Idegen tengeren

  • Témaindító DeletedUser10235
  • Kezdés ideje

DeletedUser10235

Vendég
A kisebb szövetségek szempontjából nagyon lehangoló mikor folyamatosan eltapossák a nagyok .Gyakorlatilag csak idő kérdése a vég
E miatt van a morál , hogy kicsit nehezebb legyen a kicsikkel szemben. Viszont vannak morál nélküli világok.
Ezért gondoltam egy más tipusú korrekcióra.
A lényege:
A városok idegen tengeren korrigált harci erővel ( támadó és védő) vethetnék be a haderejüket.Ez kb 50%-os csökkentő szorzó lehetne. Ez magyarázható a hazai föld előnyével , illetve az ismeretlen területek hátrányával.

Eredmény:
Egy új tengeren induló kis szövetséget jóval nehezebb lenne kiiktatni.Másik tengerről támadva működik a szorzó.Várost kell valamilyen módon létrehozni a tengeren amiből támadva már nem érvényesül a korrekció.A létrehozott vagy foglalt várost viszont könnyebb ellentámadni mivel a más tengerekről küldött védelem szintén korrigált.
Tehát a küzdelem kissé kiegyenlítettebb lesz
 

DeletedUser

Vendég
Nem támogatom. Ha belegondolsz, szerintem Te is rájössz, hogy ez nagyon rossz ötlet így. Vannak erős szövetségek is szomszédos tengereken, az origó 44/45/54/55 környékén. Másik tengeren szinte lehetetlenné tenné a foglalást az 50% körüli bónusz. És akkor a csodák koráról még nem is beszéltünk. Lehetetlen lenne bedönteni egy-egy csodavárost másik tengerről indulva. Értem az alapkoncepciódat, de ebben a formában ez egy rossz ötlet. Ne egy konkrét szituációból indulj ki, amikor egy 200K-s játékos támad egy 2 várossal rendelkező tagot, hanem gondolkozz olyan lehetőségben ami nem borítja fel az egyensúlyt.
 

DeletedUser10235

Vendég
Igaz a megjegyzésed , " Ne egy konkrét szituációból indulj ki .Vannak erős szövetségek szomszédos tengereken...."

Szóval ebben a rendszerben valóban nincs olyan hogy bumm a közepébe és elfoglalom ezt és ezt a várost. Eleve megfontoltan kell terjeszkedni az elejétől , megfontoltan kell felépíteni a stratégiát , a támadást. Valószínűleg több lépésben lehet eljutni a célig. Értelmet nyernének a klasszikus hadmozdulatok. Hídfőállás ,Területszerzés, egybefüggővé alakítása , annak megerősítése átformálása , abból pedig továbbtámadás.
 
Fent