Csodaépítés

DeletedUser6476

Vendég
Sziasztok!

Egy olyan kérdésre keresem a választ, ami nem egyértelmű nekem. :)

Ezt írja a súgó:
Ha egy város kiválik a szövetségből, akkor a csodában lévő nyersanyagok elvesznek.
Ez a kiválás lehet: szellemvárossá válás, szövetségből kiválás vagy az, hogy mások elfoglalják.

Kérdés a következő:
Régi foglalási rend esetén mikor áll meg az építkezés (és tűnik el a nyersanyag)? Amikor beér a gyarmi, vagy ha sikerült megvédeni a foglalást, tehát letelt a 12 óra?

A védelemre való felkészülés szempontjából nem mindegy.
 

DeletedUser

Vendég
Ha a város tulajdonost vált.

Magyarul önmagában a foglalóhajó bejutása nem elég, kell, hogy az adott időt túl is élje :)



Ha a foglalás indulása már ezt okozná, akkor szinte lehetetlen dolog lenne a csodaépítés.
 

Moira

Ex-CM
A csodákért járó bónusz addig jár, ameddig a csoda a szövetség tulajdonában van és azoknak, akik a birtoklás ideje alatt a szövetség tagjai (csak mivel ez nem volt még így kimondva, de kérdésként merült fel).

Azért jár csak azoknak a bónusz, akik 10. szinten építik fel a csodát, mert ez egy verseny orientált stratégiai játék, ahol nem lehet mindenki győztes. Azt szeretnénk, ha tétje lenne annak, kinél vannak a csodák. Úgy véljük, az általuk adott előnyök motivációs tényezők abban, hogy tényleges verseny alakuljon ki a szövetségek között és a kisebb szövetségek ne legyintsenek, hogy "Á, nekünk nem is érdemes megpróbálni összegyűjteni a csodákat". A bónuszok miatt már egy csoda birtoklása is előny és érdemes megszerezni. Akkor is, ha mind a 4-et vagy 7-et nem sikerül. A bónuszok abban is segítenek, hogy a hátrányokat leküzdje a szövetség és adott esetben reális esélyt teremtsen a többi csoda beszerzésére.

A hősök világa egy világ lesz a sok közül, tehát a játékos maga dönti el, hogy oda regisztrál-e vagy sem. Annyi van, hogy csak az tud regisztrálni, akinek a három kitüntetés közül az egyik a rendelkezésére áll. Mivel egyszerre több hősi világ is lehet, így nem tudni pontosan, hogy milyen feltételei lesznek. Egyelőre két dolgot tudunk: 1-es lesz az első hősi világ sebessége és lesz benne Artemisz istennő. Mivel a hősi világ bemutatása a jövő év első negyedévére tolódott, egyelőre több információt ezen a téren még nem tudunk adni.
 

DeletedUser

Vendég
Úgy véljük, az általuk adott előnyök motivációs tényezők abban, hogy tényleges verseny alakuljon ki a szövetségek között és a kisebb szövetségek ne legyintsenek, hogy "Á, nekünk nem is érdemes megpróbálni összegyűjteni a csodákat"


Hát a kisebb szövetségeknek nincs sok választásuk...
Vagy az "Á, nekünk nem is érdemes megpróbálni összegyűjteni a csodákat" vagy pedig beolvadnak valamelyik vezető szövetséghez.

Gondoljunk bele, a nagyobb szövetségek egyszerre tudják építeni a 7 csodát, hisz elegen vannak hozzá.
A kisebbek, ha sikerülne is felépíteni 1 vagy 2 csodát nekik (amire szerintem vajmi kevés esély van), akkor is szerintem elkezdik bedarálni őket, így elbuknának.
 

DeletedUser

Vendég
Azt azért ne felejtsük el, hogy kis szövetség el tud foglalni várost 10. szintű csoda szigetén, és az pedig romboló erővel bír.
 

DeletedUser

Vendég
Ha jól tudom, akkor ha már felépült a csoda, akkor csak ha minden várost leszednek a szigetről akkor van gáz.

És hát... nem tudom, szerintem egy 150.000.000 pontú szövetség ellen nem sok mindent tudna csinálni egy 10.000.000 pont alatti vagy még kisebb max, ha inaktívot támad...
De ezt szerintem őrszemekkel simán lehet kompenzálni.
 

DeletedUser1598

Vendég
De szerintem minden szövetség hatalmas mennyiségű sereget halmozott föl a városokban.
 

DeletedUser

Vendég
De nem úgy van, hogy egy szintet visszaesik, ha a sziget már nem teljesen az övék?
 

DeletedUser1598

Vendég
Nem. Csak az addig odaküldött nyersanyagok elvesznek, és amíg vissza nem foglalják, nem lehet folytatni az építkezést...
 

DeletedUser

Vendég
Skype-on még néha fenn vagyok, volt foglalás csodás szigeten is.

És ha valamit annyira jól bevédenek, akkor ahhoz kb. 50 város kéne, hogy be tudják foglalni (egyáltalán a gyarmat bejutásához), és kétlem, hogy ennyi városnyi sereggel támadtak volna.



Egyébként nem tudom, hogyan van, lehet, hogy egy szintet visszaesik, de régebben még arról volt szó, hogy az aktuális fejlesztés veszik el.
 

DeletedUser

Vendég
Ha 10. szinten van a csoda, akkor veszt egyet a magasságából. (Ha nem így lenne, akkor kb. senkinek nem lenne esélye, hogy sajátját 10. szintre emelje). Ha 10. szint alatt van a csoda, akkor csak a nyersanyag megy a kukába az első foglalásnál.
 

DeletedUser

Vendég
Kaptam egy kitüntetés, hogy részt vettem a rhodosi kolosszus felépítésében. Viszont ez már a 3. csoda volt, amit a szövetségemmel felépítettünk. A többiért miért nem kaptam kitüntetést?
 

DeletedUser

Vendég
Egy új kérdés, jó lenne ha pontos információkat kaphatnánk erről.

A gyorsításnál volt problémánk Epsilonon, nem sikerült a szint építési idejét a felére csökkenteni, hamarabb megszűnt a lehetősége.

Tehát a kérdés: minden egyes szint építési ideje gyorsítás szempontjából külön kezelendő, vagy van valamiféle összefüggés a teljes építési idővel?
 

DeletedUser6476

Vendég
1 kérdésem nekem is lenne:

Felépítettük a Rhódoszi kolosszust:
A súgóban ez szerepel:
Bónusz: A foglalás idejét 10%-kal csökkenti

Ha pedig a kész kolosszusra kattintok, a felugró ablakban ez van:
A szövetséged által kezdeményezett összes diadalmenet 10%-kal kevesebb időt igényel.

Nagyon nem mindegy, hogy foglalás vagy diadalmenet.
Hogy is van ez akkor?
 

DeletedUser

Vendég
A 2. a helyes (kipróbáltam). Az angol nyelvű wikiben is a 2. szerepel. Csak a mi wiki szerkesztőink rontották el...
 

DeletedUser

Vendég
Egy új kérdés, jó lenne ha pontos információkat kaphatnánk erről.

A gyorsításnál volt problémánk Epsilonon, nem sikerült a szint építési idejét a felére csökkenteni, hamarabb megszűnt a lehetősége.

Tehát a kérdés: minden egyes szint építési ideje gyorsítás szempontjából külön kezelendő, vagy van valamiféle összefüggés a teljes építési idővel?

Minél magasabb szinten jártok a csodában, annál több időbónusz jár egy gyorsításért. Hogy ez pontosan milyen összefüggésben áll a csoda szintjével, nem tudom
 

DeletedUser1598

Vendég
Csoda szintje*50+100 másodperccel lehet egy gyorsítással csökenteni.
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm srácok, el olvasni el tudtam amit leírtak, tapasztaltuk is amit lehet.
A kérdés továbbra is az, hogy miért csak kevesebbet lehet gyorsítani mondjuk a 10. szint építésén, mint a fele idő. Egyik társam rákérdezett, azonban a válasz "értékelhetetlen és zavaros" volt, de valami olyasmi szerepelt benne, hogy ez összefüggésben van a teljes építési idővel.
Ez érdekelne.
 
Fent