Fair play

DeletedUser

Vendég
Mivel az előző fair playel foglalkozó fórum le lett zárva és ahol kérdeztem ott nem hagyták jóvá a moderátorok itt teszem fel kérdésemet újra:

Ha egy új játékost rendszeresen nyersivel pumpálok, hogy hamarabb fejlődjön (de nem erre használom a fiókomat egyébként) azért, hogy az ellenséges klánba beépülve infókat szolgáltasson, az sérti a fair play elvét ill. egyszerű cserekereskedelemnek számít?
 

DeletedUser

Vendég
Nos ha nem egy veled egy internetkapcsolaton lévő emberről van szó, akkor szerintem nem.

Mindenkinek szív joga segíteni egy másik játékost, a lényeg, hogy ne az legyen az elsődleges célja a felhasználódnak.
 

DeletedUser1598

Vendég
Ha csak segítesz egy játékost nyersanyagokkal, hogy gyorsabban fejlődjön, az nem sért szabályt, ez igaz. A kémkedés egy szörnyen undorító dolog, de a való életben is ott van, és szerencsére ez nem sért szabályt.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Amennyiben a józan ész határain belül van a mennyiség, akkor nem sérti a Fair Play szabályt. Egymás segítése nem tiltott a játékban, amíg ezzel az adott játékos nem jut tisztességtelen előnyhöz a többi játékossal szemben.

Magánvélemény:Az információ megszerzésének sok módja van és szerintem nem a legelegánsabb, hogy valaki beépít egy kémet a másik szövetségbe. Amíg a Szabályzat keretein belül történik a kémkedés, tehát nem egy 2. fiókkal kémked az adott játékos, addig legfeljebb csak panaszkodni lehet miatta.

Nem tartom szerencsésnek, hogy ezt itt leírtad a Fórumon, mivel az ellenséges Szövetségek is olvashatják, hogy van valahol egy beépített embered. Biztosra veszem, hogy alaposan meg fogják gondolni, hogy kinek milyen információt adjanak ki.
 

DeletedUser1598

Vendég
Csak volt, amikor még kellett:) De törlöm, azért, igazad van:)
 

DeletedUser

Vendég
Fair Play!

Üdvözletem mindenkinek!

Egy kérdésem lenne!
Mennyi támadást lehet egy időben egy játékos felé indítani?
Mert mintha lenne olyan, hogy túlzott támadásért bünti jár!
A fiam Gigabyte85, 3 városa felé jelenleg 82 támadás tart!
A Lezúziusz klánjai ilyen rendesek, pedig nem állunk velük harcban! Semlegesek elvileg!
Bár most már nem!
 

DeletedUser

Vendég
Szia!

Erre sajnos nincs korlátozás (bár én a "pályafutásom" során valami 10-15 körüli rekordot értem csak el) :)

Halottam olyanról is, egykori csapattársaimtól, hogy kh-n volt olyan, hogy egy ember ellen egyszerre 3000(!!!) támadást indítottak...

Ehhez képest kevés.
Természetesen ez nem zárja ki az, hogy a dolog nem lenne fair...
 

DeletedUser

Vendég
Vannak érdekes dolgok!

Én meg pont Alpha tengerről olvastam, hogy tiltottak túlzott támadásért 1 hétre, mert 25 támadás ment egy ember felé!
Mikor-kinek-miért? :) Érdekes dolgok ezek!

Ne idézd feleslegesen az előtted szólót! - szerk. Erpi
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Nincs tudomásom arról, hogy bárkit is tiltottunk volna azért, mert egy játékos felé több támadás is útban volt. A Szabályzat ezt nem tiltja és mi csak olyan esetekben járunk el, amikor az adott játékos a Szabályzat ellen vét.

Magánvélemény: Elképzelhetőnek tartom, hogy az adott játékos más szabálysértésért kirótt szankciót próbált azzal leplezni, hogy azért tiltották, mert sok támadást indított.
 

DeletedUser

Vendég
Sajnos vannak érdekes esetek is ....ugyanazon szabálysértésért egyik játékost kitiltják , másikat nem ...
A fair play-t mindenre rá lehet húzni. Csak a supporter jó ill. rosszindulatán múlik, hogy büntetés lesz-e egy adott esetből vagy nem.

