Egység Áttekintő / Legjobb Építések, Fejlesztések

DeletedUser922

Vendég
Üdv !
Észrevétel. Szerintem a piacra ,nem véletlenül kerülnek be a nyersik ilyen arányban.Ha éppen gyüjtőgetek,akkor beteszek én is igy cuccot,/amenyit a kapacitás enged / nagyon jó arra, hogy egy esetleges támadás elől elrejtsd. Pl 500 ezüst 2000 fáért, kinek kell? biztos senki nem veszi meg. Sokan ahogy elnézem ,nem is kereskedésre használják !
Lehet rosszul gondolom ?!
Üdv : L.l.
 

DeletedUser922

Vendég
Üdv !
Shruikan!

Köszönöm a bejegyzéseket sok hasznos infót találtam benne.
A második városom azt hiszem ezáltal ütös lesz . :)
Várom a folytatásokat,és ehhez kivánok, kitartást, és jó munkát!
Lánylovag
 

DeletedUser

Vendég
Üdvözletem!
Lenne egy nagy kérésem, valaki ezt a részt be tudná fejelzni?

2. Rész: Tengeri Egység Áttekintő

Piszkosúl kiváncsi vagyok, hogy pontosan mi mire jó és melyik hajót mire célszerű használni!

Remélem jó helyen kérdezek és nem túl nagy baromságot! :D
Nem szeretném szétoffolni a fórumot, eddig nagyon hasznos dolgokat lehet benne olvasni!


Elöre is köszönöm a választ!

Üdv.: Megacity
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser619

Vendég
Ha a kikötőben kiválasztod majd ráviszed az alsó képre az egeret akkor van egy részletesebb leírás minden hajóról.
Gyakorlatilag Gyors szállító, jelző, birema és persze gyarmat. A többit nem igazán érdemes használni. Persze ez annak jó aki foglalni is akar és nem arra vár, hogy majd valamikor elfoglalják a városát. Minden védelem átüthető szóval nem sok értelme van csak a védelemre hagyatkozni.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.
Véleményem szerint a vegyes hajók nem mindig érik meg, esetleg a Direkt foglaló városban a trirema, mert számolgattam a támadó+védőérték/lakos arányt, és időnként hasznosabb lehet a Birema+Jelző páros, mint az.

Az én tapasztalatom Alfán (amit Bétán még nem tudtam teljesen megcsinálni, mert az előttem szóló néha belátogat :) ):
Tengeri támadóváros :
- Jelzőhajók + pár Hidra (támadóérték/lakos ugyanaz mint a jelző, + jó védőképessége van)
- Világítótorony
- Hajóépítő + Matematika + Térképészet + Döfőorr

Abba a városba, ahonnan főleg foglalni szoktál, vagyis a lassú Gyarmatosítóval mászkálsz, nem feltétlenül kell a Gyors szállító, mert a gyarmatosító mellett ez nem sokat ér, mert a sebessége elveszik, és a kapacitása kicsi.
Említett hajó jó lehet, ha a vizi támadóhoz akarsz pár szárazföldit mellékelni, mert nem lassítja a támadást, mint a sima szállító.
És ha olyan támadóvárost csinálsz, ahol viszonylag sok isteni egység van, aminek nem kell hajó és gyors, és kevesebb sima katona, vagy másfajta.
Pl.:
1, Parittyás + Katapult + Mantikor

Ahol sok a Kardos, aminek a gyengéje a szúrófegyver ez jó összeállítás lehet,a Mantikorok ereje miatt.
2, Parittyás + Katapult + Hárpia
Ha gyorsan mozgó támadócsapatot szeretnél más szigetre, akkor a lovasokat érdemes lecserélni lassan, Hárpiákra, mert a támadóerő/lakos arányuk és a Zsákmány/lakos arányuk nagyjából ugyanaz, és amivel a Hárpiának nem kell hajó, ha már elég sok van belőlük, akkor a sima Szállítókat lecserélgetheted a Gyorsra, így a város támadósebessége jelentősen megnő.

Ezeket az eseteket leszámítva , szerintem nincs túl sok haszna a gyors szállítónak.
Talán még egy, ha olyan várost tartasz, amit arra szánsz, hogy gyorsan juttass el belőle védőket akár a saját, akár a szövitársaid védelmére.
Egy jó csapatban, érdemes mindenkinek egy várost direkt a szövetség számára fenntartani.

Védelem ? Én úgy próbálom megoldani, hogy minden városomban van 10 Birema, függetlenül attól, hogy milyen típusú.
És ez mellett ugye van egy direkt védő, ahol szinte csak Biremák, és gyújtóhajók vannak.
Minden egyes városomba küldök innen 10 gyújtót állandóra a saját védőik mellé, és persze ott a 100+ -os Biremahad, ami bármikor mozdítható.
A többi tengeri védőmben még nincs gyújtó, egyenlőre ott csak a biremák gyűlnek.

Nem mondom, hogy ez a legjobb összeállítás, nem kell mindenkinek egyformán csinálni, ez csak egy lehetséges alternatíva.
 

DeletedUser

Vendég
hat en nem irnam le a gyors szallitokat:D igaz ugyan hogy en is csak 1 varosomban gyartok belole( eddig egyszeruen nem volt rajuk szugsegem ha tamadtam inkabb erovel utottem at az ellenallast) viszont most megihletodtem mert a minap volt egy kis csetepatenk az egyik taggal aki borzaszto ugyesen mozgatta a gyorsszalitohajoit:D
 

DeletedUser1928

Vendég
Sziasztok,
nekem az a kérdésem, hogy a támadó városokban szoktatok biremákat gyártani és ha igen mennyit? Köszönöm.
 

DeletedUser

Vendég
5 specializált város van általában: tengeri támadó: jelzőhajó, hidra
tengeri védő: biremma, trirema, gyújtóhajó
sz.földi támadó
sz.földi védő
foglaló
 

DeletedUser1928

Vendég
Köszönöm a választ. Elolvastam a város fejlesztéseket. De nem találtam azt, hogy a szárazföldi támadó és a szárazföldi védő városba mennyi hajó kell.
 

DeletedUser

Vendég
én szállítóbárkából 56-ot csináltam, ahol nincs kifejlesztve a priccs. Ez tudja elvinni a seregemet.
 

DeletedUser1928

Vendég
A védővárosban hány biremát csináltok és a támadóvárosban hány jelzőt és hány biremát?
 

DeletedUser1928

Vendég
A gyújtóhajókat használjátok? Érdemes egy gyújtóhajóvárost kialakitani?
 

DeletedUser

Vendég
csak néhányat szoktam építeni, jelenleg nincs egy darab sem, de időnként építek, mert jól esik:D
 

DeletedUser1598

Vendég
Én aztán soha nem fogok gyújtókat csinálni... elég a jelző, meg a birema, mást hajót felesleges használni... szerintem...
 

DeletedUser

Vendég
x

Csak annyit szeretnék hozzá szólni, hogy a legjobb támadó variációt ne próbálja senki megmagyarázni, illetve ajánlani a játékosoknak, mert nem a támadó harci érték számít, hanem az éppen aktuális ellenfél, aktuális városának, aktuális védő összeállítása! Ami több száz variáció is lehet, tehát lehetetlen megmondani az ideális támadó összeállítást!!
 

DeletedUser1598

Vendég
A legjobb támadó variáció, vagyis a full jelző átüt bármit, ha sok van belőle... Ez a legerősebb...:)
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem is a jelzéo meg a birema és normál szállítohajó ez így untig elég.Ráadásul a többi t=obb nyersit is igényel.
 
Fent