Hogyan működik a láthatatlanság sisakja?

DeletedUser

Vendég
Sziasztok,
Szeretném tudni, hogy hogyan működik pontosan a láthatatlanság sisakja?
Ha elindítok egy támadást, hol az a 10% menetidő, amikor nem látszik? Az elején?
Továbbá ha a támadottnak van mobil applikációja, akkor ő ugye kap visszajelzést a támadásról, vagy ha éppen online akkor is látja (a támadás indítása és a varázslat bekapcsolása között eltelt másodpercekben...)
Így nem látom értelmét ennek a varázslatnak, de kérlek világosítsatok fel.
 

DeletedUser9415

Vendég
Ezt én sem tudom. Annyit tudok, ha ráteszed egy csapatra akkor már több ártó vagy jó varázslatot nem lehet rátenni.
De arra a 10% menetidőre én is kiváncsi vagyok. :)
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia Claudius,

Ha támadsz valakit, és ráteszed a láthatatlanság sisakját, akkor a rendszer véletlenszerűen kiválasztja a menetidő 10%-át, és arra az időre a támadott játékos nem fogja látni a bejövő támadást. Ha van támadásjelzője, akkor a rendszer már a támadás elindításának pillanatában jelezni fog neki, hogy támadás jön.

Mivel amikor Hádészt bevezették, közel 2,5 éve, akkor még sem támadásjelző, sem applikáció nem volt a játékhoz. De ez a varázslat még mindig hasznos, ha nagyobb távolságra mennek az egységek, pl. gyarmatosító hajó. (Bár én még életemben nem használtam ez a 2,5 év alatt)
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

TyRion ebben biztos vagy? Én eddig úgy tapasztaltam, hogy abban a pillanatban válik "láthatatlanná" a csapat, ahogy a varázslatot alkalmaztad. Ha ezt a támadás elindításakor teszed akkor értelemszerűen az út első 10%-ban nem látszik a támadás. Bizonyára ti is tapasztaltatok már olyat, hohgy kivillan a kard, elkezditek keresni hova érkezik, de még mielőtt megtalálnátok a villogó kard eltünik, majd nem sokkal később újra felvillan. Azért, mert a támadó fél ezt a varázslatot tette rá.

A kérdésben pedig szerepel az is, hogy mi értelme van ennek a varázslatnak?
Nos szerintem egy nagyon hasznos varázslat. Mint Zsolt is említette, más varázslatot ez esetben nem lehet arra a seregre alkalmazni. Jelzőkre például nem tud tengeri vihart küldeni, ami 200 jelzőből akár 60-t is elpusztíthat ( 10-30% ), és ugyanekkora pusztítást tud okozni a szárazföldi csapatokban a Zeusz-dühe varázslat. Néha ezeken akár egy lázítás, vagy foglalás sikere is múlhat. Gyarmatosító hajóra azért jó, mert nem fogja azonnal látni az ellenfeled a támadás beérkezésének idejét, ergo kevesebb ideje van védőket időzíteni eléd, és segítséget kérni. Az már csak hab a tortán, hogy gyarmatosító hajót "ki is lehet varázsolni" a támadó seregből, akkor pedig kuka az addigi összes tevékenységed.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok,
Köszönöm a válaszokat. A topic zárható.
 

DeletedUser9302

Vendég
Én úgy tudom azt írja, hogy véletlenszerűen az út 10%-ban.
Tehátnem tudom, hogy mi az igazság.
Sajnos ezt is ki kellene próbálni :(
 

DeletedUser8461

Vendég
Akkor aktiválódik a láthatatlanság, amikor ráteszed a varázslatot, köszönöm gg.
 

DeletedUser9302

Vendég
Én is köszönöm!

Ezt ugyanis én sem tudtam!
Mégegyszer kösz!! :D
 
Fent