Eszköztár-script

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Nagyon szomorúan látom, hogy androidos eszköztáron működik a támadásjelző.
Ez nagyon nagy előnyt ad, a játékosok egy részének. Igen, mivel nem mindenkinek, ráadásul nem is prémium funkció, így messze elkerüli az igazságos, fair, egyenjogú feltételek határait.

Egyéb kérdéseket is felvet ez:
-Ha én, vagy valaki más ír egy támadásjelző scriptet PC-re, Mac-re vagy másra, azt engedélyezni fogjátok?

-Mivel ez egy script, viszont nem szerepel az Engedélyezett-scriptek listáján, így használata nem engedélyezett. Ha pedig -az általatok leírtak szerint- tilos a használata, akkor a használói pedig szabályszegők.
 

DeletedUser

Vendég
A Grepolis Toolbox az InnoGames által mobilra fejlesztett alkalmazás. Az alkalmazásnak része, a Beállítások között szereplő választható opciója a támadások jelzése, nem különálló szkript. Önálló szkript engedélyezése még mindig az InnoGames feladata, nem a helyi supporté. Amennyiben az InnoGames-től olyan értesítést kapunk, amely desktopra írt hangos támadásjelző szkriptet is engedélyez, úgy frissítve lesz a Fórum megfelelő részén a szkriptek listája.
 

DeletedUser

Vendég
Külön álló vagy nem, script.
Sehol nem szerepel, hogy különállónak kellene lenni.
Mivel kívülről avatkozik bele a játékba, lényegtelen ki fejlesztette, a végeredmény ugyanaz.

Ezennel kérném a tisztelt szupportot, érdeklődje meg az Innogames-nél, érdemes-e fejleszteni egy hasonló, platformfüggetlen hangos támadásjelzőt, esélyes-e az engedélyezése?
 

DeletedUser

Vendég
Erre már csak annyi lenne a kérdésem, hogy használtad-e a toolbox-ot valamikor :)
Ugyanis ahogy sok más webes alkalmazásnak androidra/iOS-re fejlesztett felhasználói felülete van, és pl. egy Budapest Banknál sem kérdőjelezed meg, hogy a böngészőben és a telefonon elérhető alkalmazás eltérő preferenciákkal bír, úgy a Grepolisnál sincs értelme megkérdőjelezni ezt. A Toolbox az az androidos kezelőfelülete a játéknak, ha úgy tetszik. Úgyannyira kívülről avatkozik be, mint ahogy a böngésződön behívott oldalon kiadott parancsok kívülről avatkoznak be. A kérdést természetesen továbbítjuk, a válaszig türelmedet kérjük.
 

DeletedUser

Vendég
Értem mire gondolsz, azonban a példa nem igazán helytálló.
Akkor lenne az, ha a banknál a kétféle felület között jelentős minőségbeli eltérés lenne, például biztonság terén. Vagy ha az egyikről tudnál utalni bárhová, a másikról pedig csak bankon belül. Na így lenne hasonló a helyzet, azt hiszem nem tetszene.

A probléma lényegét próbálnám jobban megvilágítani:
Tehát az Innogames, és rajtuk keresztül a magyar szupport tűzzel-vassal küzd az egyenlőtlenségek ellen, harcol az igazságos, egyenlő feltételek megteremtése mellett.
Ez nagyon helyes!
Mindeközben önmaga biztosít lehetőséget a játékosok kisebb részének, hogy jogtalan előnyhöz jusson. E szempontból teljesen mellékes, hogy ki fejlesztette az alkalmazást, vagy hogy a szabályok szerint ez szegés avagy nem.
Én éppen ezért azt kérném, ne ellenem érvelj, hanem a játék mellett, ahogy eddig is tetted.

A kívülről-nem kívülről témához: a Toolbox esetén meglévő extra szolgáltatások hajszál pontosan úgy működnek, és azt is érik el, mint desktop böngészőben futó scriptek. Ezért ugyanolyan elbírálás alá kellene esniük.
Toolbox = androidos kezelőfelület + extrák.
Böngésző = számítógépes kezelőfelület + extrák(a scriptek, amennyiben vannak.)
 

DeletedUser

Vendég
A szkripteket nem az InnoGames fejlesztette (tudtommal csak egyetlen, Inno által fejlesztett szkript van, a böngésző eszközsáv), a toolboxot viszont minden opciójával igen. Nem vagyok én sem az ötlet ellen (sőt, ellened sem), azonban a negyvenkettőt az InnoGames hamburgi központjában fogják kimondani, addig nem tudunk semmit ígérni.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm :)

(A böngésző-eszközsáv egy link gyűjtemény.. )
 
Fent