Béta szerver tanya

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Most, hogy így nézegettem, szóval bétán 2x annyi a termelés, 2x olyan gyorsak az egységek, 2x annyi az áldástermelés is. Tanyán miért csak ugyanakkora a hely, mint az Alpha szerveren?:confused:Az miért nem 2x akkora?:confused: Mert szerintem az lenne a logikus... :/
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Most, hogy így nézegettem, szóval bétán 2x annyi a termelés, 2x olyan gyorsak az egységek, 2x annyi az áldástermelés is. Tanyán miért csak ugyanakkora a hely, mint az Alpha szerveren?:confused:Az miért nem 2x akkora?:confused: Mert szerintem az lenne a logikus... :/

Szerencsére csak Te érzed így.

Javaslom építsd fel maximumra a tanyát, majd a fejlesztésekből is a népesség növelésre menj rá. Ha ezt megtetted és még mindig több helyet szeretnél akkor írd ide az országod nevét. 3-4 arra járó sereg szerintem megoldja a problémát. ;)

Nem kis kihívás feltölteni egy várost egységekkel.

A Bétán 2x-es termelés jellemző, ami azt jelenti, hogy egy pörgős kis szerverré válik idővel, ami nagy csaták helyszíne lesz.

Hihetetlen erőforrásokat kell majd megmozgatni egy város fullra töltéséhez.

Felesleges a dupla férőhely.

Nem is értem miért vágysz rá, amikor városokat lehet elfoglalni.

A játék jelenleg lehetővé teszi a férőhelyek gyarapítását újabb és újabb városok elfoglalásával.

Amit szeretnél már létezik, csak épp más formában.

Remélem ez így logikus. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Szerencsére csak Te érzed így.

Javaslom építsd fel maximumra a tanyát, majd a fejlesztésekből is a népesség növelésre menj rá. Ha ezt megtetted és még mindig több helyet szeretnél akkor írd ide az országod nevét. 3-4 arra járó sereg szerintem megoldja a problémát. ;)

Nem kis kihívás feltölteni egy várost egységekkel.

A Bétán 2x-es termelés jellemző, ami azt jelenti, hogy egy pörgős kis szerverré válik idővel, ami nagy csaták helyszíne lesz.

Hihetetlen erőforrásokat kell majd megmozgatni egy város fullra töltéséhez.

Felesleges a dupla férőhely.

Nem is értem miért vágysz rá, amikor városokat lehet elfoglalni.

A játék jelenleg lehetővé teszi a férőhelyek gyarapítását újabb és újabb városok elfoglalásával.

Amit szeretnél már létezik, csak épp más formában.

Remélem ez így logikus. ;)
Képzeld megtörtént, de akkor is úgy gondolom, ha dupla a termelés lehessen már dupla annyi katona is hozzá... Mert egy idő után nem tudok majd mit kezdeni a sok anyaggal, kivéve persze ha leamortizálom a seregem. Meg igazából jobb nyersanyagtermelés nagyobb népességet is tesz lehetővé a valóságban is, gondolj bele. Egyébként ugyanakkora csaták helyszíne lesz mint Alphán, mivel ugyanakkora a férőhely a tanyán.
Tudom, hogy el lehet foglalni, foglaltam is már.
Nem, amit én akarok nem létezik, amit te írsz az létezik, de az nem az, amit én szeretnék. :)
Ha nem érted, akkor sajnálom.
 

DeletedUser

Vendég
akkor ha ketszer akkora lenne a tanya, akkor a banyak is ketszer akkorak kellene hogy legyenek? es a kalmar is keruljon 2x annyiba? es 2x annyiba keruljenek az egysegek??? :p

ugye hogy tudok en is mondani olyan dolgokat amelyek lehetnenek 2x akkorak mint most, de ez sokmindenkinek nem tetszene...:D

mindenkinek ugyanannyi ferohelye van, nem mindegy hogy 3500 egyseg megy 3500 ellen, vagy 6500 egyseg 6500 ellen?

a katonakkal meg harcolni kell, nekem szinte soha nincs tele tanyam, amikor latom hogy nem fernek kuldom oket a halalba...ez a dolguk... :D
 

DeletedUser

Vendég
akkor ha ketszer akkora lenne a tanya, akkor a banyak is ketszer akkorak kellene hogy legyenek?

Valahogy úgy...

A épületek emberigénye a jelenlegi tanyarendszerhez van igazítva.

Különben máris fele annyi tanyát kellene építeni ha a téma felvetőjének "ötlete" megvalósulna. Akkor meg mi értelme a 30+ szintnek?
 

DeletedUser

Vendég
akkor ha ketszer akkora lenne a tanya, akkor a banyak is ketszer akkorak kellene hogy legyenek? es a kalmar is keruljon 2x annyiba? es 2x annyiba keruljenek az egysegek??? :p

ugye hogy tudok en is mondani olyan dolgokat amelyek lehetnenek 2x akkorak mint most, de ez sokmindenkinek nem tetszene...:D

mindenkinek ugyanannyi ferohelye van, nem mindegy hogy 3500 egyseg megy 3500 ellen, vagy 6500 egyseg 6500 ellen?

