BB-kódok II. ismertetője

DeletedUser9302

Vendég
Tisztelt Grepolis Játékosok!

Ebben a leírásban, felülmúlom önmagam és játékok helyett egy szöveges dokumentumot írok a BB-kódokról és használatukról, amit a Grepolis, fórumon teszek közzé.
Tudom már van ilyen szál, de nem szeretném ha kissé eltűnne, a kommentek között, másrészt ha esetleg jobb lenne nem szeretném a társamat kellemetlen helyzetbe hozni.
Leírásomat használhatod a játékbeli szövetségi fórumokon, ezért így szerkesztem meg.
Nem garantálom, hogy 100% amit írok, nem fényezni szeretném magamat, hanem csinálni egy érthető verziót a BB-kódokról, amit szövetségi fórumon is lehet használni!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Mik is azok a BB-kódok?
A szöveg formázására szolgáló parancsok, melyek közé kell beírni a szöveget. Mindig [][/ ] sablon szerint működnek. Tehát [itt a BB-kód szögletes zárójelben]Jöhet a szöveg[/itt a BB-kód szögletes zárójelben] . A / vonal mindig a másik tagban található meg, szerepe a lezárás, majd megismétled a bb-kódot.
Hasonlítanak a HTML kódokra annyi különbséggel, hogy mindig le kell zárni!!!
Itt találod meg őket:
BB képlista.PNG

Ha rájuk kattintasz megjelenik a kód, amely ismertetését a következő kép fogja bemutatni( az ikonját beillesztettem mögé; tehát ha pl a kódot keresed akkkor a mögötte lévő ikont keresd a BB-listán):
Névtelen.png

Most kiemelem amik kicsit többet igényelnek:

URL: érdekessége, hogy formázható.
Igen csúnya ha ezt adja ki linkként: en.hu.grepolis.com.forum/center/org/projects/support job
Helyette formázhatod a megjelenő szöveget: Ide amit látni szeretnél (pl: Állás)
Mi is történt? beéklődött az = jel és „”-közé be kell irnod az URL-t majd bezárni (]). A két BB közé kell beírnod a szöveget.
Pl: [URL]http://forum.hu.grepolis.com/showthread.php?2907-BB-k%C3%B3dok-II-ismertet%C5%91je&p=29313#post29313

BB-kódok

Idézet
[qoute=”Author]
Itt az authot helyére lehet játékosnevet írni, de ne élj vele vissza pl:

”Valaki” mondta:
Te Darkest te tiszta hülye vagy !!!!
Kérném a moderátorokat, hogy szabják ki a bűntetést.

Na ezte ne csináld, mert úgy is visszakövetkeztethetnek!!

Spoiler
Ez a szöveg amit elrejthetnek vagy megjeleníthetnek.
Figyelem! Az imént felhozott példák, nincsenek lezárva, mert a fórum is BB-kódnak tekinti őket!

Köszönöm a figyyelmeteket kedves Grepolis rajongók!
Remélem segíthettem!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser9302

Vendég
A Támadások fórumra való berakásakor nagyon fontos a BB-kód!
Tippem, hogy a feljegyzésekbe, készíts magadról egy sablont amit csak ki kell másolnod és vészhelyzetben időt nyehetsz.

A sablon:

Támadott Játékos neve: BB
Támadott város neve: BB
Isten: 1:5( ez a mitológiai támogatásnál fontos)
Torony: Van/Nincs
(Demokrácia: Van/nincs)
Szövetség: BB (ha konfis fórumra teszed)


****************************
Ez még nem elég ki kell egészítened hogy egész legyen.
Ezt nem tudod előre megcsinálni

Fal:
Katonaság:
Támadó város:
Támadó játékos:
Lázadás/Ostrom: Kezdete-Vége
Igazol jelentés (ebben az esetben a katonaság elhagyható)
 

DeletedUser

Vendég
Heló!

Nem rossz ismertető, így tovább. Ne hagyd abba a pörgést. :p
 
Fent