Igazságos fair játék?

DeletedUser

Vendég
Lehet nem a fórumra tartozik, lehet mások igazságosnak látják, amit most leírok, de szeretném megosztani veletek, és kérni a véleményeteket. Létezik egy 2 főből álló konföderáció. Eredményei önmagukért beszélnek. Amit elértek, azt ketten érték el, nem bújva senki háta mögé. Csábítgatták őket különböző konföderációkba, de ők ketten szerettek volna maradni. Szövetség megkötésétől nem zárkóztak el, csak belépni nem akartak más konfiba. Kötöttek egy szövetséget, amiből a másik konfi tagjai mindenféle magyarázat nélkül kiléptek és átmentek egy másik konfiba. Ezt is lenyelték kettecskén. De egyszer csak különböző hírek keltek szárnyra, majd ez a hír elkezdett megvalósulni. Összefogott 4 konföderáció és úgy döntött ez a két ember nem játszhat tovább. Nem tartom dicsőségnek, ha 30-40 ember lever 2 másikat a játék korlátaiból adódóan. Mivel itt nem lehet a népességed minuszban, ezért egy adott városban csak meghatározott mennyiségű katona ill. hajó gyártására vagy képes. Így természetes, hogy 40 ember képes lesz leverni ezt a 2 másikat, mivel ők nem tudnak a végtelenségig harcolni. Lehet ezt csak én nem látom fair játéknak?
Elnézést, ha valakit untattam ezzel. Csak szerettem volna, ha elgondolkozik ezen mindenki egy kicsit. És esetleg támpontot adhat a játék fejlesztőinek, hogy adjanak valahogyan esélyt az ilyen játékosoknak is. Az aktivitásuk és a helyezésük akár harci pontokban, akár népességben szerintem elég tekintélyes. És úgy érzem az ilyen embereknek kellene játszaniuk igazán.
Elnézést, ha bárkit sért a véleményem.
 

DeletedUser

Vendég
Nem, ez nem szabálysértés. A két adott játékos döntött így, hogy nem megy bele nagyobb szövetségekbe, és várható, hogy valakik lefogják őket rohanni. Ez egy stratégia, háborús játék, nem építkezős.

Egy példát tudok erre felhozni Bétáról, ahol Messalinálval voltam. A legnagyobb ottani szövetség akart minket elfoglalni, de sikertelenül. Ha van abban a két emberben kitartás, akkor tudják állni a sarat, csak odafigyelés igényel, és mindegy mekkora az ellenfél.
 

DeletedUser

Vendég
Tudom, hogy nem szabálysértés, és nem is jelentésnek szántam. Pusztán elgondolkozni azon, hogyan lehetne megoldást találni erre. Nem mondom ki a játék nevét, de van, ahol a katonák etetése minuszban is lehet, ha tudsz róluk gondoskodni. Ezáltal nincs korlátozva az adott városban legyártható katonák száma.
 

DeletedUser

Vendég
Ennek a játéknak kötött szabályai vannak, ennek felbontása azonnal felborítaná az egyensúlyt. Szövetségek azért vannak, és most már konföderációk is, hogy egymást támogassák a játékosok. Ki kell használni ezeket a lehetőségeket.
 

DeletedUser

Vendég
Értem én. Kötöttünk is volna szívesen konföderációt, csak nem akartunk inaktív játékosok tömkelegével bajlódni. A klánban azért maradtunk ketten. És ha megnézed a harci pontjainkat, akkor nem épp építkezni vagyunk itt :)
 

DeletedUser

Vendég
Igazad van és azt is szeretném, ha hadüzenet nélkül, ne lehessen támadni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ez egy harci játék. Amikor még játszottam, én pusztán azt is képes voltam hadüzenetnek tekinteni, hogy a mellettem lévő ugyanolyan ütemben fejlődött, mint én :)
 

DeletedUser

Vendég
én még azt is hadüzenetnek nézem ha valaki kiírja a városának a nevéhez hogy az övé :D
ha meg átnevezi akkor meg kampó (kivétel ez alól a szövim) :D
 

DeletedUser

Vendég
egy vélemény

Szerintem az, hogy bármennyien támadhatnak egy várost illetve bármennyien védhetik eléggé behatárolja a játékot, mivel a hadsereg létszáma is limitált.
Javaslatom:limitálni kellene valami alapján a játékosra vagy a városra küldhető támadások illetve támogatások számát.
Most akkor az van, hogy vagy belépsz a szövetségbe vagy elfoglalnak? Hol ebben a stratégia?
 

DeletedUser

Vendég
erre csak a kommentem: Ez nem csak egy harci játék, hanem egy stratégiai játék, ezzel a játék egyik alapértelmét vennéd el
 

DeletedUser

Vendég
A témát áttettem a közösségi topicok közé, inkább ide illik.
 

DeletedUser

Vendég
A stratégiai játék megnevezéssel nincs baj. De nem mindenki azonos stratégia szerint játszik. És elnézést, ha nem szeretném, hogy egy a profilomon idézett stílusban író és játszó klánvezér határozná meg a játékom célját. És még mindig nem stratégia az, ha 40 ember nekimegy 2 embernek. Függetlenül attól, hogy igen, megvédtük most is magunkat, és ezzel bizonyítottuk, hogy stratégiai játékot játszunk. De ezt nem érzem fair játéknak.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1598

Vendég
Őszintén engem kinézett a magam 100k alatti pontjával egy 9,5 millió pontos szövetség... 27-en vannak csak benne, de azért látszik a pontátlag:)
Pechemre szövetség nélkül vagyok... Ez se fair, mégis elfogadom...
 

DeletedUser

Vendég
Nem írtam, hogy nem fogadom el. Csak felvetettem egy dolgot, amiről beszélgethetünk. És esetleg elősegítjük vele a játék fejlesztését. :)
 

DeletedUser

Vendég
hogyan segítenénk elő? :D
azzal a javaslattal hogy le korlátozzák a maximum jöhető támadásokat?
Ezt még ikariamon is áprilisi tréfának szánták, szerintem ez sokat mondó. Miért példázok mindig az ikariammal? Mert semmit nem ér, annál még a lábnézés is izgalmasabb :eek:
viszont beszélgetéshez jó téma, ezt még én is belátom :)
 

DeletedUser

Vendég
fair play szabályról érdeklődnek,van 5-6 játékos akiknek a pontjuk 500000-600000 között mozog és betámadnak egy négyezer pontos játékost a szerintetek fair, ez igaz sőt egyre több az ilyen esetek , szerintem ez már nem játék, hisz a játékosnak esélye sincs
 

DeletedUser

Vendég
Manóka1 felvetésére mondom a véleményemet:
Ez egy harci játék ahol a játékosok szabad akaratukból szövetségekbe tömörülnek. Ha valakik csak ketten alkotnak egy szövetséget tehetik, de tudniuk kell hogy nagy kockázatot vállalnak. Ha a kockázatvállalásuk rosszul sül el csak magukat okolhatják.
Ha pl. egy gyengébb játékostól foglalni készüljük a városát és üzenetet ír, - pl. "Ne foglalj, gyengébb vagyok mint te, hagyj játszani" - akkor abbahagyjuk a városfoglalást? Nem, nem bizony?
Miért ne fognának össze a 2 fős szövetség ellenében mások? Miért nem bővítettétek a szövetségeteket 10-20 főre, kemény, harcedzett játékossal?
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem értelmetlen lenne ha egy magas szintű játékos, elfoglal egy kezdőt, mert egy nagy játékosnak, nem kell egy alacsony város!
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem értelmetlen lenne ha egy magas szintű játékos, elfoglal egy kezdőt, mert egy nagy játékosnak, nem kell egy alacsony város!

A nem igazsághoz az is hozzátartozik, ha valaki szerint együtt kezdtünk és Ö már 9000-es én 550.
Folyamatosan támad, a nap 24 órájában!
Mikor alszik? Hogy tud igy fejlődni?
Hacsak nincs ugyan ide másik accuntja, és azzal támogatja magát.
A szigeten a van egypár 1000-2000-es. A többi 1000 alatt.
Furcsa!
Üdvözlettel: Attila
 
Fent