

DeletedUser

Vendég
Az első város felépítését semmi esetre sem gyorsítanám meg és ugyanakkor nem is lassítanám.
Jelenleg szerintem pont ideális, persze csak ha a szerverinduláskor regisztrálsz is.
Ez az idő meghatározó az újonnan alakult szövetségeknél.
Itt még nem tudsz csatázni igazán, nincs semmi dolgod, nem tudsz nagyon nagylelkű lenni, sem önző lenni.
Az egyetlen amit tehetsz, hogy ismerkedsz az új csapattársaiddal, ami meghatározhatja számodra az egész szervert.
Ha az elejétől ott vagy a csapatban és folyamatosan jártatod a szád, megjegyzik a neved és ez hasznos.
Egy később érkező sokszor nem tud beilleszkedni és vagy elhagyja a szövit (amiért árulónak tekintik), vagy pedig feladja.
 

DeletedUser

Vendég
Akinek egy szerveren 1.5-3 hónap kell egy 2-es egységszerverű szerveren, hogy elérje a 2500 pontot, az szerintem ne játsszon, mert sok értelme nincs. Most egy 2-es sebességű szerveren maximum 3-4 nap - arany nélkül természetesen - a 2500 pont. Egyébként én nem támogatom a javaslatot.

Megbocsájts, de ez kamu.
Egy barátom most tért vissza mellém a szerverre.
(2-es sebességűről beszélünk ugyebár.)
5 nap alatt érte el a 2700 pontot úgy, hogy iszonyatosan nyomtam nyersivel és napi 24órában folyt az építkezés, időnként építőgyorsító varit is használt és aranyat is. Naponta elvitte egy-másfél városom teljes termelését, ahol pedig 40-es bányák vannak, nem úgy mint neki.
 

Moira

Ex-CM
A játék indulásakor valóban elég unalmasra sikeredett a játék kezdeti szakasza. Bár a tapasztaltabb, aggresszívabb játékosok hamar megtalálták a gyors fejlődés útját. Ezért is vezettük be, hogy ilyenkor több a sziget küldetés, mégha egyszerre kisebb is a jutalom, vagy hogy több esemény is van, amely a kezdőket is lekötheti (persze most pont egy a nagyobb játékosok számára izgalmas esemény zajlik).

A legnagyobb érv amelett, hogy majd nulláról kelljen indulni pont az, hogy kezdő küldetések vannak. E során a játékosok megismerhetik a játék elemeit, fokozatosan elmélyülhetnek a játékban. Így könnyebben tudnak integrálódni a játékba.

Ebben a formában nem tudom továbbítani az ötletet. Köszönöm a javaslatot.
 
Fent