a katonakkal meg harcolni kell, nekem szinte soha nincs tele tanyam, amikor latom hogy nem fernek kuldom oket a halalba...ez a dolguk... :D
Felőlem kerülhet kétszer annyiba. :)
Nem, egyáltalán nem mindegy, hogy 3500 egység megy vagy 6500 (mínusz az épületek népességigénye), de számolj csak utána, tedd meg nekem, kérlek. Védőnél meg miért lenne 3500 vagy 6500? Védő csapatok összevonhatók, tehát 3500 támadó ellen lehet 20000 védő is, hogyan fogod azt lekaszabolni valaha is? Ne kicsibe gondolkodj, hanem nagyba. Minél nagyobb sereggel tudsz menni egy helyről, annál többet kaszabolhatsz le vele, mintha két kisebbet küldenél két különböző helyről... De számolj utána szimulátorral, ez mindig igaz. És ha már dupla a termelése a fának, kőnek és ezüstnek, akkor már lehetne a tanyáé is dupla akkora.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
szerintem rosszul gondolod. :)
ha mar 6000 tamado lenne akkor mar nem 20000 vedot talalnal a varosban, hanem 40000. :)
a klanhaboruban 24.000 ember fert egy faluba, de nem is ez a lenyeg: akarmilyen nagyra akarod novelmi a tanyat, ugyanugy azok is tobb katonaval varnak akiket tamadni akarsz. aranyaiban ugyis 1-1 lesz...
szerintem teljesen mindegy hogy 100 tamad 100-at, vagy 340.000 340.000-t.
a te problemadat, azt hogy sok vedo lehet egyvarosban azzal lehetne orvosolni, hogy ne lehessen tamogatast kuldeni..ami szerintem abszurd....:confused:
 

DeletedUser

Vendég
Valahogy úgy...

A épületek emberigénye a jelenlegi tanyarendszerhez van igazítva.

Különben máris fele annyi tanyát kellene építeni ha a téma felvetőjének "ötlete" megvalósulna. Akkor meg mi értelme a 30+ szintnek?
Ha épületeket megnézed, akkor nincsenek ezek a tanyarendszerhez igazítva, mert semmihez nincsenek igazítva ilyen téren. Már a nyersanyagigényüknek nőnie kellett volna a Bétán a dupla termelés miatt, de hopp, mégse tették.
 

DeletedUser

Vendég
szerintem rosszul gondolod. : )
ha mar 6000 tamado lenne akkor mar nem 20000 vedot talalnal a varosban, hanem 40000. : )
a klanhaboruban 24.000 ember fert egy faluba, de nem is ez a lenyeg: akarmilyen nagyra akarod novelmi a tanyat, ugyanugy azok is tobb katonaval varnak akiket tamadni akarsz. aranyaiban ugyis 1-1 lesz...
szerintem teljesen mindegy hogy 100 tamad 100-at, vagy 340.000 340.000-t.
a te problemadat, azt hogy sok vedo lehet egyvarosban azzal lehetne orvosolni, hogy ne lehessen tamogatast kuldeni..ami szerintem abszurd....:confused:
Nekem valahogy nem mindegy...
Másik felét meg nem értem miről beszélsz. Mondd, hol olvastad ezt ki?:D Vagy hol írtam én ezt? Vagy csak én nem találom? :D
 

DeletedUser

Vendég
ezt te irtad:
Védő csapatok összevonhatók, tehát 3500 támadó ellen lehet 20000 védő is, hogyan fogod azt lekaszabolni valaha is?

erre mondtam azt, hogy hiaba lenne 2x akkora a tanyaban kepezheto egysegek szama, mert akkor vedoket is tobbet kepeznenek.

es a valaszom nagyon egyszeru: tobb varosnyi tamado egyseggel kell kitakaritani egy bevedett varost. most megint a kh-t hozom fel peldanak, ott atlag 4-5 faluval takaritottunk ki egy bevedett falut.

megprobalom utoljara elmagyarazni, miert nem jo szerintem, jobban mondva ertelmetlen hogy tobb egysegunk legyen egy varosban:
nekem van 10 varosom, neked szinten 10. te megtamadsz engem. tegyuk fel 6000-7000 egyseget tudsz kikepezni egy varosban. te egy varosomat tamadod, en beletolok 30.000 vedot 5 varosbol. te bukod a tamadast, nekem szepen gyulnek a harci pontjaim.
a mostani felallasban 3500 egyseggel tamadsz, en mar csak 16.000 vedot tolok be 5 varosbol, de te ugyanugy elbukod.

mi a kulombseg????

eszembe jutott meg valami: mi lesz ha lesz speed szerver 500x sebeseggel? akkor szerinted 150.000 katonat kellene kepezni egy varosban??? :eek: :eek:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Azt kéne megérteni, hogy gyakorlatilag attól dupla igazán a szerver sebessége, hogy a tanyában elérhető lélekszám nem duplázódik meg, hiszen ez a legfontosabb mennyiségi, fejlettségi mutatója egy városnak és ehhez a szinthez igazodik boldog boldogtalan.
Mert ne feledjük, hogy akkor a képzési idő bár nem duplázódna a mutatók szerint, de gyakorlatban mindenképpen és bár nagyobb mennyiségeket lehetne irkálni a szimulátorba (szupchyy) mégis ugyanannyi idő alatt lenne tele a város sereggel, mint az alphán vagyis gyakorlatilag visszalépést jelentene csak.
 

DeletedUser

Vendég
Szépen kifejtetted, köszi!
Na remélem ezt már végre megértik :D

Ezt az "Ötletek" ágat törölni kellene!
Míg az elején volt egy-két hasznos felvetés, mára csak a szócséplés megy, a lehetőségektől teljes mértékben elrugaszkodott témákban.
Nem győzzük olvasni a kisebb- nagyobb b@.ságokat.

Nem írja senki, hogy ne olvasd, ha nem akarod: aki aktívan figyeli a fórumot, annak zavaró lenne a kék zászló.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent