Isteni erők

DeletedUser

Vendég
Hali egy kérdés

az Isteni erőknél azokat az erőket mai támogatják a várost azt csak a sajátra lehet tenni?
ugy értem h én pl a szomszédnak adok 800 fát (Poszeidon - A tenger ajándéka)
ő pedig nekem 1 harciszekeret (Zeusz - Isteni jel)

mert az akadályozó erőket azokat gondolom a máséra kel tenni:)
 

DeletedUser

Vendég
A támogató erőket bármilyen városra lehet alkalmazni, legyen akár az egy másik tulajdonodban lévő város vagy vagy másik játékos városa.
 

Moira

Ex-CM
Az isteni erők igazi limitje az a tárolási képesség, amely városonként 500. Mindegy milyen erős és fejlett vagy, egy város nem tud több áldást tárolni.

Mindenképp érdemes diverzifikálni és összefogni, így vagy úgy.
 

DeletedUser

Vendég
egyszerre 500 lehet egy városon akkor? vagy az egész játék során összesen csak 500 at kaphat egy város?
 

DeletedUser

Vendég
500-at tud egyszerre tárolni a város. Ha nincs tele a kapacitás akkor folyamatosan töltődik a templom szintjétől függő sebességen.
 

DeletedUser

Vendég
nem egészen a város, én inkább úgy mondanám, hogy a játékos!
mert lehet akár 10 városod is a kapacitás akkor is csak 500 marad, nem pedig városonként 500!
 

Moira

Ex-CM
Javítás, mert az eredetit elnéztem.
Istenenként 500. Ahogy az utánam szóló is írja.
Kiigazítást köszönöm.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
nem így van istenenként 500
tehát max 4X 500 akármennyi városod is van!
 

DeletedUser

Vendég
Ha jól értelmezem akkor a sok templom gyorsabban növeli az áldás termelést, de csak istenenként max 500-ig. Az áldás bármelyik városban használható (ha nincs temploma akkor is), a rendelkezésemre álló istenek áldásai tetszőlegesen használhatók bármelyik városomban.
 

DeletedUser

Vendég
Sugó szerint Papnővel az Isteni Kegy (ami gondolom az áldással egyenértékű) termelés másfélszeres.

Nekem már megvan az Istenem mégis 1 a termelés, holott ha minden igaz ebben az esetben már 1,5 - nek kéne lenni a sugó szerint.

Hacsak a papnő alatt nem valami más értendő.
 

DeletedUser

Vendég
pap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

DeletedUser

Vendég
Mitológia egységeket ha már kész a templom és meglesz hozzá a szükséges áldás mennyiség bármikor gyárthatok, vagy lesz még valami feltétele.
Valami olyasmi rémlik, hogy olvastam valahol hogy a templomnak X szinten kell lennie ehhez.

Tud valaki pontos infót adni erről?

Megtaláltam. Tehát megválaszolom saját magam (hátha más sem tudja:))).

A kaszárnyában a már gyártható egységek mellett van egy plusz jel. Azt menyitva kijönnek a még nem gyártható egységek (ha már van templom a mítikus lények is) és ott ráállok a kis képére a dögnek oszt mutatja is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Általában 5-10 templom szint kell a mitológiai egységekhez, de valóban, a kaszárnyában minden releváns adatot meg tudsz találni. A játékban található + jelek nagyon hasznos adatokat tartalmaznak, és a kurzort is érdemes mozgatni, hogy lásd, mi tartalmaz adatokat.
 

DeletedUser

Vendég
Van limitje az isteni kegyből életre hívott ártó hatásoknak egyetlen egy városra / játékosra nézve?

Azaz ha van 4 Zeus hívő játékos (vagy azoknak legalább 1 faluja, ami Zeust választotta), és akad ép 500 kegypontjuk is, akkor ők tudnak négy Zeus dühét küldeni ua falura?
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem (99%) ,hogy igen tudnak, viszont az egész semmit sem ér egy adott esetben jól időzített Athénés városvédelemmel szemben ami még olcsóbb is és ha időzített támadásokban gondolkozunk akkor ez ugye elég kellemetlen lehet hiszen ez a védekező varázslat 12 órán át tart. (azt,hogy a városvédelmet el lehet-e lőni másik városra is azt nem tudom sry)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Elvileg el lehet lőni másik városra is. Szal ha van tartalékban 500 áldáspontom akkor a támadott várost 36 órán keresztül tudom védeni támadó varázslatok ellen:))

Nem beszélve arról hogy 35 óra mellet max. templomnál újratermelődik mégegy városvédelem. Tehát 2 teljes napig tudom védeni a várost:))
 

DeletedUser

Vendég
A védelem csak 12 óráig tart és az elhasznált kegypont nem nő vissza annyi idő alatt, ergo ha folyamatosan fenntartod a dolgot, akkor is a 2. nap végére elfogy. Míg ha nincs limit a támadásokra, akkor egy 500 tagú szövetségből csak legyen 100 zeus hívő város, előbb utóbb salakká varázsolnak. (minden órában csak 1 valaki varázsol rád, és amint cél ért, már megy is a körlevél, hogy most védtelen és kapsz rögvest még +30-at.)

Az ilyen bekapcsolható védelemmel az a gond, hogy ha csak 1 másodpercel is később kapcsolad be, már késő. No meg mikor is kapcsolod be? MEddig tartod fennt, és utána mi lesz? Be tudod e kapcsolni hajlani fél háromkor?

Szerintem minden támadó varázslatot ki kéne venni, mert felborítja a játék egyensúlyát.
 

DeletedUser

Vendég
Viszont ha tudom hogy én vagyok a célpont akkor a szövetségem tagjait megkérhetem, hogy 12 óránként mindig más rakjon rám egy védővarázslatot. Ilyen szemszögből nézve a védővarázslatokat is ki kéne kapcsolni, mert így elméletileg lehet olyan város amit meg nem lehet varázslattal támadni mert folyamatosan védve van.

Majd meglátjuk élesben hogyan működik.
 

DeletedUser

Vendég
na de kérem szépen :)
én nem vagyok valami jó matekból, de akárhogy is számolom az jön ki, hogy az általad vázolt támadási rendszer szerint is 48 támadásnak kell ellövődnie 4védekezésért cserébe.. és a védekező szövetségesei, (mert valoszínöleg vannak :) ) ekkor még nem is segítettek.
hajnali fél 3 ? hát,... embere válogatja én képes vagyok úgy felébredni ébresztővel és elintézni pár perc alatt a teendöket, hogy másnap csak a jelentésekből emlékszek az egészre :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent