Fair Play szabályok körüljárása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Üdv!

Van egy általános játékszabály, a §9 - Fair Play. Minthogy meghatározatlan ennek az értelmezése, lehetőséget ad a szubjektív ítélkezésre, ezért néhány konkrét kérdésben szeretnék állásfoglalást kérni a supporttól és a játékostársaktól.

A kérdés: az alábbiak közül mi sérti a fair play elvét és mi nem, ha igen, akkor indoklást is kérnék, ha lehetséges.

§9) Fair Play szabály

Minden esetben mikor egy vagy több játékos, a szabályokkal összhangban cselekszenek, de cselekményükkel sértik a 'fair play' elvét, amely révén a közösséggel szemben tisztességtelen előnyt szereznek, fenntartjuk azt a jogot, hogy a fair play-t sértő játékosokat a játékból kitiltsuk, és az érintett szabály elvének sérülése mértékében büntessük.

Példa: Ha egy játékos csak arra használja a fiókját, hogy azzal másik játékosnak nyersanyagot küldjön, akkor a multizás szankcióit vonhatja és vonja is maga után ez a cselekmény (mint tiltott tranzakció).


Tehát a kérdések: minden esetben külön IP-ről játszó emberekről van szó (természetesen). Sérti-e a fair play elvet az, ha

1.) Egy új játékost rendszeresen nyersivel pumpálok, hogy hamarabb fejlődjön (de nem erre használom a fiókomat egyébként)
2.) Egy játékosnak foglalás előtt segítek a kiszemelt célpontot legyőzni
3.) Egy legyőzött játékost életben hagyok, ha cserébe seregekkel támogat (akár védelemben, akár támadásban)
4.) Ha a környékemen mindenkit legyőztem és máshová akarok költözni, ahol van kihívás, átadhatom-e a régi helyen levő városaimat bárkinek
5.) Együttműködhetek-e olyan játékosokkal, akik egy IP címről játszanak, de egymástól függetlenül (mondjuk az egyikkel közösen harcolok, a másiknak meg nyersit küldök)
6.) Elfoglalhatok-e valakit, akit előtte hamis információval vagy manipulálással átvertem, és ezért nincs serege a városában
7.) Kérhetek-e lépten-nyomon support vizsgálatot multigyanúra, ha egy szövetség összehangolva, kitartóan támad engem
8.) Fair play-e, ha a seregeim 20%-kal erősebbek, mert én fizetek érte
9.) Írhatok-e nem trágár, kulturált fogalmazásmódú, de demoralizáló hatású levelet egy ellenfélnek?
10.) Felhúzhatok egy országot nagyra, hogy aztán (engedéllyel) egy az egyben átadjam egy másik játékosnak és én újat indítsak? (Nem adásvétel, csak mert mondjuk a játék elején levő gyors fejlődést jobban élvezem mint az ötven városos stagnálást)
11.) Választhatok az alapján célpontot, hogy a grepostats szerint ki inaktív?

Plusz kérdések IP ügyben:
a.) Kitiltható vagyok, ha rendszeresen több IP címről játszom (pl. otthon - mobiltelefon - munkahely) és így mindig online tudok lenni? (A rendszer azt látja, hogy több helyről lépnek be egyszerre, ami előfordulhat, ha pl otthon a mosdóból mobilról játszom)
b.) Ha klántali van a lakásomon, van-e mód arra, hogy az emberek belenézzenek a játékukba tőlem (valaki mondta, hogy erre létezik egy 24 órás megengedő szabály de ennek nem leltem nyomát)
c.) Ha én egy IP-ről játszom egy barátommal (legyünk A és B játékos), és egy hasonló csapat van máshonnan (legyen C és D játékos), együttműködhetek-e C-vel és D-vel egyszerre úgy, hogy ők mindketten együttműködnek az én barátommal is? Egyébként betartjuk a nyersiküldés, varázslat, támadás stb-re vonatkozó tilalmakat.

Lehet még bőven kérdés, szerintem a játékostársak is bővíthetik a listát. A fentiek közül szerintem egyik sem sérti a fair play elvét és a szabályokat, de ezek közül többért is voltak már klántársaim tiltva, olyanért is, amit teljesen általános, hétköznapi és elkerülhetetlen jelenség a játékban. Nem könnyű szubjektív szabályrendszerben játszani, ezért fontos, hogy tiszta képet kapjunk, mit lehet és mit nem.