Csak egy példa:
Egy előző fair play topikban kérdezte atheni

2.) Egy játékosnak foglalás előtt segítek a kiszemelt célpontot legyőzni

Viharvadász válasza: Mértéktől függően sérti. A mértékre konkrét határ nincs, sokmindentől függ, az esetet elbíráló supporter egyedi döntése alapján.


http://forum.hu.grepolis.com/showthread.php?t=1139&highlight=fair+play
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Nem szokott olyan előfordulni, hogy egy játékost szankcionálunk valamiért, amiért másokat nem. Nagyon komolyan vesszük az azonos szabályszegés - azonos szankció elvét. Tény, hogy azt, a játékosok pontosan mit csináltak, csak mi látjuk, így kívülről nehéz megítélni, hogy azonos cselekményt hajtottak-e végre.

A fair play szabálynak nem az a célja, hogy megakadályozza a játékosok stratégiáját. A fair play szabály célja, hogy a bújtatott multikat vagy azon cselekményeket, amelyek hatásaiban multik, azokat kiszűrjük. A cél az, hogy azok kerüljenek előbbre a ranglistán, aki játékon belüli stratégiát alkalmazva valóban jobbak, nem azok, akinek van egy "kiszolgáló fiókjuk" még akkor is, ha az kiszolgáló fiók nem azonos internetről megy.

Azért nincs pontosan leszabályozva, mert nem lehet. Mert nem lehet összehasonlítani, hogy egy 1000 pontos fióknál mennyi nyersanyag okoz tisztességtelen előnyt és multi hatást, egy 1000 000 pontos játékoshoz képest. Mindig az eset összes körülményeit kell megvizsgálni.

Vegyük az első esetet, egy játékos egyetlen másik játékost támogat.
Megnézzük a játékosok méretét, és arányaiban a küldött nyersanyag mennyiségét, hogy mások milyen mértékben küldtek nyersanyagot és másoknak milyen mértékben küldött nyersanyagot, hogy van-e ellenszolgáltatás (játékon belüli) és hogy arányosság áll-e fenn a küldött nyersanyag és az ellenszolgáltatás között. Sokkal célszerűbb egy ilyen helyzetben, ha nem azt látjuk, hogy "A" játékos hirtelen küld "B" játékosnak naponta 20000 nyersanyagot és kész. Ha azt látjuk, hogy egy szövetség 3-4 tagja küld egy játékosnak napi 10 000 nyersanyagot és cserében információt kapnak, akkor azonnal látjuk, hogy ez játékon belüli stratégia része és nem játékon kívüli megegyezés. Ugyanúgy, ha egy szövetség egy gyengébb tagját, vagy határvidéken lévő tagját fel akarja hozni a többiek szintjére, akkor teljesen normális, hogy nyersanyagot küldenek neki, de célszerűbb, ha azt nem egy ember küldi, hanem megoszlik több személy között.

Ami a támadások számát illeti: nincs korlát. Amennyit a szerver elbír, annyit lehet küldeni. Soha senkit sem büntettünk azért, mert sok támadást indított volna valaki ellen (mindaddig, amíg a játék szabályzat egyéb pontjait betartja).

A fair play tehát nem a köznapi élet nyelvezetét használja, nem azt jelenti, hogy "tisztességtelen stratégia alkalmazása tilos" a játékban. Hanem azt, hogy a játékszabályok megkerülésével, de a játékszabályok létrejötte mögötti elvek megsértésével hozott cselekmények szankcionálhatóak (tipikus példa: abbahagyom a játékot, bevédem a városokat mindenkitől, de az, akit kinézek, ingyen jut hozzá.... ez természetesen nem azt erősíti, aki jobb stratéga, hanem azt, akinek több ismerőse hagyja abba a játékot. Ez pedig nem fair a többiekkel szemben, ez multi hatású, tehát szankcionálható. Erről bővebb információt is szívesen adunk, hogy mikor elfogadható egy város "ingyen" megszerzése és mikor nem).
 
Fent