Grepolis jövője

jana01

New Member
Vegyük akkor sorba.
A prémiumok közül kettővel van baj, az azonnal kész épület és az azonnal kész sereg. Ezzel nem lehet kezdeni semmit. Ha egy ilyennel szembekerülsz a bubik leeste után, akkor viszik a kezdővárosod, mindegy mennyire vagy aktív vagy mennyire vagy jó játékos. Gyakorlatilag nem elfoglalják a városod, hanem megveszik. És közben is frusztráló, hogy hiába csinálsz mindent jól, használod a hősöket, kifejleszted amiket ki kell stb - mert a másik aranyozza a falat vagy aranyozza a sereget.
Gyakorlatilag legalizált csalás. ennyi erővel lehetne olyan is, hogy 500 aranyért pajzsot raksz a városodra, vagy 500 aranyért beteleportálod a gyarmit az ellen városába.

A másik nagy gond ami most engem kiakasztott az a botozások meg az egyébb csalások. Elképesztő mennyire engdeve van, és milyen nevetséges büntetésekkel megússzák akiket esetleg elkapnak. Aki botozik az tudatosan döntött úgy hogy csalni fog, az nem olyan, hogy jajj megcsúszott a kezem és elindítottam. Akit elkapnak ezzel, 1 hetes támadható tiltás, második alkalom kitiltás az adott világból harmadik alkalomnál pedig fióktörlés. Megnézném hány játékos maradna:
Amit uldie írt, hogy a top játékosok nem költenek vagyonokat, az igaz - azért nem mert botoznak.

Harmadik gond, amit Ivar is említett, a játéktudás. A legtöbb szövinél azzal megy az idő, hogy valahogy az alapok menjenek. Pl a fórum legyen áttekinthető és karbantartott, a kevésbé aktívak ne a fronton szerencsétlenkedjenek, lázításos szerón katákat használni lázításnál és lehetne sorolni - amíg ezek sem mennek, addig a szervergyőzelemről max álmodozni lehet. Most aninószán is leírtam, hogy ne alapítsunk sziklákra, mert hiányozni fog az a nyersi, meg hp-zuk egymást -az volt tá a válasz, hogy az unalmas - ha ilyen a hozzáálás akkor marad a második hely.
Egyetértek,mocskos csaló banda bot hegyekkel.Bannolják is Őket,(ha buknak) és csak remélni,hogy nem az arany vásárlásaikra való tekintettel ejnye-bejnyében részesülnek...Inkább sakkoznának---érdekelne,tudnának-e venni + 1 királynőt :D.Ezek morálos világon fülüket-farkukat behúzzák...Ezeknek életük nyista.Alig alszanak(1-2 órát,megszólal az ébresztő"Jaj,nyomni kell 2-őt"-aztán ez így megy...),családjuk a lecsóba,a grepon élik ki kisebbrendűségi komplexusukat.Attól élveznek,ha 45 Várossal befoglalnak 1 pár Várossal rendelkező játékost :D---uldie meg kamuveréb(pont Őket bannolták Bübloszon),ugyanúgy benne van a szennyesben,nem kell mindent elhinni

Utoljára szerkesztve:

Uldie

New Member
Egyetértek,mocskos csaló banda bot hegyekkel.Bannolják is Őket,(ha buknak) és csak remélni,hogy nem az arany vásárlásaikra való tekintettel ejnye-bejnyében részesülnek...Inkább sakkoznának---érdekelne,tudnának-e venni + 1 királynőt :D.Ezek morálos világon fülüket-farkukat behúzzák...Ezeknek életük nyista.Alig alszanak(1-2 órát,megszólal az ébresztő"Jaj,nyomni kell 2-őt"-aztán ez így megy...),családjuk a lecsóba,a grepon élik ki kisebbrendűségi komplexusukat.Attól élveznek,ha 45 Várossal befoglalnak 1 pár Várossal rendelkező játékost :D---uldie meg kamuveréb(pont Őket bannolták Bübloszon),ugyanúgy benne van a szennyesben,nem kell mindent elhinni
Jelenleg elfoglalt vagyok, de továbbítom asszisztensem szavait :

V05DlFQ.png

Üdv,
Ubul

corsica

New Member
Csak így hozzásszólásként az Amiszósz sztorihoz: aranyozás mindig volt és mindig lesz. Aki járt külföldi nyugati szerveren az tudja milyen egy igazán aranyozós bagázs. (plusz botos).
A játékos tapasztalat nagyon fontos. Én magamat annak tartom, bár ha valaki akar kötekedhet.
A szerver elején egy halom kezdő volt, sok friss szövetségben. A karate annak rendje és módja szerint felerősődött belőlük. Annyi baj legyen. A szövetségem sok hánnyattatás után harmadik helyre ment fel, és jelzem ha van 5-6 tagunk aki szintén olyan tapasztalt mint én. De sikerült kinevelni őket, máskülönben az eredmény nem igazolna engem ugyebár :)))
Szóval lehet hatalmas ellenfelek ellen is kinevelni újakat. És attól még hogy rövid a szerver vannak általánosságok. És ha ezeket megtanulják az újak akkor ott a pont.
kb. csak ennyi.

11extra

New Member
Foglalkoztak már. Ad1 a duplázókat szarrá nerfelték. Ad2 saját egységed leöléséért nem kapsz hp-t. Ad3 Ha klántársat/szövetségest ütsz akkor a járó hp-nak csak a 20%-át kapod meg.

Asszem ennyi lett csinálva az évek során. Nyilván lehetne sokkalta jobban bűntetni az embereket klántársak esetében de mivel így sincs játékos így inkább nem teszik meg, pedig volna pár jó ötletem nekem is..:))
Hp nerf alatt mit is értek? Ha esetleg újabb játékos vagy, akkor nem ismerted még a 2 és 4X-ző dupikat amikben az volt a legjobb hogy semmi korlát nem volt bennük szállítóra, gyarmira, szf-re, tengerire mindenre megkaptad a duplázó fajtájától függően a hp-t. a 2X-ző az 12 órás volt, az volt a kék és a sárga volt az 1 napos 4X-ző. A maiaknál a kék 50% +hp-t ad amivel szép szóval élve kitörölhetjük a nemesebbik felünket :)) és a sárga lett a 2x-ző. Ezen felül is külön lett bontva szf és tengerire (hogy több helyet foglalhassanak i mean) és lekorlátozták a maximum duplázási képességet is számbelire hogy max 20k fér a dupiba bele utána meg nem dupláz (pl) cserébe felvitték az időkorlátot 3 napra... További korlátozás vonatkozik a dupikra hogy a gyarmikat és a szállító hajókat semmilyen esetben egyik se duplázza, pl 300 gysz-t leölsz dupi mellett akkor kapsz érte kemény tiszta 1500 hp-t régi duplázó esetén kapnál 3k vagy 6k hp-t.
Szóval kérdezem én nem elég a nerfelés amit eddig adtak? :D amellett hogy régen is használták az emberek a hp-ztatást de nyilván másabb módokon meg ha olyanod volt tényleg leölted a saját csapataid hp-ért... milyen jó is volt a fölös egységektől megszabadulni percek alatt :)))
Ki be lépés a szöviből és ugyanúgy a 100%-át kapod meg hp-nak :D

11extra

New Member
Ne madadból indulj ki. Én Szelümbrián Mzsuzsi0304- ként 250k-t tettem bele, de ez is kevés volt. Szerinted a menők akkor mennyit tettek bele???
Amúgy a válaszodból itélve elég nagy bunkó vagy kisfiam.
Ahogy emlékszem nem igazán védekeztetek ott a 45-ös tengeren, ha belenyomsz a játékba 250 k-t és annyit csinálsz hogy fesztiválokat nyomsz meg olimpiát de egységeket nem gyártasz jön valaki akinek van és elviszi a sok nagy pontos városod. (hp-d alapján erre lehet következtetni elnézést ha tévedek)

zola08

Member
Ki be lépés a szöviből és ugyanúgy a 100%-át kapod meg hp-nak :D
Én ezzel tisztában vagyok és szerintem mindenki más is, de gyengéden próbáltam is burkolt formában jelezni hogy van ilyen kiskapu, mert ha azt nézzük ez egy kis kapu a 100% hp-ra

Fent