Üdv,
Atheni
 

DeletedUser

Vendég
1.) Egy új játékost rendszeresen nyersivel pumpálok, hogy hamarabb fejlődjön (de nem erre használom a fiókomat egyébként)
Mértéktől függően sérti. A mértékre konkrét határösszeg nincs, sokmindentől függ, az esetet elbíráló supporter egyedi döntése alapján.

2.) Egy játékosnak foglalás előtt segítek a kiszemelt célpontot legyőzni
Mértéktől függően sérti. A mértékre konkrét határ nincs, sokmindentől függ, az esetet elbíráló supporter egyedi döntése alapján.

3.) Egy legyőzött játékost életben hagyok, ha cserébe seregekkel támogat (akár védelemben, akár támadásban)
Nem sérti, amíg a támogatás nem arany vagy játékon kívül egyéb formában jelenik meg.

4.) Ha a környékemen mindenkit legyőztem és máshová akarok költözni, ahol van kihívás, átadhatom-e a régi helyen levő városaimat bárkinek
Nem. Hagyhatod magad legyőzni, azonban mindenkivel szemben azonos mértékben kell védekezni. Sereget kivonni bárki elől csak azért, hogy azt más játékos elé behozhasd, vagy más játékosra ráküldhesd, szabálysértés.

5.) Együttműködhetek-e olyan játékosokkal, akik egy IP címről játszanak, de egymástól függetlenül (mondjuk az egyikkel közösen harcolok, a másiknak meg nyersit küldök)
Igen. Amíg ők betartják a közös internethasználat szabályait. Utána nincs értelme a kérdésről beszélni.

6.) Elfoglalhatok-e valakit, akit előtte hamis információval vagy manipulálással átvertem, és ezért nincs serege a városában
Igen. A stratégia része lehet.

7.) Kérhetek-e lépten-nyomon support vizsgálatot multigyanúra, ha egy szövetség összehangolva, kitartóan támad engem
Igen. Minden játékosnak joga, hogy a felmerülő szabályszegés gyanúját a support felé jelentse.

8.) Fair play-e, ha a seregeim 20%-kal erősebbek, mert én fizetek érte
Igen. Ezt úgy hívják: "kapitány" vagy "parancsnok"

9.) Írhatok-e nem trágár, kulturált fogalmazásmódú, de demoralizáló hatású levelet egy ellenfélnek?
Igen. Ezt úgy hívják: "pszichikai hadviselés".

10.) Felhúzhatok egy országot nagyra, hogy aztán (engedéllyel) egy az egyben átadjam egy másik játékosnak és én újat indítsak? (Nem adásvétel, csak mert mondjuk a játék elején levő gyors fejlődést jobban élvezem mint az ötven városos stagnálást)
Igen. Az átadás szabályainak betartása mellett, a supportvezető engedélyével.

11.) Választhatok az alapján célpontot, hogy a grepostats szerint ki inaktív?
Igen.


a.) Kitiltható vagyok, ha rendszeresen több IP címről játszom (pl. otthon - mobiltelefon - munkahely) és így mindig online tudok lenni? (A rendszer azt látja, hogy több helyről lépnek be egyszerre, ami előfordulhat, ha pl otthon a mosdóból mobilról játszom)
Önmagában a több IP nem szabálytalan, de ez nem mentesít más szabályok betartása alól.

b.) Ha klántali van a lakásomon, van-e mód arra, hogy az emberek belenézzenek a játékukba tőlem (valaki mondta, hogy erre létezik egy 24 órás megengedő szabály de ennek nem leltem nyomát)
Igen, a közös internethasználat bejelentése mellett és a közös internethasználat szabályainak (Szabályzat 2. §) betartásával. Nincs 24 órás megengedő szabály.

c.) Ha én egy IP-ről játszom egy barátommal (legyünk A és B játékos), és egy hasonló csapat van máshonnan (legyen C és D játékos), együttműködhetek-e C-vel és D-vel egyszerre úgy, hogy ők mindketten együttműködnek az én barátommal is? Egyébként betartjuk a nyersiküldés, varázslat, támadás stb-re vonatkozó tilalmakat.
Az egyetlen ilyen együttműködési lehetőség:
A és C támadja/támogatja X játékost, míg B és D támadja/támogatja Y játékost.



A tiltásokat minden esetben megindokoljuk.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Felmerült, hogy sokan ezt használják referenciának. Szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy 2015-ben volt egy szabály módosítás (részletek itt), ami a játékból a fent hivatkozott pontot kivette. Vagyis jelenleg a 9§ nem a fair play-ről szól.

A játék mindenkor hatályos szabályzata itt olvasható.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent