Elérhetetlen grepolis világok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1886

Vendég
Tisztelt Játékosok!

Olvasom csak, és figyelek. Mi is szeretnénk bocsánatkérő levelet kapni. (...) azokért a levelekért, amiket kaptunk (...)
A játék pedig élvezhetetlen.

Üdv
Lara
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Moira

Ex-CM
Kedves Játékos!

Itt sem tudok mást írni, mint amit a kérelmekben írtam: nincs olnline játék, akinek ne lennének kapcsolati problémái. Egyszerűen nem létezik, mert a rendszer felépítési (és itt nem a Grepolis program rendszerére gondolok, hanem az online játékok struktúrájára) nem teszi ezt lehetővé.

Amit tenni lehet, az az, hogy minimalizáljuk a hatást. Minden esetben, amikor a mostanihoz hasonló hiba történik, 5 percen belül a rendszer gazdák már az ügyön vannak. Ennél többet sem a Grepolis, sem bármely más online rendszer nem tud tenni. Nem véletlen, hogy az ÁSZF is külön ír arról, hogy ilyen előfordulhat és még a legnagyobb körültekintés és gondosság mellett sem lehet elkerülni.

És igen, a játék fontos eleme az időzítés, így tisztában vagyunk azzal, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy mikor van a kiesés. Egészen máshogy éli meg az, aki épp minden teendőjét befejezte és kilép, mint az, aki versenyben háborúzik és stratégiai támadást indítana. Természetesen, ha időzített leállásról van szó, akkor előre szólunk. Mivel nem időzített leállásról van szó, vagyis nem tehetünk róla, hogy leállás van, hanem csak minimalizálni tudjuk a hatását, ezért azt sem tudjuk megnézni, hogy mikor a legjobb. Ez olyasmi, mint egy lábficam. Sosem jön jókor, de a futó verseny előtt végzetes, ugyanakkor nem tudod azt mondani, hogy majd legközelebb nem akkor ficamítom ki a lábam, amikor fontos. Sőt, minden versenyző nem ficamítja ki, de random x mennyiségű igen. Mondjuk azok, akik épp 10 perce ébredtek fel, de akik 11 perce vagy 12 perce, azok már nem. Ez teljesen véletlenszerű és mindenkit más fogkban érint, ugyanakkor nem elkerülhető. Ennél többet nem tudok sajnos mondani, mint azt, hogy mi is jobban örülnénk, ha senkivel nem történne baj, ha nem állna meg a rendszer, ha ki tudnánk kapcsolni ezt az elemet, ha folyamatosan menne a játék, ha... És azt is tudom mondani, hogy megértjük az érzéseket, amiket kivált, és hogy ezek nem pozitívak. Nem várjuk el senkitől, akinek épp elsüllyedt a gyarmatosító hajója, mert nem tudott előzetes csapásokat elindítani, az boldogan tapsikoljon a hátránynak, amiben részesült.

A másik téma kapcsán: konkrét eseteket nem lehet megtárgyalni, ha még egyszer felmerül, kénytelen leszek tiltást eszközölni a fórum szabályzat értelmében, ezért mindenkit kérek, hogy legyen egy kis belátással. Mondjuk ne konkrét nevekkel kérdezzen rá egy témakörre, hanem általánosságban.

Általánosságban, konkrét nevek és eset leírás nélkül: van jelenleg egy hiba, amely felderíatésén hetek óta dolgoznak a fejlesztők (bárki kérdezte, mindig leírtuk, sosem csináltunk titkot belőle). Ez nagyon ritkán előfordul, hogy ha pont akkor jön fel a captcha kód kérés, amikor valaki kilép a böngészős verzióból és utána szinte egyből belép a mobil alkalmazásba, akkor a rendszer úgy érzékeli, mintha nem megfelelően kezelné a captcha kódot. Ilyenkor a rendszer tiltást alkalmaz bot használat miatt. (Utólag hozzáfűzött kiegészítés: a rendszer tilt, automatikusan, nem a support tilt.) Természetesen ilyenkor a tiltást feloldjuk, amint értesülünk róla. A válaszadási határidőn 24 órás, de ennél jóval rövidebb időt szoktunk becélozni. Hétvégenként azonban ez kevésbé megvalósítható, hiszen nekünk is hétvége van. De nincs olyan nap, hogy ne ülnénk le a kérelmekhez. Mindemellett a support tagok ingyenesen végzik a munkájukat önkéntes alapon (kivéve a support vezetőjét).

Nem fogok játékos support tagokat tiltani, csak azért, mert valaki azt feltételezi, hogy valaki support tag, noha nem is az. A support tagok nem játszanak olyan világon, ahol support tagok. Nem is látják a rendszert olyan világokon, ahol supportként dolgoznak, nincsenek ugyanis jogosultságuk. Nem tudnak visszaélni velemivel, ami nincs nekik. Itt egyetlen supportnak van minden világhoz jogosultsága: az én vagyok. Én viszont nem játszom a magyar világokon pont azért, mert nem lehet valaki support ott, ahol játszik.

Remélem, hogy minden pontra kitértem.

Igen, jelenleg is vannak épp problémák, és igen, jelenleg is épp dolgoznak a fejlesztők rajta, és nem, nem csak a magyar világon, nyugodtan meg lehet nézni mondjuk a holland fórumokat (már ha nyelvileg ez nem okoz gondot), és ott is áll éppen a rendszer, ahogy tegnap is állt.

Tisztelettel
Moira
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser10037

Vendég
Egyértelmü, hogy a supportnak kellett volna valamit csinálni, hogy ne lehessen telefonról játszani miközben PC-ről nem lehet belépni.
 

DeletedUser1886

Vendég
Egyébként pedig ha maga az érintett kívánja megvitatni a saját esetét a fórumon, szerintem ahhoz joga van. Főképp akkor, ha úgy gondolja, igazságtalanság érte.
A kárpótlás nem egyszerű dolog. Természetesen igaz, hogy esetleg le tudnak rakni városokat, csakhogy az Achilles világ 55-ös tengerén szinte egyetlen szabad helyet sem lehet találni. Valamint a városok elhelyezkedése is fontos tényező.
A támadott játékos városokat veszített és sereget, nyersanyagot is. De sereget és ezáltal nyersanyagot veszítettek azok is, akik támadtak. Mi több, a harci pont mindkét oldalon megjelent, amit nyilván mindenki fel is használt a diadalmenetek alkalmával. Egyesek hp duplázót ia használtak. Szóval bonyolultabb ez szerintem, mint azt itt első felindulásból többen gondolták.
Véleményem szerint azok, akik telefont használnak a játékuk során már eleve előnyben vannak azokkal szemben, akik nem. Tehát ez a játék sose szólt semmiféle esélyegyenlőségről. Ami pedig a városveszteséget illeti, ha valaki rápillant a stat-ra, akkor látni fogja, hogy azért az a megjegyzés, hogy ennyi veszteség kb 1 év alatt lett volna, nem egészen helytálló. Mert jelenléttel is volt veszteség 1 hét alatt kb 10-12. Csak eddig más volt a prioritás, nem az ő támadása. Ez az érem másik oldala. Merthogy annak a legtöbb esetben két oldala van.
 

DeletedUser10334

Vendég
Mennyi aktív ember lett a fórumon :D
Amúgy olvasgatom a hozzászólásokat,sajnállak titeket,100 %-ban igazatok van..Most mindenki nem tud belépni,vagy ez véletlenszerű valakiknél?
Én nem játszom jelenleg 1 világban sem,ezért nem tudom hogy konkrétan mi van..
 

DeletedUser10334

Vendég
Megnéztem más nyelvű fórumokat is.Azoknál is ugyanez a helyzet.
 

DeletedUser10341

Vendég
Egyébként pedig ha maga az érintett kívánja megvitatni a saját esetét a fórumon, szerintem ahhoz joga van. Főképp akkor, ha úgy gondolja, igazságtalanság érte.
A kárpótlás nem egyszerű dolog. Természetesen igaz, hogy esetleg le tudnak rakni városokat, csakhogy az Achilles világ 55-ös tengerén szinte egyetlen szabad helyet sem lehet találni. Valamint a városok elhelyezkedése is fontos tényező.
A támadott játékos városokat veszített és sereget, nyersanyagot is. De sereget és ezáltal nyersanyagot veszítettek azok is, akik támadtak. Mi több, a harci pont mindkét oldalon megjelent, amit nyilván mindenki fel is használt a diadalmenetek alkalmával. Egyesek hp duplázót ia használtak. Szóval bonyolultabb ez szerintem, mint azt itt első felindulásból többen gondolták.
Véleményem szerint azok, akik telefont használnak a játékuk során már eleve előnyben vannak azokkal szemben, akik nem. Tehát ez a játék sose szólt semmiféle esélyegyenlőségről. Ami pedig a városveszteséget illeti, ha valaki rápillant a stat-ra, akkor látni fogja, hogy azért az a megjegyzés, hogy ennyi veszteség kb 1 év alatt lett volna, nem egészen helytálló. Mert jelenléttel is volt veszteség 1 hét alatt kb 10-12. Csak eddig más volt a prioritás, nem az ő támadása. Ez az érem másik oldala. Merthogy annak a legtöbb esetben két oldala van.

na figyelj kedves lara
te mondod meg h hogy van ez
elso pont neked is van telod
2 pont nagy dicsosegnek tartod h egy het alat elvitetek pontosan 11 varost napiszinten 1000 feleti tamadasal ejjel nappal s enyit tudtatok felmutatni egy jatekos ellen egy teljes szovi!
teged egy napot tamadtunk s elhuztal szabira ugyhogy ne mond nekem mi van!
nezz magadba s mond meg mikor tudtatotak volna elvinni egy nap allat enyi varost tolem?
de oszinten!
ha forditot esetben tortenik ez meg nem velem hanemveled akkor is ezt irnad?
ha olyan nagy jatekosnak tartod magad gyere jatszuk le csak 2-en ne az egesz klant zuditsd a nyakamba mert maskepp nem megy egy olyan helyen hol mondhatni en vagyok csak koztetek!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser5524

Vendég
Nagyon szuper!
kérem mindenki olvassa el, én nem tudtam értelmezni, de ez nem probléma, ezért még este újra elolvasom, hátha addigra kijózanodom:
"Ez nagyon ritkán előfordul, hogy ha pont akkor jön fel a captcha kód kérés, amikor valaki kilép a böngészős verzióból és utána szinte egyből belép a mobil alkalmazásba, akkor a rendszer úgy érzékeli, mintha nem megfelelően kezelné a captcha kódot. Ilyenkor a rendszer tiltást alkalmaz bot használat miatt."

Várom azon játékosok jelentkezését, akikkel szintén történt már hasonló eset.
Hisz egy normális eloszlást feltételezve, várhatóan nem csak 1 játékos járt emegyen.
Tudjátok ki vagyok, nem kell tőlem félni, és aki elég bátor harcos, egy jó finom csapolt sörre mindig vendégem.
Lee
 

DeletedUser

Vendég
Itt egy játékos önhibáján kívül került nagy bajba. Nem csalt, nem tett semmit, mégis büntetést kapott. Itt jegyezném meg, hogy milyen rendszer az, ahol gép hoz döntést ilyen fontos kérdésben. A másik része pedig a dolognak, hogy miképp lehetséges, hogy ez az opció még benne volt a játékban. Amennyiben a sup már szembesült ezzel a problémával, akkor azonnal ki kellett volna venni, hisz NEM MŰKÖDIK JÓL! Innentől nincs is miről beszélni, ami ezután történt azt elemezni csak fikció. Lehet, hogy a tulaj vesz 50K aranyat és egy várost sem veszít, lehet, hogy még többet bukott volna, mert elbénázott volna dolgokat. Lényegtelen! Fikció! Kárt szenvedett valaki önhibáján kívül! Azért mert a rendszer nem megfelelően működött. Nem is lehet kérdés, hogy kárpótlás illeti meg. Az ilyen ügyek lebonyolításának, megoldásának az adott eseten túlmutató jelentősége van szerintem.
 

DeletedUser1886

Vendég
Kedves János!

A szövetségem mindenkitől azt hallotta, hogy te vagy a legjobb a szerveren, tehát a támadásainkat nyilván túlbiztosítással küldtük, de szerintem nem tilos egy játékosra napi 1000 támadást indítani. Az említett napon én is kaptam körülbelül 4-500 támadást tőletek, és elveszítettem 1 várost. Szerintem nem rossz arány. És te sem egyedül támadtál. A szabadságommal kapcsolatban tévedésben vagy, soha az életben nem hátráltam volna meg a támadásaitok elől. Érted János, soha ebben a játékban. De nálunk, Magyarországon ünnep volt a hétvége, emlékezés a halottainkra és nekem van belőlük bőven. Ezt pedig nekik és a vendégeimnek akartam szentelni. És igen, ha velem történik, akkor ugyanezt írtam volna. Egy nap alatt ennyi várost valóban nem tudtunk volna elvinni nagy valószínűséggel, de 2-3 hét alatt igen. Hogy miért vagy szinte teljesen egyedül közöttünk, hát talán a társaid válaszolni tudnak rá. A telefonnal kapcsolatban: nem azt mondtam, hogy tiltsák be és mindenkitől vegyék el, hanem azt, hogy akik használják, azok előnyben vannak azokkal szemben, akik nem. Beleértve ebbe magamat is. Mint ahogy előnyben vannak azok is, akik prémiumot használnak azokkal szemben, akik nem. De ezt is és a telefonhasználatot is engedélyezi a játék. Ettől azonban a tény még tény marad. Mi azt tettük, amit bárki más tett volna a helyünkben: támadtuk a szerver legjobb játékosát, amikor nem tudott védekezni. Hogy miért nem, az nem róható fel se nekem, se a szövetségemnek.
 

DeletedUser7836

Vendég
Kedves Lara
Én nagyon kiváncsi lennék arra az 5000 támadásra :DDD

a másik meg az hogy lorantka oltogatja Jánost különböző módokon,ami innen nézve nevetséges! olyan sok ellentmondás van abban amit tesztek és amit mondtok hogy én már semmit nem értek. vagyis igen a rossz indulatot
 

DeletedUser10341

Vendég
es szerinted igazsagos ami tortent?
es egy sajnalomal elhet intezni?
 

DeletedUser1886

Vendég
Kedves János!

Én sok dolgot nem tartok igazságosnak ebben a játékban. Viszont ezt a játékot játszuk azokkal a feltételekkel, amiket a játék alkotói a számunkra biztosítani tudnak. Amikor regisztrál valaki, akkor elolvassa és elfogadja a szabályzatot, amiben benne van a lehetősége - lévén technikai dolog - a hibáknak is. Elmondhatnám most, hogy velem mi esett meg körülbelül 3 éve szintén technikai probléma miatt, de tartok attól, hogy tényleg tiltást kapnék érte. Nem esett jól, nagyon nem. De kénytelen voltam tudomásul venni és továbblépni. Mert hogy engem se kárpótolt senki sem. Tehát a problémát én is a saját bőrömön tapasztaltam meg.
 

DeletedUser10114

Vendég
Kedves János! Igen, igazságos. Hogy miért? Kérdezd Satinét, ha te nem emlékszel.

F. Paulus és tomylee: árulók ne papoljanak igazságról, fair játékról, ne szóljanak meg másokat. Pssssssssssssssszt. Szálljanak magukba, süssék le a szemüket és tanuljanak valódi értékrendet.
 

DeletedUser10341

Vendég
azert eleg erdekes a dolog h mindez a teknikai hiba akkor merul fel mikor tamadtok 2 heten keresztul maskor nem merullt fel soha sem velem sem senki olyanal kit ismerek
s az is h megkerdem miert s 20 ora mulva engednek visza habar ez benne van mert 24-oras ido van a valaszadasra es nem is szeretnem ezert a supportot hibaztatni!
nincs mit tegyek elfogadom h ez van de boszant a dolog s igazsagtalanak tartom mert ha hamarabb viszajovok maskepp alakult volna!
s ezt te is tudod jol!
hisz mikor viszengedtek 10 varosom tudtam megmenteni szuk 1 ora alat mig a bonusz aktivalodot!
 

DeletedUser10114

Vendég
Lehet, hogy tilos megbeszélni, de ez a sztori az én kíváncsiságomat is felkeltette.
Egy kevésbé ráérő játékos 1 év alatt hoz össze 30 várost, amit bukott az illető, ahogy olvasom.
Tehát 1 évnyi munkáját tették tönkre.
Erről kétlem, hogy a support tehetne, meg arról se, hogy nehezen tudunk belépni, de azért én is szeretném látni, hogy kárpótolják az illetőt, ahogy az bárhol szokás az életben, és hogy magyarázatot adnak, miért homokórázik nekem minden szerver, még az angol tesztszerver is.

Kedves Dreamy, ne aggódj, ez a játékos ráér, s a vesztett városokat 1 nap alatt pótolni fogja - valamelyik társától. 14-el már megtette, 30-al sem lesz gond neki.
 

DeletedUser10341

Vendég
Kedves János! Igen, igazságos. Hogy miért? Kérdezd Satinét, ha te nem emlékszel.

F. Paulus és tomylee: árulók ne papoljanak igazságról, fair játékról, ne szóljanak meg másokat. Pssssssssssssssszt. Szálljanak magukba, süssék le a szemüket és tanuljanak valódi értékrendet.
azert arulok mert nem akartak veletek egy szovibe jatszani?
elvagy te egy kicsit teveve angyalom!
s nem is kicsit hanem nagyon!
csak egyszer adja a fenvalo h te jarj igy akkor majd megkerdem h igazsagose toled!
 

DeletedUser7836

Vendég
Kedves János! Igen, igazságos. Hogy miért? Kérdezd Satinét, ha te nem emlékszel.

F. Paulus és tomylee: árulók ne papoljanak igazságról, fair játékról, ne szóljanak meg másokat. Pssssssssssssssszt. Szálljanak magukba, süssék le a szemüket és tanuljanak valódi értékrendet.

ezen jót nevettem :D ilyen nagy multú játékostól szeretek dicsérő hozzászólást olvasni :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent