Foglaláskor visszatérő csapatok

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

A régi foglalási renddel kapcsolatban lenne egy kérdésem, idézem a wikit:

"Ha én vagyok a célpont, és kiküldtem csapatokat farmolni, közben kiköt a gyarmatosító hajó, akkor mi történik?
Miután visszatérnek a csapataid harcba szálnak a Hódítókkal."


Na ezt nézzük meg fordítva! Tételezzük fel, hogy én az "A" városommal foglalni kívánom az egyik ellenfelem "B" városát. Ellenfelem "B" városa egy tengeri védő város, vagyis kizárólag biremákat gyárt és használ benne. Tételezzük fel, hogy még mielőtt a legelső támadásomat megindítanám "B" város felé, annak tulaja támogatásba küldi a bent lévő biremáit egy csapattársa városába. Amikor már látja, hogy támadás közelít felé, hazarendeli a csapatait. Az én gyarmatosító csapatom viszont hamarabb beér a városba, mint az ő visszarendelt biremái, a foglalás pedig megkezdődik. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a foglalás alá kerülő játékos visszatérő csapatai milyen minőségükben szállnak harcba? Mint védők, vagy mint támadók? Úgy értem, hogy:

a) A gyarmim már bent van, és aki ki akarja azt ütni, annak támadnia kell a foglalás alatt lévő várost, ugyebár. Tehát én vagyok a védő, és ő a támadó? Vagyis az én bejutott egységeim továbbra is védekeznek, míg az ő visszatérő birijei már úgy támadják a várost, mintha kifejezetten támadási parancsot adott volna ki?

vagy

b) Fordítva? Az én gyarmatosító csapatom, amit ugye támadásba küldtem, újra támadóként funkcionál és felveszi a harcot a visszatérő védelemmel? Vagyis az én bejutott egységeim támadnak, az ő visszatérő birijei pedig úgy védekeznek, mintha eddig is bent lettek volna, és most érkezne be az én csapatom?

Lehet, hogy már belegabalyodtam egy tök egyszerű dologba, és hülyeséget írok/kérdezek, de ha így van, akkor sorry...

A választ előre is köszönöm.
 

DeletedUser9415

Vendég
Szia!
A biremák megtámadják a gyarmidat (sok hp :) ). Én ugyan nem birikkel, hanem jelzőkkel teszteltem ezt az egyik világon: Támadás tartott egy támadó városomba, ezért egy szföldi védő városomba küldtem az egységeket. Egy gyarmis támadás volt ami be is jutott. Visszahívtam az egységeket, és azok a gyarmit támadták meg, nem pedig fordítva.
Remélem tudtam segíteni.
 

DeletedUser8461

Vendég
Szia gépsor,

Ha már bent van a gyarmatosító hajó egy városban, és annak a városnak vannak visszatérő egységei, akkor azok támadásként fognak visszatérni. A te általad említett esetben a biremák meg fogják támadni a bent lévő gyarmatosító hajót, és a vele együtt lévő egységeket.

Ha támadásból, vagy támogatásból jönnek vissza egységek, akkor is ez történik, attól függetlenül, hogy te hívtad vissza őket, vagy más küldte vissza a támogatásod.
 

DeletedUser

Vendég
Én is erre gyanakodtam, most már világos. Köszönöm a válaszokat.
 
Fent